Motoforums ,ομάδες fb,motoblogs ,πολυκερματιζμος

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Phoenix κάπου έχεις μπερδέψει την σκέψη σου. Το φόρουμ δεν είναι εταιρία, δεν είναι δημόσιος οργανισμός, δεν υπάρχει "ανταγωνισμός για θέση", προαγωγή και απόλυση. Είναι ένα κενό χαρτί. Θες να πάρεις μολύβι να γράψεις, μπορείς. Ποιό κουτόχορτο και ποιά κατάταξη συζητάς; Θα γράψεις δηλαδή ένα καλό νήμα για τα προβλήματα προτερήματα ήθελα να πω του GS, ένα καλό ταξιδιωτικό και θα στο σβήσουν ας πούμε. Ποιός παθαίνει ζημιά, ο χώρος που χάνει το καλό νήμα και την επισκεψιμότητα λόγω αυτού ή εσύ που μπορείς κάλλιστα να το γράψεις και αλλού; Ρητορική η ερώτηση, είναι προφανές ότι χάνει ο χώρος αν χάνονται ποιοτικά ποστ.



Για ποιοτικά μέλη βέβαια δεν είναι η ίδια συζήτηση. Φαντάσου ας πούμε ένα μέλος με... αξιότιμο δημόσιο προφίλ αλλά συμπεριφορά τέτοια και επιμονή στο λάθος τέτοια που να οδηγήσει μιά διοικητική ομάδα να του επιβάλλει δια βίου αποκλεισμό από ένα φόρουμ. Ο κόσμος που δεν έχει δει τι συνέβη πιστεύει ότι το αξιότιμο μέλος αδικήθηκε, αλλά επειδή δεν υπάρχει (και δεν θα υπήρχε λόγος συμμετοχής) το "κατιναριό.γρ" και δεν ασχολείται κανείς πλέον με τέτοιους ανθρώπους, κρατιούνται τα screenshots σε έναν φάκελο μαζί με άλλα "αδικημένων/ατυχησάντων/κλαιόμενων/θιγμένων" και το αναξιότιμο μέλος είναι ελεύθερο να γυρίζει από 'δω και από ΄κει και να διαμαρτύρεται για την αδικία που του συνέβη. Όχι ότι έχει γίνει αυτό ποτέ, λέμε τώρα, κάθε ομοιότητα με πρόσωπα, γεγονότα είναι τυχαία. Και ευτυχώς που τέτοια πράγματα είναι πίσω μας, τέτοιοι χρήστες είναι σε λίστα "αγνόησης" την οποία όμως αγνοεί το tapatalk και δυστυχώς η βρωμιά είναι πάλι ορατή.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ποτέ δεν είπα ότι η σκέψη μου είναι ευθεία βεβαίως και έχει μπερδέματα και για αυτό λέω ότι μου κατέβει κατά κάποιο τρόπο ...ώστε να καταλάβω το πρόβλημα μου
Διότι περί προβλήματος επρόκειτο
Ειμαι προβληματικός !!!!
Όλα έχουν σχέση και τίποτα δεν έχει σχέση
Μα όλα έχουν την σημασια τους και για κάποιο λόγο γίνονται .....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ποτέ δεν είπα ότι η σκέψη μου είναι ευθεία βεβαίως και έχει μπερδέματα και για αυτό λέω ότι μου κατέβει κατά κάποιο τρόπο ...ώστε να καταλάβω το πρόβλημα μου
Διότι περί προβλήματος επρόκειτο
Ειμαι προβληματικός !!!!
Όλα έχουν σχέση και τίποτα δεν έχει σχέση
Μα όλα έχουν την σημασια τους και για κάποιο λόγο γίνονται .....
προβληματικός ή κουρασμένος?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Προβληματικός είπα είμαι ,μην με πας κόντρα !!!!!
Μακάρι να ήταν έτσι οι προβληματικοί.....

και όσο θέλω θα σε πάω κόντα!!!! όσους αγαπάμε, τους παιδεύουμε και για ότι αγαπάμε αξίζουν τα "βάσανα" :)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μακάρι να ήταν έτσι οι προβληματικοί.....

και όσο θέλω θα σε πάω κόντα!!!! όσους αγαπάμε, τους παιδεύουμε και για ότι αγαπάμε αξίζουν τα "βάσανα" :)
Get a room .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ποτέ δεν είπα ότι η σκέψη μου είναι ευθεία βεβαίως και έχει μπερδέματα και για αυτό λέω ότι μου κατέβει κατά κάποιο τρόπο ...ώστε να καταλάβω το πρόβλημα μου
Διότι περί προβλήματος επρόκειτο
Ειμαι προβληματικός !!!!
Όλα έχουν σχέση και τίποτα δεν έχει σχέση
Μα όλα έχουν την σημασια τους και για κάποιο λόγο γίνονται .....
Παρ το μηχανακι και ελα να πλακωθουμε στα τσιπουρα.Δεν λεω οτι θα βρεις τις απαντησεις,αλλα θα σταματησεις να προβληματιζεσαι για κανα εξαμηνο.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Καλύτερα να πίνουμε τσίπουρα βέβαια παρά να κρατάμε φυλαγμένα screenshots και προσωπικά μηνύματα χρόνων σαν άλλοθι για μην μας κακοχαρακτηρισουν οι καινούριοι μας φίλοι.
Ουδεμία σχέση δεν έχει με τους παρόντες, απλά μου θύμισε ένα b-movie που είχα δει παλαιοτερα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το ηλεκτρονικό μας προφίλ ουδεμία σχέση έχει με το πραγματικό μας. Αν είχε θα έγραφα ως Στέφανος Μιχελής και όχι ως STF και πίσω από το username με άβαταρ κρύβονται όλες οι ματαιοδοξίες μας, οι εγωισμοί, οι φιγούρες μας και γιατί όχι σκοποί, στόχοι, φιλοδοξίες, ψαρεματάκια και άλλα "όμορφα". Μου δίνει τόση ασφάλεια το STF...
Είναι δε τόσο δυνατή αυτή η εικονική πραγματικότητα που αν απαγορεύσεις στον άλλον να χρησιμοποιήσει π.χ. το STF, είναι σα να του σβήνεις όλο του το είναι... Γιατί νομίζει... πως ως STF είναι "κάποιος" για τους 100 που τον έχουν διαβάσει... σιγά τα ωά.

Πρακτικά υπάρχουν κακώς κείμενα σε όλα αυτά τα ηλεκτρονικά μέσα; Φυσικά και υπάρχουν και πολλά μάλιστα. Αλλά αν δε πάθεις δε θα μάθεις οπότε αποφάσισα πως ο Zoro δεν είναι απαραίτητος.

Θα διαφωνήσω με κάποιον συνάδελφο παραπάνω και θα πω πως γνώση και πληροφορία υπάρχει μπόλικη. Το πόσοι θα πιάσουν το κατσαβίδι χάρη στη πληροφορία, είναι άλλη υπόθεση.

Αυτό που συνήθως μας σώνει στα forum της Ελλάδας είναι ότι έχουμε μια τάση να γνωριζόμαστε και από κοντά, δηλαδή με φυσική παρουσία (αυτό νομίζω δεν είναι και τόσο συχνό φαινόμενο "έξω"). Και έτσι αργά ή γρήγορα ξέρεις από που να φυλάγεσαι, είναι μικρό χωριό η Ελλάδα.

Όσον αφορά τις πολύ όμορφες προσδοκίες του Στέργιου.... το κέρδος υπάρχει μόνο σε ανθρώπινο επίπεδο. Δε μπορείς να ελπίζης στο να γίνει "μια γροθιά" η κοινωνία της μοτοσυκλέτας. Μπορείς όμως να γνωρίσεις σπουδαίους ανθρώπους, σημαντικούς -στην ανθρώπινη διάσταση τους- έστω και αν αυτό αφορά μόνο τον κάθε έναν από εμάς ξεχωρίστα και όχι μια κοινή παραδοχή.

Τέλος, όταν καταφέρνεις και δίνεις κάτι καινούριο, κάτι που λείπει, δύσκολα σε κουνάει ο άλλος. Αυτό συμβαίνει γιατί ο "πρώτος" ότι έκανε το έκανε από αγάπη για κάτι. Ο δεύτερος το κάνει γιατί θέλει να γίνει Βεζίρης στη θέση του Βεζίρη... Είναι ποτέ δυνατό να ενωθεί μαζί σου για το κοινό καλό; Ακού τώρα κάτι πράγματα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρ το μηχανακι και ελα να πλακωθουμε στα τσιπουρα.Δεν λεω οτι θα βρεις τις απαντησεις,αλλα θα σταματησεις να προβληματιζεσαι για κανα εξαμηνο.
Δεν καβαλάει μηχανάκι... Πχια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με βλέπεις πως σε κοιτάω ...εσένα το λέω ...
Θα σε μπαρκαρω μουτσο σε σομαλικο καράβι ...
Τον νου σου ......


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με βλέπεις πως σε κοιτάω ...εσένα το λέω ...
Θα σε μπαρκαρω μουτσο σε σομαλικο καράβι ...
Τον νου σου ......


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σκιάχκαμαν ...(μετ. Φοβηθήκαμε,μας έκοψε κρύος ιδρώτας κτλ...)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Get a room .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με βλέπεις πως σε κοιτάω ...εσένα το λέω ...
Θα σε μπαρκαρω μουτσο σε σομαλικο καράβι ...
Τον νου σου ......


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

already have a room!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εδώ χωρίζουν οικογένειες, παρέες και χρόνιες φιλίες για ασήμαντες αφορμές και θα μπορέσουμε να συνυπάρξουμε σε χώρους με αφορμή το χόμπι μας όλοι μαζί...?
Το θεωρώ απίθανο...
Κατά τα άλλα κρατάμε αυτούς που θέλουμε (χώρους και ανθρώπους) και αγνοούμε όσους δεν γουστάρουμε...
Απλά και μόνο για να είμαστε εμείς καλά πρώτα κάτι το οποίο θα βγάλει και προς τα έξω την καλή μας διάθεση... ;)
 
Top Bottom