NEXX D1

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
Καλησπερα.ειμαι σε αναζητηση κρανους adventure και με τα νεα δεδομενα στις τιμες του LOUIS.DE 200 ευρω περιπου γλυκοκοιταζω το NEXX D1 .Δεν εχω καθολου εμπειρια με adventure κρανη και θα ηθελα την γνωμη σας.το κρανος το θελω για δευτερο μιας κι εχω στην κατοχη μου και ενα SHOEI NXR για τα μακρυνα...η χρηση του θα ειναι καθαρα για κοντινες αποστασεις ασφαλτου μεσα και εξω απο την πολη και χρηση εκτος δρομου(χωμα).οποιαδηποτε γνωμη και συμβουλη θα με βοηθουσε.Εαν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο κρανος σε αυτο το στιλ και σε αυτα τα χρηματα θα βοηθουσε και αυτο.ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και αναμενω σχολια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Έχω ακούσει και καλά σχόλια και πολύ κακα... Αν δε το φορέσεις για να αποφασίσεις μην προχωράς κατά τη γνώμη μου.
 

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
Έχω ακούσει και καλά σχόλια και πολύ κακα... Αν δε το φορέσεις για να αποφασίσεις μην προχωράς κατά τη γνώμη μου.
Δεν έχω την δυνατότητα να το δοκιμάσω γιατί ζω στην Ξάνθη και δεν υπαρχει καποιο καταστημα που να έχει αυτό το κράνος.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
@maddog κι εγώ από επαρχία είναι και δε θα αγόραζα κάτι το οποίο κοστίζει 200-300-400€ χωρίς να το δοκιμάσω. Διάβασε τα σχόλια από ιδιοκτήτες και ψάξε κάποιον που να το έχει αγοράσει ήδη. Το εχει νομίζω ο @elis_GS (αν δεν κάνω λάθος). Ίσως μπορεί να σε διαφωτίσει αν το δει...
 

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
@maddog κι εγώ από επαρχία είναι και δε θα αγόραζα κάτι το οποίο κοστίζει 200-300-400€ χωρίς να το δοκιμάσω. Διάβασε τα σχόλια από ιδιοκτήτες και ψάξε κάποιον που να το έχει αγοράσει ήδη. Το εχει νομίζω ο @elis_GS (αν δεν κάνω λάθος). Ίσως μπορεί να σε διαφωτίσει αν το δει...
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου.Γιαυτο ανοιξα αυτο το θεμα.για να μαθω οσα περισσοτερα γινεται για αυτου του τυπου τα κρανη μιας και δεν εχω καθολου εμπειρια σε adventureκαταστασεις...;););)
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Σωστό είναι αυτό που λέει ο φίλος από πάνω.
Όμως,στην συγκεκριμένη περίπτωση το κράνος πωλείται στην μισή τιμή.
Ίσως αξίζει το ρίσκο να το πάρεις,να το δοκιμάσεις όταν έρθει στο σπίτι σου,χωρίς να βγάλεις καρτελακια κλπ,χωρίς να το δοκιμάσεις εν κινήσει,και αν δεν σου κάνει το νούμερο θα βρεις λογικά να το δώσεις όσο το πήρες.η σχεδόν όσο το πήρες.
 

Giorgio

Μέλος
Όνομα
George Karakostas
Μοτό
KTM LC4 640 Adventure
Καλησπερα.ειμαι σε αναζητηση κρανους adventure και με τα νεα δεδομενα στις τιμες του LOUIS.DE 200 ευρω περιπου γλυκοκοιταζω το NEXX D1 .Δεν εχω καθολου εμπειρια με adventure κρανη και θα ηθελα την γνωμη σας.το κρανος το θελω για δευτερο μιας κι εχω στην κατοχη μου και ενα SHOEI NXR για τα μακρυνα...η χρηση του θα ειναι καθαρα για κοντινες αποστασεις ασφαλτου μεσα και εξω απο την πολη και χρηση εκτος δρομου(χωμα).οποιαδηποτε γνωμη και συμβουλη θα με βοηθουσε.Εαν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο κρανος σε αυτο το στιλ και σε αυτα τα χρηματα θα βοηθουσε και αυτο.ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και αναμενω σχολια...
Εγώ το πήρα..
Το δοκίμασα πρώτα... κανονικά το μέγεθος που φοράς πάρε..ξέρεις.. μεζούρα στο μέτωπο κλπ..
Πολύ καλό και εξαιρετική τιμή.. δεν θα το ξαναβρείς σε αυτά τα χρήματα. Σε εμένα στοίχισε 129*15 μεταφορικα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom