Naxos Adventure Rally 2017

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Παραθετω τις ερωτησεις σου @alfa7 για να απαντήσω σε ολα.

► Τα Ξενοδοχεία που αναφέρονται έχουν ενημερωθεί ? πρέπει να λέμε κάτι...? μπορούμε
για δύο ή τρία δωμάτια ?
Τα ξενοδοχεία εχουν ενημερωθεί και δεσμευθεί να κάνουν και ειδικές τιμές λογω του event.
Καποια ωστόσο ειναι πιο φθηνά απο αλλα οπότε καλό ειναι να κάνετε μια έρευνα πριν κλείσετε.
Διαθεσιμότητα για την ώρα υπάρχει απο οσο ξέρω και αναλόγως αυτής μπορείτε να κλείσετε όσα δωμάτια θέλετε.


► Για πόσα άτομα εισιτήριο μπορεί να προμηθευτεί ο καθένας με έκπτωση... ?
► Μπορεί να κοπεί εισιτήριο με έκπτωση και για δεύτερη μοτό ?

Απο Πειραιά μονο οδηγος και μοτοσυκλέτα εχουν έκπτωση. Απο Ραφήνα και Ηράκλειο Κρήτης ο οδηγός, η/οι μοτό και οι συνοδοί. Ρητά δηλαδή δεν εχουμε περιορισμό στα άτομα αλλα θα το διευκρινήσω κιόλας αυριο και θα σου πω.

► Ηλεκτρονικοί χάρτες διαδρομών πότε, περίπου, θα σταλούν ?
► Θα υπάρχει κάποιο αρχείο που να μπορούμε τυπώσουμε τη διαδρομή με
οδηγίες...(RoadBook)

Περίπου 15-20 μερες πριν θα εχει φινιριστεί και θα σταλεί πάραυτα.
Το αρχείο που θα σταλεί θα μπορεί να κατέβει σε συσκευή gps η να εκτυπωθεί σε A4.
Γενικά λογω της ιδιαιτερότητας ειδικά των χωμάτινων διαδρομών καλο ειναι και για λογους ασφαλείας να διατηρηθούν τα γκρουπάκια, που αλλα θα ειναι λιγο πιο "γρήγορα" και αλλα πιο "χαλαρα". Στην άσφαλτο ειναι πιο απλά τα πράγματα.


► Θα υπάρχει επεξήγηση συμβόλων σήμανσης διαδρομών ?

Φυσικα, Σαββατο πρωι 29 Απριλίου

► Τα σημεία που θα μπορούν να έρθουν να μας συναντήσουν οι απέξω δικοί μας
θα είναι σημειωμένα στους παραπάνω χάρτες ?

Εννοείται;)

► Θα υπάρχει κάποιος τεχνικός έλεγχος..έστω και υποτυπώδης ?

Ναι, Σαββατο 29 Απριλίου ο Adam Riemann μαζι με το Βασίλη Ορφανό εκτος απο τις συμβουλές και παραδείγματα οδηγησης θα ασχοληθούν και με το στήσιμο των μηχανών μας και έναν γρήγορο οπτικό έλεγχο πριν την πρωτη βόλτα.:ok:

Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία ή διευκρίνηση εννοείται στη διάθεσή σου
:)
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Ευχαριστώ...όπως πάντα κατατοπιστικότατος...και μπράβο για το μεράκι !

Μακάρι να μαστε κοντά να βάζαμε κανα χεράκι...
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Ερώτηση:
Διαβάζω στο site www.naxosadventurerally.com για το Βασίλη Ορφανό οτι "Έχει ήδη κατακτήσει το Rally Dakar και εχει δοξαστεί πολλάκις μέσα απο τα παγκόσμιας εμβέλειας κατορθώματα του! Ο λόγος για τον μεταξύ άλλων παγκόσμιο πρωταθλητή εντούρο Βασίλη Ορφανό που θα μας τιμήσει με την παρουσία του στο Naxos Adventure Rally!"
Ψάχνοντας στο βιογραφικό του στο site του http://vorfanos.gr/about/ δεν εντόπισα να αναφέρεται κατάκτηση παγκοσμίου πρωταθλήματος enduro.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλοιώς ίσως θα έπρεπε να γίνει η σχετική διόρθωση.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Ερώτηση:
Διαβάζω στο site www.naxosadventurerally.com για το Βασίλη Ορφανό οτι "Έχει ήδη κατακτήσει το Rally Dakar και εχει δοξαστεί πολλάκις μέσα απο τα παγκόσμιας εμβέλειας κατορθώματα του! Ο λόγος για τον μεταξύ άλλων παγκόσμιο πρωταθλητή εντούρο Βασίλη Ορφανό που θα μας τιμήσει με την παρουσία του στο Naxos Adventure Rally!"
Ψάχνοντας στο βιογραφικό του στο site του http://vorfanos.gr/about/ δεν εντόπισα να αναφέρεται κατάκτηση παγκοσμίου πρωταθλήματος enduro.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλοιώς ίσως θα έπρεπε να γίνει η σχετική διόρθωση.
Ο άνθρωπος έκανε πρωταθλητισμό με πολλες διακρίσεις σε πανευρωπαϊκό και σε παγκόσμιο επίπεδο και η αναφορά είναι εξαυτού.
Σωστά παρατηρείς πως δεν έχει μεν πάρει το παγκόσμιο πρωτάθλημα (έχει τερματίσει δυο φορες 12ος και 15ος αντίστοιχα) ωστόσο η αναφορά είναι γενική-τιμητική και αντιστοιχεί στα παγκόσμιας εμβέλειας κατορθώματα του (χάλκινο και αργυρό μετάλλιο ISDE)
Δεν έχει σκοπό να παραπλανήσει αλλά ούτε και να αναλύσει λεπτομερώς το βιογραφικό του.
Όπως και να έχει ήδη άλλαξε-απλοποιήθηκε η συγκεκριμένη αναφορά στο site,
Μας τιμά η παρουσία του οπως θα μας τιμήσει και η παρουσία όλων των φίλων που θα βρεθούν στη Νάξο για ένα όμορφο τριήμερο Πρωτομαγιάς!
Ο καιρός όλο και κοντεύει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Όπως ίσως καταλαβαίνεις, είμαι ήδη καλός γνώστης των διακρίσεων του Βασίλη Ορφανού τον οποίο και γνωρίζω. Το τι έχει κάνει το παρακολούθησα και το χάρηκα real time λόγω της ηλικίας μου και σίγουρα δεν είμαι εγώ που θα προσπαθήσω να μειώσω τις επιτυχίες του. Κάθε άλλο!
Όμως στην προσπάθειά μου να βοηθήσω στην ορθότητα του συγγεκριμένου site (δε γνωρίζω αν είναι δικό σου) το οποίο απευθύνεται και σε ξένο κοινό, έκανα αυτή την αναφορά, αφού δεν δίνεται η δυνατότητα επικοινωνίας μέσα απ'αυτό.
Πουθενά δεν υπονόησα οτι "έχει σκοπό να παραπλανήσει" ή οτι δε είναι σημαντική η παρουσία του...
Προσπαθείς να κάνεις κάτι για τον τόπο σου, χαίρομαι που το βλέπω αυτό, αλλοιώς δεν θα είχα ασχοληθεί, πίστεψέ το. Προσπάθησε να το κάνεις τέλεια, όχι στο περίπου, δέξου γνώμες και συμβουλές. Άκουσέ με...
Σου εύχομαι κάθε επιτυχία, θα προσπαθήσω να παρευρεθώ.

