Moto Guzzi V85

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν ψώνιζε ο κόσμος με την ομορφιά, θα βλέπαμε μόνο Άφρικα. Αλλά βασικά gs και οι υπόλοιποι τα αποφάγια παγκόσμια.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν ψώνιζε ο κόσμος με την ομορφιά, θα βλέπαμε μόνο Άφρικα. Αλλά βασικά gs και οι υπόλοιποι τα αποφάγια παγκόσμια.
Σιγουρα η ομορφια ειναι υποκειμενικη....ολες ομως οι εταιριες εχουν καλες κ κακες στιγμες....δεν γινεται αλλιως !!!!
Στη παρεα με φιλους κολλημενους με αυτοκινητα καταληγουμε οτι μετα απο ενα ομορφο μοντελο σχεδον παντα η επομενη ανανεωση ειναι ασχημοτερη...ενω ειναι συνολικα καλυτερο απο αυτο που αντικαθιστα !!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σιγουρα η ομορφια ειναι υποκειμενικη....ολες ομως οι εταιριες εχουν καλες κ κακες στιγμες....δεν γινεται αλλιως !!!!
Στη παρεα με φιλους κολλημενους με αυτοκινητα καταληγουμε οτι μετα απο ενα ομορφο μοντελο σχεδον παντα η επομενη ανανεωση ειναι ασχημοτερη...ενω ειναι συνολικα καλυτερο απο αυτο που αντικαθιστα !!!!
Σιβικ. :)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εδω μου αρεσει το Stelvio.....το TT85 δεν θα μου αρεσε !!!
Το ειδα απο κοντα....οντως ειναι αρμονικο κ πανεμορφο για μενα !!!!
Το πρακτικο μερος το εγραψα για να αιτιολογησω την αποψη μου.....δυστυχως η ευτυχως...προσωπικα αν δεν μου αρεσει οτιδηποτε αισθητικα.....οσοοοο καλο χρυσο δημοφιλης vlfm....κ να ειναι δεν προκειται να προβω σε αποκτηση !!!!
Για να μη νιώθεις άσχημα κι εμένα μ'αρεσει το στελβιο....
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Stelvio αν έβρισκα στο 5χιλιαρο όταν πηρα το Gs ακομα θα το είχα..
Και το 2ης γενιάς με το 30λιτρο τεποζιτο βγήκε και απροβληματιστο και ταξιδιαρικο φουλ.

Το V85 και σε εμένα αρέσει πολυ και ελπίζω Σάββατο να το καβαλησω.

Να και το γκρι


Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το παρδαλό χρώμα είναι λίγο "και ντελεπόντο και ντελεπόντο", θυμίζει λίγο αποκριάτικο άρμα :UH:. Το μονόχρωμο ανθρακί είναι πιο "εύπεπτο" και του "πάει".

Το ψηλό φτερό δεν κατάλαβα τι ρόλο παίζει και πολύ φοβάμαι πως δεν θα είναι και λειτουργικό, το βρίσκω κομματάκι μικρό.




Άσχημο πάντως δε το βρίσκω, διαφορετικό θα έλεγα. Με χαμηλό φτερό και αλλες χρωματικές επιλογές θα ήταν πιο ελκυστικό για μένα.

edit
Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω, το συγκεκριμένο χρώμα, και ειδικά στο πλαίσιο του πάει πολύ. Οχι απλά δεν το βρίσκω άσχημο αλλά μάλλον ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φίλοι μου όσοι συμμετέχετε στο παρόν νήμα σας παρακαλώ όταν ανεβάζετε φωτό ρίξτε και καμιά προειδοποίηση, γιατί εγώ σκρολάρω αμέριμνος την οθόνη και ξαφνικά νιώθω...

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-



-

-

-

-

-

-

-

-

-
Επ, μη με παρεξηγήσετε, πλακίτσα κάνω να χαλαρώνουμε που και που! :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αααα......ειμαστε πολλες "κρυφες" !!!!
Ελα να εκδηλωθουμε....ακομα κ ο Στεφανος (κραζεις = θαυμαζεις)...χαχα !!!
Εγω το λεω....το παιρνουν στη πλακα.....Μονο Stelvio ρεεε......χαχαχα !!!!
Αντε......κ TT85 !!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κι εμένα μ'αρέσει παρεπιπτόντως. Βασικά μου αρέσει που έχει πολύ ουσία απ ότι φαίνεται σαν μοτοσυκλέτα.

Είναι σε κυβισμό εκεί που πρέπει χωρίς υπερβολές, έχει ένα μοτέρ αξιοπιστο και δοκιμασμένο κάναν αιώνα, χαχα. ¨Εχει τον άξονα για να μην ασχολείσαι με αλυσίδες και άλλα χαζά, έχει μια χορταστική σέλα για οδηγό και συνοδηγό και σωστό ύψος απο το έδαφος για καλό έλεγχο, έχειο προστασίες σωστές ακόμα και στη μάσκα, έχει έτοιμα βασικά πραγματάκια στον εξοπλισμό όπως χουστίτσες και σχάρα και ένα πλήρη πίνακα οργάνων, έχει απ ότι φαίνεται καλές αναρτήσεις και ακτινικές δαγκάνες μπροστά, καλά φρένα και έχει και σωστό μέγεθος σε ζάντες για all around και όπου χριεαστεί θα μπεις και χωματόδρομους να συνεχίσεις την εκδρομή σου.

Μια πλήρης μηχανή με πολύ ουσία. Θα το έπαιρνα ευχαρίστως αν μου έκανε και οδηγικά να κουμπώσω επάνω του. Στο χρωματάκι το γκρί όμως το πιο διακριτικό, είναι λίγο too much για μένα το πολύχρωμο!
 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Μια μοτοσυκλετα που δεν θα δειχνει καπως ξεπερασμενη εμφανισιακα μολις βγει η επομενη γενια.. Στα ματια μου ειναι ομορφη και ιδιαιτερη, προθυμη για ταξιδι & χωμα, τα reviews λενε οτι φρεναρει και στριβει ωραια συν οτι το ταμπελακι πανω της γραφει μια λογικη τιμη. Μενει να αποδειξει την αξιοπιστια της..
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Οσοι φιλοι κ γνωστοι....τοεχουν οδηγηση...λενε τα καλυτερα κ εστιαζουν στο καλο κρατημα....ελαφρια αισθηση....ροπατος κινητηρας...κ στη καλη θεση οδηγησης..ανεσης..εργονομιας...!!!!!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Stelvio αν έβρισκα στο 5χιλιαρο όταν πηρα το Gs ακομα θα το είχα..
Και το 2ης γενιάς με το 30λιτρο τεποζιτο βγήκε και απροβληματιστο και ταξιδιαρικο φουλ.
Ευτυχώς που δεν βρήκες και δεν είχες την ευκαιρία να πάθεις πόσο απροβλημάτιστο είναι.
Σίγουρα όμως θα το είχες ακόμα. Σ αυτό δεν κάνεις λάθος.
:cns:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Χαχαχα ελα ρε Νίκο, το τελευταίο λέω με την αλλαγμένη μάσκα. Ήταν καλό!
Btw πολυχρονος!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Χαχαχα ελα ρε Νίκο, το τελευταίο λέω με την αλλαγμένη μάσκα. Ήταν καλό!
Btw πολυχρονος!
Γαμάτο. Να φανταστείς ΄'οτι πουλάγανε ένα και είχα σκεφτεί να το πάρω
γιατί το TDM είναι παλιό κλπ κλπ
Δεν το πήρα τελικά, το πήρε όμως ένας φίλος μου ορκισμένος γκουτσίστα (ημίτρελος δηλαδή)
2 χρόνια μετά λέω ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν το πήρα γιατί ΕΙΔΑ με τα ματάκια τον ορισμό της λαδιέρας
άκα φίλε να στα βάλω στο μοτέρ τα λάδια ή να τα ρίξω κατ ευθείαν στο πάτωμα !
:ha


