KTM Superduke 1290 GT 2016

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Εν τω μεταξυ το superduke gt περαν της ασχημης του εμφανισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει πωληση/μεταπωληση
Ειναι ενα μηχανακι αρκετα ανετο και πολυ σπορ, ειναι δηλαδη ενα πραγματικο sport touring με εμφανη στην sport μερια
Ιδανικο για καποιον που θελει να γραφει χιλιομετρα αλλα τον τρωει και το δεξι του χερι
Για μενα απο τα καλυτερα μηχανακια της αγορας
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
ενα συγκριτικο που κοίταξα ,εντελώς τυχαία :cool:, πάντως του εδινε πολύ καλες κριτικές σε σχεση με τον ανταγωνισμο

You Tube

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
ενα συγκριτικο που κοίταξα ,εντελώς τυχαία :cool:, πάντως του εδινε πολύ καλες κριτικές σε σχεση με τον ανταγωνισμο

You Tube

Κοίτα, τα τεστ έχουν κάποια στοιχεία υποκειμενικότητας πάντα. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι σε σχέση με το S1000XR που είχα πριν, το GT είναι περισσότερο σπορ όσον αφορά την αίσθηση. Μοτερικά είναι πιο δυνατό και άμεσο, κάτι που αρχικά με ξένισε/ενόχλησε σε σχέση με το ομαλό (σχετικά πάντα) μοτέρ του XR. Πλέον γουστάρω:)

Επίσης, για μένα που είμαι ψηλός το XR ήταν καλύτερο εργονομικά παρόλο που το KTM είναι επίσης άνετο. Φρένα τουλάχιστον ισάξια (ίσως το BMW καλύτερα σε νορμάλ χρήση). Πιο σταθερό το XR, σε βοηθάει να το πας γρήγορα, πιο νευρικό το ΚΤΜ θέλει περισσότερη δουλίτσα.

Συνολικά, μετά από ένα γυμνό ή supersport το ΚΤΜ θα ήταν τέλειο για μένα. Τώρα, μετά το XR προτιμώ το SAS, θέλω περισσότερη άπλα, άνεση, χαλαρότητα και άμα γουστάρω γκάζι μου φτάνει και μου περισσεύει.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αισθησιακό βίντεο

Νέες φωτό







Ίδια τιμή. 10000 ευρώ. Θα χρειαστεί σε 1150χλμ (λέμε τώρα) λάδια/φίλτρο, το πίσω αμορτισέρ ένα σέρβις λογικά μιας και έχω αρχίσει να ακούω ένα μικρό τρίξιμο στατικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μια τελευταία υπενθύμιση ότι η μοτοσικλέτα είναι ακόμα διαθέσιμη πριν δωθεί ανταλλαγή την επόμενη εβδομάδα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
αν με αφηνει ο γιωργος να προσθεσω και εγω οτι δεν υπαρχει πιο καθαρη μοτο απο του γιωργου,οπως επισης ειναι παρα πολυ καλο παιδι .χαρηκα που τον γνωρισα
Χα, Αντώνη τώρα κατάλαβα ποιος είσαι! Ευχαριστώ για καλά σου λόγια.
 
Top Bottom