Offroad με χοντρές και μεγαλούτσικες Κυρίες.Πάνε...;

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Κ τοτε να δειτε λερωμενα βρακιά αμα σας κυνηγάει με τον πλαστη τσαντισμενη γυναίκα :D

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:yew::yew::yew::ok:

και το φωναζω εδω και χρονια...
να σταματησει η στρατολογηση των αντρων...

φανταστειτε ....
γυναικα με περιοδο και οπλο στα χερια ....

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:


.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Βαγγέλη, δεν υποτιμώ το 640, ούτε λέω υπερβολές για τα μεγάλα. Κυρίως δε μιλώ επί προσωπικού , ούτε το μέτρο μου στα δύσκολα και στα όρια είναι οι 2 βόλτες που έχουμε κάνει παρέα σε φλαταδούρες. Δείξε μου ένα 640 σε κάποιο δύσκολο σημείο και θα σου πω εύκολα 10 με 20 άτομα με 1200 GSA που πάνε για πλάκα εκεί. Δεν έγραψα υπερβολή, ξέρω καλά τι έγραψα.

Κι ο Δημήτρης σ αυτό που γράφει, δίκιο έχει! Για extreme καταστάσεις, πάμε σε enduro. Τα on/off, είναι ότι λέει ο τίτλος τους ;) .Κι άντε να πω ότι το 640 το καταδικάζω, βάζοντάς το με όλα τα άλλα. Άντε , εκεί να δεχτώ ότι φλερτάρω με την υπερβολή. Από εκεί κι επάνω, του Dakar συμπεριλαμβανομένου, μικρές οι διαφορές φίλε. Λέμε από 190 -/+ και βάλε σε κιλά....!!!! Όλα ίδια ;). Τις διαφορές τις κάνει ο 21'' μπροστά, μια καλή ανάρτηση κλπ.... Σε ότι αφορά το μηχανάκι, δηλαδή το 20% της υπόθεσης!!! Το 80% το ξαναλέω, είναι ο αναβάτης :cool:
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Τζαμπα φαιά ουσία σπαταλαμε σε αυτό το θέμα και δε πρόκειται να καταλήξει πουθενά...
Άλλος έχει 10 μηχανακια( 1 για την κάθε περισταση- πίστα,enduro,mx,χοντρη για long way round,scooter-παπι για κάθε μέρα),άλλος εχει 2 ,αλλος 3,αλλος 1 εργαλειο για όλα . Άλλος μπορει και πάει μία χοντρή εκεί που ένας με μικρό μόνοκύλινδρο δε μπορει, άλλος δε μπορει.Σιγουρα το βάρος παίζει καταλυτικό ρόλο στην εκτός δρόμου οδήγηση,αλλα μεγάλο ρόλο παίζει και ο αναβατης.τα μηχανακια κάνουν πράγματα που δε φανταζόμαστε,παραδειγμα και τα βίντεο από πάνω.το καλύτερο εντουρο μηχανάκι να μου δώσεις και παράλληλα το δικό μου f650gs στο Μανιατη ή το Σπανο σε μία πίστα enduro, το αποτέλεσμα το φανταζόμαστε...
Οπότε βολταρουμε όπως μπορούμε με ότι έχουμε και αγαπάμε και το αγαπάμε γιατί μπορεί και μας πάει εκεί που θέλουμε,και αν συναντήσουμε εμποδιο δυσκολο,υπαρχουν και οι εναλλακτικές διαδρομές....από την άλλη κάποιοι θα επιλέξουν να διακινδυνεψουν ασχετα αν έχουν την ικανότητα αυτοι ή το μηχανάκι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Νομιζω οτι ολοι συμφωνουμε στο κυριο ερωτημα...αν πανε τα μεγαλα ον οφ στο χωμα:ok:.Απο κει και επειτα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...:D
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Πολύ κουβέντα και νομίζω ότι η απάντηση για χωμάτινες με μεγάλα OnOff είναι στη παρέα και στην ομαδική δουλειά....

Πόσες φορές περάσαμε από πραγματικά δύσκολα μέρη και ένας τραβούσε από μπροστα, άλλος έσπρωχνε, άλλος κρατούσε
από πλαί...και κανα δυο φωτογράφιζαν...

Ριξτε μια ματιά στα απίστευτα videάκια με τους τρελλοπολωνούς....

...καλή παρέα και όρεξη για ταλαιπωρία...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ κουβέντα και νομίζω ότι η απάντηση για χωμάτινες με μεγάλα OnOff είναι στη παρέα και στην ομαδική δουλειά....

Πόσες φορές περάσαμε από πραγματικά δύσκολα μέρη και ένας τραβούσε από μπροστα, άλλος έσπρωχνε, άλλος κρατούσε
από πλαί...και κανα δυο φωτογράφιζαν...

Ριξτε μια ματιά στα απίστευτα videάκια με τους τρελλοπολωνούς....

...καλή παρέα και όρεξη για ταλαιπωρία...
Εχουμε και εμεις τέτοιες βόλτες Στέλιο. ..!!
Όπως το λες.....όρεξη να έχουμε και να τριγυρνάει στα βουνά με ότι έχει ο καθένας και με βοήθεια θα πηγαίνουμε και θα γυρίζουμε με χαμόγελα.

Το θεμα το άνοιξε ο Βαγγέλης . .....γιατί δεν μπορεί να πιστέψει ότι οι χοντρές πάνε δίπλα στα μικρά. .:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkpapa

2f4u
Περιοχή
Athens
Όνομα
george
Μοτό
bmw r1200gs
Τελικα ο καθενας με το πονο του ειμαστε. Οταν εγραψα για το περιβοητο περασμα!! που δεν περασα φυσικα θεωρουσα δεδομενο οτι ο χ Σπανος μπορουσε να το περασει 90% ενω εγω θα ειχα 30%.
Φυσικα ο οδηγος ειναι Α_Ω στην υποθεση με οτι και αν καβαλαει.
Γιαυτο και πρεπει να καταλαβαινει που τον παιρνει και που οχι και να τη κανει..Με 2 καλα χειρουργεια εξαμηνα σιγουρα ειμαι ενας απο αυτους. Παντως στο τελευταιο μεγαλο κομματι που καναμε στο Πραθι το να πηγαινεις σε σημεια με 160km για πλακα δεν το κανει κανενα μικρο με τετοια ανεση και ασφαλεια οποτε αλλη φορα ψαχνουμε για τετοιους δρομους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Σε αυτή τη συζήτηση έχει ενδιαφέρον αυτό το βίντεο:


Στην αρχή έβαλαν σε μοτο κρος πίστα ένα Άφρικα 1000 και ένα 1190R. Για να δουν πως συμπεριφέρονται σε τεραιν που δεν τους ταιριάζει.

Έπειτα αναμετρήθηκαν ένα ΚΤΜ 1190R που το οδήγησε επαγγελματίας μοτο κροσάς και ένα ΚΤΜ 450 που το οδήγησε "απλός" αναβάτης.
Τελικά βγήκε μπροστά το 450...

Σίγουρα τη διαφορά την κάνει ο αναβάτης ΑΛΛΆ και η μοτοσυκλέτα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε αυτή τη συζήτηση έχει ενδιαφέρον αυτό το βίντεο:


Στην αρχή έβαλαν σε μοτο κρος πίστα ένα Άφρικα 1000 και ένα 1190R. Για να δουν πως συμπεριφέρονται σε τεραιν που δεν τους ταιριάζει.

Έπειτα αναμετρήθηκαν ένα ΚΤΜ 1190R που το οδήγησε επαγγελματίας μοτο κροσάς και ένα ΚΤΜ 450 που το οδήγησε "απλός" αναβάτης.
Τελικά βγήκε μπροστά το 450...

