Moto Guzzi V85

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καβάλησα το παρακάτω και μου έκανε μεγάλο κλικ. Διαβάζω καλά σχόλια και είμαι περίεργος να το οδηγήσω.


Στάλθηκε από το M2103K19G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τώρα καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται άσχημο το Aprilia....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και αυτό ασχημουλι είναι, αλλά ο καθένας με τα βίτσια του.
Σπύρο μη με παρεξηγείς, πλακίτσα κάνω. Έχω παλιά χρωστούμενα με το V85, κάποιοι ξέρουν!
Εννοείτε το γούστο είναι ακραία προσωπική υπόθεση και πολύ σημαντικός παράγοντας επιλογής μιας μοτό. Αλλιώς όλοι θα καβαλούσαμε Tenere 700 :p
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Σπύρο μη με παρεξηγείς, πλακίτσα κάνω. Έχω παλιά χρωστούμενα με το V85, κάποιοι ξέρουν!
Εννοείτε το γούστο είναι ακραία προσωπική υπόθεση και πολύ σημαντικός παράγοντας επιλογής μιας μοτό. Αλλιώς όλοι θα καβαλούσαμε Tenere 700 :p
Καμιά παρεξήγηση.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν μου είχε προκαλέσει το ενδιαφέρον ποτέ. Κάθησα κυριολεκτικά στην τύχη πάνω του στην eicma (ήθελα να ξεκουραστώ από την ορθοστασία ) και μου έκανε εντύπωση. Από την στιγμή που σηκώθηκα το βλέπω με άλλο μάτι.

Το είχα πάθει και πιο μικρός αυτό με μια συμμαθήτριά μου.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Σπύρο μη με παρεξηγείς, πλακίτσα κάνω. Έχω παλιά χρωστούμενα με το V85, κάποιοι ξέρουν!
Εννοείτε το γούστο είναι ακραία προσωπική υπόθεση και πολύ σημαντικός παράγοντας επιλογής μιας μοτό. Αλλιώς όλοι θα καβαλούσαμε Tenere 700 :p
Μου αρέσει το γκουτσι...μου αρέσει κ το Απρίλια....τι γίνεται γιατρέ μου..;;;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτό το μηχανάκι ασκεί μια περίεργη γοητεία. Σαν την κυρία του 3ου με τη γαμψη μύτη που οπότε την συναντάς στο ασανσερ νιώθεις περίεργα...


(πρέπει να ξεμπαρκαρω)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό το μηχανάκι ασκεί μια περίεργη γοητεία. Σαν την κυρία του 3ου με τη γαμψη μύτη που οπότε την συναντάς στο ασανσερ νιώθεις περίεργα...


(πρέπει να ξεμπαρκαρω)
Δεν είναι τυχαίο πάντως, που όλοι μιλάνε με τα καλύτερα για την μυτογκα.

Ξεμπαρκαρε....εχουμε δουλειές να κανουμε
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καμιά παρεξήγηση.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν μου είχε προκαλέσει το ενδιαφέρον ποτέ. Κάθησα κυριολεκτικά στην τύχη πάνω του στην eicma (ήθελα να ξεκουραστώ από την ορθοστασία ) και μου έκανε εντύπωση. Από την στιγμή που σηκώθηκα το βλέπω με άλλο μάτι.

Το είχα πάθει και πιο μικρός αυτό με μια συμμαθήτριά μου.
Καλά κοτζάμ eicma ένα καναπέ δεν είχε;
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν είναι τυχαίο πάντως, που όλοι μιλάνε με τα καλύτερα για την μυτογκα.

Ξεμπαρκαρε....εχουμε δουλειές να κανουμε
Θα ανοίξετε...."Γραφείο τελευταίας κατοικίας"..;;;;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραία η Σκωτία...
EPIC solo adventure around the coast of Ireland γράφει, είναι και η πρώτη εικόνα με μεγάλα γράμματα IRELAND στο βίντεο, το βλέπω ότι θα σηκωθεί ο Μακ Λάουντ ο ίδιος να χορέψει τον πολεμικό χορό με τα σπαθιά στο κεφάλι σου για την προσβολή.


