Mπαταρια για 1Χ90

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Σε κλασσικού τύπου εγώ μόνο MOTOBATT.Σε 2 μηχανες (990adv ,f800s) κανένα πρόβλημα απολύτως!!!Στο μικρό έβαλα φέτος μια skyrich λιθίου,μέχρι στιγμής κομπλέ,αλλά δεν έχει απαιτήσεις ρεύματος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχουν μηχανές που για κάποιον κατασκευαστικο λόγο χρειάζονται δυνατές μπαταρίες.
Το gs του 07 για παράδειγμα, άλλαξα την μαμά μπαταρία σε 10 μήνες και την δεύτερη μαμά μπαταρία σε 8 μήνες αφού ήταν σε εγγύηση.
Τότε έμπλεξα με τον Οδυσσέα και κρατούσε το λιγότερο 4 χρόνια.
Το μονο σίγουρο είναι ότι δεν αντέχουν το ίδιο σε διαφορετικές μοτό.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ότι και να βάλεις ,κοίτα να αποσυνδεεις τον 1 πόλο .
Κάνει δουλειά αν δεν έχεις πρόσβαση σε πρίζα
Δυστυχως εχω και συναγερμο και gps tracker πανω οποτε δε μπορω να αποσυνδεσω πολο.
Υπάρχουν μηχανές που για κάποιον κατασκευαστικο λόγο χρειάζονται δυνατές μπαταρίες.
Το gs του 07 για παράδειγμα, άλλαξα την μαμά μπαταρία σε 10 μήνες και την δεύτερη μαμά μπαταρία σε 8 μήνες αφού ήταν σε εγγύηση.
Τότε έμπλεξα με τον Οδυσσέα και κρατούσε το λιγότερο 4 χρόνια.
Το μονο σίγουρο είναι ότι δεν αντέχουν το ίδιο σε διαφορετικές μοτό.
Ο λογος που ξεκινησα το νημα ειναι ακριβως αυτος. Τα μεγαλα LC8 εχουν ηδη μικρη σχετικα μπαταρια για το μεγεθος των κυλινδρων τους και για την υψηλη συμπιεση τους, οποτε δεν κανουν ολες οι ΥΤΖ14 μπαταριες, ψαχνω λοιπον για συγκεκριμένες απαντησεις στο θεμα ποιες μπαταριες δοκιμασμένα κανουν για τα 1Χ90.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Επειδη μολις πηρα το μηχανακι μεταχειρισμενο ειδα οτι οταν παιρνει μπρος σβηνει το κοντερ και ξαναναβει, οποτε πηγα κατευθειαν για καινουρια μπαταρια...
Ο μηχανικος μου(σε εξουσιοδοτημενο ΚΤΜ), μου προτεινε να παρω μπαταρια με υγρα, οχι τζελ. Πηρα λοιπον μια VARTA, τις οποιες εχω δοκιμασει σε πολλα οχηματα και εχω μεινει ευχαριστημενος. Κοστος δεν μπορω να γραψω γιατι αγοραζω χονδρικη τιμη, αλλα θα παιζει στα 60-70 φανταζομαι.
Ο τυπος της ειναι ο ΤΤΖ14S-BS
Το γραφω εδω για να υπαρχει
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Για την ιστορια κι εγω κατεληξα σε BS BTZ14 αλλα την SLA που έρχεται έτοιμη απο εργοστασιο. Λιγο πιο ακριβη απο την αλλη που γεμιζεις εσυ τα υγρα αλλα σιγουρα σφραγισμένη και απο την εμπειρία μου οι SLA κρατάνε πολυ περισσοτερο απο αυτες που βαζεις τα υγρα στην ενεργοποιηση.
 
Top Bottom