Mitas E-08 ENDURO

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Καλησπέρες σύντροχοι. Είδα ότι δεν υπάρχει thread για τα συγκεκριμένα ελαστικά.

Παραθέτω και κάποια στοιχεία από την Mitas:







 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Για κάποιο λόγο δεν είναι πολύ γνωστά, δεν υπάρχουν πολλά reviews αλλά από αυτά τα λίγα είδα κυρίως θετικά σχόλια.
Εντύπωση μου έκανε ότι έλεγαν για πολύ καλή απόδοση off-road (για ένα 80/20 σχεδιασμένο λάστιχο).

Είναι παρόμοιου σχεδιασμού (κατά την άποψη μου) με τα Metzeler Tourance, Shinko 705/704...

Τα παρήγγειλα από Λυρή και περιμένω για εντυπώσεις. Το σετ 204.10€

Τα έχει δοκιμάσει κανείς;

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Η χάραξη θυμίζει Trail Wing 101 και 152 αν και φαίνεται πιο βαθιά από ότι στα Bridgestone.
Ισχύει και έχουν τους ίδιους δείκτες ταχύτητας και φόρτου όπως σχεδόν όλα τα tubeless 80/20.
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Για το ε07+ που να διαβάσω?
Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ανάρτηση αλλά αν βάλεις στην αναζήτηση του forum
mitas e-07+ ή mitas e07+ θα βρεις πολλές δημοσιεύσεις που μιλάνε για αυτά. Και γενικά στο internet είναι πολύ δημοφιλή.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Απο αντοχή τι λενε? Η τιμή με τοποθέτηση?
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Απο αντοχή τι λενε? Η τιμή με τοποθέτηση?
Όχι ακόμα δεν τα έχω τοποθετήσει, αυτή ήταν η τιμή αγοράς. Παραγγελία έγινε και μου είπε 5ημέρες θα κάνει για Αθήνα.
Θα ψάξω βουλκανιζατέρ να τα βάλει, υπολογίζω +10-15€ για τοποθέτηση.

Από αντοχή έχω διαβάσει 10.000-15.000+ απροβλημάτιστα χιλιόμετρα. Είναι σκληρό λάστιχο όπως συνηθίζει η Mitas.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Φίλε μου τα Ε08 που ρωτάς τα είχα τοποθετήσει πριν καιρό στο ΤΑ 600 που είχα. Σε γενικές γραμμές δεν είχα κανένα παράπονο, ειδικά σε σχέση με την τιμή τους. Είναι ένα 80/20 λάστιχο και για χωμάτινες πας απλά για διέλευση χαλαρά. Δεν είναι για κάτι παραπάνω. Στο δρόμο στρίβεις σαν ασφάλτινο, κανένας φόβος. Είχα μένει πολύ ικανοποιημένος. Δεν τα έβαλα ξανά γιατί ήθελα πιο χωμάτινα λάστιχα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Τα ειχα στο Αφρικα πριν 5 με 6 χρονια.
Ημουν ανεργος και τα βρηκα οικονομικα και τα εβαλα (160 ευρω)
Θυμιζει πολυ το Tourance.
Σκληρη γομα που αργει να ζεσταθει.
Μου βγαλαν 20.000 χλμ.
Στο χωμα πολυ αξιοπρεπεστατο για 80-20 ελαστικο.
Γενικα ημουν ικανοποιημενος.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Τα έχω στο xt660z μου από τον Απρίλιο του 2018, δυστυχώς δεν έχω κάνει πολλά χλμ με αυτά σε εθνική η χώμα.
Σε ταξίδι με εθνική ήταν μια χαρά, όταν ζεσταίνονται πατούσες και έστριβες με ασφάλεια, σε χωματόδρομο τώρα κάτι λίγα πρόλαβα να κάνω σε κάτι νησάκια για κρυφή - καβατζωτή παραλία με την γυναίκα που και με με καλό supermoto θα ήταν εφικτό.
Τίμιο λαϊκό λάστιχο.
Πολύ πιθανό να βάλω μετά τα Mitas MC24 που είναι πιο χωμάτινα μπας και ζεσταίνονται πιο γρήγορα από τα Ε08 γιατί με τις μικρής διάρκειας και χιλιομέτρων διαδρομές που κάνω δεν προλαβαίνουν ποτέ να ζεσταθούν.
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Ξέρει κανείς αν τα συγκεκριμένα λάστιχα είναι εύκολα στο ξεζαντάρισμα ; ή είναι σκληρά σαν Ε07 ;;
 
Top Bottom