KTM Orange Days 2021

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ *

KTM 250 DUKE
KTM 250 ADVENTURE
KTM 390 DUKE
KTM 390 ADVENTURE
KTM RC390
KTM 690 ENDURO R
KTM 890 ADVENTURE
KTM 890 ADVENTURE R
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
KTM 1290 SUPER DUKE R
*Ο στόλος των μοτοσυκλετών μπορεί να αλλάξει δίχως προειδοποίηση

Θα έχουν ληφθεί μέτρα προστασίας από τον κορωνοϊό. Θα υπάρχουν αντισηπτικά και ύστερα από κάθε test ride οι μοτοσυκλέτες θα απολυμαίνονται στα σημεία επαφής με τον αναβάτη.

Όλα τα test ride θα γίνονται κατόπιν ραντεβού προς αποφυγή συγχρωτισμού. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα των ORANGE DAYS 2021 έχει ως εξής:

ΜΑΪΟΣ
11-12.05 ΞΑΝΘΗ, ΔΡΑΜΟΝ ΑΦΟΙ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, 25410 84555
14-15.05 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, DELTA MOTORCYCLES, 2311 824700
16.05 ΚΑΤΕΡΙΝΗ, BOB'S MOTOR GARAGE, 23510 79157
18-19.05 ΤΡΙΚΑΛΑ, ΣΙΩΚΗΣ ΜΟΤΟ, 24310 35045
22.05 ΑΘΗΝΑ, DELTA MOTORCYCLES, 210 92 48 996
23.05 ΑΘΗΝΑ, MOTION 'N STYLE, 210 68 55 441
26-27.05 ΠΑΤΡΑ MIKIS RACING, 2610 201320
30.05 ΚΕΡΚΥΡΑ BIKERS & BIKES 26610 44460

ΙΟΥΝΙΟΣ
02.06 ΑΘΗΝΑ, KTM CENTRAL STORE, 210 55 40 640
4-5.06 ΗΡΑΚΛΕΙΟ, Η&Κ Α.Ε.Β.Ε., 2810 330870
06.06 ΧΑΝΙΑ, ΚΑΡΑΚΗΣ ΜΟΤΟ, 2821 305672
13.06 ΣΥΡΟΣ, ΜΟΤΟ ΙΞΩΔΕΣ, 22810 80340
23.06 ΡΟΔΟΣ, RACING DESIGN, 22410 92100
26,06 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, FANMOTO ΣΤΡΩΜΑΤΙΑΣ, 210 99 55 451
27.06 ΑΘΗΝΑ, ΜΟΤΟΜ, 210 28 48 978

Απαραίτητα: Άδεια οδήγησης, ταυτότητα, εξοπλισμός ασφαλείας (κράνος, μπουφάν, γάντια, μακρύ παντελόνι). Επίσης, βεβαιωμένη κατοχή μοτοσυκλέτας άνω των 600cc για τη δοκιμή των KTM 690 ENDURO R, KTM 890 ADVENTURE, KTM 890 ADVENTURE R και KTM 1290 SUPER ADVENTURE S.



Πηγή
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Απαραίτητα: Άδεια οδήγησης, ταυτότητα, εξοπλισμός ασφαλείας (κράνος, μπουφάν, γάντια, μακρύ παντελόνι). Επίσης, βεβαιωμένη κατοχή μοτοσυκλέτας άνω των 600cc για τη δοκιμή των KTM 690 ENDURO R, KTM 890 ADVENTURE, KTM 890 ADVENTURE R και KTM 1290 SUPER ADVENTURE S.
Σκίζει από εξυπνάδα το marketing της εταιρείας.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σκίζει από εξυπνάδα το marketing της εταιρείας.
Δεν ξέρω αν είχες πάει σε προηγούμενο, αλλά σε κάθε γκρουπ υπάρχει η κουλή που έρχεται με παπί και θέλει το μεγάλο και μετά δεν μπορεί να αλλάξει ταχύτητες και μετά κάνει μαλακίες μέσα στο γκρουπ και μετά θες να τον θάψεις σε ρηχό τάφο στο βουνό για ανακύκλωση γιατί και κινδυνεύεις από το μαλάκα και χαλάει και την βόλτα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν ξέρω αν είχες πάει σε προηγούμενο, αλλά σε κάθε γκρουπ υπάρχει η κουλή που έρχεται με παπί και θέλει το μεγάλο και μετά δεν μπορεί να αλλάξει ταχύτητες και μετά κάνει μαλακίες μέσα στο γκρουπ και μετά θες να τον θάψεις σε ρηχό τάφο στο βουνό για ανακύκλωση γιατί και κινδυνεύεις από το μαλάκα και χαλάει και την βόλτα.
Φυσικά και έχω πάει, όπως επίσης φυσικά σε άλλης χρονιάς (επόμενης) έχω "αποκλειστεί" γιατί απλά δεν είχα μοτό, τώρα θα αποκλειόμουν και ως κάτοχος μοτό γιατί ο ξεδιάντροπος στα 50 μου καβαλάω 250cc. Βρε ουρτ!
Δε μπορεί η KTM να εφαρμόζει προϋποθέσεις που δεν εφαρμόζουν ούτε οι ασφαλιστικές. Επίσης, δεν είναι η μόνη που οργανώνει τέτοια event, απλά οι υπόλοιπες ακολουθούν τις συνήθεις κανονιστικές διατυπώσεις όχι τις υπέρλαμπρες ιδέες της KTM Ελλάς.
Και η "κουλή" όπως λες είναι υποψήφια πελάτης σε ένα test ride, όχι σε βόλτα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τεστ μπορεί να πάει να πάρει μόνος του ο κάθε ένας στο μαγαζί. Στα ομαδικά σε γκρουπ καλώς υπάρχουν άλλοι κανόνες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τεστ μπορεί να πάει να πάρει μόνος του ο κάθε ένας στο μαγαζί. Στα ομαδικά σε γκρουπ καλώς υπάρχουν άλλοι κανόνες.
Στα ομαδικά της KTM μόνο, μάλλον πουθενά αλλού (από όσο μπορώ να γνωρίζω από προσωπική πείρα με Triumph & Yamaha, μιας που με δέχθηκαν όπως είμαι ωσάν τον Παναγιωτάκη της μαντάμ Σουσούς). Κανόνες να υπάρχουν, αποκλεισμοί όμως... δε συμφωνώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Στα ομαδικά της KTM, μάλλον πουθενά αλλού (από όσο μπορώ να γνωρίζω από προσωπική πείρα με Triumph & Yamaha, μιας που με δέχθηκαν όπως είμαι ωσάν τον Παναγιωτάκη της μαντάμ Σουσούς).
παπαριες γραφουν...δεν ελεγχουν,οτι δηλωσεις...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
παπαριες γραφουν...δεν ελεγχουν,οτι δηλωσεις...
Εγώ Ηλία το 2017 έφαγα "Χ" στη Πλαταιών. Στο κάτω - κάτω δε ψάχνω για τη ντρίπλα, η φιλοσοφία της κεντρικής γραμμής των αρίστων μου τη δίνει.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγώ Ηλία το 2017 έφαγα "Χ" στη Πλαταιών. Στο κάτω - κάτω δε ψάχνω για τη ντρίπλα, η φιλοσοφία της κεντρικής γραμμής των αρίστων μου τη δίνει.
στο λεω γιατι ειχα παει στο Μοτομ ν.ηρακλειο και δεν μου ζητησαν κατι τετοιο...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εγώ Ηλία το 2017 έφαγα "Χ" στη Πλαταιών. Στο κάτω - κάτω δε ψάχνω για τη ντρίπλα, η φιλοσοφία της κεντρικής γραμμής των αρίστων μου τη δίνει.
Κάποιος εγκάθετος τους σφύριξε ότι είσαι japanoβαλτός...και αυτοί αντί να σου δώσουν το καλύτερό τους για να αλλαξοπιστήσεις...έριξαν Χ.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγω παντως δεν το βρισκω λαθος, και η yamaha το ειχε κανει για τεστ σε R1 σε πιστα καποτε και παλι δεν ηταν λαθος ,δεν μπορει να περνει ενας με παπακι ενα R1 για βολτα ,σιγουρα οχι σε γκρουπ. μονος του αλλη φορα... και αν επιστρεψει μπορει και να το αγορασει! χαχα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κάποιος εγκάθετος τους σφύριξε ότι είσαι japanoβαλτός...και αυτοί αντί να σου δώσουν το καλύτερό τους για να αλλαξοπιστήσεις...έριξαν Χ.
Για τα 701 πήγαινα αλλά....

'νταξ, ένα μήνα μετά που πήρα το WRR με αφήσαν και τα οδήγησα σε ατομικό test ride παρέα με τον Λευκάδιος

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγω παντως δεν το βρισκω λαθος, και η yamaha το ειχε κανει για τεστ σε R1 σε πιστα καποτε και παλι δεν ηταν λαθος ,δεν μπορει να περνει ενας με παπακι ενα R1 για βολτα ,σιγουρα οχι σε γκρουπ. μονος του αλλη φορα... και αν επιστρεψει μπορει και να το αγορασει! χαχα
Μου αρέσει που σκέφτεστε πιο πιθανό να πάει -για να οδηγήσει π.χ. ένα 890 ή ένα 1290- ένας με ένα παπί παρά ένας πρώην κάτοχος πολλών μικρών και μεγάλων μοτό. Μη συγκρίνεις event σε πίστα, εντελώς διαφορετικό πράγμα. Όπως έγραψα και παραπάνω, εδώ οι ασφαλιστικές εταιρείες που έχουν πραγματικό συμφέρον δεν θέτουν τέτοιες προϋποθέσεις παρά μόνο ηλικιακά δηλαδή πράγματα που μπορούν να αποδειχθούν διακριτά.

