Multistrada1200

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Το να αλλαξεις τον τροχο ειναι σχετικα φτηνο πειραμα. Το αποτελεσμα μπορει να γινει σχετικα ''οκ'' με λιγο πειραματισμο σε υψος καλαμιων και ουρας, και worst case scenario, να δοκιμασεις αλλες τιμονοπλακες με καποιο συμβατο μηχανακι. Παντως αν ο σκοπος ειναι να κανεις το μουλτι καλο στο χωμα, δε νομιζω να κερδισεις και πολλα με τον μπροστινο 19αρι. Επισης εχεις και αλλα πραγματα να λαβεις υποψιν οπως φτερο, σωληνακια φρενων, και ενδεχομενο κοπανημα του τροχου με το ψυγειο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το να αλλαξεις τον τροχο ειναι σχετικα φτηνο πειραμα. Το αποτελεσμα μπορει να γινει σχετικα ''οκ'' με λιγο πειραματισμο σε υψος καλαμιων και ουρας, και worst case scenario, να δοκιμασεις αλλες τιμονοπλακες με καποιο συμβατο μηχανακι. Παντως αν ο σκοπος ειναι να κανεις το μουλτι καλο στο χωμα, δε νομιζω να κερδισεις και πολλα με τον μπροστινο 19αρι. Επισης εχεις και αλλα πραγματα να λαβεις υποψιν οπως φτερο, σωληνακια φρενων, και ενδεχομενο κοπανημα του τροχου με το ψηγειο.
στο φρεναρισμα θα βρει το φτερο στη σιτα,εδω βρισκει κατι φορες και με τον 17αρη
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αμαρτία δεν είναι να ξαπλώσει αυτό το κόσμημα στο χώμα? Αν είναι απλή διέλευση σε χώμα σε κάποιο ταξίδι οκ με λίγο προσοχή θα βγεί και με ασφάλτινα λάστιχα. Αλλά αν μιλάμε για χωμάτινες διασχίσεις τότε η τούμπα - τουμπες δεν θα αργήσει να έρθει. Όσο "χεράς" και να είσαι το βάρος και η μεγάλη ιπποδύναμη στο χώμα κουράζουν στα πολλά χιλιόμετρα.

Θα προτιμούσα να αγοράσω ένα lc4 ή κάτι αντίστοιχο. Το οποίο θα σου κοστίσει όσο η μετατροπή που σκέφτεσαι. Αν βάλουμε και τις ζημιές από τις τούμπες τότε πας και σε πιο σύγχρονο ον ΟΦ.

Τα παραπάνω τα γράφω χωρίς καμμία πρόθεση ειρωνείας. Σέβομαι την άποψη σου για τον 19ρι τροχό αλλά η εμπειρία απο διάφορες χωματοβολτες, αυτά μου έχουν δείξει.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Υπάρχει άτομο με χωμάτινα λάστιχα σε 17ρηδες που έχει γυρίσει όλα τα βουνά της Ελλάδας (με nc700). Νομίζω tkc80, δεν ξέρω διαστάσεις για 17ρηδες. Όλα γίνονται, με μέτρο.
Πληροφοριακά ο Βασίλης έχει βάλει χωμάτινο μόνο πίσω.
Edit με πρόλαβε ο Κώστας kordix
 
Top Bottom