nexx xd1 voyager

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Παίδες καλησπερα! μ αρεσει αυτο το κρανος... εχουμε καμια αποψη?? ξερουμε που θα το βρουμε στην καλυτερη τιμη της αγορας?? το εχω βρει 390 στον τζωρτζόπουλο (που απ οτι θυμαμαι δεν κοβει ουτε ευρω..)

εικονα δεν μπορω να ανεβασω... προσπαθησα τα παντα..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Παίδες καλησπερα! μ αρεσει αυτο το κρανος... εχουμε καμια αποψη?? ξερουμε που θα το βρουμε στην καλυτερη τιμη της αγορας?? το εχω βρει 390 στον τζωρτζόπουλο (που απ οτι θυμαμαι δεν κοβει ουτε ευρω..)
Ολοι "κόβουν".
Ask ,and you shall have !!! ;)

...εικονα δεν μπορω να ανεβασω... προσπαθησα τα παντα..
Bοηθάω. :)

 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δεν έχω ψωνίσει ποτέ από louis.de, τι θα ΄λεγες για 90 ευρώ κάτω https://www.louis.de/en/artikel/nexx-x-d1-voyager-enduro-helmet/215353?list=132637401

Από συγκριτικά που έχω διαβάσει είναι πολύ καλό κράνος. Το μόνο μείον που λένε είναι ότι λόγω πολλών αεργαγωγών κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο.
Στην ουσία είναι το ίδιο με το κράνος της touratech αλλά με άλλα υλικά (όχι carbon) με επιπλέον το εσωτερικό φιμέ τζάμι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλημερα ευχαρηστω για τις απαντησεις!!! Και στις δυο φωτο που ανεβασατε μιλαμε για το πρωτο κρανος... εχω κοιταξει lοuis και δεν εχει νουμερο στο συγκεκριμενο και στα αλλα η τιμη ειναι οσο εδω, στο fcmoto εχει, ολα κομπλε νουμερα, γραφικα, 30 ευρω φθηνοτερο απο οτι ελλαδα.. πιστευω κατι θα μου κοψουν κι εδω... θα ρωτησω και απο κοντα τον τζωρτζοπουλο λοιπον...
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Το έχω εγώ, το χρησιμοποίησα σε ταξίδι κάπου στα 5000 χλμ.... Καλή εφαρμογή και αρκετό ελαφρύ αλλά δεν το προτείνω γιατί είναι ΠΟΛΎ θορυβώδες :( :(
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
AAααααα....ΚΤΜοκρανος ψαχνεις εε?? :p
Εγω γλυκοκοιταζω το Arai Tour το οποιο βγαινει και στους χρωματισμους που ψαχνεις,με λιγα παρανανω ευρα αλλα ειναι πανεμορφο και καλυτερο νομιζω σε γενικες γραμμες χωρις τοση φασαρια οση το nex!!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
εννοειται οτι ειναι καλυτερο το arai αλλα κοστιζει οσο 2 nexx... εναλακτικα παιζεις shoei hornet ds (το παλιο) ή hornet adv (το καινουριο) η agv ax-8 dual evo (το οποιο δεν μου το γεμιζει το ματι)... βλεπουμε... :thinking:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Kολοκυθια εχει Γιαννο,τα εψαξα ενα ενα και δεν υπαρχουν Medium Large XLarge.
Ασε που τωρα θα με ζαλισουν στην παραθεση διαφημισης,παω να τους αποκλεισω.
Σορρυ έχεις δίκιο, ξέχασα την χαζομάρα του σαιτ αυτού που σου βγάζει την επιλογη να διαλέξεις νούμερο και μόλις το κάνεις σου λέει μετά δεν υπάρχει! :banghead::wacky:
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
γενικα φοραω medium οποτε ειναι λιγο συσκολο να βρω σε τιμη πατο... εχω ψαξει (ινερνετικα μεχρι τωρα) σε fcmoto motocard helmetcity απο ξενα και απο ελληνικα mcmotor megastockbazaar papastavroushops motorparts bikers-world xmoto stelpet και tzotzopoulos... η αναζητηση ηταν για το arai tour x3 για το shoei hornet ds για το agv ax8 dual και για nexx xd1... οι τιμες που παιζουν εδω στην ελλαδα ειναι σε καποιες ενα 20αρικο πανω και σε καποιες κανα 5αρι ευρω φθηνοτερες... θα δω τι θα κανω.. θα παω να ρωτησω και στον τζωρτζοπουλο καποια μερα απο αυτες...

Στο icon variant δεν μ αρεσει αυτο το κερατο-καρουμπαλο που εχει πισω... το shark κι αυτο δεν με τρελαινει κιολας... προς το παρων θα βολευτω με το arai μου και θα ψσχνω καμια ευκαιρια..
ευχαρηστω για τις απαντησεις!!!
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Έχω φάει τον τόπο κ εγώ για ενα φίλο που θέλει x3 medium εντός και εκτός χωρας αλλα δυστυχώς δεν παίζει τιποτα!
Σε αναμονή προσφοράς για το x4 λοιπόν και ευκαιρία να ανανεώσω κ το δικό μου x3.

Αν θες κάτι καλο για τουριστική χρήση χωρίς θόρυβο και τριξίματα πάρε Arai ή δοκίμασε οτι άλλο προτιμήσεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Παίδες καλησπερα! μ αρεσει αυτο το κρανος... εχουμε καμια αποψη?? ξερουμε που θα το βρουμε στην καλυτερη τιμη της αγορας?? το εχω βρει 390 στον τζωρτζόπουλο (που απ οτι θυμαμαι δεν κοβει ουτε ευρω..)

εικονα δεν μπορω να ανεβασω... προσπαθησα τα παντα..
o louis το έφερε πάντως σε M
https://www.louis.de/en/artikel/nexx-x-d1-voyager-enduro-helmet/215353?list=141833008
 
Top Bottom