Naxos Adventure Rally 2017

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το βαζουμε στην ατζεντα μας την προσωπικη για του Χρονου...ειδα και διαβαζω ΣΟΥΠΕΡ θεαμα και συμμετοχες και φυσικα χωμα χωμα χωμα που αγαπαω...ΜΠΡΑΒΟ σε οσους το σκεφτηκατε ως ιδεα και υλοποιηθηκε και το τρεξατε...τα θελουμε αυτα στη Χωρα μας τα θελουμε και ως μοτοσυκλετιστες.:)
 

D_artagian

Μέλος
Όνομα
Giannis
Όλα ήταν καταπληκτικά,είμαι σίγουρος οτι του χρόνου θα υπάρξουν τουλάχιστονοι διπλάσιες συμμετοχές.
Μια οργανωσή όσο χαλαρή και όσο σοβαρή χρειαζόταν,ενας Riemann από άλλο πλανήτη, ενας πολύ cool και συνεργάσιμος Βασίλης Ορφανός αλλά πάνω από όλα,υπέροχοι άνθρωποι που συμμετείχαν και δεν φοβήθηκαν να βάλουν τα θηρία παντού, και μια Νάξος που άφησε πολλές υποσχέσεις για να την ξαναδούμε..





















 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μπραβο σε ολους..!!
Μακάρι να καθιερωθεί.
Πολυ όμορφα κριμα που δεν ήμασταν εκεί,του χρόνου πάμε με τις χοντρές κ εμείς:) γιατί πιστεύω θα καθιερωθεί.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Πολυ όμορφα κριμα που δεν ήμασταν εκεί,του χρόνου πάμε με τις χοντρές κ εμείς:) γιατί πιστεύω θα καθιερωθεί.
Δεν μιλάω στον Riemman,είχε πει οτι θα με πάρει μαζί του στο MOTONOMAD 3.
Άρχισε οτι είμαι κουλός και κάτι τετοια.

:woot:

Αλλα παμε ναι...
:)
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Μετα απο μεγάλη πίεση που δέχομαι απο φανατικό μου θαυμαστή (efthymis) θα πω κι εγω δυο λόγια για το προσωπικό μου adventure in Naxos ...
Ολα ξεκίνησαν απο την Τετάρτη αν θυμάμαι καλα που ανακοινώσε απεργία η ΠΝΟ...
Μετα απο αρκετά τηλέφωνα και mails μας ειπαν ότι τιποτα δεν ειναι σίγουρο και πως συνήθως το πλοίο τις γραμμής Ναξος Ηράκλειο κανει κανονικά το δρομολογείο του. Ωραια λεω θα το ρισκάρω τι εχω να χασω.
Ξεκινάμε λοιπόν χαράματα απο τον άγιο Νικόλαο με το κλασικό ανχως πριν το ταξίδι (μην αργήσω μην ξεχασα κατι κτλ)φτάνουμε στο Ηράκλειο και εκει γνώρισα και τον Μιχάλη με το τρανσαλπ. Αφού λέμε και πέντε κουβέντες ξεκινάει το ταξίδι μας...
Μέχρι εδω ολα καλα...
Μεσα στο πλοίο γνωριζόμαστε με άλλους απο τα Χανιά που μας ανακοινώνουν ότι πλοίο για την επιστροφή δεν θα έχει,
Αποκλείεται λεω κάθε χρονο φεύγει κανόνικα...
Φτάνοντας στο νησί και αφού κανουμε μια βουτιά στο ξενοδοχείο παμε για φαΐ και μετα στο μίτινγκ με την λέσχη και του υπόλοιπους συμμετέχοντες και διοργανωτές για μια ενοιμερωση και μια παρουσίαση του βασιλη ορφανού .
Και τωρα αρχίζει η περιπέτεια ... αφού δίνουμε το πρωινό ραντεβού στις 9 για τις συμμετοχές και κάποια παιχνίδια στο μικρό πιστακι ξεκινάμε για την βόλτα μας.
Εντωμεταξύ έχουμε πει με την κοπέλα μου ότι θα αποφασίσουμε τι θα κανουμε όταν γυρίσουμε.
Τελικα αποφασίσαμε ότι θα φύγουμε την Κυριακή μιας και το κόστος για τα εισητηρια ήταν 90€ επιπλέον βάλε και δωμάτιο και φαΐ Ε λέμε κομμάτια να γινει ας φύγουμε Κυριακή.
Παμε λοιπόν αλλάζουμε τα εισητηρια χωρίς κόστος .
Στο τέλος του Σαββάτου το μηχανάκι μου κανει νούμερα με το tps...
Σκέφτομαι λοιπόν κι εγω να μην πάω την βόλτα τις Κυριακής να μην εχω τιποτα παρατράγουδα τελευταία στιγμή .
Την Κυριακή επισεις είχε το Naxos trail run που ήθελε να συμμετάσχει η κοπέλα μου που όμως δεν έκανε με το ίδιο σκέφτηκο με εμένα μιας και δεν ήμασταν σίγουροι για τις ωρες .
Αφού λοιπόν δεν κάναμε τιποτα πήγα το πρωί στο bivouac χαιρέτησα γνωστούς και αγνώστους και δώσαμε ραντεβού για μια αλλη άγνωστη στιγμή κάπου καπος κάποτε.
Μου είχε κάτσει στο στομάχι το ότι έχανα ολόκληρη βόλτα 130 χωμάτινα χιλιόμετρα, αλλα τι να κανα;
Μεσημεράκι Κυριακής αφού έχουμε μαζέψει τα πραγματα μας παμε σε ένα ταβερνάκι να φάμε και να πέρασε η ώρα μέχρι να παμε στο πλοίο.καποια στιγμή ζητάω τα εισητηρια απο την δικιά μου να επιβεβαιώσω την ώρα του πλοίου και τις τα ξαναδίνω στο τραπέζι να τα βάλει στην τσάντα.
Πληρώνουμε λοιπόν φεύγουμε και πάμε στο λιμάνι.
Να σου και το πλοίο εμφανίζεται και ψάχνει ψάχνει η δικιά μου και με βλέμμα έντρομου σπουργιτιού μου λεει τα εισητηρια τα εισητηρια . Ε τι πραμα τις λεω!που ειναι; ταχείς εσυ; με ρωτάει !σου τα έδωσα στο τραπέζι λεω...
Και χωρίς αλλη κουβέντα καβαλάω την μηχανή και πάω σφαίρα στην ταβέρνα. Μπένωμεσα με το κράνος λες και πήγα για ληστεία λεω ότι εχω να πω και μου λεει η σερβιτόρα
Αααααα ναι είδα έναν φάκελο
Καιιιι;;; που ειναι;;;
Ααααα δεν ήξερα και το πέταξα
Τιιιιιιι πουυυυυ τα εισητηρια
Τρέχει στα σκουπίδια και ψάχνει. Τα βρίσκει
Βγάζει το φάκελο μεσα απο κατι κοψίδια και σαλατικά
Ορίστε μου λεει
Μες την μπίχλα
Αλλα τι να κανω τα βάζω στην τσέπη ξανα καβαλάω και σφαίρα πισω στο λιμάνι .
Στήν μέση τις διαδρομής χτυπάει το τηλ
Εχω φτάσει στα 200 μέτρα απο την προβλήτα
Ναι λεω
Κλάμα και κακό
Τι έγινε ;
έφυγε
Ποιος έφυγε ;
Το πλοίο ...
Παναγίες εγω
Μέχρι να κλείσω ειχα φτάσει
Τι έγινε ; δεν περίμεναν καν λεει παρολες τις προσπαθείες μου.
Καλα λεω παμε κάπου να ηρεμισουμε και βλέπουμε.
Πίνουμε ένα καφε και παμε στο πρακτορείο . Ετσι κι ετσι του εξηγούμε τι θα κανουμε τωρα.
Εισητηρια για Τρίτη μας λεει . Ε τη να κανουμε Τρίτη .
200€ συν...
Ωραια παμε λεω
Και που θα μείνουμε ;
Booking.com λοιπόν και κλείνω και δωμάτιο 100€συν... καλα παμε
Παμε στο δωμάτιο αλλα ντάλα τις Παρασκευής το γάλα. Άλλου κλείσαμε απο άλλου πήγαμε σε αλλο κτίριο περάσαμε απο ρεσεψιόν άλλου ξενοδοχείου ότι να ναι. Αφού φτάνουμε λέμε να αράξουμε λιγο να δούμε πως θα αξιοποιήσουμε τις δυο μέρες ποφ έχουμε .
Δεν πειραζει λέμε ολα καλα.
Κανουμε ότι κανουμε ο καιρός ούτε για μπάνιο ήταν ούτε για πολλά πολλά αλλα εμείς εκει. Ηθικό ακμεοτατον..
αυτα για τις περιπέτειες μας. Τελικα καταφέραμε και φτάσαμε στην κρητη.
Ας πω και καμία καλή κουβέντα τωρα...
Να πω για την βόλτα;
Πολυ καλή... ωραίο τεραιν που είχε απ ολα ,χωμα αμμο πέτρα σκόνη πέτρα και ξανα πέτρα
Την ευχαριστήθηκα .
Η διοργάνωση άψογη
Με μόνο δυο λάθη κατα την δικιά μου άποψη
Πρώτο κάτσαμε πολλες ωρες μέχρι να ξεκινήσουμε και έγινε η μούρη μου σαν το Κολο τις μαϊμούς στον ηλιο...
Και δεύτερο το διάλειμμα που κάναμε ήταν επίδει πολλες ώρας χωρίς ουσία ,θα πρώτιμουσα να τις περάσω Καβάλα στο άλογο . Κατα τα αλλα ολα πολυ καλα. Αλλα... η βόλτα ειναι βόλτα και βρίσκεις παντού να την κανείς αυτή που μου έμεινε ήταν οι άνθρωποι που γνώρισα !!! Τα παιδιά απο την λέσχη τα λεμονακια) ολα εκπληκτικά ομιλητικός πολη φιλόξενα βρισκόντουσαν παντού να βοηθήσουν να μιλήσουν να γελάσουμε να περάσουμε καλα.. μπράβο στην λέσχη για ολη αυτή την προσπάθεια . Είστε φοβεροί . Ελπίζω να ξαναβρεθούμε σύντομα με όσους γνώρισα καλητερα.
Βασίλης ορφανός !!!!
Τη να πρωτοπώ για αυτόν τον άνθρωπο; ένας τύπος ευγενέστατος με ήθος με αγάπη για αυτο που κανει και με τόσα πραγματα που έχει κανει πιυ λίγοι ξέρουν πραγματικά για την πορεία τις ζωής του... του βγάζω το καπέλο .
Για τον άλλον τον ξερακιανο τον αδαμ Ε καλα τωρα το γατάκι σιγα
Με έκλεινε παντού για να μην των περάσω αλλα τέλος πάντων καλο παιδί κι αυτός!
Για τον θαυμαστή μου τον εύθυμη τι να πω,μπράβο σου φιλε για ολο το τρέξιμο που έριξες, παραλίγο να μου βρεις και σπίτι να μείνω μόνιμα .
Εισασταν όλοι φοβεροί. Γνώρισα και έκανα καινούργιους φίλους και πολυ το χάρηκα . Να είστε ολη καλα και ελπίζω να ξαναβρεθούμε κάποια στηγμη. Σας Ευχαριστω για ολα.
ΥΓ . Κανονίστε να ξανακάνετε Πρωτομαγιά event θα φτιάξω ομάδα στο fb ποτέ ξανα στην ναξο Πρωτομαγιά

ΥΓ 2 Δημήτρη τα λεμονακια που μου έβαλες κάτω απο την σέλα βρήκαν την θέση τους θα σου στειλω φωτό .
Αυτα τα λίγα
Φιλουρες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

syggelakis bynight

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Honda xlv 600 transalp
KTM 950 Adventure S
Περασαμε υπεροχα στη Ναξο , παρολο που εμεις οι Κρητικοι την ψιλοφαγαμε . Γνωρησαμε ομως ατομα και καναμε φιλους που πιστευω οτι μο ο γιαυτο αξιζε τον κοπο . Εγω θα επιστρεψω σιγουρα για να ολοκληρωσω αυτο που αφησα στη μεση
 

LEGO Girl

Lauren-Nicole
Περιοχή
Aigaleo
Όνομα
Lauren-Nicole
Μοτό
BMW F650GS Twin - 2011
Ετοιμάζονται, ο Riemann μου είπε σήμερα πως μέχρι την άλλη Παρασκευή θα το έχει ανεβάσει,

Bikes&Baking @Trelos166 @LEGO Girl are you listening? Awaiting your video!

:hlb:
We're almost ready, I've been in the thick of editing since Monday! Just waiting for some of those amazing drone shots & to find some stellar music. Going to have to split it into two videos if I want to keep all the commentary ;)
 
Top Bottom