Moto Morini X-Cape

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επ, τι εχουμε εδω?

Στυλιστικα μοιαζει λιγο με τον μεγαλο μου ερωτα, το πρωτο Γκρανπασο.

Παραλληλος δικυλινδρος, 61 αλογα, 50αρια μπροστινα, 19"/17" τροχοι, αλλα και 213κιλα αδειο. Μαλλον βεστρομ κατηγορια παει να χτυπησει.





 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Επ, τι εχουμε εδω?

Στυλιστικα μοιαζει λιγο με τον μεγαλο μου ερωτα, το πρωτο Γκρανπασο.

Παραλληλος δικυλινδρος, 61 αλογα, 50αρια μπροστινα, 19"/17" τροχοι, αλλα και 213κιλα αδειο. Μαλλον βεστρομ κατηγορια παει να χτυπησει.





Kινητήρας και πλάισιο απο όσο βλέπω μου θυμίζουν το CF που έχω το οποίο θυμίζει το Versys ...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Kινητήρας και πλάισιο απο όσο βλέπω μου θυμίζουν το CF που έχω το οποίο θυμίζει το Versys ...
Δεν μοιαζει μονο, ο ιδιος ειναι, με ιδια διαδρομη και διαμετρο πιστονιων και ιδια συμπιεση... Και φυσικα ιδια αποδοση.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Καποτε αυτη η εταιρεια εφτιαχνε ομορφα μηχανακια με δικους της κινητηρες,τωρα ολοι παιρνουν μια κινεζια κινητηρα και το παιζουν κατασκευαστες,αντιγραφοντας μαλιστα και ενα γνωστο μοντελλο μεγαλης εταιρειας.Η καταπτωσις των καιρων.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επ, τι εχουμε εδω?

Στυλιστικα μοιαζει λιγο με τον μεγαλο μου ερωτα, το πρωτο Γκρανπασο.

Παραλληλος δικυλινδρος, 61 αλογα, 50αρια μπροστινα, 19"/17" τροχοι, αλλα και 213κιλα αδειο. Μαλλον βεστρομ κατηγορια παει να χτυπησει.






Είναι πολύ όμορφο και συγνώμη αν έλεγε Honda ή Suzuki ή Kawa στα πλαστικά του θα είχε γίνει χαμός.

Αν έχει καλή τιμή και μια καλή αντιπροσωπεία στην Ελλάδα γιατί όχι?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ πάντως τον πόνο μου θα τον πώ..

10 χρόνια+ πριν που είχα το Kawasaki Versys (η πρώτη του έκδοση) έλεγα κοίτα να δεις ρε φίλε τί ωραία μοτοσυκλέτα που θα μπορούσε να γίνει ένα γνήσιο on-off. Εξαιρετικό μοτέρ, ελαφριά μοτοσυκλέτα, σφιχτό πλαίσιο, ένα σετ ψηλότερες αναρτήσεις, λίγο μελέτη στις γωνίες, στο στήσιμο, ένα σετάκι 19-17 ή ακόμα καλύτερα 21-18 και πάρτυ!!

Να θυμίσω πώς κάπου εκεί στο 2009-2010 οι επιλογές στην κατηγορία ήταν ένα συγκλονιστικό Tenere 600 που έπρεπε να ρίξεις 3 χιλιάρικα να γίνει μηχανάκι και πάλι δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα με το 5άρι σασμάν και την μέτρια γεωμετρία, ένα F800gs που έπρεπε όμως να πουλήσεις διαμέρισμα στα Πετράλωνα να το πάρεις και... αυτά...

Η επιτυχία του f800gs και οι ατέρμονες συζητήσεις ανα τον κόσμο για το πότε θα έρθει η νέα Africa (ναι απο τότε συζητιόταν) και πότε θα κάνει ένα σοβαρό Tenere η Yamaha (ναι απο τότε συζητιόταν) έδειχναν πώς ο κόσμος διψάει για τέτοιες μοτοσυκλέτες.

Η Kawasaki όμως ΟΧΙ.. έπρεπε να φτιάξει τάνκερ και εξαρτήματα για διαστημόπλοια ξέρω γω και τα τζιμάνια που είχε στο marketing και τα λογιστήρια συμφώνησαν, άντε να πουλάμε στους Αμερικάνους κάνα KLR 600 δεκαετίας 80 και οι Ευρωπαίοι πάνε απο Autostrada βράστους.

Είχες λοιπόν αυτή τη βάση..


instagram photo and video downloader

και πολλοί μαζί κι εγώ ονειρευόμασταν κάτι τέτοιο αλλά αν γινόταν να μην νόμιζε ο κόσμος πώς ήρθε το τσίρκο Medrano στη πόλη.. Δηλαδή έφτιαχνες ρε φίλε το KLE 500 χρόνια και χρονάκια.. Βγάλε ένα KLE 650 off road σύγχρονο να σκίσουμε τα βρακιά μας!! ΌΧιιιι μαλάκες..


instant photo upload

Και φτάσαμε 2020-2021 και έστειλε η Kawasaki τον πάγκο της στις λαικές της Κίνας και ξεπούλησε σχέδια, μήτρες κλπ για πλαίσια και μοτέρ απο versys σε μεγάλα Trust Κινέζικα με όνομα 我毫不掩饰地扮演他 και έστειλε ordino το χρήμα προς Ιταλία κυρίως μεριά σε κέντρα design άντε παιδιά να βγάλουμε κάνα χρήμα.. Και βλέπουμε πλέον μοτοσυκλέτες όμορφες όπως αυτή



που βέβαια δεν είναι Japan Kawasaki όπως ήταν τότε το Versys ειδικά πριν πάει Ταιλάνδη αλλά φτιάχνονται Κίνα και θα δείξει τί φάση και τί μέταλλα και τί γραμμές παραγωγής και μπλα μπλα μπλα..

Όχι μπράβο στην Kawasaki, τα σωστά να τα λέμε..


free image hosting for websites
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom