KTM Orange Days 2019

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Φέτος θα είναι διαθέσιμες οι 790 ADVENTURE και 790 ADVENTURE R, η 1290 SUPER ADVENTURE S καθώς και η 790 DUKE S, μια ειδική έκδοση της 790 DUKE, που αποτελεί επινόηση και δημιουργία της ελληνικής αντιπροσωπείας.
Επίσης οι KTM 250 DUKE και KTM 390 DUKE καθώς και το supersport ΚΤΜ RC390.


Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα των ORANGE DAYS 2019 έχει ως εξής:
13.04 & 14.04 ΡΟΔΟΣ, RACING DESIGN, 22410 92100
21.04 ΑΘΗΝΑ, MOTION 'N STYLE, 210 68 55 441
04.05 & 05.05 ΣΕΡΡΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟ ΣΕΡΡΩΝ, επικοινωνήστε με τον τοπικό σας συνεργάτη ΚΤΜ
07.05 ΔΡΑΜΑ, ΔΡΑΜΟΝ ΑΦΟΙ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, 25410 84555
08.05 ΞΑΝΘΗ, ΔΡΑΜΟΝ ΑΦΟΙ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, 25410 84555
10.05 & 11.05 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, DELTA MOTORCYCLES, 2311 824700
12.05 ΚΑΤΕΡΙΝΗ, BOB'S MOTOR GARAGE, 23510 79157
14.05 ΛΑΡΙΣΑ, N.R.G. MOTO ACTION, 2410 555232
15.05 ΤΡΙΚΑΛΑ, ΣΙΩΚΗΣ ΜΟΤΟ, 24310 35045
22.05 ΑΘΗΝΑ, DELTA MOTORCYCLES, 210 92 48 996
25.05 & 26.05 ΗΡΑΚΛΕΙΟ, Η&Κ Α.Ε.Β.Ε., 2810 330870
29.05 ΑΘΗΝΑ, ΜΟΤΟΜ, 210 28 48 978
01.06 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, FANMOTO ΣΤΡΩΜΑΤΙΑΣ, 210 99 55 451
02.06 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, EMC ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, 210 59 10 568
05.06 ΑΘΗΝΑ, KTM CENTRAL STORE, 210 55 40 640

Απαραίτητα: Άδεια οδήγησης, ταυτότητα, εξοπλισμός ασφαλείας (κράνος, μπουφάν, γάντια, μακρύ παντελόνι). Επίσης, βεβαιωμένη κατοχή μοτοσυκλέτας άνω των 600cc για τη δοκιμή των 790, & 1290.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Πηγή
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτή τη σαχλαμάρα με την βεβαιωμένη κατοχή μοτοσυκλέτας τη κάνουν πάντα. Πέρυσι ή πρόπερυσι για να πάρουμε το 701 ζητούσαν να είσαι εν ενεργεία κάτοχος μοτοσυκλέτας, τώρα για τα 790 & 1290 το αναβαθμίσαν... πρέπει να είναι και άνω των 600cc. Εγώ -και πολλοί άλλοι- που είχαν μεγάλες και πολύ μεγαλύτερες μηχανές και σήμερα έχουμε ένα 250άρι ή πουλήσαμε πρόσφατα τη μηχανή και δεν είμαστε κάτοχοι, δεν έχουμε πρόσβαση στο test ride. Πορτοκαλί ημέρες... Ωραίοι!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτή τη σαχλαμάρα με την βεβαιωμένη κατοχή μοτοσυκλέτας τη κάνουν πάντα. Πέρυσι ή πρόπερυσι για να πάρουμε το 701 ζητούσαν να είσαι εν ενεργεία κάτοχος μοτοσυκλέτας, τώρα για τα 790 & 1290 το αναβαθμίσαν... πρέπει να είναι και άνω των 600cc. Εγώ -και πολλοί άλλοι- που είχαν μεγάλες και πολύ μεγαλύτερες μηχανές και σήμερα έχουμε ένα 250άρι ή πουλήσαμε πρόσφατα τη μηχανή και δεν είμαστε κάτοχοι, δεν έχουμε πρόσβαση στο test ride. Πορτοκαλί ημέρες... Ωραίοι!
Στεφανε μη δίνεις και πολύ σημασία.
Εάν πας στο event δίνεις δίπλωμα και ταυτότητα και παίρνεις το μηχανάκι για βόλτα.
Απλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού γιατί σε βάζουν σε γκρουπ.

Μη ρωτήσεις γιατί γράφουν τέτοιες π@παριές γιατί δεν ξέρω.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφανε μη δίνεις και πολύ σημασία.
Εάν πας στο event δίνεις δίπλωμα και ταυτότητα και παίρνεις το μηχανάκι για βόλτα.
Απλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού γιατί σε βάζουν σε γκρουπ.

Μη ρωτήσεις γιατί γράφουν τέτοιες π@παριές γιατί δεν ξέρω.
Το θέμα είναι πως στο test ride που έκανα στο 701 δεν έμειναν στα λόγια. Μου ζήτησαν και την άδεια κυκλοφορίας του Yamaha για να μου το δώσουν.
Δεν γράφω θεωρητικά...
Αλλά κι έτσι όπως το λες να είναι, πόσοι άραγε αποτρέπονται και δεν πηγαίνουν καν. Μ@λακία είναι και αξίζει να το γράψω μπας και διαβάσει κανένας πορτοκαλής φωστήρας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το θέμα είναι πως στο test ride που έκανα στο 701 δεν έμειναν στα λόγια. Μου ζήτησαν και την άδεια κυκλοφορίας του Yamaha για να μου το δώσουν.
Δεν γράφω θεωρητικά...
Αλλά κι έτσι όπως το λες να είναι, πόσοι άραγε αποτρέπονται και δεν πηγαίνουν καν. Μ@λακία είναι και αξίζει να το γράψω μπας και διαβάσει κανένας πορτοκαλής φωστήρας.
Ρε φίλε 2 φορές που έχω πάει δε μου ζήτησαν άδεια, τι να πω;
Και εγώ θεωρώ πως είναι λάθος τους.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε φίλε 2 φορές που έχω πάει δε μου ζήτησαν άδεια, τι να πω;
Και εγώ θεωρώ πως είναι λάθος τους.
Μήπως πήγες με τη μηχανή και σε είδαν; Οπότε τι να σου ζητήσουν;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μήπως πήγες με τη μηχανή και σε είδαν; Οπότε τι να σου ζητήσουν;
Ναι, είχα πάει με το Tiger αλλά είχε πολύ κόσμο, δε νομίζω να είδαν με τι έχει έρθει ο καθένας.

Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση Στεφανε.
Που το είχες κάνει;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι, είχα πάει με το Tiger αλλά είχε πολύ κόσμο, δε νομίζω να είδαν με τι έχει έρθει ο καθένας.

Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση Στεφανε.
Που το είχες κάνει;
Είχα κάνει ένα στη Πλαταιών (το 701 Enduro) όπου πήγα με το αυτοκίνητο. Είχε προηγηθεί επίσκεψη που μου τα είχαν πει χαρτί και καλαμάρι και πήγα επόμενη φορά με την άδεια στα χέρια.
Το επόμενο το έκανα παρέα με τον Λευκάδιος το οποίο το είχα κανονίσει τηλεφωνικά όπου επίσης με ενημέρωσαν (μπλα, μπλα, μπλα) στη Λεωφ. Βουλιαγμένης όπου πήραμε τα 701 SM & Enduro.

