Michelin Anakee Wild

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
...
εμπειρος στο αθλημα και ειδικα στα michelin μου ειπε για 17κ + χιλιομετρα ζωης...προσδοκιμα...
Εμπειρος σε ποιό ακριβώς άθλημα;;;
Της αργοπορείας ;;; :p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ξερω γω..ετσι μου πε..
και τον θεωρω σχετικο εξ αιτιας του ποστου του
Αν το πόστο του είναι εντός MICHELIN ,πρότεινέ του να δώσει δωρεάν για δοκιμή 1 ζευγάρι ,σ'έναν μπάρμπα μ'ένα ψοφίμι Τενεκέ.:D
Αν το πίσω ,δεν είναι καραφλό σε 5-6Κ χλμ ,θα θεωρήσω οτι η MICHELIN ,δημιούργησε μιά μεγάλη επιτυχία στην συγκεκριμένη κατηγορία ελαστικών ,κ θα το βροντοφωνάξω παντού..:ok:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
με προβληματισε το γεγονος οτι στον νεο καταλογο της michelin λεει ξεκαθαρα και με εντονη γραφη οτι δεν πρεπει με τιποτα να αλλαζουμε πιεσεις για διαφορετικες χρησεις.
δλδ να μην αφαιρουμε πιεση οταν κινουμαστε στο χωμα.
επιρρεαζει αρνητικα τη διαρκεια ζωης του ελαστικου,λογω κατασκευης του..
λογικα γιατι να μην ισχυει για ολα τα ελαστικα παρομοιας φιλοσοφιας?πχ tkc80
εμπειρος στο αθλημα και ειδικα στα michelin μου ειπε για 17κ + χιλιομετρα ζωης...προσδοκιμα...
συνονόματε Μητσάρα, νομίζω ότι αν δεν κατεβάσεις πιέσεις στα on-off λάστιχα, και κρατήσεις πιέσεις ασφάλτου,
τότε δεν θα μάθεις ποτέ αν κρατάνε 17κ + χλμ, γιατί σε κάποια στροφή θα φύγεις σε κανένα γκρεμό,
και αντε να βρείς 4x4 κλάρκ να σε σηκώσει ... ειδικά εμείς που πάμε καμιά βόλτα με τα "μάρμαρα " ... :D

Πάντως όσον αφορά την διάρκεια ζωής αυτών των ελαστικών, σχετικό και άσχετο με την κουβέντα μας,
έχω δεί μεγάλη διαφορά, διατηρώντας στην άσφαλτο "κανονικές" ασφάλτινες πιέσεις.
Ενα λάθος που έκανα για χρόνια, ήταν ότι τα "δούλευα" με 24-25 psi παντού.
Με αυτές τις πιέσεις τα λάστιχα κρατάγανε πολύ καλά, αλλά μύτιαζε το μπροστινό από φρένα,
και το πίσω έλιωνε πολύ γρήγορα, δηλ. 5000 χλμ σωστά, και max άλλες 5000, απλά για να μην γρατζουνίζονται οι ζάντες ...:D
Εδώ και λίγα χρόνια, παίζω στο 24-25 στο βουνό, όταν όμως ξαναβγώ άσφαλτο, πάω αμέσως 32-34
και έχω δεί σημαντική διαφορά προς τα πάνω στο χρόνο ζωής, και πιο ομοιόμορφη φθορά.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Υποτίθεται ότι ειναι 50-50;;


Άντε να μάθουμε τιμή γιατί το καλοκαίρι δεν βγαίνει χωρίς λάστιχο!!! (Εμφανισιακά πολύ όμορφο πάντως)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εμένα γιατί μου τα πρότεινε να τα βάλω τώρα λαστιχάς στον Βόλο???

Να τον ξαναρωτήσω τι και πως???

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παντως, μεχρι να βγαλει ακρη η michelin με τα λαστιχα της, ποσο θα πουλαει και που, εγω χτυπησα ενα ζευγαρι Metzeler karoo 3 και απολαμβανω βολτες! :yew:
Εγω ειμαι στο τριτο ζευγαρι απο τη μερα που ακουσα οτι ερχονται.Αλλα θα ερθουν,εδω ηρθε καινουριο Africa!!!!

adv phone
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Εμένα γιατί μου τα πρότεινε να τα βάλω τώρα λαστιχάς στον Βόλο???

Να τον ξαναρωτήσω τι και πως???

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για πρωτοτυπια μαλλον...:p..:woot:
Αφου σου προτεινουν λαστιχο που δεν κυκλοφορει, τουλαχιστον, στην ελληνικη αγορα, τοτε περι πρωτοτυπιας προκειται!

Για ρωτα και πες μας τι θα σου απαντησει.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
μου έδεικε ξεκάθαρα το wild, σαν τη πιο χωμάτινη πρόταση που έχει!! και όταν του είπα ότι αυτό από Μάρτιο/Απρίλιο (έτσι μου είπε άλλος λαστιχας εδώ) θα κυκλοφορήσει, είπε ότι τα διαθέτει.... θα πάρω τηλέφωνο αύριο να μάθω και θα σας ενημερώσω
 

Loco-1200

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1200GS ADV, Piaggio Beverly 200, Honda DAX 72 ST
230 σε μαγαζί στο Περιστέρι σε αναμονη!

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
230 σε μαγαζί στο Περιστέρι σε αναμονη!

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η λέξη κλειδί για να καταλάβεις ότι πρόκειται για κράχτη παρα για διαθεσιμοτητα είναι η "σε αναμονή"...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs


Η φωτογραφια ειναι απο τη σελιδα motoraid στο facebook.
μολις φορεθηκαν σε gs1200 και αναμενεται review!!

Μακάρι να βαστάει για χλμ!!!!Φαίνεται λαστιχάρα!!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
παντως απ οτι καταλαβαινω δεν βγαινει σε διασταση για το κτμ ακομα...
 
Top Bottom