Michelin Anakee Adventure - Η ετυμηγορία...

Εσάς πόσα χιλιόμετρα σας έβγαλε;;

  • Από 5001 - 6000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 6001 - 7000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 7001 - 8000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 8001 - 9000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 9001 - 10000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 11001 - 12000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 12001 - 13000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 13001 - 14000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 17001 - 18000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Από 18001 - 19000 χλμ

    Votes: 0 0,0%
  • Πάνω από 19000 χλμ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Στο ίδιο πνεύμα με το Wild, ψηφαλάκια, σχόλια, φωτογραφίες και για το Adventure...


ΥΓ. Ο gsmaniac περικαλώ να προσέλθει στην κάλπη...
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
2 ζευγάρια.... Από το καταπληκτικό αυτό ελαστικό για βαριά onoff
Τα άλλαξα γύρω στις 11000.χλμ, γιατί θέλω να έχω φρέσκα λάστιχα και όχι γιατί είχαν πρόβλημα
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το έχω φρεσκοφορεμένο. Έχω καμιά 1000αρια χιλιόμετρα βάλει μέχρι τώρα σε διάφορα εδάφη με το στρωμα και η εντύπωση μου είναι εξαιρετική. Δεν μου έχει χαλάσει κανένα χατίρι μέχρι τώρα σε στεγνό και βρεγμένο. Στην άσφαλτο είναι 90% και στο χώμα 30%. Τις επόμενες μέρες θα είμαι σε τουρ στην Πελοπόννησο και εκεί θα έχω περισσότερες εμπειρίες με αυτό. To be continued στο αντίστοιχο θέμα....
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
2 ζευγάρια.... Από το καταπληκτικό αυτό ελαστικό για βαριά onoff
Τα άλλαξα γύρω στις 11000.χλμ, γιατί θέλω να έχω φρέσκα λάστιχα και όχι γιατί είχαν πρόβλημα
Αν θυμάμαι καλά, το πρώτο σου ζευγάρι το φόρεσε μετά ο Phoenix... μήπως να δούμε και τα χιλιόμετρα που του 'κανε κι ο Στέργιος για να έχουμε καλύτερη εικόνα για τη συνολική διάρκεια ζωής τους σε gs;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν θυμάμαι καλά, το πρώτο σου ζευγάρι το φόρεσε μετά ο Phoenix... μήπως να δούμε και τα χιλιόμετρα που του 'κανε κι ο Στέργιος για να έχουμε καλύτερη εικόνα για τη συνολική διάρκεια ζωής τους σε gs;;
Τι θυμάσαι ρε φίλε??
Αν το έχει ακόμα πάνω στο χρεπι του... Θα έχει ενδιαφερον
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αν θυμάμαι καλά, το πρώτο σου ζευγάρι το φόρεσε μετά ο Phoenix... μήπως να δούμε και τα χιλιόμετρα που του 'κανε κι ο Στέργιος για να έχουμε καλύτερη εικόνα για τη συνολική διάρκεια ζωής τους σε gs;;
Έκανα αλλά 4500 και το λάστιχο ήταν άψογο
Συνολικά όταν τα έβγαλα είχαν 16500
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Έκανα αλλά 4500 και το λάστιχο ήταν άψογο
Συνολικά όταν τα έβγαλα είχαν 16500
Τέλεια Στέργιο! :ok:

Ρίξε και το "βόλι" σου στην κάλπη μας...
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Τα έχω σε tiger 800. Ζεσταίνεται πολύ γρήγορα. Τερματίζει πολύ γρήγορα και μετά το όριο το βάζει ο μαρσπιές. Δεν έχει γλιστρήσει ποτέ όσο και να το πίεσα.. Από τα αρνητικά είναι η σχετικά αργή κορώνα και είναι και ο λόγος που θα πάω σε Dunlop. Στο χώμα μπαίνω πολύ λίγο και μόνο σε βατό χωματόδρομο, οπότε η άποψη μου δε θα είναι ολοκληρωμένη.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Σχεδόν 10000χλμ. Παρατήρησα περισσότερη φθορά στα πλάγια. Στο κέντρο έχει ακόμα. Γλίστρημα ακόμα δεν υπήρξε. Η γέφυρα αρχίζει σιγά σιγά και έρχεται στο ίδιο επίπεδο με το υπόλοιπο λάστιχο.


Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Παιδιά στρίβει το λάστιχο? Η θα μας κερνάνε τσάι στην Επίδαυρο και θα λένε μετά τα πενφε δεν πανε?? Λέω να κάνω μια δοκιμή σ αυτό η στο trailmax mission και αν ξενερωσω προβλεπω κάποιος να το τσιμπάει σχεδόν καινουργιο σε τιμή ευκαιρίας
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Παιδιά στρίβει το λάστιχο? Η θα μας κερνάνε τσάι στην Επίδαυρο και θα λένε μετά τα πενφε δεν πανε?? Λέω να κάνω μια δοκιμή σ αυτό η στο trailmax mission και αν ξενερωσω προβλεπω κάποιος να το τσιμπάει σχεδόν καινουργιο σε τιμή ευκαιρίας
Subscribed :cool:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παιδιά στρίβει το λάστιχο? Η θα μας κερνάνε τσάι στην Επίδαυρο και θα λένε μετά τα πενφε δεν πανε?? Λέω να κάνω μια δοκιμή σ αυτό η στο trailmax mission και αν ξενερωσω προβλεπω κάποιος να το τσιμπάει σχεδόν καινουργιο σε τιμή ευκαιρίας
Πάρτα μωρέ μια χαρά είναι και ας μπαίνεις με 5km/h λιγότερα στο apex ρε marques της Νέας Σμύρνης!! Εδώ πήγαμε να πνιγούμε σε μια γούρνα με 2 εκατοστά λάσπη! Να χεις λίγο τακουνάκι να μπαίνεις χώμα με κάπως ασφάλεια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτά να βάλεις.. τεχνολογία Dunlop Meridian κορυφαία για άσφαλτο στεγνό και βρεγμένο και σχεδιασμός με έγκριση M+S με τεχνολογία Supermoto χωμάτινων ελαστικών να μπορείς να διασχίζεις και ένα χωματόδρομο με ασφάλεια.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά να βάλεις.. τεχνολογία Dunlop Meridian κορυφαία για άσφαλτο στεγνό και βρεγμένο και σχεδιασμός με έγκριση M+S με τεχνολογία Supermoto χωμάτινων ελαστικών να μπορείς να διασχίζεις και ένα χωματόδρομο με ασφάλεια.

Αυτό που έβαλε είναι το mutant
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Λοιπόν mutant λέει δεν υπάρχει στη διάσταση μου, έτσι μου είπε ο λαστιχας. Τα mission λέει φτιάχνονται Αμέρικα και δεν έχει στοκ και οι παραγγελιες φτάνουν λίγο μετά την Ολυμπιάδα.
Μένει λέει το anakee adventure, το tkc70 το οποίο είναι ακριβό και δεν έχω καμία εικόνα, όπως και το heideneu scout πάλι δεν έχω εικόνα και είναι στα λεφτά του Μισελέν. Πάντως το πιο φθηνό είναι το dunlop αλλά δεν υπάρχει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό που έβαλε είναι το mutant
ναι για το mutant λέω. Το οποίο είναι ένα πιο crossover Λάστιχο που χρησιμοποιεί την τεχνολογία γόμας του Mutant αλλά είναι χτισμένο ως M+S λάστιχο με μεγαλύτερα λούκια για να μπορεί να διασχίζει πιο άνετα και ένα χωματόδρομο και να ακούει καλύτερα σε άσφαλτο με σκόνη, λασπουριές κλπ. Νομίζω είναι ένα λάστιχο που ταιριάζει καλύτερα στην Ελληνική πραγματικότητα έτσι κι αλλιώς. Και χώμα να μην πήγαινα άμα είχα ένα GS θα το προτιμούσα για τους Ελληνικούς δρόμους καλύτερα απο ένα Meridian.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν mutant λέει δεν υπάρχει στη διάσταση μου, έτσι μου είπε ο λαστιχας. Τα mission λέει φτιάχνονται Αμέρικα και δεν έχει στοκ και οι παραγγελιες φτάνουν λίγο μετά την Ολυμπιάδα.
Μένει λέει το anakee adventure, το tkc70 το οποίο είναι ακριβό και δεν έχω καμία εικόνα, όπως και το heideneu scout πάλι δεν έχω εικόνα και είναι στα λεφτά του Μισελέν. Πάντως το πιο φθηνό είναι το dunlop αλλά δεν υπάρχει.
Δεν φοράς 120/70-19 ,μπροστά 170/60-17 πίσω?

Αν όντως δεν έχει Mutant βάλε τα Anakee adventure. Για τα TKC70 βέβαια έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια ας μιλήσει όποιος ξέρει.

θα σου βάλω και ένα ακόμα στην εξίσωση που έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια το Mitas E08. Τσέκαρε τα αν τα βρίσκεις.

Για το haidenau μικτά σχόλια έχουν ακουστεί απο παλιά.

 
Τελευταία επεξεργασία:

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Ούτε για το tiger 800 έχει διάσταση το mutant....

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom