New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Σε 10 το πολύ μέρες θα ανακοινωθούν και οι τιμές στην Ελλάδα. Από τέλη οκτώβρη μέσα νοέμβρη θα είναι και διαθέσιμη για αγορά η μηχανή, η απλή έκδοση πρώτα... μετά η AS...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στο Tenere 700 πάντως πρώτα αποφάσισαν ποιά θα είναι η τιμή της και μετά μπήκαν στο τμήμα έρευνας και ανάπτυξης νέων προιόντων. Γιαυτό και τα φτωχά ηλεκτρονικά.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η κάθε χώρα έχει την τιμή της

Στο τενερε το ίδιο ισχύει
Iσχύει γιατί διαφορετικό φπα κάθε χώρα, εμείς έχουμε και το τέλος ταξινόμησης που για την 1100 είναι 12% αλλά θελουν να κρατήσουν για την απλή έκδοση χωρίς dct την τιμή γύρω στα 15.000. Δηλαδή αν γίνει αυτό η Africa Twin θα ζυγίζει λιγότερο από το F850gs Adventure, θα εχει 1100 κυβικά με 10 ίππους παραπάνω και θα κοστίζει λιγότερο...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
H ATAS δεν θα στοιχίσει λιγότερο, κάθε άλλο
Μιλάω για την απλή...η ATAS δεν πάει να χτυπήσει το F850gs...η απλή ομως αν εχει πληρως ρυθμιζομενες μπρος πισω και τις εχουν βελτιώσει όπως λένε σε σχέση με το 1000 κ.εκ μοντέλο...τότε πιστευω ότι θα πάει πολύ καλά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Η απλή συγκρίνεται με το απλό η όχι;
Δεν εχεις καταλαβει ακομα πώς συγκρινονται τιμολογιακά τα Γιαπωνεζικα μηχανακια με τα Ευρωπαϊκα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν εχεις καταλαβει ακομα πώς συγκρινονται τιμολογικα τα Γιαπωνεζικα μηχανακια με τα Ευρωπαϊκα?
εδώ δεν έχω καταλάβει ότι πεθαίνουμε πριν καν αγοράσουμε και θ'απαγορευτεί η βενζίνη τι μου λες τώρα;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η απλή συγκρίνεται με το απλό η όχι;
Ολα συγκρίνονται με όλα. Εγώ προσωπικά αν ηταν να πάρω την Africa 1100 ως ανταγωνιστή για αυτα που θα ηθελα να κανει το μηχανακι θα εβαζα το 850gs το Adve...και άλλα ίσως αλλά όχι το απλό 850...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η κάθε χώρα έχει την τιμή της

Στο τενερε το ίδιο ισχύει
Μη διυλίζουμε τον κώνωπα.
Είσαι η Yamaha και ξεκινάς με μια απόφαση που λέει πως το Tenere 700 θα στοιχίζει από 9-11 χιλιάδες σε όλες τις βασικές αγορές σου. Με άλλα λόγια, δε θες να φτιάξεις κάτι θεαματικό που θα εκτινάξει το κόστος κατασκευής σε άλλες ζώνες τιμής.

Νομίζω πως αυτό ήταν το στοίχημα για τη Yamaha και μάλλον το κατάφερε.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Πράγματι έβαλαν Givi, αλλά ο τρόπος που κουμπώνουν τελικά ειναι χωρίς κάγκελα, όπως στο προηγούμενο


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελπιζω να εχουν ιδιες αποστασεις με τον προκατοχο και να κουμπωνουν.. με ενδιαφερουν ταμαλα..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αφού βλέπουν ότι το χρηματοδοτικο της Motorrad δουλεύει, γιατί δεν το εφαρμόζουν και οι άλλες εταιρείες;
 
Top Bottom