Moto Guzzi V85

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σαν κάτοχος ιταλικού οχήματος (πρώτη φορά) piaggio, κάθε πρωί που ξεκινώ για εργασία,έχω μια ανησυχία.
Δεν έχει παρουσιάσει κάτι όμως στα 12000χλμ, ουτε καν τριγμούς.

Από την άλλη μεριά όμως έχω δει σε
Μοtoguzzi breva να έχει φύγει χρώμα από τις ψύκτρες των κυλινδρων, να υπάρχει διαρροή λαδιού στις εμπρός μπουκάλες ,να λιώνουν σωληνάκια βενζίνης και όλα αυτά με λίγα χλμ!

Και τα όργανα να είναι πλαστικό κινητού τηλεφώνου από μεγάλο καταστημα
παιχνιδιών
Λατρεύω motoguzzi Η (γκρουπ piaggio καλύτερα) αλλά όσο και αν έχει βελτιωθεί η αξιοπιστία τους
Σίγουρα ειναι φθηνότερα και το δείχνουν!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τελικά... Άνθρακες ο θησαυρός. Δωρεάν σέρβις τέσσερα χρόνια η 30,000 χιλιόμετρα. Κακή ένδειξη για την προτεινόμενη χρήση.







Από 01 έως 31/05/2019 με αγορά καινούριας Moto Guzzi V85 TT επωφελείσαι από δωρεάν πακέτο συντήρησης 4 ετών ή μέχρι 30.000 km (όποιο λήξει πρώτο), το οποίο καλύπτει το κόστος της προγραμματισμένης συντήρησης (γνήσια ανταλλακτικά και εργασία), όπως προβλέπεται από το εγχειρίδιο χρήσης του οχήματος.
Σε κάθε αγορά καινούριας μοτοσυκλέτας Moto Guzzi προσφέρεται δωρεάν η 2ετής επέκταση εγγύησης, η οποία καλύπτει τα έξοδα για επισκευές βλαβών που οφείλονται σε κατασκευαστικά ελαττώματα ή ελαττώματα συναρμολόγησης των μερών και την αντικατάσταση των ελαττωματικών εξαρτημάτων (εκτός των εξαρτημάτων που υπόκεινται σε φθορά) με γνήσια ανταλλακτικά της Piaggio, καθώς επίσης και το κόστος εργασίας για την αποσυναρμολόγηση και τη συναρμολόγησή τους.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ένα αερόψυκτο μοτέρ από το παρελθόν με δήθεν αλλαγές, μην ξοδευτούμε και αναπτύξουμε κανα άλλο, το ντύνουμε και το στολίζουμε με χρωματάκια, τάμπλετ για όργανα (της μοδός), βάζουμε και καμία φανταχτερί μάρκα αμορτισέρ και φρένα που χτυπάνε στο μάτι να βελτιωθεί και η κατάσταση λίγο, κάνουμε λίγο οικονομία από τις ζάντες με τις σαμπρέλες, λίγο και το μπροστινό φτεράκι.... (ποιος ξέρει και από πού αλλού ??) καλά πως το σκεφτήκανε αυτό σε αντβε μηχανάκι? μέχρι και τα πετραδάκια από την άσφαλτο θα έρχονται στη μούρη αμα βάλεις ένα λίγο χωμάτινο λαστιχάκι. Τέλος το πακέτο είναι έτοιμο και μου θυμίζει το αερόψυκτο μηχανάκι που είχα κάποτε (δε λέμε πότε) και μου έκαιγε τα πόδια το καλοκαίρι.... το χειμώνα ήταν ωραία. Μόνο 12 χιλ. και εκεί έξω υπάρχουν αρκετά καλύτερα εργαλεία από αυτό σε αυτά τα λεφτά περίπου. Είναι αυτοί οι Ιταλοί ??? !! δεν πιάνονται με τίποτα οι μαφιόζοι... αλλά έχουν γούστο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όχι η εγγύηση, τα σέρβις "για τέσσερα χρόνια".

Πολλές αναφορές και στο Ντακάρ στην ανακοίνωση, λίγο άκυρο για τέτοια μοτοσυκλέτα.

Τι να πω. Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, το pr με ενοχλεί.
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Όχι η εγγύηση, τα σέρβις "για τέσσερα χρόνια".

Πολλές αναφορές και στο Ντακάρ στην ανακοίνωση, λίγο άκυρο για τέτοια μοτοσυκλέτα.