Στο 1:30 που τον δείχνει από το πλάι, πως στο καλό έχει καταφέρει να στριμωχτεί έτσι άτσαλα στο μηχανάκι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Αν σκοπεύατε να ταξιδέψετε στο Βόρειο Ακρωτήρι μ αυτό (περίπου 12000 χλμ) και με το σκεπτικό ότι ο κατασκευαστής δίνει σέρβις κάθε 10000 χλμ, τι θα κάνατε;

Θα "ρισκάρατε" να υπερβείτε κατά 2000 χλμ και να του κάνετε μονοκοπανιά 12000 χλμ χωρίς σέρβις;

Θα του αλλάζατε ενδιάμεσα έστω ένα λάδι (είτε εσείς, κουβαλώντας λάδι και εργαλεία, ή μόνο εργαλεία - το λάδι το αγοράζετε εκεί - είτε σε συνεργείο);

Θα του κάνατε κανονικά το σέρβις των 10000 χλμ σε συνεργείο (ή μόνος σας λάδια και βαλβιδες);

Δεν θα ξεκίναγατε καν;

Κάτι άλλο;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν σκοπεύατε να ταξιδέψετε στο Βόρειο Ακρωτήρι μ αυτό (περίπου 12000 χλμ) και με το σκεπτικό ότι ο κατασκευαστής δίνει σέρβις κάθε 10000 χλμ, τι θα κάνατε;

Θα "ρισκάρατε" να υπερβείτε κατά 2000 χλμ και να του κάνετε μονοκοπανιά 12000 χλμ χωρίς σέρβις;

Θα του αλλάζατε ενδιάμεσα έστω ένα λάδι (είτε εσείς, κουβαλώντας λάδι και εργαλεία, ή μόνο εργαλεία - το λάδι το αγοράζετε εκεί - είτε σε συνεργείο);

Θα του κάνατε κανονικά το σέρβις των 10000 χλμ σε συνεργείο (ή μόνος σας λάδια και βαλβιδες);

Δεν θα ξεκίναγατε καν;

Κάτι άλλο;
Μια αλλαγή λαδιων γίνεται πανεύκολα
Νομίζω ότι είναι αρκετό για ένα τέτοιο ταξιδι
Και 2 αλλαγές αν είσαι σαν και εμένα με τα λάδια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν σκοπεύατε να ταξιδέψετε στο Βόρειο Ακρωτήρι μ αυτό (περίπου 12000 χλμ) και με το σκεπτικό ότι ο κατασκευαστής δίνει σέρβις κάθε 10000 χλμ, τι θα κάνατε;

Θα "ρισκάρατε" να υπερβείτε κατά 2000 χλμ και να του κάνετε μονοκοπανιά 12000 χλμ χωρίς σέρβις;

Θα του αλλάζατε ενδιάμεσα έστω ένα λάδι (είτε εσείς, κουβαλώντας λάδι και εργαλεία, ή μόνο εργαλεία - το λάδι το αγοράζετε εκεί - είτε σε συνεργείο);

Θα του κάνατε κανονικά το σέρβις των 10000 χλμ σε συνεργείο (ή μόνος σας λάδια και βαλβιδες);

Δεν θα ξεκίναγατε καν;

Κάτι άλλο;
Προσωπικά και δεδομένου ότι οι ώρες λειτουργίας είναι ελάχιστες σε ταξίδι τέτοιας μορφής και η θερμοκρασία λειτουργίας είναι ιδανική πρακτικά στο σύνολο της διαδρομής πέρα από στάθμη δεν θα κοιτούσα τίποτα, βέβαια έχοντας κάνει μιά ερώτηση στην αντιπροσωπεία γιατί να ακούσεις καμιά εξυπνάδα "υπερβήκατε το όριο του κατασκευαστή, τέλος η εγγύηση" ας πούμε θα ήταν άσχημο.
 
Top Bottom