Moto GP, 2019

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black





Για να δω συμπεράσματα τώρα......:cool:
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190





Για να δω συμπεράσματα τώρα......:cool:
Σοβαρά τώρα, ποιος λες να το πάρει, ... ????
Ο ΜΜ ναι μεν δείχνει ο ποιο δυνατός αλλά παρά πάει να κάνει τέτοιο σερί, έχει ήδη 5 στα 6
Ο Lorenzo δεν τον κόβω να ταιριάξει στην HONDA (που ξέρει η Honda από τεπόζιτα)
Ο Dovi και ο Petrucci "..λίγοι για πρωτάθλημα..."
Ο Viniales δεν γλυτώνει το κατσαβίδιασμα .........
Θα το πάρει κανένας παππούς και δεν θα έχουμε που να κρυφτούμε μαζί με τον καργιόλη .... με αυτά που έχουμε πει και γράψει !!!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Σοβαρά τώρα, ποιος λες να το πάρει, ... ????
Ο ΜΜ ναι μεν δείχνει ο ποιο δυνατός αλλά παρά πάει να κάνει τέτοιο σερί, έχει ήδη 5 στα 6
Ο Lorenzo δεν τον κόβω να ταιριάξει στην HONDA (που ξέρει η Honda από τεπόζιτα)
Ο Dovi και ο Petrucci "..λίγοι για πρωτάθλημα..."
Ο Viniales δεν γλυτώνει το κατσαβίδιασμα .........
Θα το πάρει κανένας παππούς και δεν θα έχουμε που να κρυφτούμε μαζί με τον καργιόλη .... με αυτά που έχουμε πει και γράψει !!!
Φαβορί ΜΜ
Αουτσάιντερ Ντόβι
Πιο Αουτσάιντερ Βινιάλες Γιώργης
Ακόμα πιο αουτσάιντερ Μπάρμπας Πετρούτσι
Τώρα φυσικά μπορεί ο ΜΜ να πάθει ποδάγρα και ν ανατραπούν όλα.
Σε κάθε άλλη περίπτωση των κατασκευαστών το έχει η Χόντα στο τσεπάκι και των οδηγών ο ΜΜ.
Σόρι γκέρλς αλλά εγώ τα λεφτά δεν θα τα 'εβαζα σε κανέναν άλλο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
1ον για το 2018 ... ποιος τον γλέντησε πάρα πάνω, ο ΜΜ ή ο Uccio ?
Δες ξανά τους χρόνους των δοκιμαστικών κι απάντησε μόνος σου ;)

2on gia to 2019 ... έχεις πολλές μπύρες στην υπόγα για να το βλέπουμε όλοι παρέα ?
Στην υπόγα μόνο πατάτες για το σκληρό:p:cool:
μπύρες πάντα στο ψυγείο:cool:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εν τω μεταξυ, ο Γιατρος λεει τα ιδια καθε φορα, ακριβως τα ιδια! Κι ω! Του θαυματος!!!! Πεφτει μεσα οταν ερθει ο καιρος της αληθειας ;)
Πράγματι πέφτει μέσα... Έχει να δει νίκη ούτε ο ίδιος θυμάται από πότε....
(με το μπαρδόν πάντα :cool:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σοβαρά τώρα, ποιος λες να το πάρει, ... ????
Ο ΜΜ ναι μεν δείχνει ο ποιο δυνατός αλλά παρά πάει να κάνει τέτοιο σερί, έχει ήδη 5 στα 6
Ο Lorenzo δεν τον κόβω να ταιριάξει στην HONDA (που ξέρει η Honda από τεπόζιτα)
Ο Dovi και ο Petrucci "..λίγοι για πρωτάθλημα..."
Ο Viniales δεν γλυτώνει το κατσαβίδιασμα .........
Θα το πάρει κανένας παππούς και δεν θα έχουμε που να κρυφτούμε μαζί με τον καργιόλη .... με αυτά που έχουμε πει και γράψει !!!

