Michelin Anakee Wild

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Eγω παλι δεν ξερω αν δεν τα δοκιμασω κραταω μικρο καλαθι Ειδικα οταν λεγεται οτι ολα ειναι τελεια Κατι που πιο πολυ σε διαφημιση μου κανει
Αυτό ακριβώς έγραφα τώρα... ;) Όμως όταν βγουν για 18' σίγουρα θα τα δοκιμάσω.
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν καθώς διάβαζα το άρθρο! Έτσι και αλλιώς κατά το Σεπτέμβρη με βλέπω να τα αλλάζω (τα Heidenau έχουν τον αφάγωτο) οπότε όλο και κάποιος από εμάς θα έχει να μας πει μέχρι τότε 2 πράγματα (αρκεί να είναι διαθέσιμα σύντομα).
 
Reactions: yns

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ θα τα είχα παραγγείλει ήδη, αλλά αυτό με τον θόρυβο με βάζει σε σκέψεις.....είναι μεγάλο μειονέκτημα στι μακρινές βόλτες.
Κώστα τα Ανλας μας έχουν βγάλει παληκάρια και δεν τα αλλάζω εύκολα. Επίσης είναι τα πλέον αθόρυβα ντακουνάτα που είχα ποτέ! Χωρίς μάλιστα να είναι το κύριο πλεονέκτημά τους, μιας και κρατάνε καλύτερα από TKC στο χώμα , σε κάθε τεραίν.
Αλλά, αν είναι τόσο καλά σε άμμο και λάσπη τα WILD, το σκέφτομαι... ;) Μόνο στη λάσπη ένιωσα "κάπως" Anlas (παρόμοια με τα TKC). Οπότε πρέπει να τα δοκιμάσουμε κι ας κάνουν θόρυβο. Μπρος στον πόνο τι είναι τα κάλλη?:wacky:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα τα Ανλας μας έχουν βγάλει παληκάρια και δεν τα αλλάζω εύκολα. Επίσης είναι τα πλέον αθόρυβα ντακουνάτα που είχα ποτέ! Χωρίς μάλιστα να είναι το κύριο πλεονέκτημά τους, μιας και κρατάνε καλύτερα από TKC στο χώμα , σε κάθε τεραίν.
Αλλά, αν είναι τόσο καλά σε άμμο και λάσπη τα WILD, το σκέφτομαι... ;) Μόνο στη λάσπη ένιωσα "κάπως" Anlas (παρόμοια με τα TKC). Οπότε πρέπει να τα δοκιμάσουμε κι ας κάνουν θόρυβο. Μπρος στον πόνο τι είναι τα κάλλη?:wacky:
Εσύ βαλτα .....Έτσι και αλλιώς δεν ακους:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εσύ βαλτα .....Έτσι και αλλιώς δεν ακους:D
Γενικά δεν ακούω, αλλά μηχανικούς θορύβους τους πιάνω καλύτερα από όσους ακούνε. Παράξενο πράμα.... οι συχνότητες :D:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό σήμερα πρέπει να το ανέβασε γιατί χθες που κοίταγα δεν υπήρχε....
Λίγα λεπτά πριν το ποστάρω...;):friendship:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εμείς με τα 18αρια πιςω (που πάνε και με τις ζάντες) ψάχνουμε για ένα 50/50 λάστιχο που να ειναι κρατάει και στην αςφαλτο Και στο χώμα και έχουμε μόνο το k60 scout...

Οποτε ας πει κάποιος στην Michelin να μεριμνήσει και για εμάς...!

Άλλες προτάσεις για 50/50 δεκτές...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εμείς με τα 18αρια πιςω (που πάνε και με τις ζάντες) ψάχνουμε για ένα 50/50 λάστιχο που να ειναι κρατάει και στην αςφαλτο Και στο χώμα και έχουμε μόνο το k60 scout...

Οποτε ας πει κάποιος στην Michelin να μεριμνήσει και για εμάς...!

Άλλες προτάσεις για 50/50 δεκτές...
ΤΚC80
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αυτό σήμερα πρέπει να το ανέβασε γιατί χθες που κοίταγα δεν υπήρχε....
SPAM:

Ωραία η εικόνα στην υπογραφή σου...
Αλλά υπάρχει και πιο αντβέ βέρσιον :D



Χωρίς παρεξήγηση έτσι? Πλάκα κάνω
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τι παρεξήγηση; Μου αρέσει πιο πολύ κιόλας λόγω σκηνής. Απλά στο δικό μου έχει .. Tenere!

Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
SPAM:

Ωραία η εικόνα στην υπογραφή σου...
Αλλά υπάρχει και πιο αντβέ βέρσιον :D



Χωρίς παρεξήγηση έτσι? Πλάκα κάνω
Το κλέβω....:yew:
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Καλησπερα!Μολις φορεσα τα Michelin Anakee Wild,επειδη δεν εχω εμπειρια απο αλλο 50/50 χωματινο λαστιχο δεν μπορω να εχω αποψη παρα μονο με τα Tourance και τα Tourance EXP που φορουσα πριν,πρωτες εντυπωσεις..η αληθεια ειναι οτι καπως με τρομαζουν σαν αισθηση ακομα στην ασφαλτο στις στροφες και στην αλλαγη κατευθυνσης,το μπροστινο μου φαινεται καπως νευρικο.μεχρι 80-100 που τα πηγα κανουν θορυβο αλλα αυτο το περιμενα απο ενα χωματινο λαστιχο,ελπιζω με το που στρωσουν και τα μαθω λιγο να μου φυγει η ανασφαλεια αυτη στο στριψιμο!Πιο ολοκληρωμενη εντυπωση μολις τα πατησω λιγακι:cautious:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλησπερα!Μολις φορεσα τα Michelin Anakee Wild,επειδη δεν εχω εμπειρια απο αλλο 50/50 χωματινο λαστιχο δεν μπορω να εχω αποψη παρα μονο με τα Tourance και τα Tourance EXP που φορουσα πριν,πρωτες εντυπωσεις..η αληθεια ειναι οτι καπως με τρομαζουν σαν αισθηση ακομα στην ασφαλτο στις στροφες και στην αλλαγη κατευθυνσης,το μπροστινο μου φαινεται καπως νευρικο.μεχρι 80-100 που τα πηγα κανουν θορυβο αλλα αυτο το περιμενα απο ενα χωματινο λαστιχο,ελπιζω με το που στρωσουν και τα μαθω λιγο να μου φυγει η ανασφαλεια αυτη στο στριψιμο!Πιο ολοκληρωμενη εντυπωση μολις τα πατησω λιγακι:cautious:
Καλη προσαρμογη να εχεις ,το νου σου στις πιεσεις και στις θερμοκρασιες που λογω καλοκαιριου μπορουν να σου τα εξαφανισουν!
Εικονα,τιμη?
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Καλη προσαρμογη να εχεις ,το νου σου στις πιεσεις και στις θερμοκρασιες που λογω καλοκαιριου μπορουν να σου τα εξαφανισουν!
Εικονα,τιμη?
Σε ευχαριστω!Τιμη στα 220..η πιεση τωρα ειναι ενα θεμα,εκει μου ειπαν να τα εχω 1.7 μπρος πισω,και 1.7 και 2.0 το πισω φορτωμενος...εμενα μου φαινεται λιγο αλλα οπως ειπα δεν εχω εμπειρια με αλλο 50/50 ελαστικο!Φωτο ερχεται αμεσως!
 
Top Bottom