Moto Guzzi V100 2022

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ισως η πιο σημαντικη μοτο της guzzi
Γεγονός... Απο όσα έχουμε διαβάσει φαίνεται να έχει πέσει πολύ δουλειά, πολύ μελέτη, πολύ τεχνολογία και θα μιλάμε για μια απο τις καλύτερες All Around street μοτοσυκλέτες στην αγορά στη λίστα αγοράς οποιουδήποτε και απ όπου προέρχεται σαν αναβάτης. Είτε Ιαπωνία είτε Ευρώπη. ΠΙστευώ θα γίνει το πιο καλοπουλημένο Guzzi όλων των εποχών και ίσως ανοίξει την όρεξη και για κανένα V700 sνα χτυπήσουν πελατεί και στα μεσαία κυβικά ενδεχομένως.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ευτυχώς αυτό της φωτο δεν έχει δίχαλο και σορτσάκι
Φίλε τα έχουμε ξεπεράσει αυτό
Μόνο με τέτχοια κυκλοφοράμε τώρα :ha και 30 40 κιλά πάνω


==============================================================================


Σοβαρά.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ πολύ ακριβό για αυτό που είναι (120 άλογα 17 λίτρα ντεπόζιτο)
Εντυπωσιακά τα ηλεκτρονικά αλλά υπερβολικά (πάντα για αυτό που είναι η μοτοσυκλέτα)
Το χέρι της απρίλια φυσικά.
Από εκεί και πέρα τουλάχιστον αυτή ξέρει τι είναι, σε ποιους απευθύνεται
και τι θα κάνουν με δαύτη.
Οι γιαπωνέζοι δείχνουν να έχουν χάσει το δρόμο .
Μοτοσυκλέτες ουσίας στην κατηγορία αυτή (όπως το μπάντιτ 1200 πχ)
δεν υπάρχουν πια. Γυμνά, σκούτερ και η ποιότητα για κλάματα.
Πλαστικούρα κάργα.
Άσε που λείπουν και ανταλλακτικά από το πίσω μέρος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ε καλά δεν την λες με τα σημερινά δεδομένα ακριβή!!

Τίποτα δεν της λείπει. Ειδικά στην ακριβή έκδοση έχει μέχρι και ohlins ηλεκτρονικές. Για να φτιάξεις ένα bmw r1250rs με τέτοιο εξοπλισμό θες 4 χιλιάρικα παραπάνω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε καλά δεν την λες με τα σημερινά δεδομένα ακριβή!!

Τίποτα δεν της λείπει. Ειδικά στην ακριβή έκδοση έχει μέχρι και ohlins ηλεκτρονικές. Για να φτιάξεις ένα bmw r1250rs με τέτοιο εξοπλισμό θες 4 χιλιάρικα παραπάνω.
Σύγκριση R1250RS με αυτό;;;
Όχι το 900XR ας πούμε;
Η το GT της Σουζούκι και το ΖΧ της Καβασάκι;

Αισιοδοξία στο στρατόπεδο της MG αν έχουν οι ίδιοι βάλει το στόχαστρο τόσο ψηλά.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ε καλά δεν την λες με τα σημερινά δεδομένα ακριβή!!

Τίποτα δεν της λείπει. Ειδικά στην ακριβή έκδοση έχει μέχρι και ohlins ηλεκτρονικές. Για να φτιάξεις ένα bmw r1250rs με τέτοιο εξοπλισμό θες 4 χιλιάρικα παραπάνω.
Ναι έχει, ότι θες έχει ,αλλά τα χρειάζεται άραγε όλα αυτά για 120 άλογα
Τώρα το ακριβό είναι σχετικό.
Θέλω να πω ένα μηχανάκι για ντακάρ δεν το λες ακριβό στα 30 40 χιλιάρικα
αυτό που είναι κατηγορία μεσαία βόλτα χωρίς πολλά πολλά 16000 δεν ξέρω.
Ίσως απλά δεν μου κάνει και κλικ εμένα
Ποιοτικό είναι πάντως. Δείχνει από κοντά πολύ καλά φτιαγμένο.
Ίσως το θέμα είναι και να σε φτιάχνει ένα μηχανάκι για να πας να τα σκάσεις
Αυτό δεν ξέρω.
Το Ζ 900 καφέ πχ μου κάνει κλικ ΕΜΕΝΑ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σύγκριση R1250RS με αυτό;;;
Όχι το 900XR ας πούμε;
Η το GT της Σουζούκι και το ΖΧ της Καβασάκι;