Στη περίπτωση έπεσες μάλλον εσύ γιατί η επίσημη θέση τους είναι αυτή που αναφέρουν γραπτώς.
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Καλά κάνουν stf γιατί στην Ελλάδα πέρα από το ότι είναι όλοι ψεύτες και μπορεί να μην είχαν ποτέ μηχανή θα βρουν το μπελά τους εάν δώσουν το μηχανακι σε κάποιον και φαει καμία τούμπα καλή.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλά κάνουν stf γιατί στην Ελλάδα πέρα από το ότι είναι όλοι ψεύτες και μπορεί να μην είχαν ποτέ μηχανή θα βρουν το μπελά τους εάν δώσουν το μηχανακι σε κάποιον και φαει καμία τούμπα καλή.

Δλδ αν 20 χρονια οδηγεις 1000αρια και τωρα ταχεις πουλησει ολα ή εχεις ενα 250αρι εν αναμονη του 790 πχ...δν κανεις τεστ ραιντ? Ενω αν εχεις 3 μηνες μεγαλη μηχανη και ερχεσαι απο σκουτερακι 50αρι εισαι εμπειρος?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν η ktm ειχε στην Ελλάδα αντιπροσώπους ''επιπέδου'' bmw, θα ειχε τις διπλάσιες πωλήσεις
Συμφωνω.... Η προπέλα αν και έχει μικρό δικτυο είναι πολύ οργανωμένο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλά κάνουν stf γιατί στην Ελλάδα πέρα από το ότι είναι όλοι ψεύτες και μπορεί να μην είχαν ποτέ μηχανή θα βρουν το μπελά τους εάν δώσουν το μηχανακι σε κάποιον και φαει καμία τούμπα καλή.
Αν είσαι κάτοχος κατάλληλης άδειας οδήγησης από που προκύπτει οτι θα βρουν το μπελά τους; Επίσημο έγγραφο είναι.

Οι λόγοι είναι άλλοι, γνωρίζουν πως το βασικό πελατολόγιο τους προκύπτει από τους ήδη κατέχοντες KTM, σε αυτούς βασίζονται και δευτερευόντος από κατόχους άλλων εταιρειών. Οι υπόλοιποι "νέοι" πελάτες δεν τους ενδιαφέρουν γιατί είναι πολύ μικρό ποσοστό τα περιστατικά που είναι σαν εμένα και προτιμούν να μη ροσκάρουν μια ΥΛΙΚΑ επιζήμια πτώση. Δε παύει η συμπεριφορά να είναι αντιεπαγγελματική.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγω εαν πηγαινα σε τεστ ραιντ, με το διπλωμα μου , και μου ζητουσαν οτιδηποτε αλλο επιπροσθετο ως προυποθεση για να κανω ενα τεστ ραιτ, θα τους ευχαριστουσα ευγενικα και θα αποχωρουσα.
Απο την αλλη, δεν θα συμμετειχα ΠΟΤΕ σε αυτα τα πανιγυρια τυπου "ανοικτα για το κοινο test rιde DAYS"

Περιμενω να τελειωσουν, περνω ενα τηλεφωνο , θελω αυτο , παω το κανω προγραμματισμενα και τελος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Περιμενω να τελειωσουν, περνω ενα τηλεφωνο , θελω αυτο , παω το κανω προγραμματισμενα και τελος.
Ναι αλλά στην επαρχία αυτό δεν είναι απόλυτα εφικτό...;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εγω εαν πηγαινα σε τεστ ραιντ, με το διπλωμα μου , και μου ζητουσαν οτιδηποτε αλλο επιπροσθετο ως προυποθεση για να κανω ενα τεστ ραιτ, θα τους ευχαριστουσα ευγενικα και θα αποχωρουσα.
Απο την αλλη, δεν θα συμμετειχα ΠΟΤΕ σε αυτα τα πανιγυρια τυπου "ανοικτα για το κοινο test rιde DAYS"

Περιμενω να τελειωσουν, περνω ενα τηλεφωνο , θελω αυτο , παω το κανω προγραμματισμενα και τελος.
Ημίσκληρος!! :cool:
 
Top Bottom