Michelin Anakee Wild

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4


Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν και ειναι αρκετα πυκνη η τοποθετηση των τακουνιων ανεβασε πιεσεις στην ασφαλτο για να τα σωσεις.
Εγω θα τα δουλευα στην ασφαλτο με τις κανονικες του manual ας δουμε ομως αν διαφωνει καποιος που τα εχει ηδη δοκιμασει.
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Αν και ειναι αρκετα πυκνη η τοποθετηση των τακουνιων ανεβασε πιεσεις στην ασφαλτο για να τα σωσεις.
Εγω θα τα δουλευα στην ασφαλτο με τις κανονικες του manual ας δουμε ομως αν διαφωνει καποιος που τα εχει ηδη δοκιμασει.
Αυτό θα κανω!Θα δοκιμάσω και διαφορετικές πιέσεις σε Μήλο και Μυτιλήνη σε διαφορες συνθήκες και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένη άποψη!

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
νομιζω οτι ο πισω δισκος του φρενου ειναι οριακα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό θα κανω!Θα δοκιμάσω και διαφορετικές πιέσεις σε Μήλο και Μυτιλήνη σε διαφορες συνθήκες και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένη άποψη!

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν συνεχισουν να σου εμπνεουν ανασφαλεια, δουλεψε με πιεσεις 1.7 μπρος πισω. Εγω θα εβαζα 1.5 μπρος πισω, αλλα μεινε οπου σου ειπαν. Μεγιστη ταχυτητα ως 120 χαω στην ασφαλτο κι εισαι οκ. Τα χωματινα, αν τρεχεις στην ασφαλτο δε σωζονται με υψηλοτερη πιεση. Μικρη η διαφορα.
Καλες βολτες και καλολιωτα ;)
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
νομιζω οτι ο πισω δισκος του φρενου ειναι οριακα
Έχει κάνει δόντι,αλλά το είδε ο Παρασκεύας και δεν έχει θέμα λέει!

Μήπως είδατε από που ηρθαμε;;
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Αν συνεχισουν να σου εμπνεουν ανασφαλεια, δουλεψε με πιεσεις 1.7 μπρος πισω. Εγω θα εβαζα 1.5 μπρος πισω, αλλα μεινε οπου σου ειπαν. Μεγιστη ταχυτητα ως 120 χαω στην ασφαλτο κι εισαι οκ. Τα χωματινα, αν τρεχεις στην ασφαλτο δε σωζονται με υψηλοτερη πιεση. Μικρη η διαφορα.
Καλες βολτες και καλολιωτα ;)
Σε ευχαριστώ πολύ!Ήδη τρίτη μέρα σήμερα και τα νιώθω πιο καλά,που θα πάει θα τα συνηθίσω!Αυτό με την πίεση εμένα εξακολουθεί και μου φαίνεται λίγη για ασφαλτο πάντως,στις στροφές σαν να βουτάει πιο απότομα το μηχανάκι ισχύει και στα άλλα χωματινα αυτο;

Μήπως είδατε από που ηρθαμε;;
 

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Σε ασφαλτο τα δουλεύω 2.2 μπροστά και 2.5 πίσω. Μην πας πιο ψήλα για τη δική σου ασφάλεια. Στο χώμα 1.7 μπρος - πίσω. Στα 3000 χλμ και έχουν πολύ ψωμί ακόμη.
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Σε ασφαλτο τα δουλεύω 2.2 μπροστά και 2.5 πίσω. Μην πας πιο ψήλα για τη δική σου ασφάλεια. Στο χώμα 1.7 μπρος - πίσω. Στα 3000 χλμ και έχουν πολύ ψωμί ακόμη.
Στην άσφαλτο τα έβαλα τόσο και εγώ τυχαία προχθές και μέχρι στιγμής όλα καλά!Για να δούμε!

Μήπως είδατε από που ηρθαμε;;
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ειμαι για καινουργιο πισω χωματινο λαστιχο και ενω συνηθως βαζω TKC80 (τετοιο εχω μπροστα) ελεγα να δοκιμασω το Anakee Wild σε 130/80-17. Υπαρχει κανεις που ταχει φορεσει να τα συγκρινει με Conti TKC80 και με Τ63? Για πετε..

EDIT: Με ενδιαφερει επισης αν ο θορυβος ειναι τοσο πολυς οσο των Karoo 2 οπως γραφει ο Σπανος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ειμαι για καινουργιο πισω χωματινο λαστιχο και ενω συνηθως βαζω TKC80 (τετοιο εχω μπροστα) ελεγα να δοκιμασω το Anakee Wild σε 130/80-17. Υπαρχει κανεις που ταχει φορεσει να τα συγκρινει με Conti TKC80 και με Τ63? Για πετε..

EDIT: Με ενδιαφερει επισης αν ο θορυβος ειναι τοσο πολυς οσο των Karoo 2 οπως γραφει ο Σπανος.
Ο θόρυβος συνήθως είναι αισθητός από το μπροστινό ελαστικό!
Σημείωση: Δεν το έχω δοκιμάσει!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αυτη η εμμονη της Michelin να ΜΗΝ βγαζει 90/90-21 Wild....γμτ!!!Απο τον Ιουνιο ελεγε στους καταλογους της "Προσεχως" και ακομα τιποτα...:blackeye::devilish:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ο θόρυβος συνήθως είναι αισθητός από το μπροστινό ελαστικό!
Σημείωση: Δεν το έχω δοκιμάσει!
Εγω στο δικο μου μηχανακι ακουω και το πισω, εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες τακουνατο πισω με "ντεμι" μπροστα και η διαφορα σε θορυβο απο ντεμι μπρος πισω ειναι αισθητοτατη :)


Αυτη η εμμονη της Michelin να ΜΗΝ βγαζει 90/90-21 Wild....γμτ!!!Απο τον Ιουνιο ελεγε στους καταλογους της "Προσεχως" και ακομα τιποτα...:blackeye::devilish:
Απ'οτι ειδα, δεν βγαζει ακομη ΟΥΤΕ 130/80-17 ενω το αναφερει, οποτε η ερωτηξη μου επανω ητανε μαλλον ακαδημαϊκη. Αρα θα μπει TKC80 ή ισως Τ63 για καλυτερο traction στις λασπες της χειμερινης περιοδου.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εγω στο δικο μου μηχανακι ακουω και το πισω, εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες τακουνατο πισω με "ντεμι" μπροστα και η διαφορα σε θορυβο απο ντεμι μπρος πισω ειναι αισθητοτατη :)
Το ανέφερα διότι όταν φορούσα τα Hedenau k60 μπρος-πίσω, ο θόρυβος δεν παλευόταν! Μόλις έβαλα μπροστά tkc 80 με Hedenau K60 πίσω, ηρέμησαν τ' αυτιά μου!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Εμένα παντως δεν ακούγεται τιποτα απο τα λάστιχα . Μόνο οι ακραπες ακούγονται


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καλολασπωτα ρε...και αναμενουμε review...:cool:Για 21" μπας και ακουσες τιποτα;Καπου ακουσα οτι ερχονται...(απο την Μογγολια με τα πόδια ομως...):blackeye:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλολασπωτα ρε...και αναμενουμε review...:cool:Για 21" μπας και ακουσες τιποτα;Καπου ακουσα οτι ερχονται...(απο την Μογγολια με τα πόδια ομως...):blackeye:
Ευχαριστώ Κωστή!
Για 21'' δε ρώτησα , θα περάσω όμως ξανά για ένα φίλο. Θα ρωτήξω ;)
 
Top Bottom