Moto Guzzi V85

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Μεταξύ των διαφόρων επιλογών που έχω στο μυαλό μου για να αντικαταστήσω το BMW F700GS που έφυγε, είναι κ το V85. Μιλάω για μεταχειρισμένο, τα τελευταία μοντέλα αν δεν κάνω λάθος είναι με tubeless. Είναι ψηλά στην λίστα μου κυρίως λόγω εμφάνισης. Με φοβίζει λίγο η μεταπώληση γιατί δεν θέλω να την παντρευτώ αλλά περισσότερο το δίκτυο συνεργείων.
Κάποιος κάτοχος moto guzzi μπορεί να μου πει από εμπειρία αν υπάρχει επαρκές δίκτυο μηχανικών στην Αττική? Δεν μιλώ τόσο σε αριθμό αλλά σε ποιότητα.
Καλησπέρα, με το καλό να μπεις στην Guzzi κοινότητα. Μεταπώληση υπάρχει σίγουρα, ούτως η άλλως δεν είναι ότι υπάρχει και απίστευτη προσφορά.
Για το δίκτυο των συνεργείων, όπως είπαν τα παιδιά, οποιοδήποτε συνεργείο κάνει μια χαρά service. Το Breva το κάνουμε service και ότι χρειαστεί σε συνεργείο SYM που ο μηχανικός είναι οικογενειακός φίλος πχ. Δεν είναι πυρηνική φυσική!
Επίσης και στα εξουσιοδοτημένα του Group οι μηχανικοί δεν κάνουν όλοι service σε όλα. Πχ το V85TTT που πηγαίνω στον Λ στην Βουλιαγμένης τα Moto Guzzi τα κάνει service μόνο ο Χρήστος. Πηγαίνει περνάει εκπαιδεύσεις, ενημερώσεις κλπ. Τις προάλλες που είχα πάει είχε κάνει βίδες ένα V100 γιατί κάτι είχε ένας αισθητήρας. Προσωπικά έχω μόνο καλά λόγια να πω. Αντίστοιχα φαντάζομαι κάνουν και οι άλλοι αντιπρόσωποι: Κάποιος θα παίρνει ειδίκευση στα Aprilia, κάποιος στα Guzzi, όλοι στα Piaggio.
Για τα ανταλλακτικά τα έγραψα και μερικές σελίδες πριν, ότι μην περιμένεις πως σε 4-5 μέρες θα έχεις ότι χρειαστεί, δεν παίζει. Εγώ περίμενα ανταλλακτικά 3 μήνες. Αν είναι παράγοντας επιλογής για σένα αυτό έχε το υπόψιν. Ότι άλλο χρειαστείς ρωτάς!
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πέρα από τα tubeless που θα ήθελα αλλά δεν είναι κ παράγοντας μη αγοράς, κρίνετε να κοιτάξω από κάποια συγκεκριμένη χρόνια κ μετά? Βλέπω τα παλαιότερα πιο κοντά στο budget μου. Έχω λόγο να τα αποφύγω εφόσον η συντήρηση τους ήταν σωστή?
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Τα προ 2021 είναι Euro4 και δεν έχουν tubeless ελαστικά. Εγώ θα προτιμούσα κάποιο Ε5 και μετά. Άλλες διαφορές δεν έχουν πρακτικά.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πέρα από τα tubeless που θα ήθελα αλλά δεν είναι κ παράγοντας μη αγοράς, κρίνετε να κοιτάξω από κάποια συγκεκριμένη χρόνια κ μετά? Βλέπω τα παλαιότερα πιο κοντά στο budget μου. Έχω λόγο να τα αποφύγω εφόσον η συντήρηση τους ήταν σωστή?
Έχουν περίπου 5 άλογα παραπάνω αλλά και πιο "αγριο" δούλεμα
 
Top Bottom