Mπότες Dainese Carroarmato, συλλογή εμπειριών

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
παιδες έχει κανεις αποψη για τις carroarmato της Dainese??? η χρήση που σκέφτομαι είναι περιπου 80% ασφαλτο - 20% χώμα!!
κυρίως με δελεαζει το gore-tex και η διακριτική εμφανιση...

 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Φίλος πάρτες με κλειστά μάτια είναι άψογες δοκιμασμένες και σε βροχή. Ιδανικό πάτημα ξεκούραστες σε ταξίδι με περπάτημα. Αν θες να τις δεις ζωντανά και να τις δοκιμάσεις (45) τις έχω Καβάλα. Επίσης τις βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή στη Σαλονίκη στο
mega stock bazaar. gr

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
Φίλος πάρτες με κλειστά μάτια είναι άψογες δοκιμασμένες και σε βροχή. Ιδανικό πάτημα ξεκούραστες σε ταξίδι με περπάτημα. Αν θες να τις δεις ζωντανά και να τις δοκιμάσεις (45) τις έχω Καβάλα. Επίσης τις βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή στη Σαλονίκη στο
mega stock bazaar. gr

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ευχαριστώ γείτονα!! τις πήρες πρόσφατα? θυμασαι τιμή?
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Τις πήρα πέρσι τον Απρίλιο 2015 και δοκιμάστηκαν άμεσα στην Βουλγαρία την Πρωτομαγιά και σε πολύωρο 14ωρο Ελλάδα Αλβανία Μαυροβούνιο (κοτορ). Τώρα όσο αφορά την τιμή θα μιλήσεις με την Φανή στο κατάστημα και θα σου πει. Πέρσι είχαν 229.00€
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
παιδες έχει κανεις αποψη για τις carroarmato της Dainese??? η χρήση που σκέφτομαι είναι περιπου 80% ασφαλτο - 20% χώμα!!
κυρίως με δελεαζει το gore-tex και η διακριτική εμφανιση...

Τις πηρα την Ανοιξη και πατροπαραδοτα τις εβγαλα τα ματια!
Troffy Eλληνικα Βουνα Ρουμανια κλπ, η μποτα φοριεται ολη μερα περπατας ανετα και δεν περναει νερο ουτε για πλακα.
Δεν ειχα ουτε τα γνωστα περι ιδρωτα εσωτερικα που εχουν αναφερθει
αλλα αυτο ισως να οφειλεται και στις καλτσες της ιδιας εταιριας που τις εχω καταευχαριστηθει.
Το μονο που θυμιζει οτι δεν ειναι μια εντελως απλη μποτα δρομου ειναι το υψος της στη γαμπα.

p.s.
Η τιμη που εγραψε ο Κωστας για το συγκεκριμενο καταστημα ισχυε και τον Απριλιο.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εμενα πολυ "μη μου απτου" μου φαινονται οι ανωτερω dαinese για το χωμα
Και απο προστασια σχεδον μηδεν φαινεται να προσφερουν στο χωμα Και δεν εχει σημασια αν θα πας 1 φορα 'η 100 στο χωμα Θελεις στην δυσκολη στιγμη να σε προστατεψουν κατι που δεν φαινεται να το προσφερουν
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμενα οι ανωτερω πολυ "μη μου απτου" μου φαινονται οι ανωτερω dαinese για το χωμα
Και απο προστασια σχεδον μηδεν φαινεται να προσφερουν στο χωμα Και δεν εχει σημασια αν θα πας 1 φορα 'η 100 στο χωμα Θελεις στην δυσκολη στιγμη να σε προστατεψουν κατι που δεν φαινεται να το προσφερουν
Σωστός......είναι touring με πολύ καλή προστασία στην άσφαλτο.!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
παιδες έχει κανεις αποψη για τις carroarmato της Dainese??? η χρήση που σκέφτομαι είναι περιπου 80% ασφαλτο - 20% χώμα!!
κυρίως με δελεαζει το gore-tex και η διακριτική εμφανιση...


Εμενα οι ανωτερω πολυ "μη μου απτου" μου φαινονται οι ανωτερω dαinese για το χωμα
Και απο προστασια σχεδον μηδεν φαινεται να προσφερουν στο χωμα Και δεν εχει σημασια αν θα πας 1 φορα 'η 100 στο χωμα Θελεις στην δυσκολη στιγμη να σε προστατεψουν κατι που δεν φαινεται να το προσφερουν
Θα του το επεσημανα αν δεν εβλεπα οτι τις προοριζει για 80 τοις εκατο ασφαλτο και 20 χωμα με R1200GS.
Τη μια φορα που αναφερεις οι δικες μου την εχουν απο τη Βλαχα με το καλημερα και δεν βρισκω ουτε την χαρακια που θα επρεπε να βρω επανω τους.



p.s.
για να μην υπαρχει αποπροσανατολισμος εφερα τα μηνυματα σε ξεχωριστο απο τις εντουρομποτες θεμα.
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
Σωστός Πασχάλη. Δικο μου λάθος, γιατι η αλήθεια είναι οτι το άλλο τοπικ ήταν για καθαρό εντουρο, ενω εγω ψάχνω κατι τουριστικό που να ανταπεξέλθει και σε ενα στεγνο χωματοδρομο ή ενα πατημένο μονοπάτι. Με λίγα λόγια μπότα για χρήση με ασφάλτινο ελαστικό
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Ασφαλώς για καθαρό εντούρο δεν κάνουν όπως έλεγε και ο τίτλος του θέματος (εντούρο μπότες για πείτε οι χωμάτινοι).
Αλλά για εκδρομές που περιλαμβάνουν χώμα όπως και για το τροφυ σου παρέχουν τη μέγιστη δυνατή ασφάλεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ασφαλώς για καθαρό εντούρο δεν κάνουν όπως λέει και ο τίτλος του θέματος.
Αλλά για εκδρομές που περιλαμβάνουν χώμα όπως και για το τροφυ σου παρέχουν τη μέγιστη δυνατή ασφάλεια.
Για το τροφυ.....δεν νομίζω.
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Για το τροφυ.....δεν νομίζω.
σπαμ ον
Το επόμενο τρόφυ αφού λογίζεται ως εντούρο πρέπει να γίνει με χαμηλού κυβισμού μοτόρια και όχι με τα γαιδούρια που συμμετέχουμε.
σπαμ οφφ
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
σπαμ ον
Το επόμενο τρόφυ αφού λογίζεται ως εντούρο πρέπει να γίνει με χαμηλού κυβισμού μοτόρια και όχι με τα γαιδούρια που συμμετέχουμε.
σπαμ οφφ
Πολυ σωστος.Φυσικα και το advtrOFFy δεν ειναι αγωνας ουτε ειναι εντουροβολτα και οι σχεδιαστες του το τηρουν αυτο.
Εχει οπως ειναι λογικο προυποθεσεις οπως ειναι τα χωματινα ελαστικα και το τετραπτυχο κρανος μποτες γαντια επιγονατιδες αλλα μεχρι εκει.
Απο την αλλη τιποτα δεν παει χαμενο την ωρα τη στραβη και περι ορεξεως... γκολιόπιτα:cool:


(Η γκολιόπιτα ειναι η κολοκυθοπιτα στα Σσσσερας και στο τροφυ επιτρεπεται, οπως και η χυλοπιτα):p
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
μιλας για το.... φάντασμα που τις φοραει??!!! :D:D:D
Η αυτο,η επεσε του κοπηκε το ποδι,
και το ποδι σηκωθηκε και ξανακαβαλησε...
Θα μπορουσε μεσ στην μποτα να υπαρχει ενα σπασμενο καλαμι...
:(:woot:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τον βαθμό ασφάλειας σε συνάρτηση με την άνεση του σώματός του...
Προσωπικά, η συγκεκριμένη μπότα είναι για μεγάλα ταξίδια (πολλών ημερών) μικτών διαδρομών, όπου η άνεση παίζει σημαντικό ρόλο.
Για πιο ολιγοήμερες αποδράσεις, που το χώμα έχει κεντρικό ρόλο, πας σε πιο εντουροειδής καταστάσεις, άρα θέλεις και την ανάλογη μπότα, πιο στιβαρή και όσο το δυνατόν άνεση με εντουρομπότες, αλλά τα ζητούμενο είναι η προστασία περισσότερο!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κανε μοα ερωτηση στο καταστημα που αναφερθηκε και για τις sidi adventure....


5χρονια τωρα...σταγονα νερο....σταγονα ιδρωτα και ειναι παρα πολυ καλες!!!δεν ειναι κομψες ομως!
 
Top Bottom