Motovloggers κλπ ομορφιες

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Νομίζω -από αυτά που διαβάζω- πως δεν κατάλαβες τι σου γράφει ο Δημήτρης KORAX
Δεν είναι θέμα καλού ή κακού ABS. Από τη στιγμή που μπορείς να το ακυρώσεις μια χαρά είναι το ABS της Yamaha και για το σκοπό που φτιάχτηκε η συγκεκριμένη μοτό. Έτσι πρέπει και έτσι είναι.
Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι είπα. Γιατί να ακυρώσω το ABS ;
επειδή δεν ξέρει Yamaha να φτιάχνει ABS για χώμα, πράγμα που κάνει η BMW χρόνια τώρα ;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Μου δημιούργησες μεγάλη περιέργεια να δω το συγκεκριμένο κανάλι, εδώ και χρόνια γυρνάει στο μυαλό μου να κάνω κάποια εκπαίδευση πρώτων βοηθειών και ας είναι αχρείαστη.
Δυστυχώς, έχω επίσης μια απέχθεια σε σκληρές εικόνες και αποφεύγω να βλέπω τέτοια βίντεο. Είναι πολύ έντονες?
Δεν θα μπορούσε να είναι γιατί είναι το YouTube, που έχει αυστηρούς κανόνες για το περιεχόμενο. Ανεξάρτητα όμως από τις πρώτες βοήθειες που λέει και είναι σημαντικες, λέει και τι έκανε λάθος ο εκάστοτε αναβάτης και τον οδήγησε στο ατύχημα. Δεν κοροϊδεύει, δεν το παίζει έξυπνος, λέει τους λόγους για να μάθουν οι υπόλοιποι αναβάτες μήπως και σωθεί κάνεις.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Επειδη εχω ξοδεψει απειρο χρονο στο ιντερνετ στη ζωη μου και στο youtube, να σας κανω μια ενημερωση για τα καναλια αυτα γενικα. Αυτα που εχουνε πολλους συνδρομητες.

Εχω παρατηρησει , και ειναι γενικα αποδεκτο, ο,τι οσο ενα καναλι μεγαλωνει τοσο πιο "επιχειρηση" γινεται. Επιχειρηση μαρκετινγκ για την ακριβεια.
Ειδικα αμα χωθουνε και σε κανα δικτυο τυπου digital minds κλπ πραγματικα γινονται επιχειριση προωθησης προιοντων.
Στις μοτοσυκλετες ειναι σε αρχικα σταδια ακομα για τα περισσοτερα καναλια εκτος απο 2. ( ρουκετας και τενερες...)

Αμα δειτε καναλια με beaute κυριως και καλλυντικα κλπ ειναι 99% διαφημιση των χορηγων που αμολανε λεφτα στον/στην καθε youtuber.
Ειδικα στο instagram γινεται ο κακος χαμος! 9/10 φωτογραφιες ειναι σπονσορας.

Οποτε και για τους motovloggers δεν μου κανει καθολου εντυπωση που οδευουνε προς τα εκει, υπαρχει χρημα οταν ανεβεις κακα τα ψεμματα , αλλα θελει δουλεια.

Και φυσικα τα βιντεο που ανεβαζουν μετα απο ενα σημειο εχουνε 0 ενδιαφερον γιατι πολυ απλα δεν ενδιαφερει και τους ιδιους να προχωρησουνε, εχουνε στανταρ κοινο που σημαινει στανταρ προβολες και στανταρ λεφτα. Ανοδος υπαρχει ετσι και αλλιως απλα δεν ειναι πλεον ο πρωταρχικος τους σκοπος. Στοχος ειναι τα λεφτα που λεει και η αοιδος Τζουλια.
Στην Ελλαδα επισης το κοινο του youtube ειναι μικρης ηλικιας , 18-25 καπου εκει. Οποτε η καγκουρια και το clickbait του τυπου "ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ" πουλανε αβερτα.

Προσωπικα βλεπω σοβαρα λιγα καναλια πλεον που θα μπορουσανε να μου προσφερουνε κατι, RyanF9 οπως ειπωθηκε ειναι απλα εξαιρετικος ασχετα που εχει ενα σκασμο συνδρομητες, δε μασαει τα λογια του.
Απο ντοπιους δε μου ερχεται καποιος πλεον στο νου , αλλα ο anton26 που ειπωθηκε παραπανω , παρ'ολο που κανει τεραστια βιντεο , εχει ενδιαφερον να τον δεις αν ενδιαφερεσαι για καποια μηχανη που παρουσιαζει και δεν ξερεις απολυτως τιποτα.
Σε test ride δεν εχω βρει καποιον εγχωριο που να τα λεει οπως ειναι. Ολοι λενε θετικα σχολια για ολες τις μηχανες που τεσταρουν, κατι δεν παει καλα ετσι?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Απο ντοπιους δε μου ερχεται καποιος πλεον στο νου , αλλα ο anton26 που ειπωθηκε παραπανω , παρ'ολο που κανει τεραστια βιντεο , εχει ενδιαφερον να τον δεις αν ενδιαφερεσαι για καποια μηχανη που παρουσιαζει και δεν ξερεις απολυτως τιποτα.
Σε test ride δεν εχω βρει καποιον εγχωριο που να τα λεει οπως ειναι. Ολοι λενε θετικα σχολια για ολες τις μηχανες που τεσταρουν, κατι δεν παει καλα ετσι?
Όλα καλά με τον anton26 αλλά φωνή είναι αυτή; Σου μιλάει για Tenere και σκέφτεσαι τάπερ.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Όλα καλά με τον anton26 αλλά φωνή είναι αυτή; Σου μιλάει για Tenere και σκέφτεσαι τάπερ.
χαχα ισχυει...! Του γραφανε καποτε στα σχολια "ρε μηπως εισαι ο σπασοκλαμπανιας απο τον σεφερλη?" :p
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι είπα. Γιατί να ακυρώσω το ABS ;
επειδή δεν ξέρει Yamaha να φτιάχνει ABS για χώμα, πράγμα που κάνει η BMW χρόνια τώρα ;
H yamaha χρησιμοποιει αυτο το abs στο T700 απο επιλογη και οχι απο ανικανοτητα η αλλο λογο.

ΥΓ. Η BMW(και η καθε bmw) εχει κατασκευασει ακριβως οσα abs εχεις κατασκευασει και εσυ,ουτε ενα παραπανω;)
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Να αναφέρω πως το F9 είναι καναδέζικο κατάστημα ένδυσης και αξεσουάρ μοτοσυκλετών όπως το RevZilla στις ΗΠΑ. Ο Ryan ειναι ο υπεύθυνος της ομάδας που σχεδιάζουν τα βίντεο και ο παρουσιαστής παράλληλα. Δεν ειναι ανεξάρτητος motovlogger. Τα βίντεο τους πάντως είναι όντως οτι καλύτερο αυτή τη στιγμή στο youtube οσο αφορα τις μοτοσυκλέτες!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
.
Σε test ride δεν εχω βρει καποιον εγχωριο που να τα λεει οπως ειναι. Ολοι λενε θετικα σχολια για ολες τις μηχανες που τεσταρουν, κατι δεν παει καλα ετσι?

Δεν έχεις δει τον κόκκινα φεγγάρια μάλλον :eek:
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
H yamaha χρησιμοποιει αυτο το abs στο T700 απο επιλογη και οχι απο ανικανοτητα η αλλο λογο.

ΥΓ. Η BMW(και η καθε bmw) εχει κατασκευασει ακριβως οσα abs εχεις κατασκευασει και εσυ,ουτε ενα παραπανω;)
Το γιατί χρησιμοποιεί αυτό το ABS η Yamaha ένας προφανής λόγος είναι το κόστος ( μια καλύτερη μονάδα θα κόστιζε ακριβότερα ) και δεν έχει δείξει αυτή η εταιρεία στην ιστορία της να βάζει το χέρι βαθιά στην τσέπη ( εσύ είσαι παλιός και πρέπει να θυμάσαι )
Τώρα η ιστορία του ABS αρχίζει από τη δεκαετία του ΄80. Τότε η BOSCH σε συνεργασία με την BMW εξέλιξαν το πρώτο σύστημα αντιμπλοκαρίσματος παγκοσμίως.Τα υπόλοιπα εδώ 31-χρόνια-bmw-motorrad-abs
Δεν αποκλείεται και η BOSCH να είναι της BMW ( μόνο η Rolls Royce που είναι και αυτή της BMW έχει 1200 εταιρείες δικές της, φαντάσου τι μπορεί να έχεi η BMW )
Μην ξεχνάς ότι οτιδήποτε εξέλιξη έχουμε δει στις μοτοσυκλέτες την έχουμε δει από την BMW


πολλα εγραψα γμτ
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Μην ξεχνάς ότι οτιδήποτε εξέλιξη έχουμε δει στις μοτοσυκλέτες την έχουμε δει από την BMW
Υπερβολικος
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Μην ξεχνάς ότι οτιδήποτε εξέλιξη έχουμε δει στις μοτοσυκλέτες την έχουμε δει από την BMW


