Labretta 65

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Ο πατέρας μου έχει στη κατοχή του μια labretta του 1965 , μηχανή που μου σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια και έκανα τα πρώτα μου χιλιόμετρα μαζί της.
Είναι πλεον σε ακινησια πολλά πολλά χρόνια και ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κάποιος τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση νομικά μιας και δεν ειχε κατάθεσει πινακίδες ποτέ( έχει αυτές με τους 5 αριθμόυς )ούτε πληρώσει ποτέ τέλη κυκλοφορίας εδώ και δεκαετίες,
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ο πατέρας μου έχει στη κατοχή του μια labretta του 1965 , μηχανή που μου σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια και έκανα τα πρώτα μου χιλιόμετρα μαζί της.
Είναι πλεον σε ακινησια πολλά πολλά χρόνια και ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κάποιος τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση νομικά μιας και δεν ειχε κατάθεσει πινακίδες ποτέ( έχει αυτές με τους 5 αριθμόυς )ούτε πληρώσει ποτέ τέλη κυκλοφορίας εδώ και δεκαετίες,
Όσο αφορά τα τέλη κυκλοφορίας, σχεδόν με βεβαιότητα, μπορείς να ζητήσεις να σου πουν τι ποσό χρωστάει το μηχανάκι για όσα χρόνια δεν πλήρωνε.
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Όσο αφορά τα τέλη κυκλοφορίας, σχεδόν με βεβαιότητα, μπορείς να ζητήσεις να σου πουν τι ποσό χρωστάει το μηχανάκι για όσα χρόνια δεν πλήρωνε.
Δεν είναι δηλωμένο στη εφορία από όσο ξέρω
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ξεκίνα ρωτώντας πρώτα στην εφορία με τον αριθμό κυκλοφορίας
Ολα ξεκινούν από εκεί
Στη συνέχεια αφού ολα καλα στο μηχανολογικο της περιοχής σου,αν φαίνεται η άδεια κλπ,κλπ....
Παρτα με τη σειρά και θα βγάλεις άκρη εύκολα, μάλλον....

Μιλαμε εννοείται για πάνω από 50 κυβικά υποθέτω
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Ξεκίνα ρωτώντας πρώτα στην εφορία με τον αριθμό κυκλοφορίας
Ολα ξεκινούν από εκεί
Στη συνέχεια αφού ολα καλα στο μηχανολογικο της περιοχής σου,αν φαίνεται η άδεια κλπ,κλπ....
Παρτα με τη σειρά και θα βγάλεις άκρη εύκολα, μάλλον....

Μιλαμε εννοείται για πάνω από 50 κυβικά υποθέτω
Ναι 125
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν είναι δηλωμένο στη εφορία από όσο ξέρω
Παλια, δεν ηταν υποχρεωτικη η δηλωση αγορας διτροχου στην εφορια.
Μονο τα αυτοκινητα εβαζε υποχρεωτικα ο λογιστης στη δηλωση.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εχεις καποια χαρτια οπως παλια αδεια κλπ;Αν δεν ειναι εν ζωη νομιζω οτι χρειαζεται να αναφερεται στην κληρονομια σε ποιον το αφηνει.
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Εχεις καποια χαρτια οπως παλια αδεια κλπ;Αν δεν ειναι εν ζωη νομιζω οτι χρειαζεται να αναφερεται στην κληρονομια σε ποιον το αφηνει.
Είναι εν ζωή απλά άδεια υπάρχει
 
Top Bottom