Τι να πω. Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, το pr με ενοχλεί.
Το διόρθωσα..... αλλά άμα κάποιος θέλει γκούτσι... δεν κοιτά τίποτα. Ο παππούλης μου έλεγε "μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος"...... έ ρε μάστορας που σας περιμένει............ μετά την εγγύηση..... για όσους κάνουν πολλά χλμ... πιο πριν...
Έχω προσωπική άποψη από κολλητό γείτονα μου.... με μια τακτική ερώτηση ..."βρε που είναι το εργαλείο....... απάντηση: " στον μάστορα".....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω να σου πω με ασφάλεια, ένα V7 πήρε φίλος πέρυσι αλλά το έχει δουλέψει ελάχιστα ακόμα.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Δεν ξέρω να σου πω με ασφάλεια, ένα V7 πήρε φίλος πέρυσι αλλά το έχει δουλέψει ελάχιστα ακόμα.
Το μόνο που θεωρώ ωραίο στη σχεδίαση του είναι ότι δεν έχει πολλά πλαστικά και έχει αυτό το παλιομοδίτικο στυλ.
Τώρα αμα τον βλέπεις καθημερινά φιλο / μηχανή έχεις πιθανότητες να μαθαίνεις νέα του, αλλιώς εεεε.... όσο να 'ναι ντρεπόμαστε να πούμε ότι μας έκατσε "πατάτα".
Από μεταπώληση να δείς...... ουρές γίνονται για να αποκτήσουν γκούτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Φώτο απο Ιταλό νεο ιδιοκτήτη στο Advrider. Δεν μπορείς να πεις ότι δεν είναι όμορφο.
Περιμένω ποιός θα βάλει χαμηλό φτερό, aftermarket ή απο άλλο μηχανάκι.


Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Φώτο απο Ιταλό νεο ιδιοκτήτη στο Advrider. Δεν μπορείς να πεις ότι δεν είναι όμορφο.
Περιμένω ποιός θα βάλει χαμηλό φτερό, aftermarket ή απο άλλο μηχανάκι.


Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ισως ο καλυτερος χρωματισμος
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φώτο απο Ιταλό νεο ιδιοκτήτη στο Advrider. Δεν μπορείς να πεις ότι δεν είναι όμορφο.
Περιμένω ποιός θα βάλει χαμηλό φτερό, aftermarket ή απο άλλο μηχανάκι.

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιατί δε μπορείς; Εγώ μπορώ. ΔΕΝ είναι όμορφο. :p

Γούστα είναι αυτά. :friendship:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Γιατί δε μπορείς; Εγώ μπορώ. ΔΕΝ είναι όμορφο. :p

Γούστα είναι αυτά. :friendship:
Δεν μας πιανεις πουθενα τελικα... Μεχρι τωρα ολοι ζητουσαν κιτ μετατροπης για ψηλο φτερο στα ΚΤΜ, για ψηλο φτερο στα Vstrom, για ρυγχος τυπου Ducati/BMW σε αλλα... :fun

Ναι οντως, γουστα ειναι και καλα κανουν οσοι γουσταρουν ετσι ή αλλιως, αλλιως θα ηταν ολα μονοτονα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν μας πιανεις πουθενα τελικα... Μεχρι τωρα ολοι ζητουσαν κιτ μετατροπης για ψηλο φτερο στα ΚΤΜ, για ψηλο φτερο στα Vstrom, για ρυγχος τυπου Ducati/BMW σε αλλα... :fun

Ναι οντως, γουστα ειναι και καλα κανουν οσοι γουσταρουν ετσι ή αλλιως, αλλιως θα ηταν ολα μονοτονα!
Πάντως το πρόβλημα μου δεν είναι το ψηλό φτερό, αυτό είναι μια όμορφη παρένθεση μέσα στη συνολική παραφωνία. :)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πάντως το πρόβλημα μου δεν είναι το ψηλό φτερό, αυτό είναι μια όμορφη παρένθεση μέσα στη συνολική παραφωνία. :)
Ωπωπωπωπω.. μελι σταζεις! Χαχαχαχαχα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να είμαστε λίγο σοβαροί, το ερώτημα "ποιός..." θα έπρεπε να απευθύνεται στο Στέλβιο, αυτό είναι κουκλάκι.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ναι το V85TT....ειναι καπως....ειδικα αν το συγκρινεις με το σχεδιαστικο κ αισθητικο θαυμα.. ..ναι για το Stelvio λεω...μονο αυτο....!!!!!!
 
Top Bottom