New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Άκυρο, βλακεία είπα.
Μοντέλα 2020 είναι σωστά τα λες.
Λίγα μου φαίνονται η κάνω λάθος?
Γιατί πρόσφατα ρώτησα αντιπροσωπεία για τιμές και ότι άκουσα με έκανε να αλλάξω δρόμο.
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Άκυρο, βλακεία είπα.
Μοντέλα 2020 είναι σωστά τα λες.
Λίγα μου φαίνονται η κάνω λάθος?
Γιατί πρόσφατα ρώτησα αντιπροσωπεία για τιμές και ότι άκουσα με έκανε να αλλάξω δρόμο.
Τι άκουσες δηλαδή;

Οι τιμές είναι καλές. Στις εκδόσεις με DCT και EERA νομίζω ανεβαίνει απότομα το κόστος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Oι τιμες αυτες ειναι ακριβως ιδιες με το τωρινο μοντελο. Μακαρι να ισχυουν.
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Oι τιμες αυτες ειναι ακριβως ιδιες με το τωρινο μοντελο. Μακαρι να ισχυουν.
Δεν είναι ίδιες. Για το Adventure Sports που θυμάμαι γιατί ενδιαφερόμουν, είχε 16.290 το manual και 17.590 το DCT. Δηλαδή +500 ευρώ για το manual στην τριχρωμία το καινούργιο και +700 ευρώ για το DCT στην τριχρωμία. Το μαύρο χρώματα παίζει και στις δυο εκδόσεις 300 ευρώ φθηνότερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Είναι όντως πολύ κοντά στις τιμές των ‘19 μοντέλων. Βέβαια στην πραγματικότητα υπήρχαν σιωπηρές προσφορές σίγουρα ένα χιλιάρικο κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
CRF1100 Africa Twin Adv. Big Tank Sp. Colour - 20YM 16.800 €

Αυτό ας πούμε η τιμή που με μεγάλη βέβαια επιφύλαξη μου επικοινωνήσανε ηταν +2000Ε
Επαναλαμβάνω με μεγάλη επιφύλαξη
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άκυρο, βλακεία είπα.
Μοντέλα 2020 είναι σωστά τα λες.
Λίγα μου φαίνονται η κάνω λάθος?
Γιατί πρόσφατα ρώτησα αντιπροσωπεία για τιμές και ότι άκουσα με έκανε να αλλάξω δρόμο.
Να μπαίνεις απ'την πίσω πόρτα, γιατί από μπροστά έχουν.... σφουγγαρισει!!!! :laugh:
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Στα 19.600 η adv dct eera η μαυρη και 19.900 ακομα η τρικολορε!!!
Οι τιμες με το κλειδι στο χερι και ετοιμοπαραδοτες προς το τελος Νοεμβριου.
Σημερα μιλησα με Πετσας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ειδα σημερα στην Γαλατσιου , στην honda (το μονταρανε),θα ειναι λογικα βιτρινα , ενα μαυρο με ασημί λεπτομέρειες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το ειδα σημερα στην Γαλατσιου , στην honda (το μονταρανε),θα ειναι λογικα βιτρινα , ενα μαυρο με ασημί λεπτομέρειες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το είδα κι εγώ, μόλις το έβγαζαν από το κουτί. Πέρναγα στις 13:00 από εκεί αλλά ήμουν με το κουτί, αλλιώς θα σταμάταγα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου έβγαλε το γιουτιουμπ αυτό


Μετά την έκθεση, ATAS, VstromXT και S1000XR (όχι με αυτή την σειρά προτίμησης, με αυτή την σειρά τα είδα) είναι τα μηχανάκια με τα οποία θα έφευγα από εκεί.
Μάλλον πρέπει να βγω μιά γύρα να την ζητήσω για βόλτα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και μιά που το είπα, ξέρουμε κανέναν ντίλερ (κατά προτίμηση με συνεργείο δικό του) μήπως τον προτιμήσουμε, να πάω με το κορίτσι;

Ο πιο κοντινός μου είναι ο Καρακώστας στο Γαλάτσι (ή εκεί περίπου τέλος πάντων). Ο οποίος δεν ξέρω αν έχει συνεργείο βέβαια και δεν ξέρω τι όνομα έχει σαν έμπορος, αλλά τέλος πάντων, λέμε τώρα. Νομίζω από αυτόν ήταν και το "ξεπακετάρισμα" που διαβάσαμε πιο πίσω;



edit/addition

Να γιατί χόνδα: Οι πλαϊνές είναι σχεδιασμένες για 10 κιλά. Το top case για 6 κιλά (λίγα είναι, τέλος πάντων, πιο πολλά από όσα λέει η BMW & η Suzuki). Οι πληροφορίες από το Αγγλικό site μιά που το δικό μας είναι σχεδιασμένο για... ΟΚ ας πούμε πάλι καλά που υπάρχει κιόλας. Κατάλογο αξεσουάρ δεν έχω δει ακόμα, πόσο να έχει η ψηλή σέλα άραγε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Και μιά που το είπα, ξέρουμε κανέναν ντίλερ (κατά προτίμηση με συνεργείο δικό του) μήπως τον προτιμήσουμε, να πάω με το κορίτσι;

Ο πιο κοντινός μου είναι ο Καρακώστας στο Γαλάτσι (ή εκεί περίπου τέλος πάντων). Ο οποίος δεν ξέρω αν έχει συνεργείο βέβαια και δεν ξέρω τι όνομα έχει σαν έμπορος, αλλά τέλος πάντων, λέμε τώρα. Νομίζω από αυτόν ήταν και το "ξεπακετάρισμα" που διαβάσαμε πιο πίσω;



edit/addition

Να γιατί χόνδα: Οι πλαϊνές είναι σχεδιασμένες για 10 κιλά. Το top case για 6 κιλά (λίγα είναι, τέλος πάντων, πιο πολλά από όσα λέει η BMW & η Suzuki). Οι πληροφορίες από το Αγγλικό site μιά που το δικό μας είναι σχεδιασμένο για... ΟΚ ας πούμε πάλι καλά που υπάρχει κιόλας. Κατάλογο αξεσουάρ δεν έχω δει ακόμα, πόσο να έχει η ψηλή σέλα άραγε;
Γιάννη, ο Καρακώστας έχει συνεργείο και μάλιστα αυτόν εμπιστεύεται κι ο Σαρακάκης...το VFR μου εκεί το έστειλε για την ανάκληση άξονα πριν μου το παραδώσει...εγώ δεν τον ξέρω, αλλά τον ξέρει πολύ καλά ο Κωστής onroad
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ο κ.Γιωργος ειναι παιδι μαλαμα , πολυ καλος εμπορος και χρονια στο χώρο .
Εχει συνεργειο κ έμπειρο προσωπικό , εκει εκανα τα σερβις στο αφρικα 1000 .
Εχω παρει απο εκει 3-4 μηχανακια και σαν μηχανακι αντικατάστασης οταν πηγαινα για σερβις μου έδινε το x-adv .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom