Michelin anakee adventure

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Το λαστιχο έχει 11000 χλμ σήμερα.... Και η κατάσταση του είναι αυτή.
Έχει τετραγωνίσει βέβαια, γιατι τα 8000 περίπου είναι δικαβαλο τριβαλιτσα σε ταξίδι με εθνικές.
Η κατάσταση του είναι πολύ καλή για τα χλμ και την πίεση που έφαγαν.
Αν εξαιρέσουμε τα "γεφυρωμένα" τακούνια η κατάσταση του φαίνεται πολυυύ καλή!

Αλήθεια, τι DOT είναι;;
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το λαστιχο ειναι ασφαλτινο....μην ακουσω για 20% χωμα κλπ που λενε οι εταιρειες.
Οι βολτες μας τυπου ADVtrOFFy βγαινουν με ασφαλεια ΜΟΝΟ με τακουνια!
Κωστα,εχω κανει Κουφα σκαρφαλωματα με αυτο το λαστιχο,με klr250,ειχα μεινει κ εγω με το στομα ανοιχτο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κωστα,εχω κανει Κουφα σκαρφαλωματα με αυτο το λαστιχο,με klr250,ειχα μεινει κ εγω με το στομα ανοιχτο
Εσύ τα κάνεις και με τις ζάντες, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ένα άπειρο παιδί με gs και αυτά τα λάστιχα στο χώμα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ασφάλεια ασφάλεια και ασφάλεια
πάνω σε δύο ροδες είμαστε
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει, και απ ότι βλέπω οταν καταναλώσω τα υπάρχοντα, θα είναι το επόμενο για καθημερινή χρήση. Για χώμα δεν αλλάζω τα wild και τα karoo t με τίποτα.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Σε 3 μήνες σχεδόν 12000 χλμ...
Μου άρεσαν... Οποτε ξανά μανά.



Advphone....
Μεγάλη απόφαση το ότι ξαναβάζεις τα ίδια, αυτό σίγουρα σημαίνει ότι είσαι ευχαριστημένος. Νομίζω το συγκεκριμένο είναι από τα ελάχιστα στην κατηγορία που είναι M+S. Για το M έχω επιφυλάξεις από την στιγμή που δεν είναι τακουνάτα αλλά ως προς το S μπορώ να συμφωνήσω γιατί επανειλημμένα έχω περάσει τον κάμπο της Τρίπολης με στρωμένο χιόνι με λάστιχα M+S πολλών γενιών παλαιότερα και με έβγαλαν "σπαθί". Με έχεις επηρεάσει αρκετά και νομίζω είναι τα επικρατέστερα μεταξύ των Metzeler Karoo STR και Pirelli Rally STR.
Αν βλέπω καλά στην φωτογραφία 2 τακούνια έχουν ανοίξει στην βάση? Τα άλλαξες σε αυτή την κατάσταση γιατί έχουν ψωμάκι ακόμα νομίζω αν δεν με ξεγελά η φώτο.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σε 3 μήνες σχεδόν 12000 χλμ...
Μου άρεσαν... Οποτε ξανά μανά.



Advphone....


Βλεπω στην ακρη πως το αυλακι δεν ειναι συνεχομενο.... Τα καινουργια ετσι ειναι ή αλλαξε στο σημειο αυτο ?
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
12000χλμ σε 3 μήνες;; απίστευτος !
Και μένα το επόμενο μου μάλλον θα είναι το χειμώνα .
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Δεν άντεξα... Και τα φόρεσα στην χοντρή.
Ρόδαμότο και φιλαράκι @alekni.
240 ευρουδακια και η πρώτη εντύπωση κατεβαινοντας την Συγγρού, ήταν αρκετά αυξημένος θόρυβος σε σχέση με τα trailsmart.
Μου θύμισε τακουνατο wild.





Advphone....
Σε 3 μήνες σχεδόν 12000 χλμ...
Μου άρεσαν... Οποτε ξανά μανά.



Advphone....
Εγώ βλέπω χαμόγελα τη πρώτη φορά που τα έβαλες και απειλητικά βλέμματα τη δεύτερη....δε ξέρω τι να υποθέσω για τη τρίτη φορά που θα πας...:oops:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μαθαμε τιποτα για τα 17 αρια αν ηρθαν ελλαδα;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
Μαθαμε τιποτα για τα 17 αρια αν ηρθαν ελλαδα;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ακομα δεν εχουν ερθει 130 και 140 πισω