Τέλος πάντων, πορτοκαλί διαφήμιση τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
στο λεω γιατι ειχα παει στο Μοτομ ν.ηρακλειο και δεν μου ζητησαν κατι τετοιο...
Και πάλι Ηλία, όπως είπα δεν είναι θέμα να το "καταφέρεις", είναι θέμα της κεντρικής γραμμής αντιμετώπισης ενός υποψήφιου πελάτη. Το ανακοινώνουν επίσημα οι άνθρωποι, αν δεν έχεις 600cc μην έρθεις Παναγιωτάκη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγω αποφευγω τα τεστ ραιντ....

Θελω να ψωνισω ? Παω στο μαγαζι, λεω θελω να το οδηγησω και τελος.

Το να πηγαινω για τεστ ραιντ , ομαδικα ή ατομικα χωρις να θελω να αγορασω , ειλικρινα δεν βλεπω τον λογο....

Τωρα εαν ειμαι στην γύρα να ψωνισω και γινετε ομαδικο τεστ ραιντ , θα μου πουνε τι μηχανη εχεις και εαν ειναι πανω 600cc ?

Και εαν δεν εχω ?

Μαλλον ειναι "προυποθεση" για να μην πλακωνουν ασχετοι...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και πάλι Ηλία, όπως είπα δεν είναι θέμα να το "καταφέρεις", είναι θέμα της κεντρικής γραμμής αντιμετώπισης ενός υποψήφιου πελάτη. Το ανακοινώνουν επίσημα οι άνθρωποι, αν δεν έχεις 600cc μην έρθεις Παναγιωτάκη.
Να μεγαλώσει πρώτα ο Παναγιωτάκης, και μετά θα του πάρουμε ότι μηχανή θέλει.... :laugh::laugh::laugh:
 
Reactions: STF

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Για τα 701 πήγαινα αλλά....

'νταξ, ένα μήνα μετά που πήρα το WRR με αφήσαν και τα οδήγησα σε ατομικό test ride παρέα με τον Λευκάδιος

Όχι ότι το WR δεν είναι ωραίο αλλά εγώ θα διάλεξα 701...Αν δεν ήταν πανύψηλα ακόμα και με το κιτ χαμηλώματος θα έπαιρνα ένα τέτοιο. Επίσης ο πίνακας οργάνων που έχουν δεν είναι αυτός που πρέπει για μηχανακι στην κατηγορία Travel. Βάζεις μια ζελατίνα από Rade Garage και είσαι έτοιμος...δηλαδή είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί να το παραγγείλω αλλά μετά θα ζηλεύει ο μάνιακ και θα το ζητάει όλο για βόλτες και χαρτογραφήσεις...


Υπάρχει και η Aurora εκδοχή
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όχι ότι το WR δεν είναι ωραίο αλλά εγώ θα διάλεξα 701...Αν δεν ήταν πανύψηλα ακόμα και με το κιτ χαμηλώματος θα έπαιρνα ένα τέτοιο. Επίσης ο πίνακας οργάνων που έχουν δεν είναι αυτός που πρέπει για μηχανακι στην κατηγορία Travel. Βάζεις μια ζελατίνα από Rade Garage και είσαι έτοιμος...δηλαδή είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί να το παραγγείλω αλλά μετά θα ζηλεύει ο μάνιακ και θα το ζητάει όλο για βόλτες και χαρτογραφήσεις...


Υπάρχει και η Aurora εκδοχή
Δεν κάνει για σένα... Είναι ψηλο
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν κάνει για σένα... Είναι ψηλο
Βαριέμαι να ψάξω το θέμα εκείνο, που λέγατε για το ύψος της μηχανής, ότι δεν παίζει ρόλο, μην το φοβάσαι, θέλει τεχνική, ανεβάσατε φωτογραφίες με κοντούς (αλλά επαγγελματίες) οδηγούς κτλ κτλ :sneaky:
Και τώρα του λες... "Είναι ψηλό, δεν κάνει για εσένα"!!! :wacky::laugh::laugh::laugh:
 
Top Bottom