KTM1190 Adventure R

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Παιδιά αν ενδιαφέρεται καποιος για μονοκοματη (οχι θερμενομενη) έχω σχεδον καινούργια.
Για δοκιμη ή για αγορά διαθέσιμη, εννοείτε οτι κάνει για 1190 R S.
Η διπλή ειναι λιιγο πιο άνετη (όχι μεγαλη διαφορά) λογω σχήματος, αλλα η μονοκοματη βολεύει αρκετά στην off χρήση
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Παιδιά αν ενδιαφέρεται καποιος για μονοκοματη (οχι θερμενομενη) έχω σχεδον καινούργια.
Για δοκιμη ή για αγορά διαθέσιμη, εννοείτε οτι κάνει για 1190 R S.
Η διπλή ειναι λιιγο πιο άνετη (όχι μεγαλη διαφορά) λογω σχήματος, αλλα η μονοκοματη βολεύει αρκετά στην off χρήση

Ειναι η ergo ?

Εαν ναι , θα μας ενδιεφερε ο κωδικος μιας και τον ψαχνω αλλα διαβαζω οτι δεν υφιστατε.
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Μετα τη σελα ηρθε η ωρα για ασφαλτινα πατουμενα ...ο προηγουμενος ηδιοκτητης μου ειχε πει μονο conti attack 2. Τι λετε??( Δεν ειμαι ο οδηγος που μ αρεσει να ξυνω γονατα και να πηγαινω με 250 ) Τα βαζω γιατι εχω ενα 10ημερο Ιταλια και νομιζω θα ειμαι πιο save απο θεμα βροχων και τετοια!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Μετα τη σελα ηρθε η ωρα για ασφαλτινα πατουμενα ...ο προηγουμενος ηδιοκτητης μου ειχε πει μονο conti attack 2. Τι λετε??( Δεν ειμαι ο οδηγος που μ αρεσει να ξυνω γονατα και να πηγαινω με 250 ) Τα βαζω γιατι εχω ενα 10ημερο Ιταλια και νομιζω θα ειμαι πιο save απο θεμα βροχων και τετοια!!

Πρό διμήνου έβαλα τα DUNLOP SPORTMAX ROADSMART III...........

Σοβαρή δοκιμή σε βροχή δεν έκανα ακόμα. Κάνα-δυό μπόρες και ομίχλες με υγρασία που πέρασα
δεν είχα πρόβλημα.......

Τιμή 260 το ζεύγος.......





 
Τελευταία επεξεργασία:

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Αν τα θελες για γενικη χρηση θα σου λεγα tkc 70, αφου ειναι για εξω φορτωμενος που θα τα φας και γρηγορα της μανας του.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεδομενης της ποιοτητας ασφαλτου της Ιταλιας οτι και να βαλεις μια χαρα θα ειναι.
Εγω θα δοκιμαζα τα dunlop (δεν τα εχω βαλει) ή τα pirelli scorpion 2.
Τα Conti ειναι οτι καλυτερο εχω φορεσει στην βροχη αλλα το κοστος τους και η ταχυτητα που τρωγετε στο εξωτερικο ειναι απαγορευτικο.
Στο ταξιδι Ιταλια , Αυστρια ,Σλοβενια ,Κροατια ,Αλβανια τα Scorpion 2 δεν εκαναν κιχ.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Η άποψη μου είναι ό,τι το 70 είναι το ιδανικό λάστιχο γι' αυτό το μηχανάκι, και λόγω διττού χαρακτήρα, και σαν πρόσφυση. Και η τιμή δεν είναι άσχημη, trailattack/tkc70/pirelli st2 είναι όλα στην ίδια τιμή καρμπόν.

Φίλος θα βάλει σύντομα τα capra R σε 1190R. Για τέτοια χρήση (εξωτερικό που κρατάνε όλα), με βάση το καλό κράτημα ακόμα και των capra X στην άσφαλτο, και την τιμή χώμα, μάλλον θα είναι κελεπούρι. Αλλά ακόμα στο "μάλλον θα", οπότε δε στα προτείνω..
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Η άποψη μου είναι ό,τι το 70 είναι το ιδανικό λάστιχο γι' αυτό το μηχανάκι, και λόγω διττού χαρακτήρα, και σαν πρόσφυση. Και η τιμή δεν είναι άσχημη, trailattack/tkc70/pirelli st2 είναι όλα στην ίδια τιμή καρμπόν.
Ναι Χαλατς.... την ασφαλτο της Ιταλιας καλοκαιριατικο ξεχασες...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ναι Χαλατς.... την ασφαλτο της Ιταλιας καλοκαιριατικο ξεχασες...
Επιμένω, και σου έχω πει γιατί: διακοπές θα πάει, μπορεί να πάει για μπάνιο, μπορεί να θέλει να εξερευνήσει όπου δει, κλπ. Adv και μάλιστα R έχει, όχι multi με 17/17. Λογικά θα κάνει και την ανάλογη χρήση, οπότε και το λάστιχο ταιριάζει γάντι.
Ας βγάλει 8-9κ χλμ αντί για 10+ λόγω φορτώματος, και ας κόψει 10% ρυθμό γιατί θα το 70 θα σαπουνιάσει πιο εύκολα στους 35 βαθμούς από τα άλλα 2. Για τα δικά μου κριτήρια, κλάιν. Δεν θα περιοριστεί στην μετακίνηση του, και αυτό αξίζει στις διακοπές, όχι τα λάστιχα που είναι αναλώσιμα.
(γι' αυτό και τα γράφω αναλυτικά, να ξέρει με ποιά κριτήρια του το προτείνω)

Edit: εντωμεταξύ κοιτάζω το πρώτo ποστ μου, και του πρότεινα τα ΤΑ2 για να μη τα φάει γρήγορα. Δεν λειτουργώ, πάω να πιώ :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Επιμένω, και σου έχω πει γιατί: διακοπές θα πάει, μπορεί να πάει για μπάνιο, μπορεί να θέλει να εξερευνήσει όπου δει, κλπ. Adv και μάλιστα R έχει, όχι multi με 17/17. Λογικά θα κάνει και την ανάλογη χρήση, οπότε και το λάστιχο ταιριάζει γάντι.
Ας βγάλει 8-9κ χλμ αντί για 10+ λόγω φορτώματος, και ας κόψει 10% ρυθμό γιατί θα το 70 θα σαπουνιάσει πιο εύκολα στους 35 βαθμούς από τα άλλα 2. Για τα δικά μου κριτήρια, κλάιν. Δεν θα περιοριστεί στην μετακίνηση του, και αυτό αξίζει στις διακοπές, όχι τα λάστιχα που είναι αναλώσιμα.
(γι' αυτό και τα γράφω αναλυτικά, να ξέρει με ποιά κριτήρια του το προτείνω)

Edit: εντωμεταξύ κοιτάζω το προηγούμενο ποστ μου, και του πρότεινα τα ΤΑ2 για να μη τα φάει γρήγορα. Δεν λειτουργώ, πάω να πιώ :p
Μεχρι εδω καλα... τον δεικτη ταχυτητας ξεχασες...

Τεςπα... τα γραψαμε τα ειπαμε... αιντε καλες διακοπες. :cool:

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Top Bottom