KTM Superduke 1290 GT

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μπήκε στο γκαράζ.



Θα ακολουθήσει γενικό τσεκ, καθάρισμα, ότι αναλώσιμο μπορώ να αλλάξω εγώ και ένα καλό σέρβις σε εξουσιοδοτημένο για να πάρουμε την ευλογία (την σφραγίδα) της ΚΤΜ.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Καλως τα δεχτηκες Γιωργη.
Αν θες για εξουσιοδοτημενο μου λες να σε στειλω, νομιζω σου ειχα πει
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Αν θες για εξουσιοδοτημενο μου λες να σε στειλω, νομιζω σου ειχα πει
Θα σου πω άμα είναι.

Βαλίτσες δεν είχε ή τις έβγαλες για την φωτό;
Βαλίτσες δεν είχε, δεν θέλουμε κιόλας μιας και ready to race κτλ κτλ...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βαλίτσες δεν είχε, δεν θέλουμε κιόλας μιας και ready to race κτλ κτλ...
Νιάτα vs γηρατειά, αλλάζει η σκέψη πολύ.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Για πες πρώτη εντυπωση
Ακόμα τπτ, το μηχανάκι ήρθε σε limp mode. Το έφερα σπίτι με 90χλμ/ω και πολύ χαλαρά, πολλά αναλώσιμα είναι σε άθλια κατάσταση και αν δεν το περάσω ένα τσεκ (εγώ και το συνεργείο), δεν το κυνηγάω. Αγοράστηκε από μαγαζί με πιο παραμελημένα μηχανάκια και θέλει στοργή και φροντίδα.
Αυτό που μπορώ να πω σίγουρα είναι ότι στο comfort οι αναρτήσεις ίσως είναι πιο ενδοτικές από του BMW, ο κινητήρας είναι αρκετά ελαστικός για μεγάλος V2 αλλά θέλει κόντυμα η μετάδοση (αγοράστηκε κιτ αλυσιδογράναζα -1 μπροστά), δεν πας με 100 και 6η με τίποτα.

Επίσης τακάκια SBS να δούμε τι ψάρια πιάνουν.

Ενδιαφέρον ότι η μοτοσυκλέτα έχει ένα εσωματωμένο σύστημα με κάμερες εμπρός/πίσω, παίρνει ρεύμα μάλλόν από την μπαταρία της μοτό και στον αποθηκευτικό χώρο κάτω από την σέλα έχει μια οθόνη με κουμπιά για χειρισμό τους. Θα το ψάξω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακόμα τπτ, το μηχανάκι ήρθε σε limp mode. Το έφερα σπίτι με 90χλμ/ω και πολύ χαλαρά, πολλά αναλώσιμα είναι σε άθλια κατάσταση και αν δεν το περάσω ένα τσεκ (εγώ και το συνεργείο), δεν το κυνηγάω. Αγοράστηκε από μαγαζί με πιο παραμελημένα μηχανάκια και θέλει στοργή και φροντίδα.
Αυτό που μπορώ να πω σίγουρα είναι ότι στο comfort οι αναρτήσεις ίσως είναι πιο ενδοτικές από του BMW, ο κινητήρας είναι αρκετά ελαστικός για μεγάλος V2 αλλά θέλει κόντυμα η μετάδοση (αγοράστηκε κιτ αλυσιδογράναζα -1 μπροστά), δεν πας με 100 και 6η με τίποτα.

Επίσης τακάκια SBS να δούμε τι ψάρια πιάνουν.

Ενδιαφέρον ότι η μοτοσυκλέτα έχει ένα εσωματωμένο σύστημα με κάμερες εμπρός/πίσω, παίρνει ρεύμα μάλλόν από την μπαταρία της μοτό και στον αποθηκευτικό χώρο κάτω από την σέλα έχει μια οθόνη με κουμπιά για χειρισμό τους. Θα το ψάξω...
Νομίζω ότι 100 με 6η δεν θα δεις ποτέ με v2 και τόσα αλογα
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Καλορίζικος, καλοταξιδος ο πύραυλος! Αυτό στο πηρούνι είναι απο το σύστημα με τις κάμερες που λες?

Υ.Γ Σε σχέση με τα απλά ariel pods προτείνω αυτά με το extra oxi action :p
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλοταξιδος και με αυτό ψηλέ.
Κρατά μας ενήμερους γιατί που ξες....
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλορίζικος, καλοταξιδος ο πύραυλος! Αυτό στο πηρούνι είναι απο το σύστημα με τις κάμερες που λες?
Ναι, η πίσω κάμερα είναι στερεωμένη κάτω από την σχάρα της sw motech. Έλεγα να το ξηλώσω αλλά θα κάνω πρώτα μια δοκιμή. Σίγουρα θα τοποθετήσω κάπου αλλού την εμπρός κάμερα, ελπίζω να μην έχει γίνει ζημιά στο πηρούνι (αν και έχουν βάλει λάστιχα από κάτω).
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
lospsi

Καλώς την δέχτηκες Γιώργο, καλά χιλιόμετρα να έχεις και να την απολαύσεις στο έπακρο!

Και πρόσεχε το γκάζι της, δεν είναι XR αυτό :p
 
Top Bottom