Newfieφαδα vol.1 Ευβοία edition 7 Μαΐου

Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
YAMAHA TENERE 700 22
Δημήτρης Χαλκίδα φτιαξε μας με τον καιρο!!!τι εκανε σημερα?
Τα μέρη της διαδρομής έιναι μέσα στα σύννεφα από σήμερα το μεσημέρι, αύριο αναμένεται να ρίξει παρα πολύ βροχή!
Όπως και να έχει μας έχεις ετοιμάσει διαδρομαρα!!
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
YAMAHA TENERE 700 22
Ο καιρός είναι σύμμαχος!Έβρεξε όχι πολύ δυνατά αλλά σχεδόν συνεχόμενα για τουλάχιστον 24ωρες και αυτό ισχύει για το σύνολο της διαδρομής!Αύριο δεν δίνει βροχές και την Κυριακή η πρόγνωση
λέει ηλιοφάνεια .Λογικά θα έχουμε ιδανικό τερέν!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Υπαρχει εθελοντης για ουραγος;
Τάσο ένας από σας θα ήταν ιδανικό, ο Ακης μου το πρότεινε αλλά εμείς θα ακολουθήσουμε την “hard” με τις διαφοροποιήσεις σε κάποια σημεία καλό είναι κάποιος που τα ξέρει να τσεκάρει την ουρά.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Όπως και να χει όμως δεν θα το αφήσουμε ξέφραγο αμπέλι, αν δεν βρεθεί κάποιος θα σε καλύψουμε/καλυψω.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Το συζητάμε και αύριο αν είναι Τάσο και βλέπουμε....Λογικά θα είμαστε 20ατομα οπότε θα πρέπει να γίνουν 2 ομαδες κατα την γνώμη μου...Και έχει να κάνει με το ποια διαδρομή θα θελει ο κάθε ένας να ακολουθήσει, hard - soft...
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Τάσο ένας από σας θα ήταν ιδανικό, ο Ακης μου το πρότεινε αλλά εμείς θα ακολουθήσουμε την “hard” με τις διαφοροποιήσεις σε κάποια σημεία καλό είναι κάποιος που τα ξέρει να τσεκάρει την ουρά.
Δυστυχως ολη την διαδρομη την ξέρω μονο εγω... Μπαινω και εγω ουραγος και καποιος που να διαβαζει γρηγορα GPS να ειναι μπροστα.

Το συζητάμε και αύριο αν είναι Τάσο και βλέπουμε....Λογικά θα είμαστε 20ατομα οπότε θα πρέπει να γίνουν 2 ομαδες κατα την γνώμη μου...Και έχει να κάνει με το ποια διαδρομή θα θελει ο κάθε ένας να ακολουθήσει, hard - soft...
Λογικα οι soft δεν θα ακολουθησουν το κομμάτι που βγαίνει από Προκόπι εως Πηλι. Θα το δουμε και από κοντα.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Θα έχουμε κάποιον που δεν εχει πατήσει καθόλου χώμα η εχει πατήσει 2, 3 φορες;

Δηλαδή να μην είναι άνετος στο χώμα;
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Το συζητάμε και αύριο αν είναι Τάσο και βλέπουμε....Λογικά θα είμαστε 20ατομα οπότε θα πρέπει να γίνουν 2 ομαδες κατα την γνώμη μου...Και έχει να κάνει με το ποια διαδρομή θα θελει ο κάθε ένας να ακολουθήσει, hard - soft...
Γενικά ειναι 2 3 άτομα που δεν ξέρω τι εμπειρια έχουν. Σχεδόν όλοι για hard ειμαστε. Αυτό δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για αρχαρίους, απλά ίσως κάνουν κάποια ασφάλτινα κομμάτια μόνοι και κάνουμε ανασυγκρότηση παρακάτω.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γενικά ειναι 2 3 άτομα που δεν ξέρω τι εμπειρια έχουν. Σχεδόν όλοι για hard ειμαστε. Αυτό δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για αρχαρίους, απλά ίσως κάνουν κάποια ασφάλτινα κομμάτια μόνοι και κάνουμε ανασυγκρότηση παρακάτω.
Ναι Τάσο ας δούμε το πρωί μολις μαζευτούμε και αποφασιζουμε, οπως και να έχει θα βγάλουμε ακρη...
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Για το θέμα ομάδων και ρυθμού για το πως θα πηγαίνουν θα ήταν καλύτερα να γίνει σε πιο ελεύθερη φάση όπως στο Τρόφυ ας πούμε.
Δηλαδή ομάδες δύο με τρία άτομα που είναι συνήθως φίλοι/γνωστοί/συγγενείς που να γνωρίζονται και να ταιριάζουν οδηγικά,
Δέκα και είκοσι άτομα να πηγαίνουν όλοι μαζί και να ευχαριστιούνται όλοι λιγάκι δύσκολο.
Ταπεινή μου γνώμη
Επίσης θα ήταν καλό να γνωρίζει ο δημιουργός της βόλτας 2wheeler τον οποίον ευχαριστούμε για τη όμορφη βόλτα που μας ετοίμασε αν υπάρχει κάποιος από τους δηλωθέντες που να μην έχει συσκευή πλοήγησης,
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Για το θέμα ομάδων και ρυθμού για το πως θα πηγαίνουν θα ήταν καλύτερα να γίνει σε πιο ελεύθερη φάση όπως στο Τρόφυ ας πούμε.
Δηλαδή ομάδες δύο με τρία άτομα που είναι συνήθως φίλοι/γνωστοί/συγγενείς που να γνωρίζονται και να ταιριάζουν οδηγικά,
Δέκα και είκοσι άτομα να πηγαίνουν όλοι μαζί και να ευχαριστιούνται όλοι λιγάκι δύσκολο.
Ταπεινή μου γνώμη
Επίσης θα ήταν καλό να γνωρίζει ο δημιουργός της βόλτας 2wheeler τον οποίον ευχαριστούμε για τη όμορφη βόλτα που μας ετοίμασε αν υπάρχει κάποιος από τους δηλωθέντες που να μην έχει συσκευή πλοήγησης,
Για το GPS το εχω θέσε παραπάνω. Νομίζω θα έχουν όλοι. Για τα γκρουπάκια ναι, το εχω ξαναναφερει θα το δουμε πως θα εξελιχτει!!!
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Παιδιά εγώ gps δεν έχω.. και την εφαρμογή στο κινητό δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!
Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα!

Όσον αφορά στην εμπειρία στο χώμα έχω πολύ λίγη από τότε που είχα το Dominator (αρκετά χρόνια πριν δλδ) και με το Tenere ελάχιστη.

Βρήκα pro στολή όμως.. χαχαχ :ha
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Παιδιά εγώ gps δεν έχω.. και την εφαρμογή στο κινητό δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!
Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα!

Όσον αφορά στην εμπειρία στο χώμα έχω πολύ λίγη από τότε που είχα το Dominator (αρκετά χρόνια πριν δλδ) και με το Tenere ελάχιστη.

Βρήκα pro στολή όμως.. χαχαχ :ha
Παρε φορτιστη μαζι!!! Και κατεβαστε ολοι και την soft να υπαρχει αν χρειαστει!

Θα το δουμε παρεα!!
 
Top Bottom