Michelin Anakee Wild

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μαρη μαθο κοβεις μια λεξη απο δω, αλλη απο κει και βγαζεις συμπερασματα.


Κλαιω μαρη , κλαιω:ha
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Μου ήρθε και εμένα το πίσω σήμερα,θα το ζευγαρώσω με το μπροστινό tkc80 που έχει ακόμα ζωή.

Σπύρο, σε έχασα... ζευγαρώνεις μπροστά TKC80 με πίσω Wild;
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Περίμενα και γω πώς και πώς να έρθει τό wild σε 18ρι, και ήρθε!
το έβαλα αλλά..........
Στο χωμα απλά φανταστικό
Στη λασπη, λασπη λασπη δεν εχω βρει μίας καί δεν ήρθα και στο καντήλι, αλλά σέ νωπό εδαφος μια χαρα δουλεύει. Σέ γενικες γραμμες αρκετά ευχαριστημένος.
ΕΚΤΟΣ
Εκτός από ψιλόβροχο σέ άσφαλτο πού στην τελευταία βόλτα παταγα φρένο καί πήγαινε πιο γρήγορα, κάτι σάν mitas ενα πραμα, και ευτυχώς πού στη κορυφή της στροφής υπήρχε χωματόδρομος και συνέχισα απο εκει
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Το έχω βάλει και εγω στο 640 δεν μπορώ να πω οτι έχει και καμία χαοτική διαφορά απο το mitas E10.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...στην τελευταία βόλτα παταγα φρένο καί πήγαινε πιο γρήγορα και ευτυχώς πού στη κορυφή της στροφής υπήρχε χωματόδρομος και συνέχισα απο εκει
Κτηματομεσιτης νεαρε μου?:ha
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
λοιπον.
σε καταλογο της michelin του '16 λεει:

οτι ειναι το πρωτο radial ελαστικο σε αυτη την κατηγορια,μπλα μπλα μπλα..

για αρχη,οτι δεν πρεπει να συνδιαστει με κανενα αλλο "χωματινο" ελαστικο,ουτε καν με το δικο της Τ63,παρα μονο με wild.

μετα με μορφη ερωτησης λεει: - υπαρχει διαφορετικη συνιστωμενη πιεση για εκτος δρομου οδηγηση?
και απανταει: - οχι η michelin προτεινει τις κανονικες πιεσεις (?) και συμπληρωνει οτι,και η BMW δεν προτεινει κατι διαφορετκο για το r1200gs (?)

o_O
Αυτό όντως ισχύει και γιατί;Γιατί εγώ θα το συνδυάσω με tkc80 εμπρός.Υποψιάζομαι ότι μπορεί να επηρεάζεται σε βρεγμένη άσφαλτο,αλλά αν γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
φανταζομαι οτι θα εννοουν δεν κανει συνδιασμο με μη radial ελαστικο.
το tkc δεν ειναι radial.
λεω γω τωρα...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
... παταγα φρένο καί πήγαινε πιο γρήγορα...
γλυστράνε τόσο πολύ???????? αύριο θα τα βάλω και θα έχει ψιλόβροχο όλη τη βδομάδα... να τρομάξω δλδ??????

(είμαι που είμαι χ3στης...ότι πρέπει!!! θα μου πεις, να μη τα έβαζες ρε φιλε... :p )
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
οκ προσοχή, το έχω καταλάβει αυτό, αλλά τόσο πολύ που να μη φρενάρει??? δλδ θα βλέπει βρεγμένο και θα πέφτει???? (τόσο υπερβολή??)

ω ρε θα γίνω τιμονάρα με τα τακούνια!!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
οκ προσοχή, το έχω καταλάβει αυτό, αλλά τόσο πολύ που να μη φρενάρει??? δλδ θα βλέπει βρεγμένο και θα πέφτει???? (τόσο υπερβολή??)

ω ρε θα γίνω τιμονάρα με τα τακούνια!!!!!
Με τα τακουνια αντε να γινεις λελος...στην καλυτερη...:D:yup:με τα χωματινα λαστιχα ομως...προσεχε γιατι το γλιστερο θελει ΠΡΟΣΟΧΗ...:rain:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
οκ προσοχή, το έχω καταλάβει αυτό, αλλά τόσο πολύ που να μη φρενάρει??? δλδ θα βλέπει βρεγμένο και θα πέφτει???? (τόσο υπερβολή??)

ω ρε θα γίνω τιμονάρα με τα τακούνια!!!!!
Τα παραλενε λιγο,για πλακα.Οταν δεις βρεγμενο απλα κοβεις τις υπερβολες , απαλαινεις τις κινησεις σου-αντιδρασεις σου και εισαι συγκεντρωμενος (για να διορθωσεις αν χρειαστει) και ολα καλα.Θεμα συνηθειας ειναι,το μονο που πρεπει να αποφευγεις με τα τακουνια ειναι οι υψηλες ταχυτητες(ποναει η τσεπη).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα παραλενε λιγο,για πλακα.Οταν δεις βρεγμενο απλα κοβεις τις υπερβολες , απαλαινεις τις κινησεις σου-αντιδρασεις σου και εισαι συγκεντρωμενος (για να διορθωσεις αν χρειαστει) και ολα καλα.Θεμα συνηθειας ειναι,το μονο που πρεπει να αποφευγεις με τα τακουνια ειναι οι υψηλες ταχυτητες(ποναει η τσεπη).
Εγώ δεν τα παραλέω καθόλου, όταν μιλάω για το gs..... Και την γλίτσα την Αθήνας.
Σίγουρα σε πιο ελαφρύ μηχανάκι θα είναι καλύτερα, αλλά στο gs... Μιλάμε για μπαλέτα του μπολσοι!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρωτοβροχι στη Θηβων με τακουνατο....ωρε μαναμ κατι παγοδρομια
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Τα παραλενε λιγο,για πλακα.Οταν δεις βρεγμενο απλα κοβεις τις υπερβολες , απαλαινεις τις κινησεις σου-αντιδρασεις σου και εισαι συγκεντρωμενος (για να διορθωσεις αν χρειαστει) και ολα καλα.Θεμα συνηθειας ειναι,το μονο που πρεπει να αποφευγεις με τα τακουνια ειναι οι υψηλες ταχυτητες(ποναει η τσεπη).
Γιατι ρε Δημητρη εγω ΠΑΝΤΑ με οσα τακουνατα κι αν αλλαξα ως σημερα ειχα πιο πολυ θεμα στην εναλλαξη στεγνο-βρεγμενο οπου φευγεις για πλακα ενω στο βρεγμενο υπαρχουν κ τακουνια που κινεισαι αξιοπρεπως αρκει οπως λες κι εσυ να προσεχεις παραπανω?...
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Εγώ δεν τα παραλέω καθόλου, όταν μιλάω για το gs..... Και την γλίτσα την Αθήνας.
Σίγουρα σε πιο ελαφρύ μηχανάκι θα είναι καλύτερα, αλλά στο gs... Μιλάμε για μπαλέτα του μπολσοι!!
Στην γλιτσα της Αθηνας φιλε μου,γλιστρανε ολα.Οταν καποιος λεει οτι φρεναρει και επιταχυνει ειναι σαφως υπερβολη για να δωσει εμφαση(ολοι μας το κανουμε αυτο κατα καιρους).Φοραω τα Anakee,δεν ειναι τραγικα τα πραγματα,θελουν ισως λιγο παραπανω προσοχη απ τα ασφαλτινα.Ασε που υπαρχουν ασφαλτινα που κρατανε χειροτερα απ τα Anakee(να τα λεμε κ αυτα).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στην γλιτσα της Αθηνας φιλε μου,γλιστρανε ολα.Οταν καποιος λεει οτι φρεναρει και επιταχυνει ειναι σαφως υπερβολη για να δωσει εμφαση(ολοι μας το κανουμε αυτο κατα καιρους).Φοραω τα Anakee,δεν ειναι τραγικα τα πραγματα,θελουν ισως λιγο παραπανω προσοχη απ τα ασφαλτινα.Ασε που υπαρχουν ασφαλτινα που κρατανε χειροτερα απ τα Anakee(να τα λεμε κ αυτα).
Ποια anakee Δημήτρη;
 
Top Bottom