Michelin anakee adventure

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το στρομα φοράει ακόμα τα μαμά (Bridgestone A 41), το οποίο είναι καλό λάστιχο για μεσαιας ιπποδύναμης μηχανάκια .
19 χιλιάδες και ακόμα συνεχίζουν να εμπνέουν εμπιστοσύνη.
Πραγματικά δεν τους το'χα.
Φίλος σε F 650 gs τα πήγε μέχρι 28 χ.χιλιομετρα ,το νούμερο δεν υπάρχει χαχαχαχαχα..
Βέβαια ταξιδιωτικά γιατί για μέσα στην πόλη υπάρχει vf 185.
Ίσως γι'αυτό .
Endo me taxi και στο κουτί που φόρεσα για πρώτη φορά την εν λόγω εταιρία (weathercontrol evo A005)έχω να πω τα καλύτερα.
Ένα ,μπραβο στην μπριτζ-στοουν,τ'αξιζει σαν εταιρεία
Νομίζω 17-18 τα είχα εγώ
Τα άλλαξα γιατί τα βαρέθηκα...
Λεφτά υπήρχαν....
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
320 μέρες να κάνουν να χεσ@υν μας έχουν ξεσκίσει πλεον. Εγώ τα είχα βάλει 250
Ότι λέει το tyreshop.
305 δλδ.
Κι εγώ 235 μετρητά ,με είχε κάνει έκπτωση θυμάμαι ο λαστιχας μου ,τοτε η τιμή τους ήταν 260
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν φταίνε τα μαγαζιά για τις τιμές.
Δεν θελει κάνεις να πουλάει ακριβά.
Δυστυχώς έχουν ανέβει όλα τα προϊόντα και σιγά μην δεν ανέβαιναν προϊόντα που είναι και σε έλλειψη.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Και με 180€, βάζω τετράδα στο αυτοκίνητο!!!!
Κατά τα άλλα, είναι οικονομικό μέσο το μηχανάκι :hungover:
Ναι αλλά ,οι Τέσσερις Ρόδες κουβαλουνε το κορμί ,οι δύο ταξιδεύουν την ψυχή :cool:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι αλλά ,οι Τέσσερις Ρόδες κουβαλουνε το κορμί ,οι δύο ταξιδεύουν την ψυχή :cool:
Αυτές τις μλκιες κάποιος τις έγραψε που δεν είχε ποτέ οδηγήσει καλό αυτοκίνητο, δεν εννοώ ακριβό κατ ανάγκη.


Τα έγραψα σε άλλο νήμα, αλλά τι τα θες, όλοι πιστεύουν ότι μηχανή ίσον οικονομία μέχρι να δουν το λογαριασμό και μετά η αγορά γεμίζει χρεπια τελευταία αλλαγή λαδιών επί ΓΑΠ.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αυτές τις μλκιες κάποιος τις έγραψε που δεν είχε ποτέ οδηγήσει καλό αυτοκίνητο, δεν εννοώ ακριβό κατ ανάγκη.


Τα έγραψα σε άλλο νήμα, αλλά τι τα θες, όλοι πιστεύουν ότι μηχανή ίσον οικονομία μέχρι να δουν το λογαριασμό και μετά η αγορά γεμίζει χρεπια τελευταία αλλαγή λαδιών επί ΓΑΠ.
Πάντως εγώ ,αν μπορούσα να μην έχω καθόλου αυτοκίνητο θα το έκανα .
Δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς μότο όμως με τπτ.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Τα έχω και τα δουλεύω σε όλα τα εδάφη. Η γεωμετρία τους δεν σε προκαταβάλει για κυνηγητό, δεν έχουν φτιαχτεί για αυτό. Έχουν μια μέτρια κορώνα με ένα πίσω λάστιχο ικανό για κάποια δύσκολα χωμάτινα περάσματα, το μπροστινό μετριότατο έως χάλια για χώμα ακόμα χειρότερο και σε απλή λασπούλα επιφανείας. Στην άσφαλτο ικανοποιητικότατο ως λάστιχο συμβιβασμού και με προορισμό για το χώμα καθώς προορίζεται να βγάλει και χιλιόμετρα και να αντέξει σε όλα τα εδάφη. Είμαι ικανοποιημένος πολύ για αυτό που είναι και είναι καλύτερο απο άλλα που εμπίπτουν σε αυτή την κατηγορία αλλά το επόμενο που θα δοκιμάσω σίγουρα είναι το ΤΚC70/Rocks.
Tkc70 rocks , δεν υπαρχει ελλαδα
Το ψάχνω κ εγω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι αλλά ,οι Τέσσερις Ρόδες κουβαλουνε το κορμί ,οι δύο ταξιδεύουν την ψυχή :cool:
Οι τέσσερις Ρόδες κουβαλάνε το κορμί, μαζί με ένα πορτοφολι.... :p
Οι δύο Ρόδες, ένα κορμι.... χωρίς πορτοφολι..... :laugh:!!!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Οι τέσσερις Ρόδες κουβαλάνε το κορμί, μαζί με ένα πορτοφολι.... :p
Οι δύο Ρόδες, ένα κορμι.... χωρίς πορτοφολι..... :laugh:!!!!
Κλαιν οι χήρες ,κλαιν κι οι παντρεμένες.
:friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως εγώ ,αν μπορούσα να μην έχω καθόλου αυτοκίνητο θα το έκανα .
Δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς μότο όμως με τπτ.
Δεν παίζει το σενάριο, δεν καλύπτει.το κάθε μέρα.

Αυτό που δεν μπορώ πια είναι να φανταστώ μετακινήσεις αναψυχής με αυτοκίνητο, είναι αγγαρεία.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Δεν παίζει το σενάριο, δεν καλύπτει.το κάθε μέρα.

Αυτό που δεν μπορώ πια είναι να φανταστώ μετακινήσεις αναψυχής με αυτοκίνητο, είναι αγγαρεία.
δυστυχώς όχι μόνο ένα αλλά δυο...δουλεύουμε για τα σίδερα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
δυστυχώς όχι μόνο ένα αλλά δυο...δουλεύουμε για τα σίδερα...
Έχεις αυτοκίνητο είσαι πλούσιος και μην ξεχνάμε το νέο, ο Έλληνας έχει μάθει στο τζάμπα και ο τζαμπας πέθανε αμαλαχειναουμ

Πέθανε για την πλεμπα δηλαδή, δεν είναι όλοι ίσα και όμοια.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Παλαιότερα πήγαινα ΣΚ , εκδρομές με αυτοκίνητο , συχνά .. τα τελευταία χρονια ομως , εχω μια άρνηση να μπω στο κουτι μεςα , δεν ευχαριστιέμαι την εκδρομή … μονο με μοτοσυκλετα , μου αρεσει να πηγαίνω σε διαφορα μερη

Εντωμεταξύ στην αθηνα , βλέπω το κόσμο μεςα στα αυτοκίνητα μποτιλιαρισμένο κ ειναι για λύπηση ολοι τους, μεςα στα νεύρα ολοι , έτοιμοι για ξυλο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ευκαιρίας δωθεισης ,χθες πήγα με την Ασπρούλα στη δουλειά .
Στο γυρισμό το μεσημέρι με έπιασε μια καταιγίδα ,μέχρι και χαλάζι έφαγα -έκανα τη βλακεία και το πρωί έφυγα χωρίς μπουφάν,την ακουσα ,με τσιάρνιασε τα χέρια το χαλάζι ,πως όταν σε χτυπούσε ο δάσκαλος με τη βέργα στο δημοτικό ένα πραμμα-:wacky:
Για μια ακόμη φορά δίνω τα εύσημα στο λάστιχακι αυτό ,παίζει να δουλεύει καλύτερα από ότι στο στεγνό,τρένο η Ασπρούλα κι ας είχε κάτω 10 πόντους νερό .
Πραγματικά απίστευτη κύλιση και αίσθηση ασφάλειας με αυτό το λαστιχακι,αξίζει μέχρι και το τελευταίο σεντς.



Φωτό από το μπροστινό που αλλαχθηκε προ 10ημερου
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ευκαιρίας δωθεισης ,χθες πήγα με την Ασπρούλα στη δουλειά .
Στο γυρισμό το μεσημέρι με έπιασε μια καταιγίδα ,μέχρι και χαλάζι έφαγα -έκανα τη βλακεία και το πρωί έφυγα χωρίς μπουφάν,την ακουσα ,με τσιάρνιασε τα χέρια το χαλάζι ,πως όταν σε χτυπούσε ο δάσκαλος με τη βέργα στο δημοτικό ένα πραμμα-:wacky:
Για μια ακόμη φορά δίνω τα εύσημα στο λάστιχακι αυτό ,παίζει να δουλεύει καλύτερα από ότι στο στεγνό,τρένο η Ασπρούλα κι ας είχε κάτω 10 πόντους νερό .
Πραγματικά απίστευτη κύλιση και αίσθηση ασφάλειας με αυτό το λαστιχακι,αξίζει μέχρι και το τελευταίο σεντς.



Φωτό από το μπροστινό που αλλαχθηκε προ 10ημερου
Πάντα η Michelin είναι μια κατηγορία μόνη της στο βρεγμένο!
 
Top Bottom