Είναι νωρίς για προβλέψεις....
Πρώτα να δούμε την πραγματική δυναμική των ομάδων στο Qatar κι ύστερα στην Ευρώπη, και μετά μιλάμε.
Ήδη είναι ηλίου φαεινότερο, ότι όποιος έχει μοτό κορυφής, κάνει και κορυφαίες εμφανίσεις (πριν βιαστείτε να πείτε οτιδήποτε, δείτε το Νακαγκάμι και τον Πέτροθξ προχθές (Χερεθ δοκιμές ) και θυμηθείτε τον Bautista λίγες εβδομάδες πριν.....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
[QUOTE="forester, post: 276261,
Εν τω μεταξυ, ο Γιατρος λεει τα ιδια καθε φορα, ακριβως τα ιδια! Κι ω! Του θαυματος!!!! Πεφτει μεσα οταν ερθει ο καιρος της αληθειας ;)
Πράγματι πέφτει μέσα... Έχει να δει νίκη ούτε ο ίδιος θυμάται από πότε....
(με το μπαρδόν πάντα :cool:)[/QUOTE]
Φίλε μη ζητάς συγνώμη.
Σχολίασε μόνο -αν καταλαβαίνεις κάτι- τα αποτελέσματα της Χερεθ.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι κανένας δε λέει τι μηχανάκι είχε ο Νακαγκάμι και πόσο γαμάτος είναι ο Μπανιάια
0,3 από τον 1ο και ο Μορμπιντέλι 0,1...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι κανένας δε λέει τι μηχανάκι είχε ο Νακαγκάμι και πόσο γαμάτος είναι ο Μπανιάια
0,3 από τον 1ο και ο Μορμπιντέλι 0,1...
όλοι πήγαν τέζα, ε;
100%...! ???
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Είναι νωρίς για προβλέψεις....
Πρώτα να δούμε την πραγματική δυναμική των ομάδων στο Qatar κι ύστερα στην Ευρώπη, και μετά μιλάμε.
Ήδη είναι ηλίου φαεινότερο, ότι όποιος έχει μοτό κορυφής, κάνει και κορυφαίες εμφανίσεις (πριν βιαστείτε να πείτε οτιδήποτε, δείτε το Νακαγκάμι και τον Πέτροθξ προχθές (Χερεθ δοκιμές ) και θυμηθείτε τον Bautista λίγες εβδομάδες πριν.....
Δεν νομίζω ότι : "...ότι όποιος έχει μοτό κορυφής, κάνει και κορυφαίες εμφανίσεις ...."
Τα δύο τελευταία χρόνια όλοι οι παράγοντες του motoGP (Οδηγοί, Μηχανικοί, Δημοσιογράφοι και ακόμα και εμείς οι καναπεδιασμένοι) παραδεχόμαστε την Ducati ως το καλύτερο μηχανάκι
παρόλα αυτά ο Marquez ζωγράφιζε καταρρίπτοντας όλα τα ρεκόρ με μία Honda πολύ καλή αλλά όχι Κορυφαία.
Σκεφτείτε ποιος είναι και που βρίσκεται ο δεύτερος με Honda. (και τα δύο χρόνια)

Δηλαδή αν δεν ήταν ο Marquez θα λέγαμε ότι η Yamaha του Rossi είναι καλύτερη από τις Honda? γι' αυτό είναι μπροστά από αυτές?

Η τελευταία καραμέλα περί καλύτερης ή και χειρότερης μοτοσυκλέτας νομίζω είναι τελείως άκαιρη, δεν ισχύει για τα τελευταία χρόνια του motoGP.

Ο Marquez τα τελευταία 6 χρόνια από την πρώτη ημέρα στον πρώτο αγώνα έως και σήμερα έδειξε την αξία του και ποιος είναι
Αν βάλεις τώρα στην εξίσωση την ηλικία του ........
Αν βάλεις επίσης το ότι βρήκε μπροστά του :
ένα έμπειρο πολυ-πρωταθλητή σαν τον Lorentzo
ένα έμπειρο σαν τον Petrosa
και το ποιο δύσκολο
ένα θρύλο σαν τον Rossi εν ενεργεία και διεκδικητή του τίτλου (πριν 6 χρόνια δεν ήταν και τόσο παππούς)
ο οποίος απολάμβανε την υποστήριξη των πάντων (Παράγοντες, Τύπος, Κοινό ... κλπ)
κάνει τα επιτεύγματα του Marquez ακόμα μεγαλύτερα
εδώ τον πετάξανε κάτω με κλοτσιά και στην συνέχεια τον δικάζανε, ..... ποιος θα είχε το σθένος να συνεχίσει?

