Led φανάρι σε LC

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όχι μη στεναχωριέσαι ,αλίμονο αν προσβληθω κιόλας .
Συζήτηση κάνουμε ,εύλογο να ζητάς ποσοστά ,αλλά δεν έχω πρόσβαση σε τέτοιου είδους στοιχεία ,απλός πελάτης είμαι.
Απλά στα 5 που ξέρω ,τα 4 βγαλαν.
Tα..... γραφουν.... πιο σιγα αυτα ωρε!!!!!!!!!!!! :laugh:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και για να υποστηρίξω το παραπάνω σχετικά με το good will ,γνωστός μου πλήρωσε κάτι παραπάνω από 400 ευρώ για αυτή την επισκευή.
Δεν είναι όλα μαύρα λοιπόν.
Εναι!!! Απο οτι ξερω, μαυρα ευρω δεν υπαρχουν :p!!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ολες οι μοτοσυκλέτες βγαζουν ζημιές ,οι οποίες προέρχονται απο κατασκευαστικες ή σχεδιαστικες αστοχίες.
Ακόμα κ Γιαμπαν Μπέστ Σέλλερς είχαν αποδεδειγμένες αστοχίες οι οποίες οδηγούσαν σε επαναλαμβανόμενες ζημιές.

Ρεαλιστικά μιλώντας ,αν εχεις 25Κ € ,κλάϊν σου για μια ζημιά του 1000άρικου μετά από 50Κ χλμ
Αν την παρεις 13 Κ μεταχείρω κ στο βγάλει ,ε...θα το βρείς κ το 1000άρικο ,κ πες οτι σου στοίχισε 14.
Δεν είναι δα κ το τελος του κόσμου.

Αυτό που με χαλάει γενικά σε τετοιες καταστασεις ,είναι η μη παραδοχή (για ευνόητους λογους) των κατασκευαστών για την σχεδιαστική τους μπάφα ,κ η ανάλογη ανάληψη ευθυνών τους ,καθώς κ η αλλαγή σχεδιασμού (βλ.αναβάθμιση) στα επόμενα μοντέλα.

Κατα τ'άλλα ,αμα μας αρέσει μια μοτοσυκλέτα ,κ μπορούμε να την αποκτήσουμε ,δε πα να βγαζει ότι να ναι ,ας την χαρούμε όσο μπορούμε διαπιστώνοντας προσωπικά τα + κ - της.

Γενικά ,δε μας φταίνε οι τιμες των μοτ/ών , ούτε το κόστος χρήσης κ συντήρησής τους.
Οι ετήσιες αποδοχές μας ,μας φταίνε ,που δεν φτανουν για να κάνουμε ότι θέλουμε.
Οταν το κατανοήσουμε αυτό ,τα πράγματα είναι πιό απλά ,κ το μόνο που μένει ,είναι η επιλογή τακτικής.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ολες οι μοτοσυκλέτες βγαζουν ζημιές ,οι οποίες προέρχονται απο κατασκευαστικες ή σχεδιαστικες αστοχίες.
.
.
.
.
.
,είναι η μη παραδοχή (για ευνόητους λογους) των κατασκευαστών για την σχεδιαστική τους μπάφα ,κ η ανάλογη ανάληψη ευθυνών τους ,καθώς κ η αλλαγή σχεδιασμού (βλ.αναβάθμιση) στα επόμενα μοντέλα.
Mονο σε αυτα συμφωνω.

Τα άλλα.......................
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
400 με τιμολόγια και ΦΠΑ δεν είναι τίποτα
Ρεαλιστικά μιλώντας ,αν εχεις 25Κ € ,κλάϊν σου για μια ζημιά του 1000άρικου μετά από 50Κ χλμ
Αν την παρεις 13 Κ μεταχείρω κ στο βγάλει ,ε...θα το βρείς κ το 1000άρικο ,κ πες οτι σου στοίχισε 14.
Βρε πως τα εχετε ετσι τα ευρωπουλα, ουτε πετσετακια (που ελεγαν καποτε)!!! :ha

Συνεχιστε!!! :p
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω , έχω μάθει όλη μου τη ζωή να κοιτάω νούμερα
οπότε δεν μπορώ να συγχρονιστώ με το ''έχει πολύ μεγάλη συχνότητα '' .

Είχα 2 caponord πολλά χρόνια . Όλοι λύσσαγαν και λυσσάνε ακόμα για πολλαπλασιαστές .
Τόσα χρονια μια φορά δεν μου έκαψε , και ας κουβάλαγα μόνιμα 2 spare μαζί μου .
( βέβαια όλα τα υπόλοιπα τα χάλασε απο 2 φορές το καθένα , αλλά άλλη ιστορία αυτή ) :ha

υγ . προσπαθώ νε στατιστικά να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν θα αλλάξω πηνία ποτέ !! :pointu:
Εκείνα τα σπερ πολαπλασιαστακια... Που τα χεις ;;;;;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είναι το θέμα "πετσετάκια".

