Nikon vs Canon (entry level)

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ημουν στο ιδιο διλλημα πριν απο καμποσα χρονια και πηγα σε Νικον. Μου ειχε φανει καλυτερη ποιοτικα και με πιο ευχρηστο μενου
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νικονακηδες και κανονακηδες.... Έχει πλάκα και αυτή η κόντρα.
Εγώ θα πρότεινα να τις δεις από κοντά και να τις χαιδεψεις πρώτα.
Σε δυνατότητες πάνω κάτω οι ίδιες θα είναι... Αλλα νομίζω ότι βρίσκεις πιο εύκολα φακούς nikon Μεταχείρω σε καλές τιμές.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πιάσε τις στο χέρι σε κάποιο πολυκατάστημα. Μπορεί κάτι να βρεις που να μην σου αρέσει στο πως είναι στο πιάσιμο ή στα κουμπιά.

Αν τις βρεις "ίδιες", εκ των δύο θα προτιμούσα Nikon γιατί σε "δύσκολες συνθήκες" με μεγάλες αντιθέσεις φωτισμού στο κάδρο βλέπω ότι αποτυπώνει περισσότερη πληροφορία στα σκοτεινά.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βγάζει η σονι φωτογραφικές..,? LOL!!

Ασε την σονι να βγάζει ηχοσυστήματα και τις σοβαρες εταιρίες να βγάζουν μηχανές.,

:pointu:
Σε λιγο θα μας πεις οτι και ο Rossi οδηγει αρμόνιο! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Huawei bitchezzzzzzz

:friend:
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Από μικρός στους καουμπόηδες και Ινδιάνους ήμουν με τους δεύτερους, στον Λούκι Λουκ και στους Ντάλτον ήμουν με τον Αβερελ, στους Γκοστμπαστερς ήμουν με το Σλάιμ και από την Mystery Co. ήμουν με τον Σαγκι.

Όπως καταλαβαίνετε μια ζωή πάω με τους "χαμένους", όποτε μπορείτε να φανταστείτε ποια από τις 2 αγόρασα μόλις πριν από 30 λεπτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Από μικρός στους καουμπόηδες και Ινδιάνους ήμουν με τους δεύτερους, στον Λούκι Λουκ και στους Ντάλτον ήμουν με τον Αβερελ, στους Γκοστμπαστερς ήμουν με το Σλάιμ και από την Mystery Co. ήμουν με τον Σαγκι.

Όπως καταλαβαίνετε μια ζωή πάω με τους "χαμένους", όποτε μπορείτε να φανταστείτε ποια από τις 2 αγόρασα μόλις πριν από 30 λεπτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
λογικά νικον
 
Top Bottom