Moto Guzzi V100 2022

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για την εμφάνιση τα είπαμε και όσο το βλέπουμε τόσο πιο πολύ ισχύουν.

Αυτό με το σφύριγμα τι στο καλό είναι; Ήχος ηλεκτρικής σκούπας με λίγο συμβατικό κινητήρα στο μπαγκράου; Νόμιζα ότι είχαν κάνει την βιντεολήψη από ηλεκτρικό για να μην μπερδεύονται οι ήχοι των μοτέρ αλλά και από το drone που ακούγεται, πάλι το ίδιο.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για την εμφάνιση τα είπαμε και όσο το βλέπουμε τόσο πιο πολύ ισχύουν.

Αυτό με το σφύριγμα τι στο καλό είναι; Ήχος ηλεκτρικής σκούπας με λίγο συμβατικό κινητήρα στο μπαγκράου; Νόμιζα ότι είχαν κάνει την βιντεολήψη από ηλεκτρικό για να μην μπερδεύονται οι ήχοι των μοτέρ αλλά και από το drone που ακούγεται, πάλι το ίδιο.
Προσπαθεια αντιγραφης ηχου ¨σφυριγματος¨απο town mate!!!! :laugh:

Απο εμενα ειναι οχι!!! (θελουμε περισσοτερο σφυριγμα :wacky:).
 
Reactions: STF

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να δώσετε το μπόχερ και να πάρετε το Αγγλικό αντίγραφο εμφάνισης που σφυρίζει "χαρακτήρας τρικύλινδρου".
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Να δώσετε το μπόχερ και να πάρετε το Αγγλικό αντίγραφο εμφάνισης που σφυρίζει "χαρακτήρας τρικύλινδρου".
Boxer κινητήρας, boxer σκυλί, boxer εσώρουχακι :p...... Όχι φίλε μου, εγώ την ιερή τριάδα, δεν την χαλάω!!!!! :ha

Άκου να παρω αγγλικό..... :pointu:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Χάζευα χτες αυτό το εργαλείο και διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του υποθέτω θα είναι το καλύτερο μηχανάκι που έχει φτιάξει η Moto Guzzi και θα γιορτάσει τα 100 χρόνια της με ένα φανταστικό εργαλείο..

Καταρχήν μιλάμε για ένα καινούργιο μοτέρ 10 πόντους πιο μαζεμένο και υγρόψυκτο με 115 χορταστικά άλογα και 10.5kg ροπής απο σχεδόν 3000rpm.

Μιλάμε για ειδικά σχεδιασμένο άξονα χαμηλά τοποθετημένο που πλησιάζει σε αίσθηση την αλυσίδα, αποφεύγοντας αυτή την ανύψωση που προκαλούν συνήθως οι άξονες διατηρώντας το όφελος στην συντήρηση και την αξιοπιστία.

Μιλάμε για ημιενεργητικές αναρτήσεις ohlins στην ακριβή έκδοση και για μια πλήρη αδρανειακή πλατφόρμα 6 αξόνων νομίζω με Cornering ABS, Traction Control (λογικά cornering και αυτό), Cruise control και Quickshifter

Μιλάμε για ακτινικά φρένα Brembo και ένα πανέμορφο μονόμπρατσο.

Μιλάμε για την πρώτη μοτοσυκλέτα στην ιστιορία με ενεργά αεροδυναμικά βοηθήματα που ανεβοκατεβαίνουν αναλόγως την ταχύτητα και όχι μόνο. Αυτό απο μόνο του μπορεί και κάνει την μοτοσυκλέτα Compact σε διαστάσεις διατηρώντας τον σπορ χαρακτήρα και την Streetfight εικόνα και στο ταξίδι σηκώνεται ζελατίνα και αεροδυναμικά βοηθήματα και έχεις ανεμοπροστασία μοτοσυκλέτας τουρισμού!

Για μένα πρόκειται όντως για μια ριζοσπαστική μοτοσυκλέτα, με εκπληκτικές ιδέες και πανέμορφη υλοποίηση. Αν καταφέρουν στην ακριβή έκδοση με τις Ohlins και δεν ξεπεράσουν τα 15 χιλιάρικα θα μιλάμε για μια πραγματικά φανταστική μοτοσυκλέτα (τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ). Αναμένω να παρουσιαστεί! Σπάνια τελευταία νιώθω ενθουσιασμό για μια νέα μοτοσυκλέτα αλλά εδώ πραγματικά έχω μείνει έκπληκτος και απο τα Specs και απο την εμφάνιση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μια ομοιότητα που μπορεί να έχει στο TDM δεν είναι απαραίτητα κακό. Το TDM αγαπήθηκε απο πολλούς και συνεχίζει να θεωρείται όμορφο. Αν δεις ένα περιποιημένο στο δρόμο (όχι καγκουράδικο) θα το χαζέψεις. Αν και εμένα προσωπικά μου θύμισε περισσότερο το Shiver GT σαν κοντινό σημείο αναφοράς των Ιταλών



 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μην ανεβάζεις tdm καταραμένε βγάζω σπυρακια. Ευτυχώς αυτό της φωτο δεν έχει δίχαλο και σορτσάκι
Θα εχει ακραπωτους και ακρανωτους μαζί με διχαλο και σορτσάκι, σίγουρα πράγματα :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αντίπαλος του R1250RS λέει.
Ελαφρύ σαν VFR800 λέει.
Δεν μπορώ να πω, συγκινήθηκα με την τιμή "κάτω από 20,000 δολλάρια", με την εμπρός ανάρτηση χωρίς προφορτιση και με τα φτερά που κάνουν δουλειά που δεν είναι τόσο φανερή.

Θα μου πεις τώρα αφού είσαι τέτοιος τύπος μυστήριος και δύσπιστος και βλέπεις τα θαύματα με κριτική διάθεση αντί για ενθουσιασμό, τι θες και το συζητάς; Έλα μου ντε.


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
15499 σε λευκό και κόκκινο
17999 το γκρί

 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Αυτό το ΣΚ.. ξεκινούν οι παραγγελίες..
Λέτε γι αυτό να πήγε στην εκδήλωση ο Παναγιώτης R.E.H ..;;;;
Μια βόλτα το έκανα πάντως, αν το αγοράσει ο Παναγιώτης.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ισως η πιο σημαντικη μοτο της guzzi
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ισως η πιο σημαντικη μοτο της guzzi
Πολύ ωραία μοτοσυκλέτα και χαίρομαι που βλέπω πως η κατηγορία sport touring αρχίζει να παίρνει τα πάνω της. Με τις ημιενεργητικές αναρτησεις η άνεση ειναι δεδομένη στους κακούς δημόσιους δρόμους σα τους δικούς μας και θα έχει ενδιαφέρον η σύγκριση με τα ψηλά ον οφ με 17 ρηδες τροχούς.

Η μούρη και τα φανάρια από κοντά είναι πολύ όμορφα όπως και όλη η σχεδίαση.

Μπράβο στους Ιταλούς για την ομοιογένεια της σχεδίασης και μακάρι να μην έχει θέματα αξιοπιστίας ή παιδικές αρρώστιες.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πολύ ωραία μοτοσυκλέτα και χαίρομαι που βλέπω πως η κατηγορία sport touring αρχίζει να παίρνει τα πάνω της. Με τις ημιενεργητικές αναρτησεις η άνεση ειναι δεδομένη στους κακούς δημόσιους δρόμους σα τους δικούς μας και θα έχει ενδιαφέρον η σύγκριση με τα ψηλά ον οφ με 17 ρηδες τροχούς.

Η μούρη και τα φανάρια από κοντά είναι πολύ όμορφα όπως και όλη η σχεδίαση.

Μπράβο στους Ιταλούς για την ομοιογένεια της σχεδίασης και μακάρι να μην έχει θέματα αξιοπιστίας ή παιδικές αρρώστιες.
το αρθρο κανει και ευστοχη συγκριση με το NT1100
 
Top Bottom