Layers, mid layers, bottom layers και δεν συμμαζευεται

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εχω καλές μπότες μου τις πηρε ο μαθουσάλας απο το εξωτερικό ( ζεστάθηκε το κοκκαλακι μου)
Gaerne με τρία κούμπωματα αδιαβροχες
Άψογες !!!!
Γενικως ο μαθουσάλας το εχει με πολλα πραματα οπως και με τις μπότες !!!!!!!
Πολλα ενοχα μυστικα βγαινουν στη επιφανεια !!!!!!
Κανει κ προσωπικα δωρα ο Μαθο
κ πως ξερεις οτι το εχει κ με πολλα αλλα ????????
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Κάλτσες χρησιμοποιώ αυτές που έχει το Lidl για τα σκι χρόνια τώρα...όποτε βγάζει πάω και παίρνω 2-3 ζευγάρια και περνάω μπέϊκα
καναδυο χρόνια, ούτε κρυώνει το πόδι, ούτε ιδρώνει. Ισοθερμικά χρησιμοποιώ δυο ζευγάρια που έιχα αγοράσει από Polo Motorrad στη Γερμανία
πριν καμιά δεκαριά χρόνια και είναι άψογα και για να μη τα φοράω συνέχεια έχω πάρει άλλο ένα σετ από το στοκατζίδικο της Admiral στην Αχαρνών.

Στα πολύ δύσκολα κρύα, φοράω και τα αδιάβροχα από πάνω και είναι μια χαρά. Σε λίγες μέρες θα πάρω και ένα σετ θερμαινόμενα γάντια με μπαταρία, γιατί στη Μαλακάσσα δεν παλεύεται το κρύο το πρωί στα χέρια, ούτε καν με μεταξωτό εσωτερικό γάντι.

Από χθες έχει το Lidl καλτσούλες :D σπεύσατε και θα με σχωρνάτε από ζωντανό :)

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=61900
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πολλα ενοχα μυστικα βγαινουν στη επιφανεια !!!!!!
Κανει κ προσωπικα δωρα ο Μαθο
κ πως ξερεις οτι το εχει κ με πολλα αλλα ????????
Zηλιαρα :p:D αϊτε να χαθεις :laugh::laugh:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γενικοτερα με τον τεχνικο εξοπλισμο,ριξτε μια ματια και σε εξοπλισμο/ρουχισμο(απο καλτσες εως base layers και fleece) σε ορειβατικο και running εξοπλισμο !!!Εχουν πολυ καλα τεχνικα ρουχα,δεν ντυνεσαι σαν κρεμμυδι και κανουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια!!!Τοσο στο να σε κρατανε στεγνο οσο και στο να μην ιδρωνεις(βασικο σε ταξιδι!!!ειδικα με κρυο).ΜΗΝ υποτιμαμε πχ.την καλη καλτσα ή ενα καλο ισοθερμικο εσωτερικο γαντι ...αμελητεες ποσοτητες θα πεις,αλλά κανουν δουλεια που ισως δεν σκεφτηκαμε ποτέ και το διαπιστωνουμε στο πρωτο καλο ταξιδι με κρυο!
Και ενα βασικο στην οδηγηση ειναι οτι με τεχνικο εξοπλισμο για κρυες βολτες δεν απαιτουνται "χοντρα" ρουχα μεσα απο το μπουφαν και το παντελονι αρα νοιωθουμε καλυτερη ελευθερια κινησεων και οχι δυσφορια στην οδηγηση.Βασικο και αυτο.
Πατεντες σαφως και παιζουν,φθηνος εξοπλισμος επισης,αλλά ειμαι της γνωμης παρε κατι καλο και να σου μεινει να το ευχαριστηθεις και οταν το χρειασθεις "να ειναι εκει"!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ευχαριστω πολυ!!Εχει να πεσει μελετη......!!
Ριξε μια ματια αξιζουν και για κρυο και για νερο και ειναι ανετες για πολυωρη χρηση ασφαλτο...τις ιδιες εχω χρονια και παραμενουν με τα ιδια χαρακτηριστικα(και εχουν φαει και χωματινες καλες διαδρομες...).:)
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ριξε μια ματια αξιζουν και για κρυο και για νερο και ειναι ανετες για πολυωρη χρηση ασφαλτο...τις ιδιες εχω χρονια και παραμενουν με τα ιδια χαρακτηριστικα(και εχουν φαει και χωματινες καλες διαδρομες...).:)
Εχω πολυ εμπιστοσυνη στην εν λογω εταιρια. Μετα αν υπαρχουν θετικες κριτικες δεν υπαρχει λογος να ''ρισκαρεις'' με ενα αλλο προϊον.
Θα κοιταξω να δω που μπορω να τις δοκιμασω στην Αθηνα...:ok:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
σχετικα με τα ισοθερμικα...
τα δυο πρωτα για μεσα στη πολη ειναι υπεραρκετα...
τα δυο επομενα για ταξιδι ειναι σαφως καλυτερα...