Αισιοδοξία στο στρατόπεδο της MG αν έχουν οι ίδιοι βάλει το στόχαστρο τόσο ψηλά.
Το 900xr δεν είναι premium κατασκευή. Τι tracer 900 ανταγωνίζεται.

Τα άλλα δύο ναι σαφώς αλλά προβάλουν μια πολύ πιο έντονη σπορ προσωπικότητα

Για μένα το πιο κοντινό σε φιλοσοφία είναι το r1250rs και πιστεύω πως παρόλα τα λίγο λιγότερα κυβικά θα δίνει παρόμοια ποιότητα κύλισης και ποιότητας.

Γιατί να μην έχει ψηλά τον πήχη η MG? Σου δίνει μια μοτοσυκλέτα που τα χει όλα γαρνιρισμενα με τελευταια τεχνολογία. Και σίγουρα αν κρίνουμε από άλλα της μοντέλα όπως το V85 σαφώς και δεν υπολείπεται σε ποιότητα από την bmw ίσως σε σημεία να είναι και καλύτερο. Αυτό θα το δούμε στη πράξη.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι έχει, ότι θες έχει ,αλλά τα χρειάζεται άραγε όλα αυτά για 120 άλογα
Τώρα το ακριβό είναι σχετικό.
Θέλω να πω ένα μηχανάκι για ντακάρ δεν το λες ακριβό στα 30 40 χιλιάρικα
αυτό που είναι κατηγορία μεσαία βόλτα χωρίς πολλά πολλά 16000 δεν ξέρω.
Ίσως απλά δεν μου κάνει και κλικ εμένα
Ποιοτικό είναι πάντως. Δείχνει από κοντά πολύ καλά φτιαγμένο.
Ίσως το θέμα είναι και να σε φτιάχνει ένα μηχανάκι για να πας να τα σκάσεις
Αυτό δεν ξέρω.
Το Ζ 900 καφέ πχ μου κάνει κλικ ΕΜΕΝΑ
Δεν είναι παράλογο να μην σου κάνει κλικ,γούστα είναι αυτά!

Αλλά ακριβό δεν συμφωνώ. Τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα.

Δηλαδή σε σχέση με ένα honda NT1100 που λέει και στο άρθρο εγώ το παίρνα με κλειστά μάτια χωρίς καν να το καβαλήσω.

Στα 120 άλογα χρειάζεται όλα αυτά που έχει όσο κάθε άλλη μοτοσυκλέτα της κατηγορίας. Μια ματιά στο άρθρο λέει πολλά για την δουλειά και την τεχνολογία που έχει ρίξει η MG με την aprilia από πίσω.

Ουσιαστικά μιλάμε για μια premium aprilia. εμένα τουλάχιστον με ενθουσιάζει. Αν έψαχνα premium all around street αυτή τη στιγμή θα ήταν πρώτη μου επιλογη μαζί με το R1250RS
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βασικά μιλάμε για ένα πείραμα.


Ζητάνε premium τιμή, τεχνολογία που δεν έχει τίποτα απολύτως πρωτότυπο, εμφάνιση που είναι ανακύκλωση και με την οποία συνδέονται οι μεσήλικες.

Και που στον μοντέρνο καιρό και στον πολιτισμένο κόσμο που αλλάζουν μηχανάκια στον χρόνο άντε διετία με 10,000χλμ δεν θα κουραστεί να αποδείξει τίποτα.

Το μηχανάκι έχει USP της προώθησης τα φλαπς και αυτό είναι ένα θετικό σε σχέση με το NT που δεν έχει τίποτα...