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
 

wildbilly

Έχει κόψει το καπίστρι και σέρνει και το παλούκι..
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Χοντρή 1250GS Exclusive 2019
Μοτοκούκι V85tt στο μούσκιο
Χαιρετώ την τρελοπαρέα! Για πείτε ρε σύντροχοι, σε σχέση με το pirelli raly str πως το συγκρίνετε? Φοράω το πιρέλι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά στην άσφαλτο (παρόλο το θόρυβο και τον κραδασμό), αλλά όχι και τόσο από τη συμπεριφορά στο χώμα...το πίσω δαγκώνει καλά σε στεγνό πατημένο, άντε και σε λίγο γαρμπίλι αλλά το μπροστά δεν το εμπιστεύομαι καθόλου, μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ καλύτερο από το trailsmart που είχα πριν παρόλο που είναι λίγο πιο τακουνάτο, λέμε τώρα...Αυτό λοιπόν που αναρωτιέμαι είναι αν το μισελένι είναι κάπως καλύτερο στο χώμα από το πιρέλι και αν είναι πιο ήσυχο αλλά τόσο καλό όσο το πιρέλι στην άσφαλτο...Περί ορέξεως βέβαια αλλά είναι κανείς που έχει βγάλει άκρη?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Χαιρετώ την τρελοπαρέα! Για πείτε ρε σύντροχοι, σε σχέση με το pirelli raly str πως το συγκρίνετε? Φοράω το πιρέλι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά στην άσφαλτο (παρόλο το θόρυβο και τον κραδασμό), αλλά όχι και τόσο από τη συμπεριφορά στο χώμα...το πίσω δαγκώνει καλά σε στεγνό πατημένο, άντε και σε λίγο γαρμπίλι αλλά το μπροστά δεν το εμπιστεύομαι καθόλου, μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ καλύτερο από το trailsmart που είχα πριν παρόλο που είναι λίγο πιο τακουνάτο, λέμε τώρα...Αυτό λοιπόν που αναρωτιέμαι είναι αν το μισελένι είναι κάπως καλύτερο στο χώμα από το πιρέλι και αν είναι πιο ήσυχο αλλά τόσο καλό όσο το πιρέλι στην άσφαλτο...Περί ορέξεως βέβαια αλλά είναι κανείς που έχει βγάλει άκρη?
ολα με ενα λαστιχο δεν...,βαλε τα tkc80 και το μονο που θα χασεις ειναι μεγαλες ταχυτητες στην εθνικη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαιρετώ την τρελοπαρέα! Για πείτε ρε σύντροχοι, σε σχέση με το pirelli raly str πως το συγκρίνετε? Φοράω το πιρέλι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά στην άσφαλτο (παρόλο το θόρυβο και τον κραδασμό), αλλά όχι και τόσο από τη συμπεριφορά στο χώμα...το πίσω δαγκώνει καλά σε στεγνό πατημένο, άντε και σε λίγο γαρμπίλι αλλά το μπροστά δεν το εμπιστεύομαι καθόλου, μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ καλύτερο από το trailsmart που είχα πριν παρόλο που είναι λίγο πιο τακουνάτο, λέμε τώρα...Αυτό λοιπόν που αναρωτιέμαι είναι αν το μισελένι είναι κάπως καλύτερο στο χώμα από το πιρέλι και αν είναι πιο ήσυχο αλλά τόσο καλό όσο το πιρέλι στην άσφαλτο...Περί ορέξεως βέβαια αλλά είναι κανείς που έχει βγάλει άκρη?
Τα συγκεκριμένα μισλεν είναι ασφάλτινα.
Αντε και καμμια διέλευση σε πατημένο χώμα.
 

wildbilly

Έχει κόψει το καπίστρι και σέρνει και το παλούκι..
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Χοντρή 1250GS Exclusive 2019
Μοτοκούκι V85tt στο μούσκιο
ολα με ενα λαστιχο δεν...,βαλε τα tkc80 και το μονο που θα χασεις ειναι μεγαλες ταχυτητες στην εθνικη
Λιάκο τα tkc είναι λουκούμι για χώμα με τη χοντρή αλλά έχεις περιορισμούς στην άσφαλτο που κινούμαι περισσότερο...τα πιρέλια μαμούν και δέρνουν στην άσφαλτο (για το είδος του ελαστικού) αλλά το πίσω φαγώθηκε στα 7.000 χλμ, το μπροστά έχει πολύ ακόμη, κάνουν θόρυβο και κραδασμούς κτλ...ήλπιζα ότι τα μισελένια θα δίνανε κάτι ακόμα στο χωματάκι...τεσπα, δε μπορώ να τα έχω όλα ενοείται...θα δοκιμάσω τα μισελένια και βλέπουμε...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στο έγραψε και ο Ηλίας, όλα με ένα ελαστικό δεν γίνονται. Διάλεξε με τι είσαι πρόθυμος να συμβιβαστείς περισσότερο.
 
Top Bottom