Nishua enduro

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Για ριξε το κουπονι που το φερνει κατω απο τα 200ευρω και θα σου πω εγω την αλλη εβδομαδα αν ειναι δελεαστικο!

Το εχει ο @onroad , και το παρακολουθω κι εγω εδω και καιρο να πεσει κατω απο τα 200 για να το χτυπησω για καθημερινο αλλα δε μου καθεται..

Στα χερια μου που το εχω πιασει ειναι παναλαφρο, ποιοτικα μαξιλαρακια κλπ, μονο το γεισο ειναι λιγο γτπ αλλα δεν πειραζει.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
αρνητικα = κανει θορυβο , δεν κλεινουν οι εμπρος αεραγωγοι , η ζελατινα αμα την βγαλεις πολλες φορες δεν σφραγιζει καλα ,στα πολλα το γεισο κανει κολπα.
θετικα = ελαφρυ -πολυ ελαφρυ -παναλαφρο

Το φοραω καθε μερα εδω και ενα χρονο , τα μαξιλαρακια ειναι σουπερ και επισης ειναι με βελκρο , το οποιο βοηθαει να ειναι πολυ σταθερα .
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Για ριξε το κουπονι που το φερνει κατω απο τα 200ευρω και θα σου πω εγω την αλλη εβδομαδα αν ειναι δελεαστικο!

Το εχει ο @onroad , και το παρακολουθω κι εγω εδω και καιρο να πεσει κατω απο τα 200 για να το χτυπησω για καθημερινο αλλα δε μου καθεται..

Στα χερια μου που το εχω πιασει ειναι παναλαφρο, ποιοτικα μαξιλαρακια κλπ, μονο το γεισο ειναι λιγο γτπ αλλα δεν πειραζει.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Hμουν λατρης των αρχικων Uvex Enduro εδω και πολλααααα χρονια. Τρομερη πχιοτητα για τα λεφτα τους, ζελατινα (supravision θυμαμαι την ελεγε) με επιστρωση που δεν θολωνε με τιποτα και κενο για να κλεινει κανονικα ακομα και οταν φορουσες μασκα, και φυσικα πολυ ανετα στο κεφαλι. Ημουν τοσο ευχαριστημενος που ειχα αγορασει δυο φορες συνεχομενα, μεχρι που εκλεισε η Uvex, ηταν ομως τα φθηνα θερμοπλαστικα -και βαρια- μοντελα. Παντα ζηλευα το καρμπον και δεν προκαμα να το παρω.

Οταν πηρα χαμπαρι οτι η Nishua αγορασε τα καλουπια και ξαναεβγαλε τα κρανη, περιμενα να βρω σε ευκαιρια το καρμπον και το πηρα πριν 2 χρονια στα 200€ απο Λουη. Παρα πολυ ελαφρυ κρανος, παρα πολυ καλος εξαερισμος και πληρη ανταλλαξιμοτητα των αξεσουαρ με τα παλια Uvex. Δεν ειναι σιγουρα οσο αθορυβο ειναι το ΝΕΧΧ μου αλλα ειναι πολυ ελαφρυτερο. Μεγαλο μειον οπως λενε και παραπανω το παρα πολυ ευκαμπτο γεισο, το εχω δει να γυριζει καθετα -δεν υπερβαλω- σε μερα με πολυ ισχυρους πλευρικους ανεμους. Για μενα η λυση ηταν ευκολη, εβγαλα ενα γεισο απο τα παλιοτερα Uvex μου που ηταν πιο στιβαρο και το κουμπωσα επανω. Ομως ενας απο τους λογους που ειναι τοσο ευκαμπτο το γεισο ειναι τα μεγαλα κενα που εχει, που βοηθανε πααααρα πολυ στις υψηλες ταχυτητες στην εθνικη. Η ζελατινα δεν ειναι η παλια εξαισια της Uvex, αλλα μια καινουρια παραλλαγη που παιρνει pinlock (περιεχεται στη συσκευασια). Φυσικα κανει δουλεια αλλα για δευτερη/νυχτερινη εχω στη βαλιτσα μια απο τις παλιες των Uvex μου μιας και εγγυημενα δεν θα θολωσουν. Γενικα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, και καλο φινιρισμα.

Για 200€ προτεινεται χωρις δευτερη κουβεντα.
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Το κουπόνι παραπάνω έχει ισχύ έως την 16 Δεκ. Το διευκρινίζω επειδή στη φώτο παραπάνω δε φαίνεται.
Διαβάζω:

"* € 50 δελτίο έκπτωσης που ισχύει από τώρα έως τις 16 Δεκεμβρίου 2018. Εξαγοράστε το κουπόνι σας όταν κάνετε μια αγορά € 249 ή περισσότερο (μετά την επιστροφή) στο κατάστημα της Louis σας ή μέσω ταχυδρομικής παραγγελίας. Αυτό το δελτίο....... Μόνο ένα δελτίο ανά άτομο ανά αγορά."

Αν καταλαβαίνω καλά η παραγγελία πρέπει να είναι τουλάχιστον 249+50=299ευρώ. Σωστά;
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Διαβάζω:

"* € 50 δελτίο έκπτωσης που ισχύει από τώρα έως τις 16 Δεκεμβρίου 2018. Εξαγοράστε το κουπόνι σας όταν κάνετε μια αγορά € 249 ή περισσότερο (μετά την επιστροφή) στο κατάστημα της Louis σας ή μέσω ταχυδρομικής παραγγελίας. Αυτό το δελτίο....... Μόνο ένα δελτίο ανά άτομο ανά αγορά."

Αν καταλαβαίνω καλά η παραγγελία πρέπει να είναι τουλάχιστον 249+50=299ευρώ. Σωστά;
Όχι. Αν αγοράσεις κάτι που κάνει 249,01 χωρίς μεταφορικά, θα πληρώσεις -50.

ΥΓ χρόνια πολλά για την γιορτή σου!
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Θα με κάνετε να αλλάξω γνώμη :punch:
Έλεγα να πάω στο acerbis reactive αλλά μάλλον το βάρος κερδίζει μιας και το θέλω για 2ο. Με χαλάει το μαύρο ρε γ@μ@τ@!
Πάντως στο διπλανό φόρουμ στην Αμερική, σε σύγκριση που κάνουν με το αντίστοιχο klim krios, δεν βρίσκουν κάποια ουσιαστική διάφορα. (Αυξάνει λίγο το βάρος αλλά λόγω του DOT).
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το κουπόνι το εχω κι εγω, δεν είναι ατομικο. Ενας κωδικος ειναι , ιδιος για ολους, 584.

Παντως χαζευοντας χτες το Louis προσεξα ότι εχει "πεσει" πολυ... Καμια σχεση με την ποικιλια που ειχε πριν.
 
Top Bottom