MV Agusta LXP 2024

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Επίπεδα φτουκάτι

Τι θες τώρα, δεν ψωνίζουμε μόνο κοιτάμε


Άσε που τους τα έχω μαζεμένα γιατί δεν αγγίζει κανείς στις εκθέσεις, Αγγλία ήταν όλα με κορδέλες "keep away plebs, your filthy hands will not touch these bikes"
Επίπεδα Ντουκάτι μάλλον χλωμό. Θυμίζω, 28Κ για το 800αρι ντραγκστερ. Σόρρυ, αλλά ούτε που τα κοιτάω και απορώ ποιος θα αγοράσει υπερ-υπερτιμημένα δίτροχα, ας τα βάλουν στα μουσεία.

Εννοείται κουβέντα κάνουμε αλλά νομίζω η MV το έχει χάσει από καιρό. Προσπαθεί να δημιουργεί εξτραβαγκάντζες από θέμα ντιζάιν και μόνο αντί να επικεντρωθεί να βγάλει καλές και πρωτοποριακές τεχνολογικά μοτοσυκλέτες, κατί που ήταν χαρακτηριστικό της και που έδωσε ξανα στον κόσμο με τα πρώτα F4.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Χαχα, μόλις το είδα ( ενώ είπα ότι δεν ασχολούμαι, οκ). Καλά τα λέει στο τέλος. Έχει πλάκα που το βίντεο κόβεται απότομα ενώ κάτι πάει να πει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοίτα δεν ασχολούμαι με low level μηχανάκια που θεωρώ κάκιστο vfm.

Αυτό (παρά το γεγονός ότι έχω φάει οπτικό κόλλημα ότι έχει στοιχεία S10) έχει υπέροχο ήχο, είναι όμορφο, είναι μια χαρά για την χρήση που κάνω. Εξαίρεση η σέλα με το σιρίτι "Norden". Στα λεφτά τα χαλάνε, γιατί η v4 rally είναι πολύ μηχανή για να την αγνοήσουμε (και όλα μαζί αυτά πολύ ακριβά για να είναι στο έλεος κάθε τυχαίου με βεκτρα)
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Ο ήχος κατά κάποιο τρόπο, παρά τους περιορισμούς του euro 5, είναι μαγευτικός. Εντάξει δεν είναι κακό να υπάρχουν και αυτές οι εταιρείες στον μοτοσυκλετιστικό κόσμο με το niche κοινό τους. Προσωπικά δεν με χαλάει που απευθύνονται σε λίγους, παρά να συνεχίσουν να δίνουν μία ευχάριστη νότα σχεδιασμού και μοναδικότητας, εφόσον αντέχουν να το κάνουν.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η αντίρρηση που έχω σε αυτό είναι ότι συνήθως οι έχοντες 35000 για μηχανή δεν θα την κυκλοφορήσουν. woke disclaimer, στατιστικά ψαρ.γρν τα mv Agusta έχουν ελάχιστα χιλιόμετρα για τις ηλικίες τους.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επίπεδα Ντουκάτι μάλλον χλωμό. Θυμίζω, 28Κ για το 800αρι ντραγκστερ. Σόρρυ, αλλά ούτε που τα κοιτάω και απορώ ποιος θα αγοράσει υπερ-υπερτιμημένα δίτροχα, ας τα βάλουν στα μουσεία.

Εννοείται κουβέντα κάνουμε αλλά νομίζω η MV το έχει χάσει από καιρό. Προσπαθεί να δημιουργεί εξτραβαγκάντζες από θέμα ντιζάιν και μόνο αντί να επικεντρωθεί να βγάλει καλές και πρωτοποριακές τεχνολογικά μοτοσυκλέτες, κατί που ήταν χαρακτηριστικό της και που έδωσε ξανα στον κόσμο με τα πρώτα F4.
Ο μόνος λόγος που υποθέτω ότι ο Pierer άφησε να βγει στην παραγωγή το συγκεκριμένο ενώ σε συνέντευξη του πριν κάνα χρόνο είχε πει ότι ποτέ η mv δεν θα ασχοληθεί με on off, είναι γιατί μάλλον τον έπεισε το τμήμα μάρκετινγκ ότι θα τα δώσουν αρκετοί όσα και να ναι και έτσι κι αλλιώς σχεδον έτοιμο ήταν και είναι κρίμα να πάνε χαμένα τα λεφτά που είχαν επενδυθεί στο project.

240 κιλά,124 άλογα και ένα project που φτιάχτηκε από μια εταιρεία την εποχή που ζούσε μια οικονομική τρικυμία και δεν ήξερε τι έκανε. Εδώ είχε πάει στη qjmotors να της δίνει trk502 benelli με λίγο διαφορετικά πλαστικά να τα πουλάει σαν A2 on off σε τιμή mv. Ένα project μισοαρρωστο από μια εταιρεία τότε μισοαρρωστη που απλά έψαχνε τρόπο να σωθεί μπαίνοντας έστω και σε segment που δεν την αφορούσε.

Ένα μηχανάκι χωρίς νόημα,χωρίς ουσιαστική καινοτομία σε τίποτα και σε λεφτά για γέλια. Άσκοπη ακόμα και η οποία ενασχόληση να περνάει η ώρα για μένα. Πιο πολύ σαν project κάτσε να δούμε πόσο μπορούμε να τεντωσουμε το περιθώριο κέρδους χωρίς να μας πάρουν με τις πέτρες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο ήχος μαγεία, στο βίντεο δείχνει εξαιρετικό (έχω δει ακόμα και άσχετες γλώσσες, χαζεύω πλάνα). Τα λεφτά κριντζ αλλά ίσως είναι το πρώτο MV μετά τις παλιές brutale που θεωρητικά θα αγόραζα.

 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ο ήχος μαγεία, στο βίντεο δείχνει εξαιρετικό (έχω δει ακόμα και άσχετες γλώσσες, χαζεύω πλάνα). Τα λεφτά κριντζ αλλά ίσως είναι το πρώτο MV μετά τις παλιές brutale που θεωρητικά θα αγόραζα.

Πολύ μου άρεσε, μέχρι το 7' 53'' που είπε για την τιμή.... :rolleyes:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πολύ μου άρεσε, μέχρι το 7' 53'' που είπε για την τιμή.... :rolleyes:
Είπαμε, το μάρκετινγκ το χαρακτηρίζει luxury adventure και...

Δεν είναι για εμάς τους κοινούς θνητούς.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Luxury Adventure με unimog υποστήριξης, adventure assistants να κουβαλάνε το μηχανάκι, bivouac με barbeque και σεφ στο τέλος της μέρας και διανυκτέρευση σε πολυτελή bungalows με sauna και άλατα μπάνιου.

Εκεί ναι, ταιριάζει μια Enduro Veloce.
 
Top Bottom