Είναι ομολογουμένως ο καλύτερος Driver,
δεν έχει πει κουβέντα ούτε καμία κακία ή υπονοούμενο, ποτέ και για κανέναν
απαντάει μόνο στην Πίστα και αυτό τουλάχιστον δεν μπορούμε να του το στερήσουμε

Ούτε έχει την καλύτερη μοτοσυκλέτα

ΥΓ
Δεν θέλω ρε φίλε τις πατάτες σου τις αφήνω όλες για τον καριόλη
( γνωρίζετε βέβαια την διαφορά της Πουτάνας με την Καριόλα. Η καριόλα πάει με όλους εκτός από εμένα )
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ ακόμα προσπαθώ να καταλάβω, όταν λέμε "πέφτει μέσα" που "μέσα" εννοούμε?


αυτό που λέω εδω (για να μην ξεφεύγει η κουβέντα...) για την απόδοση της γιαμάπα και τις υπεραισιόδοξες επανηλλημένες δηλώσεις του Βινιάλες, με κάθε ευκαιρία, όταν του κάτσει και κάνει χρόνους κορυφής, που δε βασίζονται όμως σε ουσιαστική βελτίωση της μοτοσυκλέτας, ωστε να υπάρχει και αντίστοιχη συνέχεια.

Όταλ λέω αυτό που κάνουν, σημαίνει ότι τα "βάζω" μαζί τους ρε ψηλέ;
Με κανέναν δεν τα βάζω. Απλώς λέω ό,τι βλέπω.
Τώρα που είπες Βινιάλες....
Μα δεν καταλαβαίνει ότι δείχνοντας τις δυνατότητες της μοτό του από το 1ο τεστ, δίνει χρόνο στις πανίσχυρες Χόντα και Ντουκάτι να αντιδράσουν;
3 χρόνια την πάτησαν έτσι οι Γιαμαχαίοι με τον 99 και με το Βινιάλες. Αφού οι άλλοι αποδείχθηκαν καλύτεροι στις αντιδράσεις τους, τι πρέπει να γίνει για να καταλάβει ότι ο 1ος χρόνος έχει σημασία μόνο στο Q2 του 1ου αγώνα και ποτέ νωρίτερα!!!!
Μέχρι τότε κάνεις δουλειά ουσίας, χωρίς πυροτεχνήματα , εφόσον μάλιστα δεν είσαι στο απολύτως ίδιο επίπεδο με τον ανταγωνισμό, ωστε να αντιδράσεις στη δική του αντίδραση (μιλάω για Γιαμάχα, εναντίον Χόντα - Ντουκάτι, ως εργοστάσια και ομάδες στο moto gp ). Και φυσικά αυτό δεν είναι άποψη, αλλά μόνο η αλήθεια (επιβεβαιωμένη εκ του αποτελέσματος μετα από 3 συναπτά έτη! ).
Στη τελική οι άλλοι που το κάνουν (κι ο Ντόβι μαζί) έχουν πιο δυνατές ομάδες πίσω τους , τουλάχιστον από το 2016 κι ύστερα. Ο υποδεέστερος, δεν δικαιούται να ρίχνει φωτοβολίδες και να κοκορεύεται.... Αντίθετα, κρύβεται επιμελώς και δείχνει δόντια μόνο όταν πρέπει και τότε που είναι ήδη αργα (....σφραγισμένα μοτέρ ;) ). Μέχρι τότε, κάνει ό,τι κάνει κι η γριά αλεπού..... Δουλειά, δουλειά, δουλειά και σκυμένο κεφάλι!

Τες παν....
Ένας γερο-ξεκούτης και παράξενος είμαι εγώ (που υποστηρίζω και τον άλλο γέρο που πράττει αναλόγως ;) ). Αυτοί είναι τα νειάτα όμως και ξέρουν καλύτερα:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν νομίζω ότι : "...ότι όποιος έχει μοτό κορυφής, κάνει και κορυφαίες εμφανίσεις ...."
Τα δύο τελευταία χρόνια όλοι οι παράγοντες του motoGP (Οδηγοί, Μηχανικοί, Δημοσιογράφοι και ακόμα και εμείς οι καναπεδιασμένοι) παραδεχόμαστε την Ducati ως το καλύτερο μηχανάκι
παρόλα αυτά ο Marquez ζωγράφιζε καταρρίπτοντας όλα τα ρεκόρ με μία Honda πολύ καλή αλλά όχι Κορυφαία.
Σκεφτείτε ποιος είναι και που βρίσκεται ο δεύτερος με Honda. (και τα δύο χρόνια)

Δηλαδή αν δεν ήταν ο Marquez θα λέγαμε ότι η Yamaha του Rossi είναι καλύτερη από τις Honda? γι' αυτό είναι μπροστά από αυτές?

Η τελευταία καραμέλα περί καλύτερης ή και χειρότερης μοτοσυκλέτας νομίζω είναι τελείως άκαιρη, δεν ισχύει για τα τελευταία χρόνια του motoGP.

Ο Marquez τα τελευταία 6 χρόνια από την πρώτη ημέρα στον πρώτο αγώνα έως και σήμερα έδειξε την αξία του και ποιος είναι
Αν βάλεις τώρα στην εξίσωση την ηλικία του ........
Αν βάλεις επίσης το ότι βρήκε μπροστά του :
ένα έμπειρο πολυ-πρωταθλητή σαν τον Lorentzo
ένα έμπειρο σαν τον Petrosa
και το ποιο δύσκολο
ένα θρύλο σαν τον Rossi εν ενεργεία και διεκδικητή του τίτλου (πριν 6 χρόνια δεν ήταν και τόσο παππούς)
ο οποίος απολάμβανε την υποστήριξη των πάντων (Παράγοντες, Τύπος, Κοινό ... κλπ)
κάνει τα επιτεύγματα του Marquez ακόμα μεγαλύτερα
εδώ τον πετάξανε κάτω με κλοτσιά και στην συνέχεια τον δικάζανε, ..... ποιος θα είχε το σθένος να συνεχίσει?

Είναι ομολογουμένως ο καλύτερος Driver,
δεν έχει πει κουβέντα ούτε καμία κακία ή υπονοούμενο, ποτέ και για κανέναν
απαντάει μόνο στην Πίστα και αυτό τουλάχιστον δεν μπορούμε να του το στερήσουμε

Ούτε έχει την καλύτερη μοτοσυκλέτα

ΥΓ
Δεν θέλω ρε φίλε τις πατάτες σου τις αφήνω όλες για τον καριόλη
( γνωρίζετε βέβαια την διαφορά της Πουτάνας με την Καριόλα. Η καριόλα πάει με όλους εκτός από εμένα )
Μισες αλήθεις, μισά "ψέματα"....
Σε πολλά συμφωνώ, στα βασικά όχι!
Σαφώς οι Bautista - Μορμπιτέλι, Νακαγκάμι, Πέτρουξ, άλλα μας έδειξαν για "την καλύτερη μοτό" και το κατάλληλο box ;)
Η Χόντα είναι , μαζί με τη Ντουκάτι, η καλύτερη μοτοσυκλέτα!!!!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Μόνο που τη γιαμάχα τη διαμόρφωσε ο Ρόσσι και την έφτιαξαν όπως τη ζήτησε.
Ο Βινιάλες λέει απλά...
-Ν ακούτε όταν σας μιλάνε και προσθέτει ότι αν θέλετε νίκες δώστε
μου ένα μηχανάκι όπως το θέλω ΕΓΩ
Κι αυτό είναι το πρόβλημα στη Γιαμάχα ποιος θα έχει το πρώτο λόγο
στην εξέλιξη γιατί από τότε που έφυγε ο Γιώργης η κατάσταση
πάει απ το κακό στο χειρότερο
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μόνο που τη γιαμάχα τη διαμόρφωσε ο Ρόσσι και την έφτιαξαν όπως τη ζήτησε.
Ο Βινιάλες λέει απλά...
-Ν ακούτε όταν σας μιλάνε και προσθέτει ότι αν θέλετε νίκες δώστε
μου ένα μηχανάκι όπως το θέλω ΕΓΩ
Κι αυτό είναι το πρόβλημα στη Γιαμάχα ποιος θα έχει το πρώτο λόγο
στην εξέλιξη γιατί από τότε που έφυγε ο Γιώργης η κατάσταση
πάει απ το κακό στο χειρότερο
Συμφωνω 1000%%%%
Τα ιδια ελεγε ο Jorge και δεν ακουγαν στην Yamaha...
Τα εγραψε σε αρθρο του ο Μat Oxley με αφορμη τους οδηγους εξελιξης για πολλους οδηγους.
Το τριο Μαρκεθ-Lorenzo με Στονερ δοκιμαστή θα ειναι θανατηφορο εαν κατσει με κουμπάρα τον Olivio Suppo (μεγαλη σουπιά)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μόνο που τη γιαμάχα τη διαμόρφωσε ο Ρόσσι και την έφτιαξαν όπως τη ζήτησε.
Ο Βινιάλες λέει απλά...
-Ν ακούτε όταν σας μιλάνε και προσθέτει ότι αν θέλετε νίκες δώστε
μου ένα μηχανάκι όπως το θέλω ΕΓΩ
Κι αυτό είναι το πρόβλημα στη Γιαμάχα ποιος θα έχει το πρώτο λόγο
στην εξέλιξη γιατί από τότε που έφυγε ο Γιώργης η κατάσταση
πάει απ το κακό στο χειρότερο
Συμφωνω 1000%%%%
Τα ιδια ελεγε ο Jorge και δεν ακουγαν στην Yamaha...
Τα εγραψε σε αρθρο του ο Μat Oxley με αφορμη τους οδηγους εξελιξης για πολλους οδηγους.
Το τριο Μαρκεθ-Lorenzo με Στονερ δοκιμαστή θα ειναι θανατηφορο εαν κατσει με κουμπάρα τον Olivio Suppo (μεγαλη σουπιά)

