Moto Guzzi V85

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για κοιτα τις βιδες λιγο καλυτερα, ολο και καποια θα σου γυαλισει... :p
Ιταλικό είναι, ας μην το κοιτάζει από κοντά, κάπου μπορεί να δακρύζει λάδι και να μην τελειώσει ποτέ το μαρτύριο.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Αναρωτιόμουν πως γίνεται η αλλαγή δίσκων συμπλέκτη στα γκούτσι...... και έπεσα εδώ... https://www.youtube.com/watch?v=u1KFjoAEGO8
Η χαρά του μάστορα και του τιμολογίου.....!!! Τώρα κατάλαβα γιατί έλειπε για μέρες το γκούτσι του γείτονα.... εκτός των άλλων.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αναρωτιόμουν πως γίνεται η αλλαγή δίσκων συμπλέκτη στα γκούτσι...... και έπεσα εδώ... https://www.youtube.com/watch?v=u1KFjoAEGO8
Η χαρά του μάστορα και του τιμολογίου.....!!! Τώρα κατάλαβα γιατί έλειπε για μέρες το γκούτσι του γείτονα.... εκτός των άλλων.
Νομιζω ιδια διαδικασια κ αναλογο κοστος εχουν κ τα GS.. .αλλα στην Ελλαδα κυκλοφορουν περισοτερα απο τα παπια !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομιζω ιδια διαδικασια κ αναλογο κοστος εχουν κ τα GS.. .αλλα στην Ελλαδα κυκλοφορουν περισοτερα απο τα παπια !!!!!
Κάπως έτσι... Με τη μόνη διαφορά που με 280000 χλμ ακόμα δεν έχω αλλάξει!
130 ευρώ είναι τα εργατικά για αυτή την εργασία.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κάπως έτσι... Με τη μόνη διαφορά που με 280000 χλμ ακόμα δεν έχω αλλάξει!
130 ευρώ είναι τα εργατικά για αυτή την εργασία.
Εσυ δεν πιανεσαι....εισαι η εξαιρεση !!!
Τι να πω κ εγω που για το MG TF εδωσα συνολο 480γιουρο....ετσουξε !!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κάπως έτσι... Με τη μόνη διαφορά που με 280000 χλμ ακόμα δεν έχω αλλάξει!
130 ευρώ είναι τα εργατικά για αυτή την εργασία.
Με ολο το λυσιμο και δεσιμο ουράς μεσα στα 130€? Τοτε μια χαρα!

Να πούμε οτι τα Guzzi οπως κ τα BMW εχουν ξηρο δισκο συμπλεκτη τυπου και μεγεθους... αυτοκινητου, οποτε εχουν τεραστια διαστήματα αλλαγης. Και με αυτα που ακουω για τα Guzzi μαλλον το να εχεις φτασει χιλιομετρα να αλλαξεις δισκο ειναι κατόρθωμα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με ολο το λυσιμο και δεσιμο ουράς μεσα στα 130€? Τοτε μια χαρα!

Να πούμε οτι τα Guzzi οπως κ τα BMW εχουν ξηρο δισκο συμπλεκτη τυπου και μεγεθους... αυτοκινητου, οποτε εχουν τεραστια διαστήματα αλλαγης. Και με αυτα που ακουω για τα Guzzi μαλλον το να εχεις φτασει χιλιομετρα να αλλαξεις δισκο ειναι κατόρθωμα...
Βγαίνει η μισή μηχανή μονοκόμματη...δεν λύνουν το σύμπαν.
3 με 4 ώρες δουλειά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Βγαίνει η μισή μηχανή μονοκόμματη...δεν λύνουν το σύμπαν.
3 με 4 ώρες δουλειά.
Εχω στο μυαλο μου το 1150, ισως εχει διαφορετικη διαδικασια.

Οπως και να'χει υπολόγιζα πολυ παραπανω για εργατικα.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Εσυ δεν πιανεσαι....εισαι η εξαιρεση !!!
Τι να πω κ εγω που για το MG TF εδωσα συνολο 480γιουρο....ετσουξε !!!!
Τσιμπημένη τιμή ακούγετε αλλά έχει αρκετή δουλειά το mg για αλλαγή δίσκου πλατώ,μοτέρ πίσω ήθελαν οι Άγγλοι..
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τσιμπημένη τιμή ακούγετε αλλά έχει αρκετή δουλειά το mg για αλλαγή δίσκου πλατώ,μοτέρ πίσω ήθελαν οι Άγγλοι..
Οπωε το λες....μαζι με διχαλο κ τρομπα συμπλεκτη το ποσο....κ μονο δυο τρεις γνωστες μηχανικοι στην Αθηνα το αναλαμβανουν !!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτός που έχει εμπειρία η αλλαγή δίσκου σε μπεμφε κλπ είναι τρίχες κατσαρές
έχω δει αλλαγή με Μάστορη χρονομετρημενη βάση μανιουαλ στα σφυξιματα κλπ 1 ώρα και 40 λεπτά και πήγαινε......χαλαρά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το πηρα σημερα για μια βολτα 20λεπτη απο Λυμπεροπουλο στο Αγιο Δημητριο.
Σε γκρι χρωμα...πολυ ατονο για μενα το ασπρο-κοκινο κ ασπρο-κιτρινο τα καλυτερα.
Πολυ ελαφρια αισθηση...καμμια διαφορα με το κουλουρι....μανιτζεβελο...αμεσες αλλαγες πορειας....κ ελιγμοι αναμεσα στα αυτοκ.
Κρατημα πολυ καλο....φρενα δυνατα με ενα δαχτυλο μονο πιεση στη μανετα.
Κινητηρας δυνατος κ ιδιαιτερα ροπατος....ακουει απο χαμηλες στροφες...μου θυμισε τη afrika 1000....ελαστικοτητα κ δυναμη ψηλα.
Σελα πολυ ανετη....παταγα ανετα ( 1.80 υψος )...εργονομια καλη κ θεση οδηγησης.
Ομορφη στα δικα μου ματια....λιτη..χωρις πολλα πλαστικα...διαχρονικο σχημα...ποιοτικη κατασκευη...οι διακοπτες μακραν του ανταγωνισμου σε ντιζαιν κ σε αισθηση....οπως κ η οθονη....απλη ευδιακριτη με ωραια γραφικα κ ενα στροφομετρο ηλεκτρονικο μεν αλλα στρογγυλο δε...οχι μπαρες που δεν διαβαζονται.
Τα αρνητικα για μενα...το κιβωτιο που μου φανηκε σκληρο χωρις αισθηση κ στο ανεβασμα...επρεπε να δεις στην οθονη αν μπηκε ταχυτητα αλλα κ στο κατεβασμα...ειδικα η νεκρα απο δευτετα ελαχιστες φορες μπηκε...ειχα συμπλεκτη κ 1η στα φαναρια.
Τρως πολυ αερα...θελει ψηλωτερη ζελατινα η μαμα ειναι πολυ μικρη.
Σε χαμηλες ταχυτητες ειχε ενα τρεμουλο το μπροστινο....το ελαστικο...η ζαντα...ενοιωθα σαν να εχω παθει λαστιχο.
Στα συν η μικρη επιβαρυνση 150ευρο για το κιτρινο-ασπρο με κοκινο σκελετο που τα σπαει.....γυρω στα 12000 ολα !!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπράβο* ρε Πέτρο petros KLR !






*Αλήθεια πες τώρα, σε κοροϊδεύαν στα φανάρια; (αστειεύομαι φυσικά, στο κάτω-κάτω εγώ θα το καβαλάω...)



:friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το πηρα σημερα για μια βολτα 20λεπτη απο Λυμπεροπουλο στο Αγιο Δημητριο.
Σε γκρι χρωμα...πολυ ατονο για μενα το ασπρο-κοκινο κ ασπρο-κιτρινο τα καλυτερα.
Πολυ ελαφρια αισθηση...καμμια διαφορα με το κουλουρι....μανιτζεβελο...αμεσες αλλαγες πορειας....κ ελιγμοι αναμεσα στα αυτοκ.
Κρατημα πολυ καλο....φρενα δυνατα με ενα δαχτυλο μονο πιεση στη μανετα.
Κινητηρας δυνατος κ ιδιαιτερα ροπατος....ακουει απο χαμηλες στροφες...μου θυμισε τη afrika 1000....ελαστικοτητα κ δυναμη ψηλα.
Σελα πολυ ανετη....παταγα ανετα ( 1.80 υψος )...εργονομια καλη κ θεση οδηγησης.
Ομορφη στα δικα μου ματια....λιτη..χωρις πολλα πλαστικα...διαχρονικο σχημα...ποιοτικη κατασκευη...οι διακοπτες μακραν του ανταγωνισμου σε ντιζαιν κ σε αισθηση....οπως κ η οθονη....απλη ευδιακριτη με ωραια γραφικα κ ενα στροφομετρο ηλεκτρονικο μεν αλλα στρογγυλο δε...οχι μπαρες που δεν διαβαζονται.
Τα αρνητικα για μενα...το κιβωτιο που μου φανηκε σκληρο χωρις αισθηση κ στο ανεβασμα...επρεπε να δεις στην οθονη αν μπηκε ταχυτητα αλλα κ στο κατεβασμα...ειδικα η νεκρα απο δευτετα ελαχιστες φορες μπηκε...ειχα συμπλεκτη κ 1η στα φαναρια.
Τρως πολυ αερα...θελει ψηλωτερη ζελατινα η μαμα ειναι πολυ μικρη.
Σε χαμηλες ταχυτητες ειχε ενα τρεμουλο το μπροστινο....το ελαστικο...η ζαντα...ενοιωθα σαν να εχω παθει λαστιχο.
Στα συν η μικρη επιβαρυνση 150ευρο για το κιτρινο-ασπρο με κοκινο σκελετο που τα σπαει.....γυρω στα 12000 ολα !!!!
πάρτο!!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
πάρτο!!!!!
Αυτο τους ειπα.......αφηνω το δικο μου.....το παιρνω κ φευγω !!!!





Αααα...δεν γινεται αυτο με λενε !!!!!
Το κουλουρι ειναι συλεκτικο...για γνωστες μονο.....με αξια ανεκτιμητη....κ ετσι χαλασε το ντιλ....χαχαχα !!!!!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κρατημα πολυ καλο....φρενα δυνατα με ενα δαχτυλο μονο πιεση στη μανετα.
Κινητηρας δυνατος κ ιδιαιτερα ροπατος....ακουει απο χαμηλες στροφες...μου θυμισε τη afrika 1000....ελαστικοτητα κ δυναμη ψηλα.
αυτο θα ηταν ενα εδιαφερον συγκριτικο
 
Top Bottom