Metzeler karoo4

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Ξέρουμε πότε θα βγουν???
Σαν αρχική άποψη και για όσους είχαν δοκίμασει τα karoo 3 ποια η γνώμη σας για τα 4ρια???

Nikos Note 20 ultra snapdragon
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
To πέλμα αφήνει υποσχέσεις για χρήση εκτός δρόμου,
αν έχει και βελτιωμένη μακροζωία...
/// Β
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Το πίσω να προσθέσω εγώ. Το εμπρος δε φαίνεται (από τις φωτογραφίες) ικανό να γραπωσει σε λάσπη πχ. Φαίνονται αρκετά ρηχά τα τακούνια. Το tkc80 για εμπρός μοιάζει ικανότερο. Μακάρι να με διαψεύσει.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Πρεπει να εχει πραγματικα ενδιαφερον αυτο το λαστιχο.
Προς το τελος του μήνα ισως υπαρχει στην αγορα απο οτι ακουω.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Πρεπει να εχει πραγματικα ενδιαφερον αυτο το λαστιχο.
Προς το τελος του μήνα ισως υπαρχει στην αγορα απο οτι ακουω.
Έχω βρει μεγάλες ελλείψεις σε συγκεκριμένα μοντέλα ελαστικών που με ενδιαφέρουν και οι τιμές τους στα ύψη..... ΑΧ41 δεν υπάρχει.... ΤKC70/ROCK ελάχιστα .... Rally STR απο τέλος Απριλίου και τα 2 τελευταία απο 330 έως 350...ευρώπουλα...!!!!
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Έχω ακούσει πολύ αμφιλεγόμενα σχόλια, για τα Karoo 3
Εγώ εχω βάλει παλιότερα στο GS, 3 ζευγάρια και ημουν πολύ ευχαριστημένος, και στην άσφαλτο και στο χώμα.
Απλά στο χώμα, όπως όλα αυτά τα λάστιχα αυτής της κατηγορίας, για λάσπη πρέπει να έχουν κάνει 3-4 χιλ χλμ
Μετά είναι για στεγνό χώμα, και άσφαλτο μεχρι την αλλαγή.

Κι αυτό πάντως έχει ενδιαφέρουσα χάραξη, αλλά το βλέπω κοντά στα 350 το ζευγάρι ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω ακούσει πολύ αμφιλεγόμενα σχόλια, για τα Karoo 3
Εγώ εχω βάλει παλιότερα στο GS, 3 ζευγάρια και ημουν πολύ ευχαριστημένος, και στην άσφαλτο και στο χώμα.
Απλά στο χώμα, όπως όλα αυτά τα λάστιχα αυτής της κατηγορίας, για λάσπη πρέπει να έχουν κάνει 3-4 χιλ χλμ
Μετά είναι για στεγνό χώμα, και άσφαλτο μεχρι την αλλαγή.

Κι αυτό πάντως έχει ενδιαφέρουσα χάραξη, αλλά το βλέπω κοντά στα 350 το ζευγάρι ...
Οι τιμές πλέον θα είναι πάνω κάτω στα 300 ευρα ... Γενικώς
 
Reactions: dtz

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Επαναφέρω αυτό το θέμα αφού σήμερα έκανα λίγα χιλιόμετρα στην Αθήνα με αυτό το λάστιχο. Δεν τα φόρεσα στη μηχανή μου αλλά τα έχει απάνω αυτή που μου έδωσαν από το συνεργείο. Θα ρωτήσω πόσα χιλιόμετρα έχουν, δείχνουν καινούργια. Καταρχήν είναι σχεδόν αθόρυβα, έχουν ένα βουητό (νομίζω σε ένα φάσμα περίπου στα 100), αλλά όχι κάτι που ενοχλεί. Αυτό που μου εκανε τρομερή εντύπωση ήταν η πρόσφυση στο βρεγμένο (μπρος, πίσω). Εκεί που το δικό μου έκανε παντηλικια με 3 και 4, αυτό έπρεπε να το καρυδωσω για να γλυστρησει. Είχα φοβερή αίσθηση ασφάλειας σε αυτες τις συνθήκες, μου έκαναν εντύπωση για τακουνατο. Αν με έβαζαν να μαντέψω χωρίς να τα δω δεν θα έλεγα ότι ήταν χωμάτινα. Φυσικά δεν μπήκα καθόλου χωμα, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι για εκεί .


Edit: τώρα είδα καλύτερα το εμπρός έχει ακόμα μπιμπικια, άρα είναι καινούργια.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom