Nordcap dakar II vs Nordcap adventure evo

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα.. Έχει κάποιος εμπειρία από τα συγκεκριμένα μπουφάν..Το θέλω για χειμώνα, για τα πολλά κρύα..
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Κι όμως, τα nordcap είναι ότι πιο ζεστό έχω φορέσει. Έχω και Revit αλλά δεν είναι ζεστό. Βέβαια, έχει να κάνει και με το μοντέλο.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Νομίζω χειμωνιάτικο καθαρά είναι το dakar.
To adve evo είναι 4 εποχών.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω το adve πρώτης γενιάς και στο κρύο είναι σκλι...
Το πανταλόνι μας τα χάλασε λίγο αλλά το μπουφάν με έχει κάνει μάγκα πολλές φορές..
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Καλησπέρα, είμαι κάτοχος Adventure EVO μπουφάν μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ποτέ κρύο φορώντας πάντα από μέσα απλά ένα λεπτό μακρυμάνικο..

Το χω δοκιμάσει μέχρι τους 8 βαθμούς βέβαια σε ταξίδι εκτός Αθηνών σε βουνό, ακόμα δεν έχει τύχει να πετύχω πιο χαμηλή θερμοκρασία.

Επίσης σε 2 περιπτώσεις έντονης βροχής, που δεν είχα μαζί μου το αδιάβροχο σετ, ήταν αξιόπιστο δεν πέρασε νερό.

Το καλοκαίρι που το χρησιμοποίησα χωρίς την ισοθερμική επένδυση (αλλά με την αδιάβροχη μόνιμα επάνω) ήταν αρκετά δροσερό. Έχει πολλά σημεία για να παίρνεις αέρα.

Για τα χρήματα του θα το χαρακτήριζα πολύ τίμιο, αν εξαιρέσεις τις προστασίες οι οποίες σε σχέση με τα ακριβότερα επώνυμα μπουφάν δεν είναι τόσο ποιοτικές (αν και για τα αντίστοιχα μπουφάν θες τα διπλάσια λεφτά).
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Adventure evo αξιζει σαν μπουφαν;γιατι εγινε ενα λαθος σε μια παραγγελια και μου το αφηνουν στα 150€ και το σκεφτομαι...
Εχει κανεις εμπειρία;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχω το απλό αντβεντσουρ κανα 3 χρόνια.
Ικανοποιημένος είμαι.
Φίλος πήρε πρόσφατα το εβο και είναι βελτιωμένο στα σημεία Όσον αφορά εργονομία κλπ.
Με 150€ θα το έπαιρνα χωρίς πολύ σκέψη αν ήμουν για μπουφάν!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εχω το Adventure Evo σχεδόν εναμισι χρόνο αλλά έχω βγάλει την επένδυση απο την αρχή γιατί ήταν φούρνος.

Ετσι κι αλλιώς προτιμώ ισοθερμικά και λεπτότερες και πιο πολλές στρώσεις απο τις επενδύσεις στα χειμερινά .
Πολύ καλό μπουφάν, αν είχε σήματα Alpinestars, η Dainese με υπερδιπλάσια τιμή πάλι το ίδιο θα έλεγα.



Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom