motogp 2020 νέα

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Θα ζητήσουν άδεια για ανακατασκευή...τι μόνο τα κτεμια θα κάνουν; Ούτως ή άλλως τα Yamaha είναι 10χλμ κάτω σε τελική...στη jerez μια ευθεία έχει κι αυτή μισή. Δηλαδή εν ολίγοις και ο μάρκες κουτσός πάλι αυτός θα το πάρει...αντί να πάρει η τουκατι ένα Quartararo έναν Λορέντσο Μαβίλη...θα καταλήξει με τον Ιάκωβο Μίλλερ κι εμένα. Ημαρτον!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα προστεθει ενας αγωνας ακομα στο καλενταρι φετος, στην Ευρωπη.

Επίσημες πηγες λενε και για αλλον εναν, εφοσον ο Μαρκ δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικος. :fun
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Θα ζητήσουν άδεια για ανακατασκευή...τι μόνο τα κτεμια θα κάνουν; Ούτως ή άλλως τα Yamaha είναι 10χλμ κάτω σε τελική...στη jerez μια ευθεία έχει κι αυτή μισή. Δηλαδή εν ολίγοις και ο μάρκες κουτσός πάλι αυτός θα το πάρει...αντί να πάρει η τουκατι ένα Quartararo έναν Λορέντσο Μαβίλη...θα καταλήξει με τον Ιάκωβο Μίλλερ κι εμένα. Ημαρτον!!!
Τα ΚΤΜ και η Απρίλια έχουν παραπάνω δικαιώματα
για δοκιμές και αλλαγές γιατί είναι τελέσκατοι

Η Ντουκάτι έχει τον μικρό που στη μοτο2 τον Κουαρταρό τον είχε για πλάκα
Μηχανάκι δεν έχει :cool:

Ο ΜΜ φέτος θα ζοριστεί πολύ και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα το πάρει
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εγώ βλέπω ότι στα μότο τσι πι όλοι κερδανε κάποια στιγμή εκτός από την πε εν φε που δεν τρέχει...αλλά θα μου πείτε γιατί να τρέξει η πε εν φε αφού όλοι πε εν φε θα πάρουμε στο τέλος, να ξοδεύονται τσάμπα οι Γερμανοί;. Η τουκατι ποιον έχει τώρα που είχε για πλάκα τον Quartataro; Άλλο μοτο2 άλλο MotoGP...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Χάρηκα για την 1η θέση του Ντόβυ.
Ειδικά μετά τη χθεσινή δήλωση των "λογιστών" της Ducati.

Χάρηκα κ για τον πιτσιρικά J.Mir (2η θέση) κ για την Suzuki.

Χάρηκα που είδα πολλούς αναβάτες ,πολλές ομάδες ,κ όλες τις μάρκες (πλήν Παπρίλια) πλέον να διεκδικούν βάθρο.

Χάρηκα που την γλίτωσε ο Vale ,από του Χάρου (βλ.Ζarko) τα δόντια.
Αν ήμουν στη θέση του σήμερα ,θα σκεφτόμουν ΠΟΛΥ σοβαρά την αποχώρηση από το άθλημα.

Χάρηκα που είδα τον Morbidelli να μπαίνει περπατώντας στο ασθενοφόρο ,μετά το ανελέητο χτύπημα του Χάρου(βλ.Ζarko)


Στεναχωρήθηκα για τον άδικο τρόπο που έχασε άλλο ένα βάθρο ο καταπληκτικός Paul Espargaro ,κ η ΚΤΜ μαζί του ,κ μάλιστα στην έδρα της.
Ολα έδειχναν ,οτι θα έπαιρνε 1η ή 2η θέση ,πρίν πάρει ο Xάρος (βλ.Zarko) τον Morbidelli παραμάζωμα ,k διακοπεί ο αγώνας...
Μετά την επανέναρξη ,η ψυχολογία ήταν διαφορετική ,οι ισορροπίες άλλαξαν ,το άγχος έφερε λάθη ,κ κρίμα κι άδικο άλλη μια πτώση-εγκατάλειψη για τον Espargaro ,με υπαίτιο τον ομόσταυλό του Oliveira αυτή τη φορά.

Στον προηγούμενο αγώνα ,ο Paul Espargaro κ η ΚΤΜ ,ήταν για βάθρο ,αλλά έπεσε κι εγκατέλειψε μετά από αγωνιστικό συμβάν με τον Ζαρκο.
Σε αυτό τον αγώνα ,ο Paul Espargaro κ η ΚΤΜ ,ήταν για βάθρο ,αλλά μετά το τραγικό συμβάν υπαιτιότητας Zarko ,αλλαξαν όλα με συνέπεια πτώση-εγκατάλειψη επίσης.
Ουσιαστικά ,στην πρώτη άμεσα ,κ στην δεύτερη έμεσα ,ο Ζαρκο είναι υπεύθυνος για καταστροφή ή έστω καθυστέρηση της καριέρας του Espargaro ,καθώς κ για 2 βάθρα της ΚΤΜ.

θα μου πείτε ,αυτά έχουν οι αγώνες ,ακραίο ανταγωνισμό με επακόλουθα.
Ναι ,ως ένα βαθμό συμφωνώ.

Επειδή βλέπω από έφηβος MotoGP (ήμουνα νιός κ γέρασα δηλ) ,προσωπικά ,έχω την αίσθηση ,οτι ο Ζαρκό είναι Απελπισμένος να αποδείξει την "αξία" του ,για να μην είναι η τελευταία του χρονιά στα MotoGP ,υπερβαίνοντας συνεχώς τα όρια τα δικά του κ της μοτοσυκλέτας του ,κάνοντας λάθη άγχους κ κακής ψυχολογίας ,με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν Ζωές (Rossi-Morbidelli σήμερα ,αυριο ποιός? ) κ καριέρες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κρίμα που δεν είδαμε τον γιατρό για 200στη φορά στο πόντιουμ.
Την επόμενη

 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Θα επιστρέψει ο Μάρκες και με μισό πόδι χέρι θα τους παρει πάλι το πρωτάθλημα...
Και μια συνέντευξη Λορεντσο για την παραλίγο επιστροφή του στην Τουκατι για του χρόνου.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτός ο βινιαλες... Μια χαρά τα πάει με τις pole

 
Top Bottom