Έλα σπίτι να σου δείξω πως κουνιούνται τα φλαπς μου :p

Δεν πιάνεις πάτο με τέτοια :p
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
κυριακη κοντη γιορτη λεει ο λαος.οι πωλησεις θα αποδειξουν το σωστο ή το λαθος.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Αλλά ακριβό δεν συμφωνώ. Τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα.
Δηλαδή σε σχέση με ένα honda NT1100 που λέει και στο άρθρο εγώ το παίρνα με κλειστά μάτια χωρίς καν να το καβαλήσω.
Όταν έγραψα παραπάνω ότι τζαπ έχουν χάσει το δρόμο αυτό το μηχανάκι σκεφτόμουνα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βασικά μιλάμε για ένα πείραμα.


Ζητάνε premium τιμή, τεχνολογία που δεν έχει τίποτα απολύτως πρωτότυπο, εμφάνιση που είναι ανακύκλωση και με την οποία συνδέονται οι μεσήλικες.

Και που στον μοντέρνο καιρό και στον πολιτισμένο κόσμο που αλλάζουν μηχανάκια στον χρόνο άντε διετία με 10,000χλμ δεν θα κουραστεί να αποδείξει τίποτα.

Το μηχανάκι έχει USP της προώθησης τα φλαπς και αυτό είναι ένα θετικό σε σχέση με το NT που δεν έχει τίποτα...

Έλα σπίτι να σου δείξω πως κουνιούνται τα φλαπς μου :p

Δεν πιάνεις πάτο με τέτοια :p
Ο άνθρωποι προσφέρουν premium μοτοσυκλέτες δεκαετίες. Βάζεις ένα V85TT δίπλα σε ένα 900XR η ένα triumph 900 και φαίνονται απόλυτα σκουπιδια σε ποιότητα. Έχει αξίνες που δεν σπάνε,έβαλαν υγροψυξη στον V90 και έβγαλαν 120 άλογα με μπόλικα κιλά ροπής,μηδένισαν την στροφορμή του κινητήρα,έβαλαν ότι ηλεκτρονικό υπάρχει σε από την τεχνολογία aprilia που κόβει κώλους σε motogp και superbikes, έβγαλαν πρώτοι ενεργητικά αεροδυναμικά βοηθήματα,έχουν πλήρεις σουίτες ηλεκτρονικών σε multimedia, σου δίνουν στη καλή έκδοση ότι καλύτερο από ohlins και όλα αυτά σε τιμή κάτω από τα περισσότερα Γιαπωνέζικα και Γερμανικά.

Δεν καταλαβαίνω προς τι η απαξίωση. Το σχόλιο σου είναι παντελώς αντιμοτοσυκλετιστικο και με παρωπιδες.

Επειδή δεν σου αρέσει εσένα εμφανισιακά δε λέει τίποτα. Είσαι μια μονάδα σε δισεκατομμύρια. Εμένα ας πούμε μου αρέσει γιατί έχει καθαρές διαχρονικές γραμμές και δε κοιτάζει να εντυπωσιάσει με γωνιουλες και αυτοκόλλητακια.

Επίσης επειδή πήρες μεταχειρο απέξω το XR δεν γίνεσαι θιασώτης της αναγνώρισης του value for money. Πόσο ζητάει η bmw κούτα το XR σε νεφρά?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο άνθρωποι προσφέρουν premium μοτοσυκλέτες δεκαετίες. Βάζεις ένα V85TT δίπλα σε ένα 900XR η ένα triumph 900 και φαίνονται απόλυτα σκουπιδια σε ποιότητα. Έχει αξίνες που δεν σπάνε,έβαλαν υγροψυξη στον V90 και έβγαλαν 120 άλογα με μπόλικα κιλά ροπής,μηδένισαν την στροφορμή του κινητήρα,έβαλαν ότι ηλεκτρονικό υπάρχει σε από την τεχνολογία aprilia που κόβει κώλους σε motogp και superbikes, έβγαλαν πρώτοι ενεργητικά αεροδυναμικά βοηθήματα,έχουν πλήρεις σουίτες ηλεκτρονικών σε multimedia, σου δίνουν στη καλή έκδοση ότι καλύτερο από ohlins και όλα αυτά σε τιμή κάτω από τα περισσότερα Γιαπωνέζικα και Γερμανικά.

Δεν καταλαβαίνω προς τι η απαξίωση. Το σχόλιο σου είναι παντελώς αντιμοτοσυκλετιστικο και με παρωπιδες.

Επειδή δεν σου αρέσει εσένα εμφανισιακά δε λέει τίποτα. Είσαι μια μονάδα σε δισεκατομμύρια. Εμένα ας πούμε μου αρέσει γιατί έχει καθαρές διαχρονικές γραμμές και δε κοιτάζει να εντυπωσιάσει με γωνιουλες και αυτοκόλλητακια.

Επίσης επειδή πήρες μεταχειρο απέξω το XR δεν γίνεσαι θιασώτης της αναγνώρισης του value for money. Πόσο ζητάει η bmw κούτα το XR σε νεφρά?
Καλά με έχει πιάσει γέλιο, θα πέσει μόνο του το νεφρό και δεν θα έχει αξία για την πενφέ μετά.

Το XR καινούργιο είναι πιο φτηνό από Ducati, triumph, KTM που είναι οι ανταγωνιστές του. Λίγο με απασχολεί γιατί τόσα λεφτά για μηχανή τα θεωρώ εκτός λογικής για το δικό μου εισόδημα. Σαν μεταχειρισμένο είναι επίσης πιο φτηνό από τα άλλα.


Από εκεί και πέρα. Έχω δικαίωμα να μην με ξετρελαίνει το οποιοδήποτε μηχανάκι; Ναι. Έχω δικαίωμα να το πω; Επίσης ναι. Δεσμεύεται κάποιος από τις δικές μου προτιμήσεις; Όχι Οπότε τώρα η προσωπική επίθεση δεν γίνεται κατανοητή αλλά οκ, είναι το ίντερνετ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά με έχει πιάσει γέλιο, θα πέσει μόνο του το νεφρό και δεν θα έχει αξία για την πενφέ μετά.

Το XR καινούργιο είναι πιο φτηνό από Ducati, triumph, KTM που είναι οι ανταγωνιστές του. Λίγο με απασχολεί γιατί τόσα λεφτά για μηχανή τα θεωρώ εκτός λογικής για το δικό μου εισόδημα. Σαν μεταχειρισμένο είναι επίσης πιο φτηνό από τα άλλα.


Από εκεί και πέρα. Έχω δικαίωμα να μην με ξετρελαίνει το οποιοδήποτε μηχανάκι; Ναι. Έχω δικαίωμα να το πω; Επίσης ναι. Δεσμεύεται κάποιος από τις δικές μου προτιμήσεις; Όχι Οπότε τώρα η προσωπική επίθεση δεν γίνεται κατανοητή αλλά οκ, είναι το ίντερνετ.
Μην δίνεις σημασία ....μας φθονούν εμάς με τα xr :dnl:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην δίνεις σημασία ....μας φθονούν εμάς με τα xr
Σόρι, όχι, πολύ απλοϊκό.

Το V100 όλοι θέλουμε να είναι σούπερ.

Αλλά αν δεν αποδείξει ότι δεν είναι ένα ακόμα στελβιο, στο δικό μου τεφτέρι δεν διαφέρει από το άλλο "καταδικασμένο" εκ προοιμίου λόγω καταγωγής, το ΜΤ800. Άγνωστη ποσότητα μέχρι να κυκλοφορήσει, να γράψει χιλιόμετρα και να δούμε.

Και εμμένω στο ότι δεν φέρνει απολύτως τίποτα νέο, πλην φλαπς. Πολυμέσα στην μοτοσυκλέτα... Δηλαδή αυτό είναι η ουσία του "μοτοσικλετισμού" τον οποίο έθιξα και που τα έχει ακόμα και σε φτηνά σκούτερ. Και το συζητάμε στο ίδιο φόρουμ που σκίζονται ιμάτια για τα πολλά ηλεκτρονικά που είναι άχρηστα στην περιπέτεια και χαλάνε...

Κακορυθμισμένα ολινς έχουμε δει και στα πρώτα skyhook.