Τέλος παρένθεσης
 
Τελευταία επεξεργασία:

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Όπως ίσως καταλαβαίνεις, είμαι ήδη καλός γνώστης των διακρίσεων του Βασίλη Ορφανού τον οποίο και γνωρίζω. Το τι έχει κάνει το παρακολούθησα και το χάρηκα real time λόγω της ηλικίας μου και σίγουρα δεν είμαι εγώ που θα προσπαθήσω να μειώσω τις επιτυχίες του. Κάθε άλλο!
Όμως στην προσπάθειά μου να βοηθήσω στην ορθότητα του συγγεκριμένου site (δε γνωρίζω αν είναι δικό σου) το οποίο απευθύνεται και σε ξένο κοινό, έκανα αυτή την αναφορά, αφού δεν δίνεται η δυνατότητα επικοινωνίας μέσα απ'αυτό.
Πουθενά δεν υπονόησα οτι "έχει σκοπό να παραπλανήσει" ή οτι δε είναι σημαντική η παρουσία του...
Προσπαθείς να κάνεις κάτι για τον τόπο σου, χαίρομαι που το βλέπω αυτό, αλλοιώς δεν θα είχα ασχοληθεί, πίστεψέ το. Προσπάθησε να το κάνεις τέλεια, όχι στο περίπου, δέξου γνώμες και συμβουλές. Άκουσέ με...
Σου εύχομαι κάθε επιτυχία, θα προσπαθήσω να παρευρεθώ.

Τέλος παρένθεσης
Ευχαριστώ για τα ευγενικά σου λόγια, δέχθηκα την παρατήρηση σου με ευχαρίστηση και το άλλαξα κιόλας κατευθείαν ;)
θα χαρώ να τα πούμε με το καλό και από κοντά!
Για οτιδήποτε χρειαστείς είμαι πάντα διαθέσιμος.:ok:
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Μια και ξανασκαλίσαμε το θέμα ας κάνω αλλο ένα rally update...!:)
Παράλληλα με τις ασφάλτινες και τις χωμάτινες διαδρομές, θα κινούνται και κάποια "δικά μας" πούλμαν που θα μπορούν να μεταφέρουν τους φίλους-οικογένειες των οδηγών μοτο, στα μέρη που θα κάνουμε διάλειμμα για φαγητό ή για καφε δίνοντας τους την ευκαιρία να ξεναγηθούν και εκείνοι στο νησί.:ok:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ερώτηση:
Διαβάζω στο site www.naxosadventurerally.com για το Βασίλη Ορφανό οτι "Έχει ήδη κατακτήσει το Rally Dakar και εχει δοξαστεί πολλάκις μέσα απο τα παγκόσμιας εμβέλειας κατορθώματα του! Ο λόγος για τον μεταξύ άλλων παγκόσμιο πρωταθλητή εντούρο Βασίλη Ορφανό που θα μας τιμήσει με την παρουσία του στο Naxos Adventure Rally!"
Ψάχνοντας στο βιογραφικό του στο site του http://vorfanos.gr/about/ δεν εντόπισα να αναφέρεται κατάκτηση παγκοσμίου πρωταθλήματος enduro.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλοιώς ίσως θα έπρεπε να γίνει η σχετική διόρθωση.
Ο άνθρωπος έκανε πρωταθλητισμό με πολλες διακρίσεις σε πανευρωπαϊκό και σε παγκόσμιο επίπεδο και η αναφορά είναι εξαυτού.
Σωστά παρατηρείς πως δεν έχει μεν πάρει το παγκόσμιο πρωτάθλημα (έχει τερματίσει δυο φορες 12ος και 15ος αντίστοιχα) ωστόσο η αναφορά είναι γενική-τιμητική και αντιστοιχεί στα παγκόσμιας εμβέλειας κατορθώματα του (χάλκινο και αργυρό μετάλλιο ISDE)
Δεν έχει σκοπό να παραπλανήσει αλλά ούτε και να αναλύσει λεπτομερώς το βιογραφικό του.
Όπως και να έχει ήδη άλλαξε-απλοποιήθηκε η συγκεκριμένη αναφορά στο site,
Μας τιμά η παρουσία του οπως θα μας τιμήσει και η παρουσία όλων των φίλων που θα βρεθούν στη Νάξο για ένα όμορφο τριήμερο Πρωτομαγιάς!
Ο καιρός όλο και κοντεύει!
Όπως ίσως καταλαβαίνεις, είμαι ήδη καλός γνώστης των διακρίσεων του Βασίλη Ορφανού τον οποίο και γνωρίζω. Το τι έχει κάνει το παρακολούθησα και το χάρηκα real time λόγω της ηλικίας μου και σίγουρα δεν είμαι εγώ που θα προσπαθήσω να μειώσω τις επιτυχίες του. Κάθε άλλο!
Όμως στην προσπάθειά μου να βοηθήσω στην ορθότητα του συγγεκριμένου site (δε γνωρίζω αν είναι δικό σου) το οποίο απευθύνεται και σε ξένο κοινό, έκανα αυτή την αναφορά, αφού δεν δίνεται η δυνατότητα επικοινωνίας μέσα απ'αυτό.
Πουθενά δεν υπονόησα οτι "έχει σκοπό να παραπλανήσει" ή οτι δε είναι σημαντική η παρουσία του...
Προσπαθείς να κάνεις κάτι για τον τόπο σου, χαίρομαι που το βλέπω αυτό, αλλοιώς δεν θα είχα ασχοληθεί, πίστεψέ το. Προσπάθησε να το κάνεις τέλεια, όχι στο περίπου, δέξου γνώμες και συμβουλές. Άκουσέ με...
Σου εύχομαι κάθε επιτυχία, θα προσπαθήσω να παρευρεθώ.

Τέλος παρένθεσης
Ευχαριστώ για τα ευγενικά σου λόγια, δέχθηκα την παρατήρηση σου με ευχαρίστηση και το άλλαξα κιόλας κατευθείαν ;)
θα χαρώ να τα πούμε με το καλό και από κοντά!
Για οτιδήποτε χρειαστείς είμαι πάντα διαθέσιμος.:ok:
ποσο χαιρομαι μεσα απο τετοια ποστ να φτανω στο συμπερασμα οτι εξακολουθει να υπαρχει πολιτισμος...
χαιρομαι διπλα που αυτος ο πολιτισμος βρισκεται διασπαρτος εδω μεσα.....
αναμεσα σε ''αλητες μηχανοβιους''....
:hlb:για το υφος , το ηθος κλπ. που εχετε ολοι....
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
ποσο χαιρομαι μεσα απο τετοια ποστ να φτανω στο συμπερασμα οτι εξακολουθει να υπαρχει πολιτισμος...
χαιρομαι διπλα που αυτος ο πολιτισμος βρισκεται διασπαρτος εδω μεσα.....
αναμεσα σε ''αλητες μηχανοβιους''....
:hlb:για το υφος , το ηθος κλπ. που εχετε ολοι....
Ρε ουστ!!!
:friend:
Θα κανονίσεις να φέρεις την Αλεξάνδρα Νάξο;:secret:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ρε ουστ!!!
:friend:
Θα κανονίσεις να φέρεις την Αλεξάνδρα Νάξο;:secret:
στη διοργανωση σιγουρα οχι.....
το συζητησαμε αλλα ειναι αδυνατον να ερθουμε....
εχουμε βαλει σχεδια ομως στο ''τραπεζι '' για ναξο και λερο ενα 5ημερο για φετος το καλοκαιρι...
να δουμε και τον μικρο που ειναι φανταρος....
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
στη διοργανωση σιγουρα οχι.....
το συζητησαμε αλλα ειναι αδυνατον να ερθουμε....
εχουμε βαλει σχεδια ομως στο ''τραπεζι '' για ναξο και λερο ενα 5ημερο για φετος το καλοκαιρι...
να δουμε και τον μικρο που ειναι φανταρος....
Είστε πάντα ευπρόσδεκτοι!!!;)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Καλημέρα με φρέσκο Rally update!
Παραθέτω τα δρομολόγια των πλοίων για την περίοδο 27 Απριλιου έως και 01 Μαΐου
Επισημαινονται παράλληλα και εκείνα που έχουμε εξασφαλίσει έκπτωση έως και -40%. Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να μπουν και κάποια πλοία ακόμα!
Αναλυτικά τα δρομολόγια των πλοίων

Πέμπτη 27 Απριλίου προς Νάξο

• 07:15 - 11:10 Πειραιάς – Νάξος HELLENIC SEAWAYS -HIGHSPEED 4
• 07:25 - 12:40 Πειραιάς – Νάξος BLUE STAR DELOS (με έκπτωση)
• 08:05 - 13:45 Ραφήνα – Νάξος FAST FERRIES EKATERINI P (με έκπτωση)
•08:50 – 12:10 Ηράκλειο – Νάξος SEA JETS - Champion Jet2 (με έκπτωση)
• 16:30 - 22:20 Πειραιάς – Νάξος HELLENIC SEAWAYS NISSOS SAMOS • 17:30 - 23:35 Πειραιάς - Νάξος BLUE STAR NAXOS (με έκπτωση)

Παρασκευή 28 Απριλίου προς Νάξο

• 07:15 - 11:10 Πειραιάς – Νάξος HELLENIC SEAWAYS -HIGHSPEED 4
• 07:25 - 12:40 Πειραιάς – Νάξος BLUE STAR DELOS (με έκπτωση)
• 08:05 - 13:45 Ραφήνα – Νάξος FAST FERRIES EKATERINI P (με έκπτωση)
• 08:50 – 12:10 Ηράκλειο – Νάξος SEA JETS - Champion Jet2 (με έκπτωση)
• 16:30 - 22:20 Πειραιάς – Νάξος HELLENIC SEAWAYS NISSOS SAMOS • 17:30 - 22:45 Πειραιάς - Νάξος BLUE STAR NAXOS (με έκπτωση)


Σάββατο 29 Απριλίου προς Νάξο

• 07:15 - 11:10 Πειραιάς – Νάξος HELLENIC SEAWAYS -HIGHSPEED 4
• 07:25 - 12:40 Πειραιάς – Νάξος BLUE STAR DELOS (με έκπτωση)
• 08:05 - 13:45 Ραφήνα – Νάξος FAST FERRIES EKATERINI P (με έκπτωση)
• 08:50 – 12:10 Ηράκλειο – Νάξος SEA JETS - Champion Jet2 (με έκπτωση)
• 17:30 - 22:45 Πειραιάς - Νάξος BLUE STAR NAXOS (με έκπτωση)


Δευτέρα 1 Μαΐου από Νάξο

• 09:30 – 15:00 Νάξος – Πειραιάς BLUE STAR NAXOS (με έκπτωση)
• 14:50 – 21:00 Νάξος – Πειραιάς HELLENIC SEAWAYS NISSOS SAMOS
• 14:55 – 18:40 Νάξος – Ηράκλειο SEA JETS - Champion Jet2 (με έκπτωση)
• 15:30 – 21:20 Νάξος – Ραφήνα FAST FERRIES EKATERINI P (με έκπτωση)
• 17:25 – 19:20 Νάξος – Πειραιάς HELLENIC SEAWAYS – HIGHSPEED4
• 18:00 – 23:25 Νάξος – Πειραιάς BLUE STAR DELOS (με έκπτωση)

Για να μπείτε στην λίστα με τους συμμετεχοντες και να πάρετε την έκπτωση, εγγραφείτε (δωρεάν εννοείται) εδώ...
https://naxosadventurerally.com/register/
Σύντομα κι αλλα ευχάριστα νέα...:)
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπέρα!! Επειδή λογικά θα ενδιαφέρει και άλλους οπως είπαμε και με τον Ευθυμη!
Εγω θα ερθω Παρασκευή με εκπτωςη στα ακτοπλοϊκά.. η κοπέλα μου που θα ερθει σαββατο θα εχει εκπτωςη;;
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Καλησπέρα!
Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε από την sky express πως τα αεροπορικά μεταξύ Νάξο Αθήνα θα κοστίζουν 25 ευρώ! 35 λεπτά και φτάσατε!
Θα το διερευνήσω περαιτέρω και θα ενημερώσω με περισσότερες λεπτομέρειες.
Σχετικά με τις εκπτώσεις των δικών σας, από Ραφήνα και Ηράκλειο Κρητης η έκπτωση θα ισχύει κανονικά εφόσον εκδοθούν μαζί. Από Πειραιά και με blue star η έκπτωση αφορά μόνο σε άτομα στη λίστα συμμετεχόντων και τις μοτό τους.
@lmb990 μου είπες έχεις κιαλλες ερωτήσεις;
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Περιπου ποσα χλμ θα ειναι χωματινα συνολο??

Ειπαμε θα ξεκιναμε πρωι, αλλα τι ωρα θα τελειωνει η βολτα??

Θα μαζευομαστε καπου για φαγητο ολοι μαζι μετα η ο καθενας οτι θελει??
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Περιπου ποσα χλμ θα ειναι χωματινα συνολο??

Ειπαμε θα ξεκιναμε πρωι, αλλα τι ωρα θα τελειωνει η βολτα??

Θα μαζευομαστε καπου για φαγητο ολοι μαζι μετα η ο καθενας οτι θελει??
Τα Χωμάτινα είναι 100χλμ περίπου κάθε μέρα.
Κάνουμε στάσεις σε διαφορά μέρη αλλά η κυρίως στάση για μεσημεριανό-κολατσιό γίνεται σε μέρη που θα μπορούν να μας συναντήσουν οι δικοί μας, που θα έρθουν είτε με το πούλμαν, είτε με αλλά μέσα. Γενικά οι φίλοι-γυναικες-οικογένειες σας θα ξεναγηθούν και εκείνοι στο νησί και θα γεμίσει η μέρα τους ευχάριστα!
Το βράδυ του Σαββάτου θα είμαστε πίσω με το ηλιοβασίλεμα δηλαδή γύρω στις 20:30-21:00 και θα μαζευτούμε όσοι θέλουν για ποτακι και τα σχετικά.
Κυριακή βράδυ θα γυρίσουμε νωρίτερα λίγο, μιας και οργανώνουμε εκδήλωση προς τιμήν των καλεσμένων μας, εσάς δηλαδή με διαφορά ωραία!;)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Καλησπέρα!
Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε από την sky express πως τα αεροπορικά μεταξύ Νάξο Αθήνα θα κοστίζουν 25 ευρώ! 35 λεπτά και φτάσατε!
Θα το διερευνήσω περαιτέρω και θα ενημερώσω με περισσότερες λεπτομέρειες.
Σχετικά με τις εκπτώσεις των δικών σας, από Ραφήνα και Ηράκλειο Κρητης η έκπτωση θα ισχύει κανονικά εφόσον εκδοθούν μαζί. Από Πειραιά και με blue star η έκπτωση αφορά μόνο σε άτομα στη λίστα συμμετεχόντων και τις μοτό τους.
@lmb990 μου είπες έχεις κιαλλες ερωτήσεις;
Καλησπέρα, επανέρχομαι στο θέμα αεροπορικών προς Ναξο για τους φίλους που θα έρθουν χωρίς μηχανή.
Για τα πλοία ο,τι εχουμε πει ισχύει κανονικά.
Η προσφορα της Sky Express airlines ωστοσο για εισητηρια με 25 ευρω ισχύει δυστυχώς μέχρι 7 Απριλίου, όποτε δυστυχως δε βολευει.
Παράλληλα στο νησί θα τρέχει μεταξύ άλλων άλλο ενα event το Naxos Trail Race. Ένας αγώνας τρεξίματος (Running) σε μονοπάτια, με διελεύσεις απο μοναδικά τοπία!
Η διαθεσιμότητα στα ξενοδοχεία έχει αρχίσει να περιορίζεται και καλό θα ειναι όσοι δεν έχετε ήδη κλείσει να αρχίσετε την σχετική έρευνα.
Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία, εδω είμαστε!
 
Top Bottom