πολλα εγραψα γμτ

προφανως και μονο η bmw εχει φερει εξελιξη...αεροψυκτα μοτερ μεχρι το 2012 με 70 αλογα αποδοσης στο λιτρο ειναι εντελως high tech...και τα πρωτα μηχανακια της που ειχαν abs και ηταν 40 αλογα κατω και 200 κιλα πιο πανω απο τον ανταγωνισμο ηταν επισης εξελιγμενα στο επακρο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
προφανως και μονο η bmw εχει φερει εξελιξη...αεροψυκτα μοτερ μεχρι το 2012 με 70 αλογα αποδοσης στο λιτρο ειναι εντελως high tech...και τα πρωτα μηχανακια της που ειχαν abs και ηταν 40 αλογα και 200 κιλα πιο πανω απο τον ανταγωνισμο ηταν επισης εξελιγμενα στο επακρο
είδαμε και τις high tech προσπάθειες της HONDA με το 1200 CROSSTOURER
και της YAMAHA με το TENERE 1200
που βγάζαν πολλά άλογα και δεν παράγονται πλέον
το "αερόψυκτο" ακόμα καλά κρατεί
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
είδαμε και τις high tech προσπάθειες της HONDA με το 1200 CROSSTOURER
και της YAMAHA με το TENERE 1200
που βγάζαν πολλά άλογα και δεν παράγονται πλέον
το "αερόψυκτο" ακόμα καλά κρατεί
θα πω ναι γιατι ειναι γνωστο παγκοσμιως οτι η λογικη του hardcore bmw owner ειναι ανικητη :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
θα πω ναι γιατι ειναι γνωστο παγκοσμιως οτι η λογικη του hardcore bmw owner ειναι ανικητη :yew:
Είσαι άδικος... Γιατί όλοι οι κάτοχοι ανεξαρτήτου μάρκας είναι hardcore owner.

Δεν συμφωνώ με τον Πέτρο... Όλες οι εταιρείες έχουν προσφέρει στην εξέλιξη και καινοτομουν κατά καιρούς.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Είσαι άδικος... Γιατί όλοι οι κάτοχοι ανεξαρτήτου μάρκας είναι hardcore owner.

Δεν συμφωνώ με τον Πέτρο... Όλες οι εταιρείες έχουν προσφέρει στην εξέλιξη και καινοτομουν κατά καιρούς.
το hardcore ειναι σχετικο...για μενα ειναι το σημειο που αρχιζουν να κλεινουν τα ματια και δε βλεπεις (η απλα βλεπεις οτι θελεις και οπως σε βολευει, κατι που ειναι αυτη η περιπτωση δηλαδη, μιας και την εποχη εκεινη κυκλοφορουσε μουλτι 1200, 1190 αλλα παρ ολα αυτα ο φιλος αποφασισε να συγκρινει το gs με τους ελεφαντες της χοντα και της γιαμαχα)

για τις δε υπολοιπες κατηγοριες δεν εχει καν νοημα να συζητουμε...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Το κακό με όλα αυτά είναι ότι ένας ηλίθιος
θα βρει πολλούς άλλους ηλίθιους να του πουν ότι είναι έξυπνος.
Στους στραβούς ο μονόφθαλμος βασιλεύει ένα πράμα.
Ειδικά στην Ελλάδα που τα ξέρουν ΟΛΑ για ΟΛΑ τι άλλο θες απ τη ζωή?
Παίζουν και τα λεφτά το ρόλου τους όμως.
Διότι εδώ άμα έχεις μια ακριβή μοτοσυκλέτα αμέσως αποκτάς κύρος
και η γνώμη σου μετράει.

Με λίγα λίγα λόγια υπάρχουν τόσοι ωραίοι άνθρωποι... Στο εξωτερικό :p
να δω βιντεάκια ώστε δεν υπάρχει κανένας λόγος να δω αυτόνα.
Να ναι καλά το παιδί καλά βίντεα, εύχομαι να γίνει ο βασιλιάς των ινφλουάνσερ :cool:
αλλά εγώ δεν θα πάρω ευχαριστώ.
Ίσως αν έβαζε κανένα γκομενάκι να το λέει.....
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Τώρα που το καλοσκέφτομαι όμως.....
Θα ήθελα να κάνω κι εγώ βίντεο !!!!
Ο μεγάλος περίπατος!!!!
Από το μπουτιλιάρισμα στο φιξ έως τα ζάκια
και τις πόρνες στη Σωκρατάτους :cool:
Δεν έχω εξοπλιΖΖμό όμως!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εγω για να επιστρεψω στο κουιζ, θεωρω οτι το ABS δεν εχει να κανει με τη σουπα. Θεωρω οτι εκλεισε απλα το γκαζι στη στροφη (ακουγεται στο βιντεο) και σε συνδυασμο με το τραγικο στο χωμα μπροστινο Scorpion STR εχασε το μπροστινο. Αλλα επειδη καθε αλλο παρα ειδικος ειμαι, δεν μπορω σε καμια περιπτωση να επιμεινω.

Και το λεω αυτο γιατι μιλαμε για ενα ατομο που οχι μονο σχολιαζει οτι το Τ700 σκαει καλυτερα στα αλματα απο τα ΜΧ, αλλα κρινει και την ποιοτητα της βολτας επειδη οι μποτες ΜΧ του κουμπωσαν καλυτερα στο Τ700 απ'οτι στα εντουρακια, και επειδη προφανως το Τ700 ειναι καλυτερο απο το 990, ή εστω "μια διαφορα χιχιχιχιχιχι την εχει".


amyroukai δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου περι θεμιτου και αθεμιτου σχολιασμου ειδικων. Το λεει ξεκαθαρα ο ανθρωπος, ταξιδεψε με το Τ700 με μουαγιεν 150-160χαω Α Ν Ε Τ Α.
 
Top Bottom