New BMW F850GS 2018;

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες κάνουν ανακλήσεις πλέον.
Αν το σκεφτείς έτσι είμαστε όλοι γκαου
Κανουν νομιζω για πιο απλα πραγματα! Δεν δεχομαι καμια μηχανη που κανει τοσα λεφτα να κανει ανακληση για τοσο σοβαρα θεματα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κανουν νομιζω για πιο απλα πραγματα! Δεν δεχομαι καμια μηχανη που κανει τοσα λεφτα να κανει ανακληση για τοσο σοβαρα θεματα
Για αυτό παίρνεις ΚΤΜ και ησυχάζεις...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Για αυτό παίρνεις ΚΤΜ και ησυχάζεις...
Εννοειτε εγω προσωπικα σε αυτα που εχω αλλαξει δεν μου ειχαν παρουσιασει κανενα προβλημα! Αν τα σκαλιζεις ολα χαλανε μεχρι και τα gs . Θυμασαι ενα πριν λιγο καιρο που καρφωσε? Εδω ομως μιλαμε για κατι αλλο
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τα τελευταία χρόνια είχε αναστραφεί η πρωτοκαθεδρία του F800gs σε σχέση με το 700gs...δεδομένου ότι η διαφορά σε κιλά πλέον με το μεγαλύτερο GS δεν είναι τόσο μεγάλη και το ότι η τιμή με τα πακέτα έχει φτάσει στα 18500...νομίζω δε θα είναι τόσο μεγάλη επιτυχία και ίσως το 750 παραμείνει μπροστά σε πωλήσεις...αν το καλοσκεφτείτε το f850gs adventure με τα πακετα βγαίνει στην τιμή του 1290 R...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ναι ακριβό αλλά πολύ χωμάτινο ΚΑΙ
Ψηλό!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι ακριβό αλλά πολύ χωμάτινο ΚΑΙ
Ψηλό!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όμορφο πάντως...:)
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ναι ακριβό αλλά πολύ χωμάτινο ΚΑΙ
Ψηλό!!!
Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτή πρέπει να είναι η comfort ή η rallye η σέλα... έχει και χαμηλή σέλα...4-5 εκατοστά πιο χαμηλή από αυτήν. Το συγκεκριμένο μαζί με την akrapovic και όλα τα πακέτα ξεπερνάει τα 19.000 ευρώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ομορφο ειναι οντως αλλα 19 χιλιαρικα τα λες παρα πολλα οχι απλα πολλα για 800 κυβικα! Βλεπω σε λιγα χρονια να φτανει το gs τα 30χιλ και το 800 τα 25χιλ
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και άντε τα δίνεις τα 19.000 και αντε ξεκινάς τα ταξίδια...το συγκεκριμένο έχει αυτονομία γύρω στα 500 χλμ...με τόσα ηλεκτρονικά που έχουν, δλδ αισθητήρες ποσο ανθεκτικά είναι σε μια πτώση σε ενα ταξίδι και εκτός δρόμου διαδρομή; Γενικότερα πόσο αξιόπιστα θα αποδειχτούν τα ηλεκτρονικά συστήματα σε βάθος χρόνου; Το καλό είναι ότι η BMW για τα μοντέλα από το 2019 και μετά δίνει 3ετή εγγύηση.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Είναι ποιο πλατύ και από το gs 1200adventure!!!
Τεράστιο!!!
Μαζί με τα 19000€ ειναι πολύ βαρύ!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Σε ευχαριστούμε @allen για τις φωτό. νομίζω με 90% γεματο ρεζερβουάρ είναι στα 244 κιλά...πιστευω αν δεν το θες για πολλά χωμάτινα ταξίδια είναι οκ. Οχι οτι δε θα είναι καλό στο χώμα αλλά θεωρώ ότι όσο πιο πολλά ηλεκτρονικά συστήματα, αναρτήσεις κτλ έχει μια adve μηχανή τόσο πιο ευάλωτη είναι...Για μένα τα πιο adve μηχανάκια αυτή τη στιγμή τελευταίας κοπής είναι το 1090 R και το Tenere 700...ίσως και το Africa αλλά όχι το DCT...21-18 τροχοί και όχι περίπλοκα ηλεκτρονικά.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Σε ευχαριστούμε @allen για τις φωτό. νομίζω με 90% γεματο ρεζερβουάρ είναι στα 244 κιλά...πιστευω αν δεν το θες για πολλά χωμάτινα ταξίδια είναι οκ. Οχι οτι δε θα είναι καλό στο χώμα αλλά θεωρώ ότι όσο πιο πολλά ηλεκτρονικά συστήματα, αναρτήσεις κτλ έχει μια adve μηχανή τόσο πιο ευάλωτη είναι...Για μένα τα πιο adve μηχανάκια αυτή τη στιγμή τελευταίας κοπής είναι το 1090 R και το Tenere 700...ίσως και το Africa αλλά όχι το DCT...21-18 τροχοί και όχι περίπλοκα ηλεκτρονικά.
Η τιμή είναι το βασικό πρόβλημα γιατί αν υποθέσουμε ότι πας για περιπέτεια
υπάρχει και η πιθανότητα ολικής καταστροφής.
Οπότε μπαίνει το ερώτημα...
-Πόσο αντέχει η τσέπη σου?
Αν η απάντηση είναι στα @@ μου παίρνω άλλο επί τόπου :wacky:
τότε μπορεί να θεωρηθεί μηχανάκι..... περιπέτειας.
Αν όχι, μιλάμε για κάτι άλλο. (Άκα και χάρλει άμα λάχει σου κάνει μια χαρά)
Τα ηλεκτρονικά αν σε αφήσουν είσαι και τέρμα.
Θες οδική βοήθειά και πρόσβαση σ ανταλλακτικά (που ίσως ο Βόλος ας πούμε δεν διαθέτει)
Στην Γερμανία είναι αλλιώς τα πράγματα αλλά εκεί τι περιπέτεια να κάνεις?
Άντε να πας στη Πλ Βάθη του Ανόβερο ξέρω γω.
Μια αρκούδα πέρασε τα σύνορα απ την Αυστρία
και φέρανε το στρατό να τη σκοτώσει
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το βρήκα στο fb, ίσως να ενδιαφέρει κάποιους που αναζητούν νέα μοτοσυκλέτα.
Υποθέτω όμως πως θα είναι γυμνές από εξοπλισμό.