υγ
άσε που πάω συνεργείο για μοτο γκούτσι κι εκεί να δεις τι βλέπουν τα σχιστά
αμυγδαλωτά μου μάτια! (που έλεγε κι ο Ψάλτης)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Γαμάτο. Να φανταστείς ΄'οτι πουλάγανε ένα και είχα σκεφτεί να το πάρω
γιατί το TDM είναι παλιό κλπ κλπ
Δεν το πήρα τελικά, το πήρε όμως ένας φίλος μου ορκισμένος γκουτσίστα (ημίτρελος δηλαδή)
2 χρόνια μετά λέω ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν το πήρα γιατί ΕΙΔΑ με τα ματάκια τον ορισμό της λαδιέρας
άκα φίλε να στα βάλω στο μοτέρ τα λάδια ή να τα ρίξω κατ ευθείαν στο πάτωμα !
:ha


υγ
άσε που πάω συνεργείο για μοτο γκούτσι κι εκεί να δεις τι βλέπουν τα σχιστά
αμυγδαλωτά μου μάτια! (που έλεγε κι ο Ψάλτης)
Νικολα το 850 ειναι κομενο και ραμενο για σενα:yew:,ασε που θα σε βρισκω ευκολα λογω τρικολορε,στα οδοιπορικα..πιστευω οτι πρεπει να του δωσεις μια ευκαρια
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χαρούμενους τους ακούμε πάντως.




το μόνο ουσιαστικό παράπονο είναι ότι βρίσκει εύκολα κάτω στις στροφές, πράγμα που είχαν γράψει και από το ΜΟΤΟ.
προσωπικά δεν θα καταλάβω ποτέ γιατί δεν βάζουν πλήρως ρυθμιζόμενη ανάρτηση και γιατί σαμπρέλες, γιατί.

επίσης με εκπλήσσει το ότι είναι ίδιο μέγεθος, τιμή, τροχοί, ανάρτηση, βάρος, (περίπου) ιπποδύναμη με το Vstrom 1000 και κανείς δεν το ανέφερε σαν ανταγωνισμό, ούτε στο άλλο βίντεο, ούτε σε αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν είχα λεφτά θα το χτύπαγα, μόνο από ότι έχω δει από βίντεο και φωτογραφίες, και χωρίς να το έχω καβαλήσει. Μου αρέσει αυτό το ρετρό λοοκ και για όσους ψάχνουν ένα λίγο διαφορετικό μηχανάκι που κάνει λίγο από όλα (χωρίς υπερβολές), είναι μία ωραία πρόταση. Μου αρέσει που πλέον σε αυτά τα κυβικά υπάρχουν όλο και περισσότερες επιλογές. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι το σερβις του, αφού δεν ξέρω τι γίνεται στη χώρα μας (επιλογές, κόστη, ανταλλακτικά κλπ.).

STF να ξέρεις αν μπορούσα, αυτό το εμετικό με τον κόκκινο σκελετό θα αγόραζα :friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν είχα λεφτά θα το χτύπαγα, μόνο από ότι έχω δει από βίντεο και φωτογραφίες, και χωρίς να το έχω καβαλήσει. Μου αρέσει αυτό το ρετρό λοοκ και για όσους ψάχνουν ένα λίγο διαφορετικό μηχανάκι που κάνει λίγο από όλα (χωρίς υπερβολές), είναι μία ωραία πρόταση. Μου αρέσει που πλέον σε αυτά τα κυβικά υπάρχουν όλο και περισσότερες επιλογές. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι το σερβις του, αφού δεν ξέρω τι γίνεται στη χώρα μας (επιλογές, κόστη, ανταλλακτικά κλπ.).

STF να ξέρεις αν μπορούσα, αυτό το εμετικό με τον κόκκινο σκελετό θα αγόραζα :friend:
Εννοείται μόνο το τρικολόρε με το κίτρινο. Τα άλλα που λες, αν ισχύει αυτό που έγραψε ο Άκης για τέσσερα χρόνια "τα πάντα πληρωμένα" εγγύηση/συντήρηση....
 
Top Bottom