Moto gp san marino misano

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Καλησπερα παιδες?Εχει παει κανεις στο misano?εκλεισα εισητηρια για το gp σεπτεβριου και θελω να ρωτησω διαφορα για την πιστα αν ξερει κανεις..Ευχαριστωωωω
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
που εκλεισες καθημενος ή λοφο?
τι ακριβως θελεις?εχω παει
Στο prato 2..Ηθελα να ρωτησω αν εχει καλη οπτικη απο κει αλλιως αν μπορεσω να τ αλλαξω..Αν δεν μπορεσω απλα θα παω στο ξημερωμα να πιαδω θεση...Το αλλο που θελω να ρωτησω ειναι αν στην απονομη μπορεις να πας κοντα σχετικα η αν συνεχιζεις να καθεσαι στη θεση σου και να βλεπεις με κυαλια...ευχαριστω
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
prato 2 εχει πολυ καλη καλυψη της πιστας και οθονη.πρεπει να πας νωρις για να πιασεις θεσεις ψηλα.εναλακτικα απεναντι εχει prato 1 που απο οτι εχω δει φετος βαλανε και οθονη κατα 90%.
στην prato 1 ειναι και η ευθεια με την γρηγοροτερη καμπη του πρωταθληματος.
στην prato 2 βλεπεις πιο πολυ πιστα απο την αλλη.
πισω και απο τα 2 ,εχει μαγαζακια με βρωμικο-μπλουζακια κτλπ.
αν πας με το μηχανακι μεχρι την πιστα,αραζεις στα διαφορα χωραφια που νοικιαζουν θεση για τον αγωνα.εκει ειναι ασφαλης και η μοτο και σου δινουν και πατακι για το σταντ.γενικως οταν την προσεγιζεις ακουλουθα το μπουλουκι.παρε αντιληακο,ζεστη του κερατα και προσπαθισε να μην τα κουβαλας ολα γιατι θα βρασεις.
οσο για το ντου στην πιστα και την απονομη-κλασικα πραγματα,μολις δεις να μπουκαρουν,ωρμα,δεν μιλαει κανενας.εχει και αυτο τη μαγεια του και αν ανεβει βαθρο ο ροσσι,θα γινει της πουτανας.

υ.γ.κατι που πολυ δεν ξερουν,
στο δρομο απο το ριμινι που παει προς την πιστα,ειναι το μνημειο της ελληνικης ταξιαρχιας ριμινι που πολεμησε εκει κατα την αποβαση των συμμαχων.ειναι πανω στο δρομο και μπορει να πετυχετε αναλογα την ημερομηνια που συνηθως πεφτει με τον αγωνα, τη σχετικη γιορτη.εγω την πετυχα το 2012.


οτι αλλο θελεις ρωτα
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
prato 2 εχει πολυ καλη καλυψη της πιστας και οθονη.πρεπει να πας νωρις για να πιασεις θεσεις ψηλα.εναλακτικα απεναντι εχει prato 1 που απο οτι εχω δει φετος βαλανε και οθονη κατα 90%.
στην prato 1 ειναι και η ευθεια με την γρηγοροτερη καμπη του πρωταθληματος.
στην prato 2 βλεπεις πιο πολυ πιστα απο την αλλη.
πισω και απο τα 2 ,εχει μαγαζακια με βρωμικο-μπλουζακια κτλπ.
αν πας με το μηχανακι μεχρι την πιστα,αραζεις στα διαφορα χωραφια που νοικιαζουν θεση για τον αγωνα.εκει ειναι ασφαλης και η μοτο και σου δινουν και πατακι για το σταντ.γενικως οταν την προσεγιζεις ακουλουθα το μπουλουκι.παρε αντιληακο,ζεστη του κερατα και προσπαθισε να μην τα κουβαλας ολα γιατι θα βρασεις.
οσο για το ντου στην πιστα και την απονομη-κλασικα πραγματα,μολις δεις να μπουκαρουν,ωρμα,δεν μιλαει κανενας.εχει και αυτο τη μαγεια του και αν ανεβει βαθρο ο ροσσι,θα γινει της πουτανας.

υ.γ.κατι που πολυ δεν ξερουν,
στο δρομο απο το ριμινι που παει προς την πιστα,ειναι το μνημειο της ελληνικης ταξιαρχιας ριμινι που πολεμησε εκει κατα την αποβαση των συμμαχων.ειναι πανω στο δρομο και μπορει να πετυχετε αναλογα την ημερομηνια που συνηθως πεφτει με τον αγωνα, τη σχετικη γιορτη.εγω την πετυχα το 2012.


οτι αλλο θελεις ρωτα
πςςςςς..παντογνωστης εισαι..τελεια..Λοιπον, εγω θα παω με την ΜΟΤΟΕ που λογικα θα ξερουν κ αυτοι αλλα θελω να ξερω κ απο μονος μου τι παιζει ωστε μην φαω καμια φολα και δεν απολαυσω τον αγωνα και τη νικη του γιατρου..Εσυ στο prato 2 ποια μερια προτεινεις οτι ειναι η καλυτερη?Μπροστα απο την ευθεια ή απενταντι απο το prato 1?Λογικα μπροστα απο την ευθεια θα ναι αλλα θελω επιβεβαιωση..Επισης η καλυτερη μερια ειναι ψηλα η χαμηλα κοντα στην πιστα να τους βλεπεις στα 10 μετρα?λογικα ψηλα θα εχει μεγαλυτερη καλυψη πιστας αλλα κοντα θα τους βλεπεις καλυτερα οταν περναν απο μπροστα..Τελος για να φυγω σφεντονα με τη ληξη του αγωνα να μπω στην πιστα για το βαθρο που ειναι καλυτερα να καθομαι?Εχω σημειωσει σταυρους τις πιθανες θεσεις και με δικη μου σκεψη την πορτοκαλι..Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο χρωμα για καλυτερο οσον αφορα την οπτικη στην πιστα και την αμεση προσβαση μετα τη ληξη??Λογκα μολις ληξει θα μπει ολη η brutapela του ροσσι που ειναι και κοντα και θα φρακαρω απο πισω τους γι αυτο θελω να τους προλαβω οσο το δυνατον περισσοτερο..Καπου ειδα μια εναερια γεφυρα απο το πρατο 2.ισχυει αυτο και αν ναι απο κει μπορω να παω γρηγοροτερα στην απονομη??εχω σχεδιασει και το πως θα παω στην απονομη να μου πεις αν ειναι ο βελτιστος τροπος(πορτοκαλι βελος)..Με το που τελειωσει ο αγωνας ανοιγουν οι πορτες πηδαμε τις περιφραξεις και κανουμε ντου για να μπουμε στην πιστα?χαχαχαχα


Οσον αφορα το πως θα παμε λογικα θα παμε ολοι μαζι στην πιστα αλλα εγω σκεφτομαι να παω απο ξημερωματα να πιασω την καλυτερη θεση για μενα και τους αλλους του γκρουπ κ ας ερθουν μετα οι αλλοι..Και θα παω μονο με το κρανος μου και το σακιδιο φουλ νερα και σαντουιτς γιατι απ οτι διαβασα απο την πολυκοσμια κανεις 50 ωρες να πας στην καντινα..ουτε μπουφαν ουτε τιποτα να ειμαι ευκινητος.Στα παρκινγκ που εχει η πιστα τα μπλε,δεν ειναι ασφαλης η μοντοσυκλετα και δε σου δινουν και πατακι για να βλεπεις καλυτερα?Τα χωραφια που λες για παρκαρισμα που ειναι περιπου?Οσον αφορα το μνημειο θα το χω στο νου μου να δω τι παιζει..
Υ..Γ.Σου βαλα δυσκολα ολα μαζι να τα απαντησεις αλλα σ ευχαριστω πολυ...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
στη μεση ακριβως της 2 και ψηλα βλεπεις πολυ πραμα.
εκει που εχεις το πορτοκαλι θα βλεπεις πολυ κοντα,αλλα καλυτερο ειναι ψηλα στη2 και κεντρο οπως αναφερα,βλεπεις πολυ πιστα και εχει και οθονη...
εγω μπουκαρισα απο την πρατο 1 και παλι μακρια εκατσα,γιατι γινοταν χαμος.
ασφαλης ειναι η μοτο,στα χωραφια δινουν πατακι γιατι εχει χωμα.
τωρα για να πας οσο το δυνατον κοντα στην απονομη,αλλοι 60000 κοσμος το ιδιο σκεφτεται,οποτε.....οποιος προλαβει προλαβε....

παντως το μισανο ειναι μικρη πιστα,οχι σαν το μουγκελο π.χ. που ειναι αεροδρομιο.κοντινες αποστασεις εχει.....
ρε τραβα και ευχαριστησου.......μενουν αυτα
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Οποτε συμπερασμα..παω απο τα χαραματα και μολις ανοιξει η πιστα παω και πιανω στο λοφο εκεο που εχω τον ασπρο σταυρο και μολις τελειωσει κανω ντου κ οποιον πατησω...χαχαχα
Σ ευχαριστω αδερφε για το ενδιαφερον να βοηθησεις...
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
γεια σας σύντροχοι!! θελω κι εγω να ρωτησω κάτι μιας και εχεις εμπειρία απο misano, εγω με το που τελειωσε ο αγωνας εχω μιαμιση ώρα για να πάω ανκονα. (μαλλον δε θα κατσω να δω βαθρο..) προλαβαίνω? υπαρχει συνοστισμός στις εξοδους της πίστας???βγαίνεις γρήγορα στην εθνική?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
γεια σας σύντροχοι!! θελω κι εγω να ρωτησω κάτι μιας και εχεις εμπειρία απο misano, εγω με το που τελειωσε ο αγωνας εχω μιαμιση ώρα για να πάω ανκονα. (μαλλον δε θα κατσω να δω βαθρο..) προλαβαίνω? υπαρχει συνοστισμός στις εξοδους της πίστας???βγαίνεις γρήγορα στην εθνική?
χαμος γινεται....πιστευω <αναλογα βεβαια και που εχεις αραξει>οτι θα φας πανω απο μισαωρο για να την κανεις και να εισαι autostrada
 

duke army

Μέλος
Όνομα
MELI
Μοτό
KTM DUKE 125cc
Καλησπέρα σε όλους.
Τυχαία βρήκα αυτό το φορουμ.
Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
Στις 10 Σεπτεμβρη θα είμαι στο Misano με μοτοσυκλέτα κι απ' ότι διάβασα και πάνω, προτείνετε prato 2.
Απορία:
1) θα πρέπει να πάω από τα ξημερώματα για να πιάσω καλή θέση πάνω στα χωράφια?
2) είναι ασφαλέστερο να χω τη μηχανή μαζί μου κι όχι στο parking?
Σας ευχαριστώ.
 
Top Bottom