 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ναι λεει μαλιστα "απο" . Το θεμα ειναι οτι οι αντιπροσωποι φερνουν μηχανες ειδικα στην bmw με πακετα εξοπλισμου. Αυτα ειναι αμεσα διαθεσιμα για να αγορασει καποιος ,που σημαινει οτι θα ξεπερασει κατα πολυ το ποσο που λεει η διαφημιση. Οποιος θελει χωρις τα πακετα γινεται παραγγελια κ μπορει να παρει πανω απο μηνα. Kλασικη τακτικη. Βεβαια για μενα ,οταν θα παρεις καινουρια μηχανη καλο ειναι να εχεις ολα τα πακετα απο την αρχη.
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Πιθανό να έχει παίξει ρόλο και αυτό που γράφει ο Al καθώς είναι εμφανές το μεγάλο ενδιαφέρον του κόσμου(και όχι μόνο όσων αγαπούν το χώμα) για το νέο Tenere.
Δημήτρη, σίγουρα στα χρήματα αυτά δε θα είναι εξοπλισμένο...το θέμα είναι να δούμε τι ακριβώς περιλαμβάνεται στα 8.900€ εκτός από πλαίσιο, τιμόνι και ρόδες :p και πόσα επιπλέον χρήματα χρειάζονται για να συμπληρωθεί με 1-2 χρήσιμα πακέτα αξεσουάρ...μόνο έτσι θα ξέρουμε αν αποτελεί πραγματική προσφορά!
Αν κάποιος βολτάρει προς τα εκεί, ας ενημερώσει :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η τιμή είναι η βασική, όπως την περιγράφει το configurator της εταιρείας, πριν την προσθήκη των πακέτων η χρωμάτων.

Το 850 με την προσφορά βγαίνει κάπου στα 17500 φουλ έξτρα, χωρίς βαλίτσες κλπ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν δούμε αυτή τη προσφορά να παίζει και από άλλους εμπόρους να ξέρετε πως κάτι άλλο παίζει και αυτό το άλλο έχει να κάνει με τις προδιαγραφές και με μηχανές που πρέπει να πινακιδωθούν άμεσα. Λέω αν....

Κάνω τη σκέψη γιατί είχα παρόμοια κρούση από άλλη μοτοσυκλετιστική εταιρεία, που μου κούρευε 2 + 1 χιλιάρικα (τα 1000 σε μορφή δώρων αξεσουάρ) από την αρχική τιμή προκειμένου να αγοράσω άμεσα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δούμε αυτή τη προσφορά να παίζει και από άλλους εμπόρους να ξέρετε πως κάτι άλλο παίζει και αυτό το άλλο έχει να κάνει με τις προδιαγραφές και με μηχανές που πρέπει να πινακιδωθούν άμεσα. Λέω αν....

Κάνω τη σκέψη γιατί είχα παρόμοια κρούση από άλλη μοτοσυκλετιστική εταιρεία, που μου κούρευε 3 χιλιάρικα από την αρχική τιμή προκειμένου να αγοράσω άμεσα.
αυτό είναι της BMW κίνητρο, όχι του έμπορου
 
Top Bottom