Mitas E09 Αθήνα

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλησπερίζω από το καράβι για Πάτρα!
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω λαστιχάδικο στην Αθήνα (όσο κεντρικότερα, τόσο το καλύτερο) που να έχει ετοιμοπαράδοτα τα Mitas E09.
Γνωρίζει κάποιος?

Ευχαριστώ σας!
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Τον Μάιο που έψαχνα χωμάτινα τα είχα βρει μόνο στον Κούζη στο γαλατσι,ο siriocenter δεν τε είχε καθόλου σε διαστάσεις για τρανσαλπ 650 βέβαια για την Ρια μπορεί να υπάρχουν.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Να είστε καλά παιδες!
Θα κοιτάξω όλες τις προτάσεις σας.
Από ο,τι είδα, σε ηλεκτρονικά καταστήματα τουλάχιστον, υπάρχει ετοιμοπαράδοτο μόνο Θεσσαλονίκη. Νομίζω παλιότερα ήταν πολύ ευκολότερο να βρεθουν. Γνωρίζει κανείς αν διεκόπη το μοντέλο?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οχι, ο εισαγωγεας απλα πληρωνει τσαμπα ξενοδοχειο...
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Χαιρετώ!

Ενημερωτικά κανείς δε φέρνει πλέον τα Ε09 σε 14-80-17. Δε γνωρίζω το λόγο. Στο παρελθόν τα είχα βάλει Κρήτη 2 φορές, άρα είτε σταμάτησε η εισαγωγή τους είτε δε βγαίνουν πια από το εργοστάσιο σε αυτές τις διαστάσεις.

Τελικά θα βάλω τα vee rubber vr 147 σε 90-90-21 / 130-90-17 τα οποία είναι πανομοιότυπα με τα pirelli MT21.

Σας ευχαριστώ!
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Χαιρετώ!

Ενημερωτικά κανείς δε φέρνει πλέον τα Ε09 σε 14-80-17. Δε γνωρίζω το λόγο. Στο παρελθόν τα είχα βάλει Κρήτη 2 φορές, άρα είτε σταμάτησε η εισαγωγή τους είτε δε βγαίνουν πια από το εργοστάσιο σε αυτές τις διαστάσεις.

Τελικά θα βάλω τα vee rubber vr 147 σε 90-90-21 / 130-90-17 τα οποία είναι πανομοιότυπα με τα pirelli MT21.

Σας ευχαριστώ!
Eρωτηση...εχεις feedback για τα vee rubber??γιατι τα σκεφτομουν και γω πριν λιγο καιρο αλλα δεν ειχα ακουσει γνωμη...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Eρωτηση...εχεις feedback για τα vee rubber??γιατι τα σκεφτομουν και γω πριν λιγο καιρο αλλα δεν ειχα ακουσει γνωμη...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μίλησα με τον Κουζή τηλεφωνικώς και μου τα σύστησε ανεπιφύλακτα σαν πανομοιότυπα των ΜΤ21. Καθαρά για χώμα πάντα.
Θα τα βάλω σήμερα και θα σε ενα 10ήμερο θα πάρω τα βουνά οπότε και θα ξέρω να πω παραπάνω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μίλησα με τον Κουζή τηλεφωνικώς και μου τα σύστησε ανεπιφύλακτα σαν πανομοιότυπα των ΜΤ21. Καθαρά για χώμα πάντα.
Θα τα βάλω σήμερα και θα σε ενα 10ήμερο θα πάρω τα βουνά οπότε και θα ξέρω να πω παραπάνω.
Άνοιξε νέο θέμα να έχουμε έναν μπούσουλα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χαιρετώ!

Ενημερωτικά κανείς δε φέρνει πλέον τα Ε09 σε 14-80-17. Δε γνωρίζω το λόγο. Στο παρελθόν τα είχα βάλει Κρήτη 2 φορές, άρα είτε σταμάτησε η εισαγωγή τους είτε δε βγαίνουν πια από το εργοστάσιο σε αυτές τις διαστάσεις.

Τελικά θα βάλω τα vee rubber vr 147 σε 90-90-21 / 130-90-17 τα οποία είναι πανομοιότυπα με τα pirelli MT21.

Σας ευχαριστώ!
Mια χαρα τα βγαζει ακομα η Μιτας σε 140/80-17 απλα ο εισαγωγεας εδω εχει χασει την ευκαιρια του αιωνα να κανει πωλήσεις. Σε οποιοδηποτε σαιτ πωλησης ελαστικων του εξωτερικου τα βρισκεις.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Χαιρετώ!

Ενημερωτικά κανείς δε φέρνει πλέον τα Ε09 σε 14-80-17. Δε γνωρίζω το λόγο. Στο παρελθόν τα είχα βάλει Κρήτη 2 φορές, άρα είτε σταμάτησε η εισαγωγή τους είτε δε βγαίνουν πια από το εργοστάσιο σε αυτές τις διαστάσεις.

Τελικά θα βάλω τα vee rubber vr 147 σε 90-90-21 / 130-90-17 τα οποία είναι πανομοιότυπα με τα pirelli MT21.

Σας ευχαριστώ!
Για τα mitas οπως λεει και ο συντροχος παραπανω ο αντιπροσωπος ειναι βιολιστης στην στεγη. Πηγα απο την αντιπροσωπεια δεν εβγαλα ακρη και σιχτιρησα.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Τα Vee Ruber V300 & V500 που τα εχω δοκιμάσει στο μικρό (KTM 300), είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε ΟΛΑ τα τερέν πραγματικά, ακόμα και οταν το λάστιχο εχει τελειώσει, κάτω απο το μισό τακούνι.
Ή αλλιώς θα έλεγα οτι εχει συμπεριφορά ενός FIM ελαστικού με τα μισα λεφτα.
Βάλτα και δώσε φιντμπακ ;) :ok:
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Ενδιαφέρουσα περίπτωση αυτά τα Vee Rubber Που είναι κόπια των MT21.

τιμούλα?
130 μαζί με τοποθέτηση / ζυγοστάθμιση στον Κουζή. Πολύ καλή τιμή. Έκανα 10κμ άσφαλτο και πλαγιάζουν μια χαρά, δε φρενάρουν καθόλου, στο βρεγμένο ούτε θέλω να ξέρω, κλασσικό εντουράδικο λάστιχο δηλαδή... Πόσο αξίζουν θα δείξει στο χώμα. Θα ανοίξω θέμα για αυτά όταν έχω εντυπώσεις.

Για τις πιο χοντρές αυτό σε καλή τιμή κάτι θα έλεγε....

VRM-401 - Vee Rubber| vehicle tires

Μοιάζει στο "σχέδιο" με το TKC80...
Αλλά άντε βρες το!!
Ωραίο φαίνεται αυτό για all around!

Mια χαρα τα βγαζει ακομα η Μιτας σε 140/80-17 απλα ο εισαγωγεας εδω εχει χασει την ευκαιρια του αιωνα να κανει πωλήσεις. Σε οποιοδηποτε σαιτ πωλησης ελαστικων του εξωτερικου τα βρισκεις.
Για τα mitas οπως λεει και ο συντροχος παραπανω ο αντιπροσωπος ειναι βιολιστης στην στεγη. Πηγα απο την αντιπροσωπεια δεν εβγαλα ακρη και σιχτιρησα.
Απαράδεκτος απλά...
Το αστειο ποιο ειναι... 4 έμποροι Αθήνα με τους οποίους μίλησα τηλεφωνικά σήμερα με βγάζαν τρελό πως δεν υπάρχει το ε09 σε 140-80-17 και οτι φόραγα το ε10 και μπερδεύομαι... Κατάλογο όντως το δείχνει οτι βγαίνει κανονικά. Το είχα φορέσει και το ε10, το οποίο είναι απαράδεκτο παντού.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Το αστειο ποιο ειναι... 4 έμποροι Αθήνα με τους οποίους μίλησα τηλεφωνικά σήμερα με βγάζαν τρελό πως δεν υπάρχει
Στο μαγαζί τους, βρε κουτό κ εσύ :yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Χαιρετώ!

Ενημερωτικά κανείς δε φέρνει πλέον τα Ε09 σε 14-80-17. Δε γνωρίζω το λόγο. Στο παρελθόν τα είχα βάλει Κρήτη 2 φορές, άρα είτε σταμάτησε η εισαγωγή τους είτε δε βγαίνουν πια από το εργοστάσιο σε αυτές τις διαστάσεις.

Τελικά θα βάλω τα vee rubber vr 147 σε 90-90-21 / 130-90-17 τα οποία είναι πανομοιότυπα με τα pirelli MT21.

Σας ευχαριστώ!
Eρωτηση...εχεις feedback για τα vee rubber??γιατι τα σκεφτομουν και γω πριν λιγο καιρο αλλα δεν ειχα ακουσει γνωμη...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μίλησα με τον Κουζή τηλεφωνικώς και μου τα σύστησε ανεπιφύλακτα σαν πανομοιότυπα των ΜΤ21. Καθαρά για χώμα πάντα.
Θα τα βάλω σήμερα και θα σε ενα 10ήμερο θα πάρω τα βουνά οπότε και θα ξέρω να πω παραπάνω.
Άνοιξε νέο θέμα να έχουμε έναν μπούσουλα.
Ενδιαφέρουσα περίπτωση αυτά τα Vee Rubber Που είναι κόπια των MT21.

τιμούλα?
Τα Vee Ruber V300 & V500 που τα εχω δοκιμάσει στο μικρό (KTM 300), είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε ΟΛΑ τα τερέν πραγματικά, ακόμα και οταν το λάστιχο εχει τελειώσει, κάτω απο το μισό τακούνι.
Ή αλλιώς θα έλεγα οτι εχει συμπεριφορά ενός FIM ελαστικού με τα μισα λεφτα.
Βάλτα και δώσε φιντμπακ ;):ok:
Υπάρχει feedback για τα συγκεκριμένα VeeRubber ,εδώ ,στο φόρουμ ,αρκετά χρόνια πρίν ,τα είχαμε δοκιμάσει αρκετοί ,ταυτόχρονα ,σε ένα χωμάτινο 3ήμερο.
Πολύ καλό γκρίπ στο χώμα.
Όσο για την αντοχή...άντεξαν 1 3ήμερο ,κυριολεκτικά όμως ,μετά ,ειδικά το πίσω ,ήταν για πέταμα.
Ψάξτε πίσω -στο ψαχτήρι του φόρουμ- να βρείτε-δείτε λεπτομέρειες .
 
Top Bottom