http://www.motorshop.gr/p.ISOTHERMIKI-MPLOUZA-MICROFLEECE-NORDCAP.897177.html
http://www.motorshop.gr/p.ISOTHERMIKO-PANTELONI-MICROFLEECE-NORDCAP.897182.html
.
http://www.motorshop.gr/p.ISOTHERMIKI-MPLOUZA-ANTIFREEZE-NORDCAP.898409.html
http://www.motorshop.gr/p.ISOTHERMIKO-PANTELONI-ANTIFREEZE-NORDCAP.897211.html

αντιλαμβανεσαι πιστευω την διαφορα...
με τα δευτερα δεν στεκεσαι για πολυ ωρα στασιμος και ειδικα σε κλειστο χωρο...
θα σκασεις απο την ζεστη και θα γινεις ''παπι'' στον ιδρωτα...:wacky:
σε πολυ χαμηλες θερμοκρασιες (απο 0 και κατω) και ταξιδι , τα εχω φορεσει διπλα...:ok:

γαντια αδιαβροχα..... εδω γελαμε !!!:laugh::laugh::laugh:
για μενα μυθος...κανενα αδιαβροχο γαντι δεν κραταει χοντρη βροχη για ωρα...
ενα καλο αδιαβροχο γαντι και απο πανω 65 νουμερα μεγαλυτερο βιομηχανικο (αυτο της νοικοκυρας...για τα πιατα ντε...!!!):ok::ok::ok:

μποτες....
τις φοραω καθημερινα απο 5 εως 7 ωρες...
ζεστα ποδια...αδιαβροχες...εδω και δυο χρονια αντεχουν...σαν καινουργιες...
πολυ τιμιες για τα λεφτα τους...
.
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Μετά από ταξίδι που πραγματοποιήθηκε την προηγούμενη βδομάδα με -3 εως 12 βαθμούς κατάλαβα ότι αυτά που πρέπει να είναι καλά προστατευμένα είναι τα άκρα (πόδια - χέρια)..
Για τα χέρια πολύ καλή δουλειά κάνουν τα θερμαινόμενα grips.. Με - 2 και εντουράδικο γάντι την πάλευα σε επαρχιακούς με μικρή ταχύτητα.. Για τα πόδια τώρα παρόλο που φόραγα ψηλές μπότες (falco mixto 2) πήραν μέσα υγρασία - νερό με αποτέλεσμα να ψιλοκρυώνουν τα πόδια μου (φορεμένες με απλή ψηλή και λεπτή κάλτσα).. Οπωσδήποτε 100% αδιάβροχη μπότα αλλιώς γκέτες μαζί με τις μποτες και χοντρή κάλτσα (και αν υπάρχει κάτι σε αδιάβροχη κάλτσα ακόμη καλύτερα)...
Πάνω είχα μια απλή φανέλα, μια μπλούζα χοντρή και το μπουφάν με τις επενδύσεις και από κάτω παντελόνι με επένδυση... Μαζί με αυτά φοράγαμε και τα αδιάβροχα που έκαναν μεγάλη δουλειά στην καταπολέμηση του κρύου.. Να τονίσω ότι μαζί μας είχαμε και ισοθερμικά αλλά δεν τα χρησιμοποιήσαμε κάπου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εχω πολυ εμπιστοσυνη στην εν λογω εταιρια. Μετα αν υπαρχουν θετικες κριτικες δεν υπαρχει λογος να ''ρισκαρεις'' με ενα αλλο προϊον.
Θα κοιταξω να δω που μπορω να τις δοκιμασω στην Αθηνα...:ok:
Gaerne εφερνε το MotoMarket εδω Πατρα...για ριξε μια γυρα μπας κ τις βρεις ;)
 
Top Bottom