Metzeler Karoo Street

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εγώ πάντως χωρίς δικάβαλα πολλά αλλά με αρκετή Αττική Οδό, συντηρητική οδήγηση κι όχι τρέλα πλακώματα τα κράτησα 16.000.. Η μεσαία στο πίσω δυστυχώς είχε χαιρετήσει από τις 4.000 περίπου αλλά δεν είχα ποτέ θέμα στο βρεγμένο..! Υποδειγματικό λάστιχο παντού μέχρι τις 15.000 για εμένα.. Από εκεί και μετά άρχισε να προδίδει και ήταν απόλυτα φυσιολογικό..!

Η εικόνα τους την ημέρα που τα έβγαλα..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ καλή πληροφορία. Τι θα βάλεις τώρα και γιατί?
 

alexopoulos.s

Flying Farmer
Περιοχή
Volos / Palaiochori Kalampakas
Όνομα
sotirios
Μοτό
R 1200GS 08
Εγω λεω να παω στα metzeler roadtech01 ! Αφου τα 10000 χιλ ειναι road kai ta 1000 απλο χωμα. Τα εχει φορεσει καποιος?
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Πολύ καλή πληροφορία. Τι θα βάλεις τώρα και γιατί?
Τι έβαλα εννοείς την μέρα που τα έβγαλα.. Έβαλα τα michelin anakee adventure.. Οι λόγοι που τα επέλεξα είναι γιατί διάβαζα και συζητούσα με κατόχους και ήταν στην πλειοψηφία τα σχόλια πολύ κοντά στις προσδοκίες μου.. Επίσης αρέσκομαι πλέον στο να δοκιμάζω ελαστικά στην κατηγορία που μου αρέσει πάντα.. Θα ξαναέβαζα ευκολα πάντως τα karoo str (αν δεν είχε βγει κάτι νεο) καθώς έμεινα παρά πολύ ευχαριστημένος σε όλα..!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Τι έβαλα εννοείς την μέρα που τα έβγαλα.. Έβαλα τα michelin anakee adventure.. Οι λόγοι που τα επέλεξα είναι γιατί διάβαζα και συζητούσα με κατόχους και ήταν στην πλειοψηφία τα σχόλια πολύ κοντά στις προσδοκίες μου.. Επίσης αρέσκομαι πλέον στο να δοκιμάζω ελαστικά στην κατηγορία που μου αρέσει πάντα.. Θα ξαναέβαζα ευκολα πάντως τα karoo str (αν δεν είχε βγει κάτι νεο) καθώς έμεινα παρά πολύ ευχαριστημένος σε όλα..!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ ωραία και θα χαρώ να δώσεις πληροφορίες και για αυτά τα καινούργια λάστιχα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα έβαλα και εγώ σημερο.
Αύριο θα γίνει ένα καλό τεστ σε Εθνική, επαρχιακό στροφιλικι και πατημένο χωματόδρομο.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Τα έβαλα και εγώ σημερο.
Αύριο θα γίνει ένα καλό τεστ σε Εθνική, επαρχιακό στροφιλικι και πατημένο χωματόδρομο.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλοφαγωτα Γιάννη.
Κάνε κάνα ριβιού να γουστάρουμε όταν μπορεσεις
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μπραβο ρε Γιάννη έτσι κάνε μας ένα review να δούμε σε πολυ χαμηλές πως συμπεριφερεται το λάστιχο. Και άμα βάλει κανείς άλλος μας λέει και για στροφιλικια και τέτοια.. :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπραβο ρε Γιάννη έτσι κάνε μας ένα review να δούμε σε πολυ χαμηλές πως συμπεριφερεται το λάστιχο. Και άμα βάλει κανείς άλλος μας λέει και για στροφιλικια και τέτοια.. :p
Ρε συ μήπως μπέρδεψες τους Γιάννηδες...? :roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γιατι, αδικο εχει;;;
Δες το τρελοπαιδο σημερα. Απο σταση σε σταση το παει :laugh:.......... Τον περασε και ο Αμυρου......... :p
Και τώρα θα πρέπει να ετοιμάσουμε μετάλλιο με γκλίτερ...?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Λαστιχάρα παίδες.
Τα υπόλοιπα εν καιρώ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι!!!! Η απονομη θα γινει εξω απο το σπιτι του GNTM, και ξερεις ποιος θα απονειμει!!!!!!! :p
To σπίτι έχει μεγάλη κυκλοφορία σε βανάκια τροφοδοσία και επισκευές κλπ, όπου να'ναι θα έρθουν θα κορίτσια. Το γκλιτερ θα κάνει θραύση.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Είμαι κ γώ για αλλαγή . Φοράω ήδη anakee adv το οποίο το θεωρώ τίμιο . Το metzeler το έχω δει και ήθελα ένα review . Επίσης κοιτάω το νέο meridian
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ξεχάστηκα.

- Ζεσταίνεται γρήγορα. Ικανοποιητική πρόσφυση για σβέλτη οδήγηση σε σπασμένη άσφαλτο / επαρχιακό ορεινό διΧτυο. Στο ξηρό χώμα σου δίνει τη σχετική αυτοπεποίθηση να κάνεις ένα πέρασμα, με λίγα λόγια κάνει για αυτό που φτιαχτηκε. Στα Αγραφα σε πατημένο χωματόδρομο ανέβασα ρυθμό αρκετά και ένιωσα να διατηρεί ικανοποιητική πρόσφυση, μολονότι οι πιέσεις ήταν στα ύψη.
Επίσης δοκίμασα φρένα σε βρεγμένα πάτσιζ και άργησε να πιάσει το abs που σημαίνει ότι
i) Έχει καλή συμπεριφορά στο βρεγμενο.
ii) Το Abs μου είναι για τον Πεο.
iii) Είμαι κουλάδι.

- Μέτρια κορώνα.

- Εντονος συντονισμός / θόρυβος σε εύρος 85-120 χαω, μάλλον από το μπροστινό. Προσωπικά δε με ενόχλησε.
Ίσως επειδή καβαλαω θορυβώδες μηχάνημα και είμαι συνηθισμένος στη βαβούρα.

- Τερματίζει εύκολα. Το τερμάτισα γρήγορα ακόμα και με πίεση 39 psi.

- Νομίζω πως έχει αντοχη γιατι στα 1300 χλμ που έχω κανει βαρύς και διβαλιτσος δεν καταλαβαίνω σημαντικη διαφορά στο πέλμα. Δηλαδή θα βγάλει πάνω από 5000 χλμ που μου έβγαζε το Rally STR. Νομίζω βρήκα τον αντικαταστάτη του.

- Ισως δεν κάνει για αυτόν που πατάει αυστηρά άσφαλτο με το μηχανάκι του, υπάρχουν άλλα λάστιχα γι αυτόν.

- Επίσης είναι radial με ότι αυτό συνεπάγεται, καθώς επίσης τα πλαϊνά του δεν τα ένιωσα ιδιαίτερα μαλακά.
Όχι βέβαια σαν του E09 που είναι πέτρα, αλλά θαρρώ πως δε θα ξεζανταρει/ζανταριστεί με την ίδια ευκολία όπως ένα TKC80, χωρίς βεβαια να είναι ακατόρθωτο να αλλάξεις μια σαμπρέλα στην άκρη του δρόμου.

Αν εχεις βαρύ ον οφφ και θέλεις στις ανοιξιάτικες/καλοκαιρινες βόλτες σου να πατάς και λίγο χωματάκι με σχετική αυτοπεποίθηση, βάλτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom