Nexx wed 2

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα σε όλους. Έχει κάποιος το συγκεκριμένο κράνος? Δεν το έχω δεί από κοντά, αλλά μου άρεσε πολύ και είπα να το ψάξω...
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Και εγώ το κοιτάω ,πολύ όμορφο κράνος μάλλον θα το πάρω απλά με προβληματίζει λιγο το βάρος του.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Το έχω 2 χρόνια.Είναι σχετικά βαρύ.Εγώ προσωπικά δεν θα το αγόραζα πάλι.Πλέον δεν μένουν κουμπωμένες κάποιες επενδύσεις,έχει αρκετό θόρυβο.Επίσης ο θόρυβος οφείλεται και στον μηχανισμο της ζελατίνας ηλίου, ο οποίος βρίσκεται στο επάνω μέρος του κράνους και περνάει και αέρας μεσα.Επίσης είναι πιο σταθερό με την επέκταση του γείσου (για εμένα προσωπικά και στο 990).Ακόμη σου δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο ποιοτική η συναρμολόγηση.Πάντα φοβάμαι μην ξεκουμπώσει κάτι.Και οι μηχανισμοί που συγκρατούν την ζελατίνα είναι πολύ ευαίσθητοι,όταν το πρωτοπήρα και πήγα να αλλάξω από adventure σε street mode ,μου έσπασε ο ένας.Τέλος έχω το γκρι ματ.Μεγάλο λάθος το ματ χρώμα σε κράνος.Πολύ δύσκολο στο καθάρισμα και κάποια σημαδια απο έντομα ενσωματώθηκαν και δεν βγαίνουν καθόλου.
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Καπου είχα διαβάσει ότι είναι και λιγο στενό στα νούμερα; Σχετικό είναι βέβαια αυτό αναλογος το σχήμα κεφαλιού.με έχει κερδίσει πάντως σχεδιαστικά...
τώρα έχω το agv ax-8 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από θέμα βαρουσ ,το γείσο το έχω σπάσει μια φορά ,απλά έχει έρθει ο καιρός για αλλαγή.
Ίσως το Touratech είναι ένα κλικ πιο ποιοτικό,αλλά νομίζω ξεφεύγει και στην τιμή λιγο.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Η τιμή του εδώ στην Ελλάδα δεν αντιστοιχεί στην ποιότητα του... Έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά για επενδύσεις που ξεκουμπωνουν, τριξιματα και άλλα. Μου άρεσε πολύ σαν σχήμα αλλά βλέπω να καταλήγω σε shoei σε αυτά τα χρήματα...
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Το έχω από τα τέλη του Απριλίου 2020, το δώρο μου για το lock down..
Δεν έχει τύχη να βγώ σε μεγάλη διαδρομή οπότε δεν έχω άποψη για τριξίματα κλπ..
Στο βγάλσιμο ξεκουμπώνουν τα πίσω κλίπ της εσωτερικής επένδυσης, αυτό δεν μου αρέσει καθόλου και κάθε φορά σιχτιρίζω τα 300€ του..
Από βάρος είναι οκ, δεν έχω κάποιο παράπονο στα χλμ μου στην ζούγκλα του κέντρου της Αθήνας.
Καλώς ή κακώς πήρα το ερημί χρώμα, ματ δυστυχώς, αλλά το είχα ερωτευτεί από.την πρώτη στιγμή αυτό το χρώμα.
Κουβαλάω μαζί μου, όσο είναι εφικτό, την θήκη του για να το κρατήσω όσο καλύτερα γίνεται.
 
Top Bottom