Moto GP, 2018

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενας ενας... δεν σας προλαβαινω...

Να σας θυμησω (εδω στο καφενειο χωρις στατιστικα και νουμερα να μιλανε) πως ενα ετος δηλαδη τριακοσιες εξηντα πεντε μερες...52 σαββατοκυριακα δηλαδης , εχει να παρει νικη ο γερολυκος.

Χαλαλι...υπομονη να τελειωσει η σαιζον να μιλαμε με δεκαετιες...

Εγω θα πηγαινω στο Θοδωρα για τις κρυες μπυρες...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ψιτ νέο, εδώ είναι θέμα motogp ναουμ!!!
Ακούς εκεί καφενείο!:devilish::devilish::devilish:


Στο "συβμαίνει τώρα" να πας και στο "τι έκανα για το χρέπι μου σήμερα" να μας λες τα καθέκαστα για τη φριτέζα σ:laugh::laugh::laugh::laugh:


Πάντα ευπρόσδεκτος για μπύρες!!! Ειδικά στο Ασεν ;) (στη Γερμανία μην περάσεις ούτε απ τη γειτονια:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: )
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενας ενας... δεν σας προλαβαινω...

Να σας θυμησω (εδω στο καφενειο χωρις στατιστικα και νουμερα να μιλανε) πως ενα ετος δηλαδη τριακοσιες εξηντα πεντε μερες...52 σαββατοκυριακα δηλαδης , εχει να παρει νικη ο γερολυκος.

Χαλαλι...υπομονη να τελειωσει η σαιζον να μιλαμε με δεκαετιες...

Εγω θα πηγαινω στο Θοδωρα για τις κρυες μπυρες...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Την αλλη φορά θα σου εχει βαλει να βλεπεις τις παγωμενες μπυρες και θα σου εχει κρυψει το ανοιχτηρι. :cool::D
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ μόνο τον Ρόσσι έχω παρηγοριά, φίλος. Δεν πίνω μπίρες. :ha
Σε καταλαβαινω....περνας δυσκολα...χρονια




Χαχαχαχχαχαχααχχαχα

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ μόνο τον Ρόσσι έχω παρηγοριά, φίλος. Δεν πίνω μπίρες. :ha
Κακώς!!!
Δεν ξέρεις τι χάνεις που δεν πίνεις μπύρες!!! Θες εκπαίδευση ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Την αλλη φορά θα σου εχει βαλει να βλεπεις τις παγωμενες μπυρες και θα σου εχει κρυψει το ανοιχτηρι. :cool::D
δεν είμαι σαδιστής!
ακόμα και στους Μαρκεζικούς! τους αγαπάω, αμα μπαίνει στη μέση μια παγωμένη:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ψιτ νέο, εδώ είναι θέμα motogp ναουμ!!!
Ακούς εκεί καφενείο!:devilish::devilish::devilish:


Στο "συβμαίνει τώρα" να πας και στο "τι έκανα για το χρέπι μου σήμερα" να μας λες τα καθέκαστα για τη φριτέζα σ:laugh::laugh::laugh::laugh:


Πάντα ευπρόσδεκτος για μπύρες!!! Ειδικά στο Ασεν ;) (στη Γερμανία μην περάσεις ούτε απ τη γειτονια:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: )
Ακου ρε τι σκέφτηκα...


Θα κερνας μπυρες μεχρι να παρει το δεκατο...





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ακου ρε τι σκέφτηκα...


Θα κερνας μπυρες μεχρι να παρει το δεκατο...





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Δεν διαβαζεις τι γραφουμε.
Το ενδεκατο λεμε!! :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
γιατί νομίζεις πίνει αυτός, .. μισό φρέντο .. όπως είπαμε
δηλαδή ρε πστμ, μόνο όταν κερνάω εγώ πίνει;;;:woot::woot::woot::woot::woot:
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Βασει απόκλισης στο γυρολόγιο των 3 πρώτων χθες, ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ* (όχι ο πιο γρήγορος, αλλά ο καλύτερος) ήταν ο γέρο-Ροσι!!!!
Δείτε το φύλλο ανάλυσης αγώνα στο motogp.com , δείτε το γυρολόγιο ενός εκάστου και μετά διαφωνείστε! Αν μπορείτε :cool::cool::cool:




*Καλύτερος είναι ο πλέον σταθερός σε γυρολόγιο! Αυτός που συνεχώς παίρνει το 100% από το μηχανάκι του!!! Τρανή απόδειξη ότι χθες, το Γιαμάπα ΔΕΝ πήγαινε άλλο! Ούτε ένα δέκατο καλύτερα, από οποιονδήποτε!!!!
Κι αυτό βέβαια το ξέρουν στη Γιαμάπα, ότι ο καλύτερός τους είναι ο Ρόσι! (κι άλλοι το βλέπουν και το ξέρουν, όλα τα box έτσι δουλεύουν, με χρόνους, γυρολόγια και συγκρίσεις. Όχι με τη "διαίσθηση" και το "τι " βλέπουν...., αλά καφενείο ;) )
τελικά θα αποφασίσετε ? είναι γέρος ? είναι στην παρακμή του ? είναι ο γρηγορότερος αλλά δεν του δίνουν μηχανάκι? τι τέλος πάντων
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
δηλαδή ρε πστμ, μόνο όταν κερνάω εγώ πίνει;;;:woot::woot::woot::woot::woot:
Εχει λυσσαξει απ την λακερδα που ψαρευει. :D
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
τελικά θα αποφασίσετε ? είναι γέρος ? είναι στην παρακμή του ? είναι ο γρηγορότερος αλλά δεν του δίνουν μηχανάκι? τι τέλος πάντων
Πραγματικα δεν μας ενδιαφερει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
τελικά θα αποφασίσετε ? είναι γέρος ? είναι στην παρακμή του ? είναι ο γρηγορότερος αλλά δεν του δίνουν μηχανάκι? τι τέλος πάντων
Είναι 40αρης, που για τα δεδομένα του σπορ τον λες και γέρο. Τα δεδομένα βέβαια τα ανατρέπει με την απόδοσή του.
Στην παρακμή του σαφώς όχι! Δεν κάνεις γυρολόγια με αποκλίσεις σαν τις χθεσινές, όταν είσαι στην παρακμή σου! ;)
Ο γρηγορότερος δεν είναι, εμφανίστηκαν πολλοί γρηγορότεροί του (σε απόλυτη ταχύτητα, σε έναν αγώνα, ή σε ένα γύρο, ακόμα και στο σύνολο αρκετών ετών) και του πήραν αντίστοιχα αγώνες, πολ, πρωταθλήματα. Αν και για το τελευταίο, δεν αρκεί να είσαι ο πιο γρήγορος, ή ο καλύτερος, πρέπει όλη η ομάδα να είναι στο ίδιο επίπεδο.
Πέρσι και φέτος η Γιαμάχα δεν έχει μηχανάκι αντίστοιχο των Χόντα και Ντουκάτι. Διαφωνείς σ αυτό;


Να σου πω και πώς τον χαρακτηρίζω;

Τον καλύτερο ever! Συνολικά, σε όλα! Αναβάτη, αθλητή, εξελιγκτή, οργανωτή, δάσκαλο, με αγάπη για το σπορ. Και με θάρρος ανάληψης ευθύνης! Μόνος μη Ισπανός, εναντίον της Ισπανικής παράγκας!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
το 15 το πήρε ο 99ς βέβαια και μάλλον εκεί είναι και η διαφωνία του bros400
Ο οποίος 99ς ,ΔΕΝ θα το έπαιρνε βέβαια ,
αν ο (αποτυχημένος το '15 αλλά το ξεχνάνε ούλοι) νεανίας 3Μ δεν τσίγκλαγε-έπεφτε πάνω στον Vale συστηματικά για τους τελευταίους 3 αγώνες ,
κι αν στον προτελευταίο αγώνα δεν έπεφτε ηθοποιίστικα σαν τον Βαμβακούλα
με σχεδόν 0 χλμ
αυτός που σώζει τα άσωστα με όσα στις στροφές
με αποτέλεσμα ο Ρόσι να ξεκινήσει (με ποινή) από την τελευταία θέση του γκρίντ στον τελευταίο αγώνα
και να τερματίσει στο βάθρο μεν
πίσω από τΗν κλαψο-moona JLo ,δε
η οποία έτσι ,"πήρε" στο τσάκ , τυπικά ,το πρωτάθλημα του 15.

Στα μάτια του κόσμου όμως ,πρωταθλητής του 15 ,ήταν ο Ρόσσι.

1η φορά στα χρονικά του MotoGP ,χιλιάδες κόσμου γιούχαραν τον "πρωταθλητή" (κ τον 3Μ) κι επεφημούσαν τον Ρόσσι.
Στα μάτια κ στην ψυχή όλων αυτών ,είναι σα να το πήρε.
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Είναι 40αρης, που για τα δεδομένα του σπορ τον λες και γέρο. Τα δεδομένα βέβαια τα ανατρέπει με την απόδοσή του.
Στην παρακμή του σαφώς όχι! Δεν κάνεις γυρολόγια με αποκλίσεις σαν τις χθεσινές, όταν είσαι στην παρακμή σου! ;)
Ο γρηγορότερος δεν είναι, εμφανίστηκαν πολλοί γρηγορότεροί του (σε απόλυτη ταχύτητα, σε έναν αγώνα, ή σε ένα γύρο, ακόμα και στο σύνολο αρκετών ετών) και του πήραν αντίστοιχα αγώνες, πολ, πρωταθλήματα. Αν και για το τελευταίο, δεν αρκεί να είσαι ο πιο γρήγορος, ή ο καλύτερος, πρέπει όλη η ομάδα να είναι στο ίδιο επίπεδο.
Πέρσι και φέτος η Γιαμάχα δεν έχει μηχανάκι αντίστοιχο των Χόντα και Ντουκάτι. Διαφωνείς σ αυτό;


Να σου πω και πώς τον χαρακτηρίζω;

Τον καλύτερο ever! Συνολικά, σε όλα! Αναβάτη, αθλητή, εξελιγκτή, οργανωτή, δάσκαλο, με αγάπη για το σπορ. Και με θάρρος ανάληψης ευθύνης! Μόνος μη Ισπανός, εναντίον της Ισπανικής παράγκας!!!
Δεν διαφωνώ. Συμφωνώ, αλλά μη ξαναποτίσεις τον άλλον γιατί τα χάνει
 
Top Bottom