Πες ότι έχεις όσα λεφτά θες. Και χαλάει το μηχανάκι με ζημιά που δείχνει ατελή εξέλιξη, όχι κακή χρήση. Μπορεί:
-Να πεις μου αρέσει τόσο πολύ που χαλάλι ό,τι και να πάθει και όσο και αν στοιχίσει (καραμέλα κυρίως γεύσης πορτοκάλι όπου δεν τρέχει τίποτα ποτέ, όλα νορμάλ)
-Να πεις καλό μεν, ατελές δε και αντίο σας κύριοι, αν εκτιμάς λίγο τον τρόπο που τα έβγαλες.

Δεν ξέρω πολλούς πλούσιους που να πετάνε λεφτά για να φτιάχνουν πράγματα που δεν έπρεπε να χαλάσουν. Καλά, δεν ξέρω πολλούς πλούσιους γενικά, αλλά αυτοί που ξέρω λέμε.

Καθόλου τυχαίο που τα περισσότερα μηχανάκια βγαίνουν για πώληση κοντά στην λήξη της εγγύησης, μακριά από τα 50,000 χλμ και... σε τιμή μακριά από τις 13,000 ευρώ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν είναι το θέμα "πετσετάκια".

Πες ότι έχεις όσα λεφτά θες.
Εγώ το λέω, αυτά δεν μου έρχονται :laugh:!!!



Με αυτήν τη παραδοχή και μόνο, δεν θα είχα κανένα θέμα (σχεδόν δηλαδή) να χαλάει κάθε τρεις και λίγο!!!
Όσο θα το είχα στο γκαράζ βεβαίως βεβαίως. Ομως θα το έστελνα στ'αναθεμα, γιατί ταξίδι και άγχος...... καλύτερα να μην το κάνω καθόλου!!!

Άλλο όμως αυτό, άλλο να προσπαθούμε να γλυκανουμε το χάπι, λέγοντας.... Τι είναι 400€ κάθε 50.000χλμ για πηνία, τι είναι 1500€ για μονάδα κάθε τόσο, τι είναι 600€ για διαφορικό κάθε τόσο κτλ κτλ!!!!
Αυτή η "άνεση" όταν είμαστε έξω απ'το χορό, είναι λίγο κάπως!!!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγώ συντάσσομαι απόλυτα με την προσέγγιση του el-Gatto .
Προφανώς όταν αγοράζεις ενα premium προϊόν 25.000€ δεν θα υδρωσεις αν θα δωσεις μετα απο 4 έτη 1.000€ για μια οποιαδήποτε επισκευή.
Μου θυμίζει αυτούς που παίρνουν Ducati και κλαίνε για τα σερβις.

Το προβλημα ειναι όταν θα σε αφησει σε ενα ταξίδι με μια βλάβη , που παιρνει μερες να φτιαχτεί ενώ εσυ χανεις χρονο σε ημερες άδειας και χρημα.

Θυμαμαι συχνά ενα μέλος απο εδω, που σε συζητηση που ειχαμε ενώ ειχε lc, αγόρασε αερόψυκτο για να παει στα σταν.

Προφανως δεν ειναι αποτυχία η νεα γενιά, αρκεί να εχεις ορεξη, καθώς δεν ειναι μονο τα πηνια το προβλημα απο αυτα που διαβάζω.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Παίδες κι εγώ δεν έχω κάνα λεφτοδενδρο.
Όταν το πήρα το μηχανάκι τα ήξερα τα προβλήματά του .
Το έχω σχεδόν 7 χρόνια ,περισυ άλλαξα δίσκο πλατώ/χτένια -μενια pressdirect κλπ.
Δλδ τι να έκανα ;
Αύριο μπορεί να με βγάλει μονάδα ,να μην την φτιάξω;
Αφού το μηχανάκι αυτό το γουστάρω να το καβαλάω ,με φτιάχνει πως το λένε .
Όταν παίρνεις ένα μηχανάκι ,πάντα φροντίζεις να έχεις ένα ποσό για αυτή τη δουλειά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παίδες κι εγώ δεν έχω κάνα λεφτοδενδρο.
Όταν το πήρα το μηχανάκι τα ήξερα τα προβλήματά του .
Το έχω σχεδόν 7 χρόνια ,περισυ άλλαξα δίσκο πλατώ/χτένια -μενια pressdirect κλπ.
Δλδ τι να έκανα ;
Αύριο μπορεί να με βγάλει μονάδα ,να μην την φτιάξω;
Αφού το μηχανάκι αυτό το γουστάρω να το καβαλάω ,με φτιάχνει πως το λένε .
Όταν παίρνεις ένα μηχανάκι ,πάντα φροντίζεις να έχεις ένα ποσό για αυτή τη δουλειά.
Να προσθέσω και χρήμα για βόλτες.
 
Top Bottom