Τα μοτέρ της BMW επίσης δεν ήταν και τόσο τέλεια όταν έγινε η ίδια αλλαγή σε υδρόψυκτη λειτουργία με την ίδια στροφή 90 μοιρών στην κεφαλή. Θα μου πεις είναι ανάγκη να υπάρχει θέμα; Όχι.

Είναι κάποιος 100% σίγουρος ότι το πέτυχαν τέλειο με την πρώτη; Μακάρι, αλήθεια.

/Άπιστος Θωμάς over and out.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Νομίζω ότι η μότο γκούζι έβγαλε ένα μηχανάκι
το οποίο - στην πραγματική ζωή - θα είναι πολύ απολαυστικό, διασκεδαστικό και ικανό στην οδήγηση
χωρίς να έχει τα απόλυτα σπεκς ιπποδυνάμεων κτλ·
τώρα ποιός νοιάζεται για τους λίγους ιντερνετικούς ματαιόδοξους του στυλ "έχω ένα σκασμό άλογα - μηχανάρα - αλλά δεν μπορώ να την πάω όμως κριτικάρω όλες τις άλλες μηχανές και τις βγάζω υποδεέστερες"
οκ, το βήμα υπάρχει και αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να εκφράζει την άποψή του.

:friendship:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή προσπάθεια του ομίλου σε μια κατηγορία niche.

H τιμή είναι πολύ ανταγωνιστική, λογικά θα είναι καλό μηχανάκι και μακάρι να πάει καλά μιας και στα χαρτιά έχει τα προσόντα! Εννοείται ότι δεν κοιτάνε Ελλάδα με αυτες τις μοτοσυκλέτες....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλά με έχει πιάσει γέλιο, θα πέσει μόνο του το νεφρό και δεν θα έχει αξία για την πενφέ μετά.

Το XR καινούργιο είναι πιο φτηνό από Ducati, triumph, KTM που είναι οι ανταγωνιστές του. Λίγο με απασχολεί γιατί τόσα λεφτά για μηχανή τα θεωρώ εκτός λογικής για το δικό μου εισόδημα. Σαν μεταχειρισμένο είναι επίσης πιο φτηνό από τα άλλα.


Από εκεί και πέρα. Έχω δικαίωμα να μην με ξετρελαίνει το οποιοδήποτε μηχανάκι; Ναι. Έχω δικαίωμα να το πω; Επίσης ναι. Δεσμεύεται κάποιος από τις δικές μου προτιμήσεις; Όχι Οπότε τώρα η προσωπική επίθεση δεν γίνεται κατανοητή αλλά οκ, είναι το ίντερνετ.
Ρε συ Γιάννη είναι άλλο δεν μου αρέσει άλλο κράζω. Εγώ αυτό σχολίασα. Και όταν κράζεις θίγεις και το γούστο του άλλου. Σκέψου να σου γράφει κάποιος απορώ ποιος πάει και αγοράζει μηχανάκια σαν το XR που είναι σχεδιασμένο σαν να το ζωγράφισε παιδάκι ατσουμπαλο και τελείως άκομψο. Άντε να αρέσει σε κάνα παιδί δημοτικού και σε κάνα καγκουρα στα λιμανάκια. Ωραίος?

Ζητάνε λες premium τιμή. Μα είναι premium μοτοσυκλέτα. Δεν προσφέρει λές κάτι καινούργιο. Πες μου ποια μοτοσυκλέτα προσφέρει κάτι καινούργιο και τι εννοείς το καινούργιο να χει τέσσερις Ρόδες? Γιατί από εξοπλισμό έχει τα πάντα. Λες εμφάνιση για μεσήλικες. Εγώ διαφωνώ. Και θεωρώ μηχανές που τις κάνουν σα διαστημόπλοια λιγότερο διαχρονικές. Όσο για τις τιμές της bmw μάλλον θα αστειεύεσαι εκτός αν εννοείς τις βασικές εκδόσεις που δεν βάζουν ούτε cruise control και για να πάρεις όλα τα πακέτα θες για τις μεγάλες bmw 23-28.000€.

Τουλάχιστον στα 18 χιλιάρικα που ζητάει η MG έχει μέσα τα πάντα. Και αν δε θες τη πλούσια έκδοση με 15 χιλιάρικα έχει την πιο απλή πάλι με καλό εξοπλισμό.

Σε κάθε περίπτωση τα γούστα είναι γούστα. Εγώ την απαξίωση είπα δεν καταλαβαίνω.

Ας μείνουμε στο ότι διαφωνούμε πλήρως και στα γούστα και στην αντίληψη περί μηχανολογικών και ηλεκτρονικών εφαρμογών και λύσεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
.
Ας μείνουμε στο ότι διαφωνούμε πλήρως και στα γούστα και στην αντίληψη περί μηχανολογικών και ηλεκτρονικών εφαρμογών και λύσεων.
Βαγγέλη το δεν μου αρέσει είναι γούστο.
Το είναι συντηρητική σχεδίαση είναι γούστο. Το ότι όχι μόνο η guzzi επιλέγει συντηρητικά γιατί έχουμε χιλιάδες φορές πει ότι το κοινό της μοτοσυκλέτας διαχρονικά δεν επιβραβεύει την καινοτομία τον καιρό που γίνεται ισχύει.

Όπως ζητάς να γίνεται σεβαστό το ένα γούστο, θα δώσεις τον ίδιο σεβασμό και στο άλλο.

Το δεν έχει καμία καινοτομία είναι αλήθεια. Είναι καινοτόμο για την εταιρεία και μόνο, γιατί είχε μείνει εκτός εποχής.

Το ότι ο εξοπλισμός υπάρχει και σε σκούτερ (το νέο xmax έχει επιπλέον των γνωστών πολυμεσικών ευκολιών και πλοήγηση από εφαρμογή της Garmin στην οθόνη του) είναι αλήθεια.


Τι θα ήθελα να δω σε μηχανή 18000 ευρώ, τυχαία να πω τα φώτα κλίσης, απείρως πιο χρήσιμα από τα φτερά. Καινοτομία μπορεί να μην είναι αυτό αλλά ο άνθρωπος που προτιμάει "μεταβλητή κατά 20% ανεμοκαλυψη" αντί να βλέπει βράδι στην στροφή έχει λίγο περίεργες προτεραιότητες.

Μεγάλο μπράβο για τις πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις στο "βασικό" μοντέλο.


Το έχω ξαναπεί, όταν η κουβέντα για μέταλλα και πλαστικά κατεβαίνει σε οπαδικό επίπεδο και γίνεται "μου εθιξες τον αετό -εν προκειμένω- που προσκυνώ και θα σε χαρακτηρίσω προσωπικά κάπως" είναι τοξική όπως στο γήπεδο. Είπες κάτι για τον δικέφαλο, γ**** ο νότος, τα λιμάνια, η λεωφόρος, οι νότιοι οπαδοί και το σπίτι τους και το σόι τους κλπ.


Για τις τιμές δεν τα θυμάσαι καλά, αλλά μια που το 1000 δεν έχει σχέση με το V100 σε κανέναν τομέα και δεν είναι ανταγωνιστική μοτοσικλέτα δεν έχει λόγο να συνεχίσει προς τα εκεί η κουβέντα, αυτό που είπα για τον ανταγωνισμό του 1000 ισχύει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ έχω συνδέσει την guzzi με όμορφες και διαφορετικα σχεδιαστικα μηχανές.
Το 850 μου αρέσει γιατί είναι "διαφορετικό" όπως σχεδόν όλα τα guzzi από παλιά..
Μου αρέσει το V τους που είναι Βυζα ανορθωμενα από Φουστάνο.
Γενικά τις χαζεύω όπου τις βλέπω.

Στις συγκεκριμένες φωτό του 1000 δεν μου αρέσει το πλάι που μοιαζει με tdm....μπορεί από κοντά να μοιάζει αλλιώς βέβαια.

Με τις τιμές έχω σταματήσει να ασχολούμαι γιατί πλέον όλα μου φαίνονται ακριβά.
Φυσικά όπως όλα τα guzzi το 1000 δεν θα γίνει best seller, αλλά σίγουρα θα το δούμε στον δρόμο από τους λάτρεις της εταιρείας.
 
Top Bottom