Σίγουρα τη διαφορά την κάνει ο αναβάτης ΑΛΛΆ και η μοτοσυκλέτα!
Μα δεν είπε κανείς ότι τα μεγάλα κάνουν για πίστα. ....
Φυσικά και τα μικρά δεν κάνουν για on off διαδρομές.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Τελικα ο καθενας με το πονο του ειμαστε. Οταν εγραψα για το περιβοητο περασμα!! που δεν περασα φυσικα θεωρουσα δεδομενο οτι ο χ Σπανος μπορουσε να το περασει 90% ενω εγω θα ειχα 30%.
Φυσικα ο οδηγος ειναι Α_Ω στην υποθεση με οτι και αν καβαλαει.
Γιαυτο και πρεπει να καταλαβαινει που τον παιρνει και που οχι και να τη κανει..Με 2 καλα χειρουργεια εξαμηνα σιγουρα ειμαι ενας απο αυτους. Παντως στο τελευταιο μεγαλο κομματι που καναμε στο Πραθι το να πηγαινεις σε σημεια με 160km για πλακα δεν το κανει κανενα μικρο με τετοια ανεση και ασφαλεια οποτε αλλη φορα ψαχνουμε για τετοιους δρομους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
160 σε χωματόδρομο φιλαρακι με ασφάλεια? ...Μέσα σε αυτοκίνητο wrc που έχει κλωβό ασφαλείας και μπορεί να μην επιβιώσεις αν γίνει κατι.σκεψου με μηχανή πως θα γινεις
 

gkpapa

2f4u
Περιοχή
Athens
Όνομα
george
Μοτό
bmw r1200gs
Άκου φίλε αν δεν το πας και λίγο γρήγορα το θηρίο εκεί που σε/το παίρνει να καταλάβεις ότι πας προς τα όριά σου,τότε το ενδιαφέρον το εστιάζεις στη μητέρα φύση πράγμα που δεν το κάνω εγώ.Όταν λοιπόν πας λίγο γρήγορα εννοώ ότι είσαι ( εγώ έτσι το νιώθω ) πιο ασφαλής από ένα xraκι .Μιλάμε βέβαια για 2,3 σημεία σε όλη τη διαδρομή και για κάποια δευτερόλεπτα και όχι μ.ω.;);)
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Τελικα ο καθενας με το πονο του ειμαστε. Οταν εγραψα για το περιβοητο περασμα!! που δεν περασα φυσικα θεωρουσα δεδομενο οτι ο χ Σπανος μπορουσε να το περασει 90% ενω εγω θα ειχα 30%.
Φυσικα ο οδηγος ειναι Α_Ω στην υποθεση με οτι και αν καβαλαει.
Γιαυτο και πρεπει να καταλαβαινει που τον παιρνει και που οχι και να τη κανει..Με 2 καλα χειρουργεια εξαμηνα σιγουρα ειμαι ενας απο αυτους. Παντως στο τελευταιο μεγαλο κομματι που καναμε στο Πραθι το να πηγαινεις σε σημεια με 160km για πλακα δεν το κανει κανενα μικρο με τετοια ανεση και ασφαλεια οποτε αλλη φορα ψαχνουμε για τετοιους δρομους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Μου εχει χαλασει το κοντερ και δεν ηξερα πουθενα με ποσα πηγεναμε αλλα σε καποια φαση κατεβασα μια σχεση στο κιβωτιο και εριξα ενα βλεφαρο στον δεικτη ο οποιος ελεγε 5η, φρίκαρα. :confused::confused::confused::confused::confused::woot::woot::woot::woot::wacky::wacky::wacky:
 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Μου εχει χαλασει το κοντερ και δεν ηξερα πουθενα με ποσα πηγεναμε αλλα σε καποια φαση κατεβασα μια ταχητητα και εριξα ενα βλεφαρο στον δηκτη ο οποιος ελεγε 5η, φρίκαρα. :confused::confused::confused::confused::confused::woot::woot::woot::woot::wacky::wacky::wacky:
Γιατι εγω που εχω κοντερ πιστευεις οτι το κοιταξα...:roflmao::roflmao::roflmao:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εκεινο το βιντεο με το hp2 στο ezeberg που επεξε, σε ποιο θεμα, δε θημαμε
 
Top Bottom