χεχεχεχε
συμφωνείτε ε;


Γελάω.....:cool:


Ο Βινιάλες δεν έλεγε πρόπερσι σαν τώρα (που σάρωνε σε δοκιμές) ότι η Μ1 δεν παίζεται; Ταυτόχρονα ο Ρόσι δεν έλεγε ότι οι άλλοι έχουν κάνει βήματα εμπρός κι οι ίδιοι έχουν μείνει στάσιμοι; Δεν διαφώνησε με τις επιλογές στο πλαίσιο για το 2017;;;;; )και μέσα στη χρονιά επέστρεψαν στο προγενέστερο - ίδιο με του ζάρκο που ακόμα πήγαινε καλύτερα;
Κέρδισε 2 αγώνες ο Βινιάλες, όλοι έλεγαν τι δίκιο που έχει (και ξεκούτιανε ο Ρόσι....) κι ήρθαν στην Ευρώπη κι έσπασαν τα μούτρα τους (όπως το προέβλεπε ο Ρόσι). Τα ξεχάσατε αυτά;
Το μεγάλο λάθος στο δρόμο που επέλεξε η Γιαμάχα τότε, ήταν ότι τυφλώθηκε από νίκες του μικρού (εκεί που είχε υπεροχή) και δεν άκουσε το Ρόσι γι αυτά που έρχονταν στους επόμενους αγώνες και στις "δύσκολες" γι αυτούς πίστες!


Τες παν, όπως θέτε :)

Εγω βλέπω ότι ο Ρόσι πάντα είναι to the point, σε ότι αφορά την Μ1 και την ομάδα του.
Δείτε πού εστιάζει φέτος, πριν λίγες μέρες στη συνέντευξη που έβαλες εσύ @KTiNoS .... Διάβασε τι λέει για την ομάδα του και για τις Χόντα-Ντουκάτι.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ο Βινιάλες σταμάτησε να κερδίζει μόλις η γιαμάχα υοθέτισε τις αλλαγές που είχε προτείνει ο Ρόσσι
Την ίδια στιγμή που ο Ζαρκό με το παλιό τα πήγαινε μια χαρά.
Θυμάμαι ακόμα όταν ο Χόρχες είχε επισημάνει το σπινιάρισμα τον Ρόσσι να κάνει πλάκα
και λέει ότι αν δεν σπινιάριζε στο ίσωμα θα είχε κερδίσει τον αγώνα με μεγάλη διάφορα.
Τώρα τι οργάνωση έχει η Χόντα και η Ντουκάτι δεν ξέρω.
(η σουζούκι που τους δέρνει τι οργάνωση να χει άραγε?)
:cool:
 
Top Bottom